לראשונה בישראל: פיצוי כספי מקסימלי על הטרדה מינית ללא הוכחת נזק כספי 1540
בתביעה שנידונה בפני השופטת חנה ינון בבית־משפט השלום בת"א, נפסק פיצוי של 50 אלף שקלים (הפיצוי המקסימלי הקבוע בחוק) לתובעת בשל הטרדה מינית, למרות שהתובעת לא סבלה כל נזק ממוני.

התובעת נזקקה לצילום רנטגן בביה"ח איכילוב לאחר שננשכה ע"י כלב. טכנאי הרנטגן, ובהם הנתבע חגי קאופמן, התלוצצו בינם לבין עצמם באשר לפציעה ("אם הייתי כלב הייתי מביא לה ביס בציצי", "אני הייתי מביא לה כמו כלב על ארבע", וכיוצ"ב) כשהם בטווח השמיעה של התובעת.

התובעת גערה בהם במילים קשות ואף התלוננה בפני המומנה על הטרדה מינית בביה"ח. הנתבע הועמד לדין משמעתי, הורשע ונידון לנזיפה ולקנס כספי של 500 ש"ח. התובעת לא הסתפקה בזאת והגישה תביעה נזיקית נגד הטכנאי קאופמן, בית־החולים ועירית ת"א, ע"פ החוק למניעת הטרדה מינית, חוק זכויות החולה, חוק הרשויות המקומיות (משמעת), פקודת הנזיקין וחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. כאמור, היא זכתה בתביעתה למרות שלא נגרם לה כל נזק ממוני ולמרות שההערות הפוגעניות לא הופנו ברובן כלפיה, אלא בשיחה בין הטכנאים לבין עצמם, משום שנאמרו בנוכחותה.
קישורים
גלובס דיווחו של עו"ד צבי נוח
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

תהיות ביני לביני 158029
מצד אחד טכנאי הרנטגן הם טמבלים גסי רוח ומגיע להם עונש, ביחוד כהנפגע הוא אדם שבא לקבל עזרה (רפואית).
זה לגמרי פסול וצריך לעקור נורמות התנהגות כאלה.
מצד שני, לא כל העלבונות שווים לפי החוק, ואם למשל איזה נהג מונית יעלוב בי נוראות, אני בספק אם אקבל 50,000 ש"ח.
אבל בסופו של דבר, כנראה שעדיף לותר פה על השוויון ולתקוף תחת זאת התנהגות פסולה שכיחה מדי.
איך אומרים בעברית: 158212
frivolous law suit?
תביעה קנטרנית? 158777
תביעה קנטרנית? 158785
די קרוב
איך יודעים להבדיל בין הטרדה לפלירטוט? 464802
רציתי לבקש אם מישהו יודע אם יש איזשהו מקום להגנת אותו אדם שתובעים אותו בגין הטרדה מינית לאן הוא יכול ללכת כדי שיסייעו לו בכך כי בינינו היום כל בחורה שנייה שלא מוצא חן בעיניה מקום העבודה יוצאת ב צהרה על הטרדה מינית מתי גם שמים גבול בין הטרדה לבין פלירטוט יש בכלל הפרדה פה?
איך יודעים להבדיל בין הטרדה לפלירטוט? 464825
אדם שתובעים אותו בגין הטרדה מינית יכול ללכת לאותו המקום אליו הולך אדם שתובעים אותו בגין תקיפה, גניבה או פרסום דברי לשון הרע - משרד עורכי דין או הסניגוריה הציבורית (במקרים מסויימים).
הגבול בין הטרדה לבין פלרטוט עובר בשלב שבו הצד השני לא נמצא בסיטואציה מרצון חופשי.
ולגבי החלק השלישי של התגובה שלך ''כי בינינו היום כל בחורה שנייה שלא מוצא חן בעיניה מקום העבודה יוצאת ב צהרה על הטרדה מינית'' - זה כמובן לא נכון, ואני לא יודעת מאיפה את מביאה את הנתונים האלו.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים