הוגשו כתבי אישום נגד ראשי התנועה האיסלמית 1510
הפרקליטות הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בחיפה כתבי אישום נגד חמישה מבכירי הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית.

ראש הפלג הצפוני של התנועה השייח ראאד סלאח, עוזרו של ראש העיר אום אל־פחם נאסר אגבריה, המנהל בפועל של "המוסד לסיוע הומניטארי" מחמוד מחאג'נה (אבו סמרה) ועוזרו תאופיק מחאג'נה מואשמים בין היתר בחברות בארגון טרור ובגיוס כספים בחו"ל לאגודות הצדקה של חמאס בשטחים.

מחקירת היחידה הארצית לחקירות הונאה עולה כי כמה מראשי התנועה האיסלמית בישראל הפעילו מנגנון להעברת כספים מארגונים המזוהים עם החמאס בחו"ל לארגונים המזוהים עם החמאס בשטחים. לפי החשד, השייח ראאד עמד בראש המנגנון, שפעל תחת השם "המוסד לסיוע הומניטארי". תחתיו פעלו ראש עירית אום אל־פחם ד"ר סולימאן אגבריה ששימש כיו"ר המוסד, ומחמוד מחאג'נה, שאותו כינו החוקרים "שר האוצר".

נראה כי הקושי שיעמוד בפני התביעה הוא בהוכחת השלב השני במנגנון העברת הכספים, כלומר, בהוכחת הכוונה הפלילית של ראאד ואנשיו בהזרמת כסף לארגונים שהוצאו מחוץ לחוק, שכן החשודים טוענים כי בידיהם הוכחות לכך שכל כספם יועד לפעילות הומניטארית, וכי אם גורמי טרור השתלטו על הכסף הרי שהדבר לא היה בידיעתם. מהמשטרה נמסר כי אין הוכחה לכך שהחשודים סייעו באופן ישיר לפעולות טרור, אלא לכך שהם נתמכו בידי ארגונים התומכים בטרור, ותמכו בתשתית האידיאולוגית והכלכלית של ארגוני טרור בשטחים.

ד"ר אגבריה נאשם עם ארבעת האחרים במגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעות לאויב, הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, ביצוע שירות בעבור התארגנות בלתי מותרת, חברות בהתאגדות בלתי מותרת ורישום כוזב במסמכי תאגיד. אגבריה מואשם גם בהדחה בחקירה ובשיבוש הליכי משפט בעת שנחקר עוזרו נאסר אגבריה. הוא שאל על תוכן חקירתו והורה לו לא להשיב לשאלות החוקרים והדיחו לדבר שקר.

כנגד השייח סלאח ואבו סמרה הוגש כתב אישום נוסף, שבו הם מואשמים במסירת ידיעות לאויב ומגע עם סוכן חוץ בעקבות ממצאי חקירת השב"כ, לפיהם לשניים היה קשר עם המודיעין האיראני. השנים מואשים בכך שיצרו קשר עם נביל מחזומה (אבו אחמד), אזרח ישראלי מנצרת, שריצה עונש מאסר בישראל בגין פעילות טרור, שגורש ללבנון בשנת 1985 במסגרת עסקת ג'יבריל. לאחר הגירוש הפך לפעיל בארגונו של ג'יבריל ולאחראי על הקשר עם החמאס והג'יהאד האיסלאמי בשטחים, כמו גם סוכן בשירות המודיעין האירני.

מחוץ לבניין בית המשפט התאספו כמה מאות מתומכי התנועה ופעילי ארגונים שונים, נשאו שלטים וקראו קריאות עידוד לנאשמים. בית המשפט האריך את מעצרם של חמשת הנאשמים בשבועיים עד שפרקליטיהם יגישו את תשובתם לכתב האישום.
קישורים
הארץ
נעצרו 15 בכירים בתנועה האיסלמית - עדכון חדשות באייל הקורא
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הנוער על גראס הערבים בחמאס ואני מבואס 153669
הבוקר שמעתי שיר חדש שהכותרת היא כל השיר כמעט
נזכרתי בו פתאום, מעניין למה

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים