פרס: שרון עוקב אחרי באמצעות השירותים החשאיים 1781
במפלגת העבודה זועמים על ראש הממשלה, שחשף היום (ב') בוועדת חוץ וביטחון בכנסת את דבר קיומה של פגישה לאחרונה בין ח"כ שמעון פרס לראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא. בסביבתו של אבו עלא לא הכחישו את דבר הפגישה.

בישיבת ועדת חוץ וביטחון הפתיע שרון את חברי הועדה כשמסר להם שהוא רוצה להיפגש עם אבו עלא, אבל הוא דחה את הפניות אליו כי הוא עסוק בפגישות עם נציגי האופוזיציה. הוא מסר מידע על שתי פגישות שקיימו נציגי האופוזיציה עם אישים פלסטינים. בפגישה אחת שהתקיימה בירושלים השתתפו פרס, אבו עלא, טריה לארסן, אורי סביר, ואבי גיל. בפגישה אחרת שהתקיימה בביתו של שגריר ארה"ב בישראל קרצר השתתפו ח"כ חיים רמון, יוסי ביילין ונמרוד נוביק.

ח"כ יוסי שריד: "האם יש לך סטנוגרמה של הפגישות?"

שרון: "אין לי סטנוגרמה".

ח"כ שריד: "אתה יודע מה נאמר שם?"

שרון: "כן".

ח"כ שריד: "יש לכם האזנות סתר?"

שרון: "הימים שבהם היו מאזינים לאנשים פוליטיים הסתיימה עם עלייתו של מנחם בגין לשלטון. הדיווח על הפגישות הגיע אלי מאחד המשתתפים שסיפר לי".

בעבודה לא קיבלו את גירסתו של רה"מ שרון והאשימו אותו בכך שהשתמש בוועדה בחומרים מודיעיניים לצרכיו הפוליטיים. ח"כ שמעון פרס אמר כי "ראש הממשלה מנצל לרעה מקורות מודיעין. עוד לא קרה שראש ממשלה השתמש במקורות מודיעין לצרכים פוליטיים. זה מראה על שיטתיות של מעקב, ואין דבר כזה בארץ דמורקטית. שרון משתמש באינפורמציה חשאית בניגוד לכל הנורמות".

יו"ר סיעת העבודה בכנסת ח"כ דליה איציק שיגרה מכתב ליו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין בו תבעה ממנו להורות מיד על חקירה בלתי תלויה שתבחן באיזו זכות התבצע מעקב אחרי פרס.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

"תראה כמה אבק אנחנו עושים"(1) 191457
הפרנויה של פרס מובנת(2), אבל האם יתכן כי יעד המעקב (והציתותים) הוא דווקא הצד השני למפגש?

__
(1)אמר הזבוב לסוס שעל גבו רכב.
(2)בכל זאת מי כמו אחד מ"נערי בן גוריון" מכיר את שיטות המעקב של השב"כ (מהימים שעדיין נקרא הש.ב.) אחרי גורמי אופוזיציה
"תראה כמה אבק אנחנו עושים"(1) 191642
בנורווגיה נפוצו ידיעות כי הפגישה נערכה בביתה של שגרירת נורווגיה בישראל (שבו מתגורר גם בעלה, אחד טריה לארסן). גורמים במשרד החוץ באוסלו(1) טוענים כי ישראל מצותת לנעשה (ונאמר) בשגרירות הנורווגית ובבית השגרירה.
___
(1) להלן "פושעי אוסלו"
הרי כל כך ברור שמי שמסר את פרטי הפגישה לשרון היה פרס 191625
עכשיו אפשר לחשוף 191769
את העובדה המביכה - כשראש השירות קיבל את ההוראה "להידבק לפרס לזנב", הוא היה משוכנע שמדובר שוב על משימה מעולם החי ופקד עלי להציב מעקב אחרי כל פרס ‏1 שנמצא בבסיסי הנתונים שלנו. כדי לתת דוגמא אישית, עמדתי במשך שבוע מתחת לעמוד חשמל בצומת גולני, עליו ישנו קן עם 4 גוזלים.

1 בעבר קיבלנו הוראות דומות שהתייחסו למחתרת של חסידות ולג'וקים מסוממים
אני יכול לקוות רק 191774
שהיה לך כובע.
סטנוגרמה?? 192453
לקחתי עששית, עליתי על דיליז'אסס ושמתי פעמי לארכיב הקרוב, מצוייד בצלמניה, בכדי למצוא תחליף נאות למילה איומה זו.
סטנוגרמה?? 192526
תמליל.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים