נכון שלא שמתם לב? 172
גם אנחנו לא. אתמול האתר חגג חצי שנה, והאייל שותק.
וואו, איך שהזמן רץ כשנהנים. בראש השנה, 12 בספטמבר 1999, נפתח ברוב תרועות כתב העת המקוון לתרבות ואקטואליה - "האייל הקורא". שישה חודשים ויום חלפו מאז. שישה חודשים שבהם התפרסמו למעלה ממאה ושישים מאמרים וסקרים, ואתם הקוראים כתבתם למעלה משלושת־אלפים תגובות. עם אלפי כניסות מידי שבוע ומאות קוראים קבועים, הפכנו יחדיו את האתר הזה לכלי ביטוי חשוב ויחודי בנוף האינטרנט הישראלי, ובתקשורת הישראלית בכלל.

בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא כל אחד יכול לומר את דברו באינטרנט. בטח לא באינטרנט הישראלי. מעבר למגבלות הטכניות של שימוש בעברית על הרשת, ישנה תמיד המגבלה הקשה מכל - עצלותם של הגולשים. אפשר להאשים אותם? מיליוני דפים מסתובבים שם באינטרנט. כדי למצוא את אחד מדפי האתר הפרטי שלי במנוע חיפוש, עלי לדפדף למיקום האלף ומשהו בדרוג, או לחלופין - להקליד את שם המשפחה הבלתי־נפוץ בעליל שלי. קשה, קשה למצוא אנשים פרטיים באינטרנט.

נו, אבל זה בסדר - יש אתרים גדולים, ומן הסתם, גם אנחנו יכולים להביע דעה שם, לא? זה אינטרנט! מסתבר שלא. לכל היותר, נוכל להצביע על איכותו של מאמר בנענע, או לכתוב הודעה שתטבע בים ההודעות הבלתי־רלוונטיות שבפורומים. קשה, קשה להגיד משהו באינטרנט, ועוד שישמעו אתכם.

אז בשביל זה אנחנו כאן. בשביל זה פתחנו אתר שכל אחד יכול לכתוב בו, תוך ידיעה שרבים יקראו את הדברים. אתר שמנסה, עד כמה שאפשר, לסייע לפיתוח דיונים רציניים בנושאים שמעניינים ומאתגרים אותנו. ברשת שמלאה באתרים מטעם ואתרים למען, אתרים בעד ואתרים נגד, אתרים שאיזון והקניית פתחון פה הוגן לצד השני הם מהם והלאה, במדינה אוכלת אליטותיה, אנחנו נותרים איכותיים אבל אופטימיים. יש מקום (תרתי משמע) לנהל דיון הגון ומנומס. יש מי שייצג את הצדדים השונים בכבוד בכל ויכוח. אפשר לכתוב רצף הודעות בנות יותר משורה אחת.

הצלחנו, בזמן הקצר שאנחנו כאן, להעמיד זה לצד זה נושאים כמו פוליטיקה וצמחונות, ספרים ומוזיקה, משפט וחינוך. כל נושא שמעניין אותי ואתכם - ימצא את מקומו באייל. נושאים שברומו של עולם, נושאים שבעמוד הראשון בעיתון, אבל גם הנושאים שנדחקים הצידה בהמולה הכללית.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לכותבינו הקבועים והקבועים פחות, ולעודד אתכם, את קוראינו, לכתוב עבורנו מאמרים בנושאים שלדעתכם ראויים לעלות לדיון באייל, הלינק נמצא שם למעלה - "כתוב לעורך הראשי" (וסליחה על הפנייה הגברית, אנחנו מתכוונים גם עליכן, הנשים).

אני רוצה להודות לעיתון הארץ שמספק לנו, באופן קבוע כמעט, חשיפה במדוריו השונים, אפילו שלאחרונה ספג העיתון מספר מהלומות מאת כותב אלמוני. בעיקר אני רוצה להודות לכתבת דפנה לוי־ינוביץ', שטורחת להתעדכן בנעשה באתר בקביעות.

אני רוצה להודות לכל אלו שטרחו ושלחו דוא"ל עם פידבק אלינו, בין אם תלונות על בעיות במערכת, בין אם הצעות לשיפורים, ובין אם סתם כדי להגיד לנו שהם נהנים מהאתר - כל הודעה שכזאת משמחת אותי ואת עמיתי ומעודדת אותנו להמשיך ולהשקיע באייל הקורא.

כמובן, תודה לטל כהן, שתכנת את המנוע של האתר, וממשיך לשפרו בכל עת. תודה לערן טרומר, הוובמאסטר הבלתי־נלאה שלנו. תודה לכל החברים שמעירים ומסייעים כשצריך, וגם תודה לשי כהן על המאמצים הרבים מאחרי הקלעים.

וכצפוי - תודה לכם, הקוראים, על שסייעתם לנו להיות מה שאנחנו היום, בתקווה שתמשיכו לבקר ולהנות מן האתר, ולהציגו בפני אנשים חדשים שישמחו להצטרף לקהילה הקטנה שלנו.סליחה על ההשתפכות הרגשנית.


קריאה מהנה,
דובי קננגיסר, עורך ראשי.


נ.ב. ותודה להורי שהביאוני עד הלום.

קישורים
מוזיקה - מאמרו של ניר יניב
חינוך - מאמרו של שלומי בן־יצחק
צמחונות - מאמרו של ירדן ניר
רוב תרועות - המאמר הראשון באייל
מהלומות - הארץ ספג כמה בתגובותיו של אלמונימי
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "טור אישי"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ראשון המברכים 3121
רק רציתי להיות הראשון שמברך
אתם בהחלט אחיד האתרים המועדפים עלי ושבהם אני מבקר כמעט יום ביומו.

רועי.
המשיכו כך.
כל הכבוד 3132
כל הכבוד ומזל טוב לאייל ,יוצריו ומתחזקיו
לדעתי האתר הישראלי מס'1 כיום .
חייב לאודות---מכור לאייל
כל הכבוד לאייל! 3141
בתגובה לכתבה הראשונה כבר ציינתי את ההערכה שיש לי לאתר, לכותביו, עורכיו, ואפילו קוראיו. אני חייב להודות, היו בי ספקות לגבי יכולת השרידה של מגזין במדיום הנוכחי, אשר נמנע מלהקדיש את עצמו לMP3ים או פורנו, וכל ה"תועלת" שמפיק המבקר בו היא ענין אינטלקטואלי בלבד. באמת, אי אפשר להאשים אותי - אף אחד לא מצפה מהגולש הממוצע, וודאי שלא הגולש קורא העברית, שיגלה ענין במגזין אך ורק לשם התכנים שבו.

אבל האתר בכל זאת שרד, ואף (אם אפשר להעריך על פי כמות התגובות) שגשג וצמח לאורך החודשים שבהם הוא קיים. בכך הוא לא רק מציין לשבח את העורכים והכותבים בו, אלא גם את הציבור שמבקר בו. על משקל "כל הכבוד לצה"ל", אני מקדיש בכנות את הכותרת לכל חברי הצוות שאחראים להקמת והפעלת האתר.
שאו ברכות, עלו והצליחו 3151
3168
אכן, האייל הקורא ראוי לציון, ואני משתדל לגלוש אליו בכל יום. מצד שני - לא קצת מוקדם לטפיחה עצמית על השכם?
האמת - הופתעתי מכך שאתר שנראה כה מקצועי קיים רק חצי שנה.
הייתי מצפה למסיבה הזו במלאת שנה לעיתון ולא חצי שנה, אבל אולי זהו הטרנד באינטרנט, שבו איננו יודעים איזה אתר ישרוד מחר.
לסיכום - רגשות מעורבים. החומר באייל בדרך כלל מעולה. המאמר הזה נראה לי קצת פחות, למרות שבסך הכל הוא מנסה לגרום לכולם לומר את אשר אמרתי.
3171
אף פעם לא מוקדם לטפיחה עצמית על השכם, בעיקר כשעושים משהו רק בשביל ההנאה, ולא בשביל תמורה כספית. רציתי להזכיר לאנשים מאמרים ישנים, רציתי להזכיר שאפשר לשלוח לנו מאמרים חדשים, ורציתי לציין מאורע שלא מעט אנשים אמרו לי בתחילת הדרך שלא נגיע אליו. אל תדאג - כשנגיע לשנה, נעשה משהו גדול יותר. (:
יום חצי הולדת שמח 3186
כל הכבוד על האתר הטוב ביותר מסוגו בעברית
אני מפנה הרבה מורים ותלמידים בבית הספר שבו אני מלמד לאתר
וכולם מתלהבים
תמשיכו כך
כמובן שלל ברכות 3207
ואיחולים. ואם מאוד משתדלים אז מסתבר שגם מוצאים מה שרוצים, ואפילו אני-שהאינטרנט הוא לא חברי הקרוב, מצאתי ונהנית בכל גיחה קטנה לאתר, ומחזקת את ידיהם של כל הנוגעים בו.

ואני בטוחה שאני עוד אמשיך להנות.
ותסלחו לי-אבל אני לא-יודעת-לכתוב-ברכות-אבל-בכל-זאת----.

טוב, אני אעבור על הכתבות החדשות.

אה-מה עם עוד קצת מוזיקה?
3730
אני שמחה לברך את האתר
בתקווה שיהפוך לשם דבר
תדעו שאצלי אתם כלולים ב"מועדפים"
ואני נהנית לבקר באתר לעדכונים שוטפים!
דווקא כן 3807
באינטרנט חצי שנה זה כמעט נצח
אבל פיספסתם את גל ההנפקות בנאסדאק !
דווקא כן 3863
נו, אז אם חצי שנה היא נצח, חודש הוא לפחות תקופת חיים, וזה כמה זמן שלקח לך להגיב על המאמר... (:

לא נורא, אנחנו אולי קפיטליסטים רודפי-בצע, אבל לפחות אנחנו לא נאיווים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים