נעצר חשוד במעורבות בפיגוע באולימפיאדת אטלנטה 1484
ה-FBI הודיע היום (ש') כי עצר את אריק רוברט רודולף החשוד בביצוע הפיגוע באולימפיאדת אטלנטה ב-‏1996. רודולף, בן 36, נעצר בעיר מרפי במחוז צ'ירוקי בצפון קרוליינה. שר המשפטים האמריקני, ג'ון אשקרופט, הודיע כי נתפס "המבוקש הנודע ביותר לשמצה ברשימת המבוקשים של ה-FBI".

רודולף חשוד גם במעורבות בפיגוע שנעשה בקליניקה להפלות באלבמה ב-‏1998 ובפיצוצים במועדון להומוסקסואלים ובבניין משרדים באטלנטה. בפיגוע בכפר האולימפי באטלנטה נהרגה אשה אחת, ונפצעו כ-‏100. בפיגוע בקליניקה נהרג שוטר שלא בתפקיד, ואחות נפצעה קשה. בפיגועים במועדון להומוסקסואלים ובבניין המשרדים באטלנטה לא היו אבידות בנפש.

רודולף, ששירת בעבר בצבא האמריקאי, חשוד בהשתייכות לקבוצה ימנית־נוצרית קיצונית המאמינה בעליונותו של הגזע הלבן, מתנגדת להומוסקסואליות ושונאת יהודים וזרים. על חלק מהפיגועים שהוא חשוד בהם קיבלה אחריות קבוצה בשם "צבא האל".
קישורים
Ynet
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הודה! 291360
אריק רודולף הודה בעסקת טיעון בהטמנת הפצצה באוליפיאדת אטלנטה. הוא גם מסר את מיקומו של מחבוא בו החזיק עוד פצצה ו-‏250 ק"ג חומר נפץ. רודולף מואשם גם בפיגועים בקליניקה לתכנון המשפחה ובמועדון של הומוסקסואלים באטלנטה ב-‏1997.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים