המשטרה ''חטפה'' ל-‏6 ימים חשוד בהנחת המטען בת''א בניסיון להתנקש ברוזנשטיין 1804
היום (ג') הותר לפרסום כי המשטרה הפעילה סעיף הנקרא "העלמת העצירים" כשעצרה חשוד שככל הנראה היה מעורב בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין שבו נהרגו 3 אזרחים חפים מפשע ב- 11 לדצמבר 2003.

החשוד, ישי ונונו, נעצר בדצמבר 2003 למשך שישה ימים. עם סיום תקופת מעצרו הוא שוחרר לביתו.

לדעת פרקליטו של ונונו, עו"ד שלמה בן־אריה, השימוש בסעיף כזה הוא חמור מאוד, ומאפיין מדינות עולם שלישי. הדבר חמור יותר, לטענתו, הואיל ובסופו של דבר שוחרר מרשו לביתו.

סעיף 36 לחוק המעצרים הוא אמצעי חדש ויוצא דופן במאבק המשטרה בפשע המאורגן: הוא מאפשר לעצור חשוד ו"להעלים" אותו מבלי להודיע לבני משפחתו או לעורך דינו.
הסעיף, שעוסק ב"עיכוב ידיעה על מעצר", קובע: "רשאי שופט בית משפט מחוזי להרשות שלא תימסר ידיעה על מעצרו של אדם בשל עבירת ביטחון או פשע אחר שדינו מאסר של עשר שנים ומעלה, או שהידיעה תימסר רק למי שיקבע. (זאת) אם אישר שר הביטחון בכתב שביטחון המדינה מחייב סודיות המעצר או אם אישר המפקח הכללי של המשטרה בכתב שטובת החקירה מחייבת סודיות המעצר".

משמעות נוסח החוק היא שחוקרי המשטרה צריכים לקבל אישור בכתב מהמפכ"ל, שמוגש לאישורו של בית משפט מחוזי, לפני "העלמת" חשוד. אחרי קבלת האישור, המשטרה רשאית להחזיק את החשוד עד שבעה ימים מבלי להודיע על כך לקרוביו או פרקליטו.

קישורים
הארץ
Ynet
מעריב
בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין שבו נהרגו 3 אזרחים חפים מפשע - עדכון חדשות באייל הקורא
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

זהירות מסיח! 196550
לפני שמתחילים להשתולל על הנושא (אחלה בחירה), נראה לי שכדאי להבחין ב'מסיח' שהעורך דין של העציר הכניס. העורך דין מערבב כאן בכוונה שתי סוגיות שלפי דעתי צריך להזהר כשמערבבים אותן.

1. מעצר ללא ידוע של אף נציג של העציר (נושא עיקרי).
2. מעצר שווא (מסיח).
ג'ונגל בוילה 196565
אותי הכי הצחיק הביטוי "יוצא דופן"... זה דווקא לא כל כך יוצא דופן - בארגנטינה, למשל, זה היה מקובל מאוד עד לאחרונה. טוב לראות שבישראל יודעים ללמוד ממודלים מוצלחים.

הנה מה שהיה ליוסי גורביץ להגיד על העניין:
ג'ונגל בוילה 196985
הרגע ניסיתי לפתוח את הקישור והאתר של נענע יצר אצלי פלאדינג חמור.

שנעשה שמיכה למנהל האתר שם?
ג'ונגל בוילה 197034
אצלי זה דווקא בסדר, אבל אני עובד עם מוזילה...
כל הכבוד! 196610
שימוש במעצר כזה במשורה יכול לתרום רבות להשתלטות על פשיעה מאורגנת, באותו נושא שמעתי שהצעתי מתגובה 184371 נשקלת ברצינות

די לשלטון הפושעים על מדינת ישראל!

ישראל מפסידה פה בכמה גורמים עיקריים:
- בכל חוסר המיסוי על הכסף השחור מזנות, סמים והימורים
- בעצירת הצמיחה עקב דמי חסות
- השתלטות הפשע המאורגן על תחומים שונים
כל הכבוד! 196986
אכן, כל הכבוד! ולמה לעצור רק שם? בוא נחטוף אנשים ונעלים אותם על כל דבר, על כל עבירה, ובכל פעם שהם פוגעים במישהו, לרבות בכתיבת תגובה מטומטמת ב"אייל הקורא".
למה לעצור שם? 197289
הרי מעצר מנהלי נועד למנוע, לא להעניש. בואו נעצור ונעלים לשארית חייו את כל מי שאנחנו חושבים שעשוי לעשות פשע יום אחד. נקבל חברה הרבה יותר יפה, בעיקר לאלו שקובעים מי עשוי לפשוע.
למה לעצור שם? 197397
לא ולא, מעצר מנהלי נועד למנוע פושע מועד ולהמשיך בתפקידו הבכיר. בתור מעשה קצה כאשר תהליכים אחרים לא מתקדמים מחוסר ראיות, וחוסר בעדים, עכב כך שהם סולקו ואינם עוד בין החיים.

אין במעצר מנהלי מסודר פגיעה בחופש האדם וחירותו; אלא פגיעה בחופש המאפיונר, הרוצח והמשחית את החברה, וחירותו
למה לעצור מנהלית שם? 197405
מעצר של וענונו, למשל, הוא ציפצוף על החוק ונראה פסול מעיקרו
בדיוק 197408
נקבע מי לדעתנו "פושע מועד" שמשחית את החברה ונזרוק אותו למעצר מנהלתי, והעולם שלנו יהיה הרבה יותר יפה. למה לבלבל את השכל עם הליכים, כשאפשר זבנג וגמרנו. הרי כשאנחנו *יודעים* שמישהו הוא רע, (ועם הידע שלנו איך אפשר להתווכח? לא צריך הליכים או משפט כדי להראות שהוא נכון) זכותנו להעיף לפח כל זכות שלו שרק נחשוב עליה.

עולם חדש מופלא.
בדיוק 197423
לא פושע מועד ולא בטיח, מאפיה
כאשר קבוצה של פושעים מחליטה להשתלט על נושא מסוים ולהשליט עליו את החוקים שלה הם הופכים מסתם פושעים למאפיה, נושא הזנות, נושא ההימורים ונושא הסמים ודמי החסות כולם מרכזים המון כסף שחור, ויש כמה מאפיות אזוריות שמנהלות את העניינים, יש להם עורכי דין משופשפים, חברות קש והלבנת הון משלהם
הבעיה נוצרת כאשר למשטרה יש מידע נכון אבל העדויות ספורות, והכיסוי רב, יש המון אנשים אשר חיים בעושר על חשבון החוק, על חשבון ציבור וכמעט ואין דרך לעצור אותם.
כאן יכול לבוא מעצר מנהלי במשורה אשר יאפשר למנוע ולנטרל פשע מאורגן.
לדעתי המדינה טועה בגדול שלא מאפשרת חקיקה בנושאים של הימורים, זנות וסמים, אם המדינה היתה מנהלת את הקזינו, בתי הבושת, ואת אוכלוסית הנרקומנים היו לנו פחות מהמרים, פחות זונות פחות נרקומנים ויותר כסף
בדיוק 197450
תן לי להבין את המצב שאתה מתאר: יש "מידע", אבל אין שום דרך להוכיח את ה"מידע" הזה בבית משפט, אז מותר לפעול על סמך ה"מידע" בלי להוכיח את ה"מידע" הזה. נכון?

ה"משורה" הזו היא מדרון חלקלק לא קטן.
אשאל אותך כך: 197454
זאב רוזנשטיין למעצר מנהלי כן או לא?
אשאל אותך כך: 197493
איך בדיוק אני יכול לענות על השאלה הזו? כל שאני יודע על זאב רוזנשטיין הוא מה ששמעתי עליו בתקשורת. אתה מצפה ממני להחליט על השלכה של אדם למאסר ללא משפט על סמך מה ששמעתי בתקשורת?
אשאל אותך כך: 197586
אולי אתה צריך לדעת יותר:
ואם אתה לא מאמין לתקשורת אתה מוזמן להרים טלפון למרחב ירקון (אתר בזק מושבת כעת אז לא מצאתי לך את המספר)

ועוד המון:
197977
לא.
פינושה זה כאן 196984
לא ממש - פינושה לפחות שיקם את הכלכלה הצ'יליאנית 197391
שרון אפילו לא עושה את זה

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים