בלייר: קדאפי מסכים להיאבק יחד נגד אל-קעידה 1873
ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר הגיע היום (ה') לאוהלו של שליט לוב מועמר קדאפי. פגישתם של השניים נקבעה לאחר החלטתה של לוב להתפרק מהנשק להשמדה המונית שברשותה ולפצות את משפחות הרוגי הפיגוע במטוס פאן־אם מעל לוקרבי.

בפגישה הציע קדאפי לבלייר להקים חזית משותפת נגד ארגון אל־קעידה. בלייר אמר כי על המדינות להשאיר את העבר מאחוריהן ו"לצאת לדרך חדשה, דרך של שיתוף פעולה".

במקביל לביקור הודיעו חברת הנפט Shell ויצרנית המטוסים ומערכות הנשק BAE Systems - חברות בינלאומיות שמרכזן בבריטניה - על מגעים לביצוע עסקות בלוב.

בבריטניה מתחו ביקורת על עיתוי הביקור. מנהיג השמרנים בפרלמנט הבריטי מייקל האוורד אמר: "זה קצת מוזר שהוא יוצא ללוב היישר מטקס הזיכרון לקורבנות של פיגוע הטרור החמור ביותר על אדמת אירופה מאז אסון לוקרבי".
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
לפצות את משפחות הרוגי הפיגוע במטוס פאן־אם מעל לוקרבי - עדכון חדשות באייל הקורא
להתפרק מהנשק להשמדה המונית שברשותה - Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

כל הכבוד! 208671
הלובים: להפוך את המזרח התיכון לאזור נקי מנשק אסור 208782
שר החוץ הלובי עבד אל רחמן שאלגם העלה אמש הצעה (ו') במהלך פגישה של שרי החוץ הערביים המכינים את הפסגה בת יומיים האמורה להתחיל ביום ב' בטוניס. שאלגם אמר שעל הערבים ליטול את היוזמה הזו כדי להפוך את המזרח התיכון לאזור נקי מנשק אסור. שר החוץ הסורי פארוק א-שרע דחה את ההצעה וקרא למדינות ערב לבטא שוב את עמדתם המסורתית כי ישראל צריכה לזנוח את נשק הגרעין שלה כחלק מכל מאמץ להפוך את המזרח התיכון לאזור נקי מנשק להשמדה המונית: "הערבים לא צריכים לבצע ויתורים בחינם, זו תהיה מתנה לישראל"‏1. גורמים מדיניים בירושלים הגיבו הבוקר לקריאה של לוב למדינות ערב ואמרו: "זו אחת התוצאות החיוביות של המלחמה בעיראק ... דיבורים זה דבר יפה, אך יש להמתין למעשים. ארה"ב עדיין לא הסירה את הסנקציות מעל לוב, מכיוון שגם לפי תפיסת האמריקנים, הסרת הסנקציות היא פונקציה של מעשים ולא רק של דיבורים".

1 ראו גם דיון 1435 - "סוריה: להכריז על המזרח התיכון 'איזור נקי מנשק להשמדה המונית' "

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים