המשטרה עצרה חשודים בהטמנת מטעני חבלה נגד ערבים בחיפה 1841
אב ובן מחיפה חשודים בסדרת ניסיונות פיגוע נגד ערבים בעיר, בנסיון התנקשות בח"כ עיסאם מח'ול (חד"ש־תע"ל) ובתכנון התנקשויות בחברי כנסת ערבים נוספים. הרקע למעשה - לאומני.

הבן, אלירן גולן, בן 22, חשוד שהניח בחיפה תשעה מטעני חבלה בין השנים 2001-2004, בהם מטען אחד במסגד חאג' עבדאללה בשכונת חליסה באוגוסט 2001, שמפיצוצו נפצעה אשה קל. אחד המטענים התפוצץ מתחת לרכבו של ח"כ עיסאם מח'ול לפני כארבעה חודשים אולם איש לא נפגע. מטענים נוספים הונחו תחת מכוניותיהם ובסמוך לבתיהם של ערבים. כמה מטענים הונחו גם בבתיהם של יהודים שהתרועעו עם ערבים - אלירן חשוד שהניח מטען בביתו של ליאור פליק, מעסיקו לשעבר בחברת שליחויות.

האב, מאיר, אזרח עובד צה"ל, נעצר בחשד שסיפק לבנו ציוד להרכבת מטעני החבלה.

בחקירתו טען אלירן גולן כי הוא עומד בראש ארגון ימני קיצוני, והצהיר על כוונתו לפגוע גם בח"כים טיבי, בשארה וברכה. בעקבות חשיפת הפרשה החליטה הערב הכנסת להגביר את האבטחה על חברי הכנסת הערבים.

המשטרה הגיעה לבית משפחת גולן ברחוב יד־לבנים בחיפה לפני יומיים, בעקבות מידע שהתקבל על כרוז שחולק ברחוב פאר בשכונת תל־עמל בעיר. בכרוז הוזהרו התושבים הערבים מפני פיצוצים בבתיהם. הכרוז היה חתום על ידי "רשת מדור 1". בחיפוש בבית המשפחה נמצא ציוד צבאי רב כמו גם כ-‏30 מטעני חבלה מוכנים לשימוש. יצויין כי אלירן גולן הוא לוחם לשעבר בהנדסה קרבית.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

כבוד לעם היהודי 203024
דפוקים לא חסרים בשני הצדדים. בוקר טוב אמריקה.

אם הם אכן אשמים, שימצו איתם את כל חומרת הדין.
כמובן שאם הם היו ערבים 203269
לא היית מוסיף את ההסתייגות ''אם הם אכן אשמים''
כמובן שאם הם היו ערבים 203291
והפתרון הוא להוסיף את ההסתייגות בכל מקרה...?! כך אני מקווה
כמובן שאם הם היו ערבים 203298
וכמובן שאתה מכיר אותי כל כך טוב שאתה קובע את זה.

אני אוהב את ההודעות שיוצאות נגד דעה קדומה ובעצמן מפגינות דעה קדומה.
לפחות הם בטוח לא ''ג'רי סטיינרים''... 203293
לפחות הם בטוח לא ''ג'רי סטיינרים''... 203328
זה מזכיר לי שבפעם הראשונה ששמעתי את שמו של אותו חשוד שמעתי רונן ולא אלירן...
מה שלא אמרו בחדשות 203341
... הוא שהמשטרה ידעה כמעט בוודאות מי זה כבר מעל שנתיים וחצי, ולא טרחה לחפש אצלו ולעצור אותו - אלא מאי, הוא הרחיב את הפעילות מהתקפות נגד ערבים לפצצה אל הבוס היהודי שלו וזה כבר היה בלתי-נסבל. על כל החקירה היה צו איסור פרסום גורף ולכן גם מי שידע לא יכול היה לומר משהו ולמנוע חלק מן ההתקפות.
מה שלא אמרו בחדשות 207010
משטרת חיפה בודקת את דיווחו של כתב "קול ישראל" על פיו כבר לפני שלוש שנים דיווח תושב העיר למשטרה על השנאה שמפגין גולן כלפי ערבים. תושב העיר טען אף כי הביא לתחנת משטרה מטען שהכין גולן בעצמו.

בינתיים עלה מספר החשודים בפרשה לארבעה עם מעצרו של חייל בן 21 מרמת השרון.

הרשעה 303115
"אלכסנדר רבינוביץ', בן 22 מחיפה, הורשע היום (שלישי) בבית משפט מחוזי בחיפה במעורבות בפעילות טרור נגד ערבים בעיר. הוא הורשע בעבירות של סיוע לניסיון לרצח חבר הכנסת עיסאל מחול (חד"ש) וקשירת קשר לביצוע פשע, ובייצור נשק לא חוקי."

רבינוביץ' סיפק חומר נפץ שהביא מיחידתו הצבאית לאלירן גולן, שעשה בהם שימוש להכנת מטענים נגד ערבים ויהודים שהתרועעו עם ערבים.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים