פלוג'ה: שיירות אספקה לא מגיעות לעיר ההרוסה; ארגוני סיוע: מדובר באסון הומניטרי 2152
בעקבות המתקפה האמריקאית על כוחותיו של אבו מוסאב אל־זרקאווי בעיר פלוג'ה בעיראק נותרו אלפי משפחות עיראקיות מנותקות מאספקה ותרופות. ארגוני סיוע: מדובר באסון הומניטרי.

אבו מוסטפה, תושב מקומי, מסר בשיחת טלפון מביתו בשכונת אל־דובאת שבמרכז פלוג'ה לכלי תקשורת: "אין לנו מזון ומים. לכל שבעת ילדי יש קלקול קיבה חמור. אחד מבניי נפצע שלשום בלילה מרסיסי פגז והוא מדמם, אבל אני לא יכול לעשות דבר כדי לעזור לו". התושבים בעיר דיווחו על צחנת הגופות הנרקבות באוויר.

הצלב האדום והסהר האדום שלחו שיירות אספקה, אך הן לא הצליחו להכנס לעיר. מנהל הסהר האדום העיראקי איסמעיל אל־חאקי אמר לסוכנות AP: "אני לא יכול להקריב את חיי המתנדבים; מאד מסוכן להכנס עכשיו לפלוג'ה".

מפקד כוחות המארינס בעיר הקולונל ג'יימס טאקר אמר שכוחותיו מחלקים אספקה לתושבים בשני מסגדים במזרח העיר, למרות שמתרחשות תקריות מדי פעם באזור.

העיתונאי ותושב פלוג'ה פדחיל בדראני תיאר את המצב בעיר לרשת ה-BBC: "יש שעות ארוכות של שקט מוחלט ומצמרר. איבדתי את תחושת הזמן ואת ספירת הימים. בקושי שמתי לב שיום ששי בא והלך ... אי אפשר ללכת להתפלל במסגד. כל המסגדים הפכו למטרות, משום שהם מנוצלים על ידי שני הצדדים בעימות ... הלילות שייכים ללוחמים. בחסות החשיכה הם מתאגדים, ומקבלים אספקה חדשה של כלי נשק ותחמושת. כל מי שמסתובב בלילה יכול להפוך מטרה לירי. הלוחמים כאן יכולים לירות בך אם יחשבו בטעות שאתה חייל אמריקאי, והאמריקאים, שמשאירים כמה מהצלפים שלהם בעיר כל לילה, יירו בך אם יחשבו שאתה לוחם".

בלחימה בשטח הבנוי בפלוג'ה נהרגו עד כה 38 חיילים אמריקאים, שישה חיילים מהצבא העיראקי, שלוחם לצד הצבא האמריקאי, ובין 1,000 ל-‏2,000 מאנשי אל־זרקאווי.
קישורים
הארץ (וואלה)
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

אני מה-זה מרחם עליהם 261578
פאלוג'ה פאלוג'ה 261582
אני חושב שהידיעות שמגיעות מעיראק על הקרבות שם צריכות לעורר בנו עניין הרבה מעבר למה שהן מעוררות בנו בפועל.
אני שומע מידי פעם בסוף חדשות הרדיו ידיעות כמו 1200 "מורדים" הרוגים בקרב שמתחולל בתוך עיר שמאות אלפים מתושביה ברחו ממנה, אך נשארו בה עדיין עשרות אלפים (כלומר, האמריקאים עברו מגוויה לגוויה וזיהו כל אחת ממנה כ"מורד"), מספר ההרוגים הנוספים ל"מורדים" כלל לא נמסר, אך לא מתקבל על הדעת שבקרב שמתחולל בעיר מיושבת אין כאלה. ואני שומע על הפצצות מהאוויר של רבעים שבהם מתבצרים המורדים.
למשמע הדברים אני הולך לאינטרנט אבל לא מוצא שם בשום אתר שאני מכיר איזו ידיעה שמתארת את האירועים, ורק לאחר שאני מביע את תמיהתי שולח אותי חבר ל walla , ושם אני מוצא בכל זאת ידיעה על הקרבות.
ואני נזכר בקרב בג'נין שסימן את ראשית המלחמה האמיתית שלנו במפוצצי בתי הקפה והאוטובוסים שלנו. קרב שממדיו היו בכמה סדרי גודל יותר קטנים. קרב שמספר ההרוגים והפצועים בו בקרב האויב והאזרחים בתוכו היה קטן ללא השוואה. קרב שבו בכוונה לא השתמשנו בסיוע אווירי, ובמקומו הפעלנו דחפורים כדי לאפשר את השתלטות על השטח.
איך זה שאי אפשר כלל להשוות את ההתעניינות והביקורות הבין לאומיות והפנימיות (כולל מבקרי האייל) שהיו בג'נין לעומת הביקורות של הקרב הזה ?
לא צריך להבין מדבריי שאני מבקר את האמריקאים. נהפוך הוא. אני חושב שההשתלטות על עיראק וסילוק סדאם חוסיין היו צעד מאד חיובי שהביא לעולם טוב יותר, ואני חושב שהמלחמה הנוכחית בפאלוג'ה וההשתלטות עליה היו הכרחיים.
אבל בכל זאת רציתי להצביע על אותה איפה ואיפה פנימית וחיצונית שקיימת בביקורת עלינו ובביקורת על שאר העולם.
יריחו יריחו 261595
סוף סוף הפציצו עיר מהאויר ויצרו מאזן אימה בעירק.
יריחו יריחו 261612
איך שלא תסתכל על כך, אין קשר.
יריחו יריחו 261621
למה? האמריקאים החריבו את פאלוג'ה .האוכלוסיה המקומית תתחיל להבין שיש מחיר לטרור,ושהיא זו שמשלמת אותו, ותתחיל להוקיע מקרבה את הטרוריסטים.
יריחו יריחו 261627
יש משהו בדבריך.
אבל מנגנון ההרתעה שאותו אני הצעתי דיבר על אזהרה מוקדמת לפגיעה ישירה באוכלוסיה ללא תירוצים, בדיוק כמו שהיה ברור (למרות שלא הייתה הזהרה) שאם ברית המועצות תחריב את ניו יורק, מוסקבה לא תישאר שאננה.
יריחו יריחו 261642
עכשיו שברור לכולם שארצות הברית יכולה להחריב ערים שלמות ללא שום בעיה.היא רק צריכה להוציא הודעה מוקדמת ולהביא סוף לטרור.
יריחו יריחו 261650
בדנציג כבר יודעים את זה מזמן.
יריחו יריחו 261658
דרזדן.
יריחו יריחו 261663
אופס, צודק כמובן.
בדיוק קראתי כתבה על גינטר גראס וכו'...
יריחו יריחו 261667
לא כך, אלא כך:
אופס, צודק כמובן.
בדיוק קראתי כתבה על גינטר. גראס וכו'...
יריחו יריחו 261801
נראה לי שזה דווקא בגלל הגראס
יריחו יריחו 261737
ארצות הברית יכולה להחריב את הציביליזציה כולה. כדי לדעת זאת לא היה צורך במקרה פלוג'ה.

בעיראק התנאים שונים לגמרי מאלה שיש אצלנו. קודם כל האמריקאים שולטים שם, ואם שמת לב תמיד סייגתי את הצעותיי למקרים שבהם ישנה איזו רשות שאחראית לשטח שאסור לנו להיכנס אליו, ומשתמשים בו כדי לרצוח אזרחים שלנו ללא הבחנה. דבר שני הוא שהטרור שם הוא כנגד חיילים ולא כנגד גברים נשים וטף ללא הבחנה. ושוני שלישי הוא שהאמריקאים בהצהרה טוענים שבאו להביא שחרור שלום ודמוקרטיה על העם העיראקי, ויש בקרב העם העיראקי גוף גדול שמשתף פעולה עמם. לא יעלה על הדעת שבתנאים כאלה יכריזו על פגיעה ישירה באלה שלהם שבאו לעזור.
יריחו יריחו 261768
האמרקאים אם כך צריכים להפעיל תוכנית התנתקות,וליצר מאזן אימה מול הרבון בשטח.
יריחו יריחו 261975
Exactly the way it’s happening in the West Bank…right?
D.M.M.L (Don’t Make Me Laugh)

פאלוג'ה פאלוג'ה 261868
תמונות מחרידות מפאלוג'ה.
פאלוג'ה פאלוג'ה 261872
אותי באופן אישי הן ממש לא החרידו, ואין שם גם שום דבר שמצביע על טבח או פשעי מלחמה.

סמפרה פיי
פאלוג'ה פאלוג'ה 261902
מכיוון שפשעי מלחמה מוגדרים כירי בגב של שורת אנשים או הכנסתם לתאי גזים הרי שניתן להניח לא מבוצעות כאלה פעולות, ובוודאי שלא בהנחייה מלמעלה. הפגזה ארטילירית או אווירית של שכונות ואזורי מגורים אינה נחשבת לפשע מלחמה כאשר מבצעים אותה כוחות מערביים שאינם ישראלים.
פאלוג'ה פאלוג'ה 261900
אבל על פאלוג'ה, הסופר האירופי זוכה פרס נובל לא אמר ולא יאמר ''אאושביץ'', כפי שהגיב על הקרב בג'נין.
לפני כאלפיים שנה באו לכאן האירופים המתורבתים של אז, הוציאו להורג בשיטה המתורבתת שלהם המון יהודים וביניהם יהודי שהתפרסם מאד לאחר מותו, ובבמקום להאשים בהוצאתו להורג את אבות אבותיהם, הם מאשימים את צאצאיו וצאצאי משפחתו של אותו יהודי.
וגם את אאושביץ שהם עשו לנו הם מטיחים בנו.
"התקשורת בצרפת: ישראלים סייעו לצבא חוף השנהב" 261940
נראה שגם בתקריות בהן הרגו הצרפתים מפגינים בחוף השנהב אשמה ישראל: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/502790.html
איפה ואיפה 261907
אז אולי תאהב את ההשוואה שעושה זאב שיף בhttp://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... ביננו לבין צרפתים והאמריקאים מבחינת הלגיטימציה לפגיעה באוכלוסית הצד השני לעומת מידת המאמץ להמנע מפגיעה כזו, ומידת התגובה הבינ"ל הלא פרופורצינלית לשני אלה.
איפה ואיפה 261917
תודה על הבאת הקישורית. קראתי ואני מזדהה כמובן הפעם עם הדברים, למרות שבדרך כלל איני מעריך כל כך את פרשנותו של זאב שיף, ושאר פרשני "הארץ".
כפי שכבר כתבתי, האמריקאים שמבקרים אותנו אינם היחידים שאליהם מופנה כעסי. הסרמאג'ו הזה למשל עם ה"אאושביץ" שלו (1), מעצבן אותי הרבה יותר, וכל פעם שאני נזכר בו בשרי נעשה חידודין חידודין.
אני מצפה מהעיתונאים שלנו שיקראו לו בפומבי להתייחס לפאלוג'ה, מקרה הרבה יותר גדול אכזרי ונוטף דם. למה לא שומעים אותו ? למה רק כשמדובר ביהודים הוא קופץ ?

(1) במקרה יצא לי לשמוע דיווח על "אאושביץ" של סארמאגו בדיוק כשעמדתי להתחיל לקרוא את "העיוורון" המפוסם שלו, ותגובתי הייתה שהעפתי את הספר לכל הרוחות, ואיני רוצה שיימצא בטווח ראיה ממני.
איפה ואיפה 261919
מה הסיפור עם התעתיק המוזר הזה?
איפה ואיפה 261937
לא הבנתי את השאלה. מה זה תעתיק, ולמה הכוונה ?
איפה ואיפה 261943
תעתיק הוא אופן הכתיבה של מלה בשפה אחרת. התעתיק המקובל בעברית לשמו של מחנה ההשמדה הוא ''אושוויץ'', ואילו אתה כותב ''אאושביץ''.
איפה ואיפה 261945
התעתיק הנכון יותר הוא אושוינצ'ים
איפה ואיפה 262063
(דב - נא התעלם מתגובה מנג'סת זו)
אושווינצ'ים הוא שמה הפולני של העיירה, שלידה הקימו הגרמנים את המחנה (וקראו לו בשמה הגרמני של העיירה). כך שיש הצדקה לקרוא למחנה בשמו הגרמני, והתעתיק היותר מדויק (אך הפחות מקובל) לשם הגרמני הוא כפי שדב כתב: אָאוּשביץ (למרות שלא נעים לדקדק בכגון אלה). כיווץ הדיפטונג שהלשון הישראלית עשתה לשם נראה לי מעניין ולא מקרי, אבל לא חשוב עכשיו. אני בכלל חשבתי שראובן תהה על "סרמאג'ו", במקום "ס[א]ר[א]מאגו" כמקובל.
ניטי המנטפק וספוגי הספוג ים נסעו בג'יפ 262065
טוב, זה כבר באמת מיותר, אבל בשביל זה אנחנו כאן:
דב כתב אאושביץ במספר תגובות, ולכן הנחתי שזה לא פליטת מקלדת. סרמאג'ו' הופיע רק פעם אחת, ובכלל לא הבחנתי בכך.
אבל באמת די. אולי אלך לשאול את אורי רדלר למה הוא כותב *1* במקום ‏1.
ניטי המנטפק וספוגי הספוג ים נסעו בג'יפ 262224
הוא כותב ‏1 אבל אז באה היד הנעלמה והופכת את זה ל *1*.
איפה ואיפה 262232
הבוקר שמעתי ראיון עם איזה רופא פרופסור, שאמר שלפי כל מיני סימנים אי אפשר לשלול את האפשרות שערפאת לקה באיידס. הוא העז לומר זאת, ואני מניח שלא קיבל דום לב ברגע שיצאו המלים מפיו.
אז באמת תעזבו את צורות האיות של כל מיני מילים בפורטוגזית ובפולנית ותתיחסו לעניין.
האם לא ניתן לשלול את הקביעה שסאאאאאאאאאראאאאאאאאאמג'ו (אני מקווה שלא חסכתי ב א' לפים) הוא אנטישמי טיפוסי ?
איפה ואיפה 262237
אני מודאג יותר מהרופאים שיעידו שאי אפשר לשלול את האפשרות שערפאת הורעל ע''י סוכני מוסד.

אם ''אי אפשר לשלול'' מספיק כדי לצאת במחולות הוא עלול להיות גם מספיק כדי לצאת למסע נקמה.
איפה ואיפה 262259
בית החולים הצרפתי הודיע בפרוש שערפאת לא הורעל, בדיוק כפי שהודיע שערפאת לא לקה בלוקמיה. ניתן להאמין להודעות רשמיות שמוציא מוסד כזה. כן אפשר לשלול את האפשרות שסוכני מוסד הרעילו אדם שלא הורעל.

לעומת זה בית החולים מעולם לא שלל את האפשרות שערפאת לקה באיידס, והדבר הזה מאד מחשיד, כפי שציינתי בתגובה מלפני כמה ימים. כי לשם מה כל המיסתורין ?

אשר ל"מסעות הנקמה", הרי הפלשתינים כבר האשימונו בהרעלה גם ללא סיוע של רופאים מקצועיים, כפי שהאשימונו בהרעלה באמצעות אורניום מדולל.
ברגע שתיווצר אצלם אפשרות לנקום הם ינקמו, ואת הסיבה ימציאו אחר כך. תפסיקו כבר להפחיד אותנו עם הנקמות שלהם. כבר ראינו את הנקמה הנוראה שלהם אחרי חיסול יאסין ורנטיסי, שלאחריהן השתררה תקופה מן הרגועות שידענו לאחרונה. אולי הם ינקמו בסופו של דבר. אבל הנקמה הזאת לא תהיה קשורה בחיסולים האלה אלא בהווצרות יכולת והזדמנות אצלם לבצע את הרציחות שלהם, שבדיעבד יגדירום כנקמה.

וחוץ מזה תגובתי באה כדי להחזיר אותנו לנושא המקורי: משקעי האנטישמיות אצל האירופים הנאורים, ואתם כל הזמן מושכים אותי לזוטות כדי שלא תצטרכו להודות ב"כפירה" כזאת.
איפה ואיפה 262311
הם גם לא שללו שערפאת חלה באבועבעות שחורות, קדחת השחת או שחין.
איפה ואיפה 262313
והתסמינים של המחלות הללו מזכירים את מה ששמענו שקרה לעראפת?
איפה ואיפה 262328
אני חושב שאחד הסימפטומים של שחין זה ''מטיסים אותך בהליקופטר לבית חולים צבאי בצרפת''.

במילים אחרות- אין הרבה אינפורמציה על מה שקרה לערפת ( פרט לכך שהוא מת בסוף, ואפילו על זה יש עוררים).
איפה ואיפה 262411
היה מאוד נחמד אם היינו יודעים מהם בדיוק התסמינים, ואולי רופא הבית היה מפענח אותם, בכל מקרה על פניו נראה לי שאיידס זאת מחלה שדיי קשה להידבק בה, ובכל מקרה מדובר על גסיסה ארוכה ומתמשכת, סביר להניח שבמקרה של איידס ערפאת היה נופל למשכב לעיתים קרובות עד למותו הסופי.

האם ע"פ התסמינים הידועים לך אתה יכול לשלול סרטן מכל סוג שאינו לוקמיה? או אפילו סתם שפעת שהסתבכה?

ולדב, אני מאוד מקווה שלמדינת ישראל יש את השכל והיכולת להרעיל אדם ללא השארת עקבות.
איפה ואיפה 262452
אני לא טוען שעראפת מת מאיידס; אני מטיל בכך ספק בעצמי. אני בסך הכל שאלתי שאלה.
איפה ואיפה 262470
איפה ואיפה 262535
בנוסף למה שכתבתי ב דיון 262534

אתה מציג עצמך כהדיוט רפואי ובכל זאת מתווכח עם מומחים לרפואה. אותו רופא פרופסור מומחה אמר בפרוש שהסימנים שפורסמו בתקשורת מזכירים את סימני מחלת האיידס.
ואתה גם מתווכח מקצועית עם בית החולים שאמר בפרוש שלא הייתה הרעלה. אני מניח שלו חשבו מומחי בית החולים שקיימת אפשרות של הרעלה שאי אפשר לאתר את סימניה הם לא היו שוללים את האפשרות הזאת בצורה גורפת.
איפה ואיפה 262546
תגובה 262534
Aids 262651
Sorry Dov but you’re not an expert either.

Aids is not a disease…one doesn’t die from Aids. One dies for any number of diseases because his immune system is down.
I thought you should know, but ignorance is also a blessing…some times…LOL

Aids 262654
איני מומחה ברפואה, ובכל זאת כל מה שכתבת ידוע לי, ואם אתה חושב שזה סותר את טענות ה"כן מומחה" שהופיע ברדיו תתווכח עמו.

אבל מה עם סאראמג'ו האירופי האנטישמי ?
שמעתי היום גם בחדשות שלכבוד יום השנה לליל הבדולח נערכו בארצות סקנדינביה הנאורות דנמרק ונורבגיה הפגנות נגד. . . ישראל.
Aids 263025
מקורות עיתונאים רבים (בארץ ובחו"ל) רמזו על כשל חיסוני, דוגמאות:

"רופאיו של יושב הראש עדיין מתקשים לקבוע במדויק את אופי מחלתו ואת הסיבה לקריסה במערכת החיסונית, "אשר אינה מלווה בסימפטומים הרגילים למצב זה"
Aids 263430
העובדה שהם התקשו מעידה על כך שהוא לא סבל מאיידס.
איידס קל לזהות בבדיקת דם פשוטה.
איפה ואיפה 263427
הסימן היחידי שהוא יחודי למחלת האיידס הוא זיהוי נגיף או נוגדנים. כל סימנים האחרים, כשלים חיסוניים למיניהם, ספירות של כדוריות דם וכיוצ"ב אינם מחייבים אידס.
הטענה של הפרופסור, למה היא דומה?

נימצא אדם ירוי בראשו. יבוא הפתולוג (פרופסור) יקרא את הידיעה בעיתון ויאמר "הסימנים שפורסמו בתקשורת מזכירים את סימני התאבדות."
בעיקרון הוא צודק, אנשים רבים מתאבדים ביריה בראשם.
להסיק מזה משהו לגבי נסיבות המוות זהלא הרבה יותר משטות
איפה ואיפה 263451
בכוונה לא נכנסתי לפרטים הרפואיים ורק ספרתי שמומחה רפואי טרח להתראיין ברדיו כדי לומר מה שאמר. האמת היא שגם שמעתי רק את סוף הראיון שבו נאמר הסיכום שאותו הבאתי, כי שמתי לב לתוכנו רק בסוף, וככל הנראה החמצתי את הפרטים הרפואיים שדוברו בראיון.
הדוגמה שהבאת רק מחזקת את הגישה שלי. האם מומחה מקצועי היה בא לרדיו כדי לקשקש שם שטויות טרויליות ? הרי הדבר הזה רק היה פוגע באמינותו המקצועית.

מה שהעלה בי (ההדיוט הרפואי) את החשד לסוג המחלה הזה הוא החשאיות הרבה שבה עוטפים הפלשתינים את העניין הזה, התנהגות שלא יכולתי להבינה, וגם המידע המועט שבית החולים כן טרח להעביר, והמידע הרב שלא טרח להעביר.
היום, כששמעתי את בן אחיו של ערפאת שקיבל את הדוח הרפואי, עלה בי רעיון לסיבה אחרת לחשאיות הזאת שממשיכה לשרור גם היום: השארת החשד להרעלה ע"י ישראל על סדר היום, למרות שבית החולים מסר בפרוש שלא הרעלה הייתה סיבת המוות.
איפה ואיפה 263469
ככה זה, אתה רופא, יש לך חולה אחד, וביום שהוא הכי צריך אותך אתה בביקור תענוגות בעמאן. לא תפיל את האחריות על מישהו אחר?
כל סיפור ההרעלה הזה זה אכלו לי שתו לי של הרופא חסר האחריות של ערפאת.
ערוץ שבע מאחוריך 263612
ואתה ? 263628
אני מודה לך על הבאת הקישוריות שלא ידעתי על קיומן, והדברים מעלים בי תמיהות חדשות.
נניח שערוץ שבע סתם מפיץ את רחשי ליבו, אבל כיוון שבכל זאת הדברים נאמרים ונכתבים, ובין השאר נאמר ש"גורם מדיני בכיר" (לא שאני מאת על "גורמים") בישראל בטוח שמדובר באיידס, איך זה שביתר העיתונות אין התייחסות לדברים האלה שערוץ שבע מציג, ובכל השתקשרות הישראלית שוררת שתיקה מוחלטת ? אם הם חושבים שאלה שטויות שיתקפו את ערוץ שבע. נראה לי שיש כאן קשר שתיקה מוזר , והתגייסות של התקשרות להגן על כבודו של רב המרצחים.
גם אני 263637
אולי אותו "גורם מדיני בכיר" לוחש משהו אחר לגמרי לעורכי העיתונים האחרים?
ואתה ? 263641
נו באמת, מה זה צריך להיות, כל העסק הזה? - כתבנו שאין לו שם... מקור צרפתי בכיר שביקש לא להזדהות בשמו... שמועות שהתפרסמו בעולם כולו... גורם בכיר בירושלים... אגודת הרופאים המסתוריים שגם להם אין שום שמות... -

מה זה צריך להביע? ככה "מדווח" עיתון רציני?

הרי ככה אפשר להפיץ כל מה שרק רוצים. "גורם מדיני מאוד בכיר בירושלים לחש לכתבנו באוזן ששרת החינוך נדפקת עם כל מכבי תל אביב...", "רופאים רבים מאוד מאוד מעריכים שהרמטכ"ל והשר לשעבר לקח סמים ולכן איבד את שיווי משקלו והחליק למים וטבע..." נו מה זה, באמת? ואחר כך מספיק לחזור על הדברים עוד ועוד פעמים והריהם הופכים ל"עובדות".

אם יש בכל זה משהו אמיתי - שימצאו מישהו שיכול לעמוד מאחרי דבריו, ולא רק "שמועות שהתפרסמו..."
ואתה ? 263686
זה מה ששאלתי. האם לא תמוה שלא תוקפים את ערוץ שבע על הפצת דברי הבל ושטויות ?
הרי כל כך אוהבים לתקוף את ערוץ שבע.
אולי העובדה הזאת מראה שיש דברים בגו ?
הומופוב 263642
אז עראפת היה ההומו ומת מאיידס,לידיעתך יש גם הומאים יהודים, ירחם השם.
הומופוב 263643
הם כבר מזמן שכחו מה זה להיות יהודים.
הומופוב 263644
דווקא לא. גם בממשלות ישראל היתה נציגות הומואית לאורך השנים, רחמנא ליצלן.
הוא מתנתק עוכר ישראל 263657
לי איכפת ? 263685
אם באמת היה הומו ומת מאיידס, הרי שכשמדובר בערפאת העובדות האלה, מצביעות על החלקים הכי יפים בו, יחסית.
אבל ככל הנראה כל מוקיריו לא רואים כך את הדברים, ובשל כך אולי יש כאן הסתרה שנתמכת גם ע''י מוקיריו שבתוכנו.
לי איכפת ? 263789
כל עוד הוא לא יהודי ומתנחל אז באמת למי אכפת?
איפה ואיפה 262534
אני העלתי כאן את עניין סיבת מותו של ערפאת רק בשל דבריו של אותו פרופסור לרפואה ברדיו, וכדוגמה לכך שלא קורה שום דבר אם אומרים שחסיד אומות העולם הידוע ערפאת לקה באיידס. בעניין זה פורסם גם שכאשר הועלתה האפשרות לקבור את ערפאת בירושלים אמר השר לפיד (הימני הידוע) שבירושלים לא קוברים רוצחים, ועל כך זכה בגערה מראש ממשלתנו שכנראה הפנים כבר לגמרי את דמותו החדשה כמוביל השמאל הקיצוני.
ואת כל זה העליתי רק כדי לומר שמותר להגיד שאותו סאראמאג'ו (מקווה שאיני פותח כאן דיון בלשני), יקיר המערב האירופי המתקדם חתן פרס נובל הוא אנטישמי גזעני. וגם את זה איש כאן לא העז לומר.

אבל כיוון שסיבת מותו של ערפאת הפכה לנושא העיקרי ואינכם מעוניינים להגיד ולו מילה אחת על הנושא העיקרי האמיתי, אענה בכל זאת גם לדבריך.
המחלות שציינת שלא כלוקמיה הרעלה ואיידס, לא הופיעו בשום שמועות על סיבת מותו של ערפאת, וברור שבית החולים לא צריך להכחיש ע''י פרסום כל המחלות הידועות, כי קודם כל הוא לא יצא מזה ושנית אם יעבור על כל הרשימה תיוותר המחלה שממנה מת ואת זה בית החולים רוצה להסתיר בגלל נורמת הסודיות הרפואית.
השמועות דברו על לוקמיה הרעלה ואיידס. בית החולים הכחיש שתיים משלוש האפשרויות ובקשר לשלישית שתק שתיקה רועמת.
זה מחשיד. לפחות זו ההרגשה שלי.
איפה ואיפה 262322
זית חן כנראה לא שותף/ה לתפיסת העולם הפטליסטית שלך.
איפה ואיפה 262537
צר לי, אך כדי שאבין את תגובתך דרוש הסבר נוסף.
איפה ואיפה 261948
אני כותב מילים לועזיות שאיני זוכר איך אין נכתבות, כפי שאני שומע. אין בכך שום סיפור. אני מקווה שמעתה אזכור את ה''תעתיק'' הנכון.
איפה ואיפה 261951
טוב, סליחה על ההטרדה.
Day of the Triffids 262086
אם העפת את "העיוורון", אז אני ממליץ על הספר הקלאסי של ווינדהאם שנכתב בשנות ה 50 (אני יודע אם יש תרגום).

Day of the Triffids 262204
"יומו של השלושרגל" הופיע בעברית בהוצאת ספריית פועלים ב- 1980.
Day of the Triffids 262218
קראתי אותו לפחות 4 פעמים.
(כן, אני מעדיף ספרים שכבר קראתי, ככה אני לפחות יודע שהם טובים)
Day of the Triffids 262359
קראת גם את העוורון (אני לא)? אם כן, אתה יכול להשוות?
Day of the Triffids 262369
לא קראתי את "העוורון" אבל יש לי הרגשה שהוא טוב יותר.
יומו של השלושרגל הוא בסה"כ ספר הרפתקאות של מימוש כמה פנטזיות גבריות (של הכותב?). הייתי מנחש שבספרו של סארמאגו מצוי עומק רב מזה.
''כמה פנטזיות גבריות'' 262542
טוב, אולי זה תיאור קצת חסר של הספר, מזמן לא קראתי אותו. עדיין, הוא מומלץ.
''כמה פנטזיות גבריות'' 262653
אין צדיק גדול יותר מבעל תשובה.
''כמה פנטזיות גבריות'' 262655
במקום שבעל תשובה עומד לא עומדים צדיקים גמורים (מפאת הצחנה . . .)
''כמה פנטזיות גבריות'' 262658
תודָה אח שלי (:
בעל תשובה 262661
אם כך אז אני חוזר בי מהכל.
נו מה מקבלים?
(:
Day of the Triffids 320770
אל תבלבל את המוח
הכתיבה שוטפת מרתקת מושכת
מה צריך יותר בספר טוב
Day of the Triffids 320772
הכתיבה אכן כפי שתיארת ובגלל זה אני קורא אותו מחדש בכל כמה שנים. אבל בספר טוב ניתן לפעמים למצוא יותר מזה.
Day of the Triffids 325068
סוף-כל-סוף מצאתי את הספר הזה, וקראתיו. אני די מסכים עם הביקורת שלך, אם כי, לדעתי, הפנטזיה שם היא לאו-דווקא גברית, אלא בעיקר של האדם העירוני: הכמיהה למרחב מחיה.
וידוא הריגה? 261607
"נחת ארה"ב ירה למוות בשבוי עיראקי פצוע, שככל הנראה לא היה חמוש. התקרית, שאירעה בשבת במסגד שהעיר פלוג'ה, תועדה בידי העיתונאי קווין סייטס מרשת הטלוויזיה האמריקאית אן-בי-סי. דובר הנחתים אמר, כי האירוע נחקר. סייטס דיווח, כי עוד שלושה שבויים עיראקים נורו בתוך המסגד בהיותם פצועים."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
וידוא הריגה? 261609
דובר הנחתים אמר, כי האירוע נחקר.
בסיום החקירה הנחתים ודאי ידעו מה גרם לכך, ואיך למנוע את הישנות המקרה של נוכחות עיתונאי בפעילות מבצעית.
וידוא הריגה? 261641
אכן. לפרסום התמונות מאל-גריב היתה השפעה מגייסת גדולה מאוד על העולם הערבי, השפעה שעלתה בחיי אמריקנים והרבה יותר מזה, אזרחים עירקים רבים, אם כי דווקא במקרה ההוא התיעוד לא נעשה ע''י עיתונאים.
גם במפרץ קוראים את האייל 262219
"בדובאי אמר עבדאללה, מהנדס במקצועו: "אני לא איש של ג'יהאד, אני מוסלמי רגיל, אבל תמונות כאלה דוחפות אותי לג'יהאד."."
(מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...). כמובן, אף לא מתנדב-חו"ל אחד היינו רואים לו היה שליט ערבי משמיד 100,000 מאזרחיו שלו, או אף מאלו של מדינה שכנה. הרגישות אינה לחיי אדם, אלא לפגיעה חיצונית בכבוד השבט. למתנדבים אלו אין בעייה לטבוח בעצמם אלפי אזרחים - אם יש בכך כדי לעצבן את הגורם החוץ שבטי .
גם במפרץ קוראים את האייל 262670
אני חושש שגם אתה נפלת קורבן לתעמולה מטעה.
אותו מהנדס אמר משפט קלסי שכמוהו אנו שומעים רבות גם במקומותינו. אז הוא אמר. האם באמת ילך ויעשה פעולת התאבדות ? ואם יעשה, האם באמת התמונה שראה היא זו שתדחוף אותו לכך ? אני מאד מטיל ספק בכך.
דעתי היא שהג'יהד לא צובר כוח בגלל תמונות כאלה, ואולי זה לא יפה לומר זאת, אך הגיוני שהוא דווקא מאבד כוח בשל כך.
הטרור הרצחני ביותר כנגד המערב, פעולת ה 11 בספטמבר שתוכננה במשך שנים נעשה לא בגלל תמונות כאלה. באותה עת נתנו לטרוריסטים לצבור כוח באינקובטורים שלהם בשלווה, וזו הייתה התוצאה.
אחת מדרכי המלחמה של הטרוריסטים ותומכיהם היא בדיוק זו - התחת הדברים: המלחמה שלכם בנו רק מדרבנת אותנו להגביר את מעשינו. כדאי לכם להפסיק.
מי שמקבל את הדברים ברצינות דוחף להחזרת הטרוריסטים לבתי הגידול השלוים שלהם. אין זה נכון לקבל כך את הדברים, וזה גם מזיק.
גם במפרץ קוראים את האייל 262775
אני מסכים עם רוב תגובתך. אכן, כל פעם שנעשה ניסיון להתגונן מן הטירור מרואיינים אלו הטוענים שהם ו/או אחרים יפנו לדרך הטירור דווקא בגלל זה.
כמו כן, אני טוען שהדרך להתמודד עם הטירור הערבי הוא פגיעה במנהיגים (אסד, חמנאי, בית המלוכה הסעודי...) אך גם באוכלוסיות המארחות את הטירור, בין אם מרצונן ובין אם לא - כדי שיפחדו מקורבנות הטירור יותר מאשר מהטירוריסטים.

למרות כל זאת, התרשמותי מן התגובות בעולם הערבי היא שלתמונות בהן מופיעים חיילים אמריקנים עושים מעשים מסויימים יש אפקט מגייס יותר מאשר מרתיע. לעומת זאת בתמונות ערי טירור עשנות, גופות טירוריסטים ומארחיהם האזרחיים ברחובות, ללא צילום האקט, יש לדעתי אפקט מרתיע יותר מאשר מגייס.
גם במפרץ קוראים את האייל 263117
נגד איזה טרור בדיוק האמריקאים נלחמים בעיראק ?
גם במפרץ קוראים את האייל 263122
בעירק מפעיל העולם הערבי בשיתוף גורמים מקומיים טירור כנגד האוכלוסיה שם כדי לפגוע באמריקנים, כדי לפגוע באוכלוסיות מדתות וזרמים דתיים השונים מאלו של הפוגעים, כדי למנוע את שלטון העם (לעומת ''שלטון האל''), כדי להפוך את עירק לבסיס ערבי ראשי לחיסול המערב וסתם, כי זה נעים להרוג אנשים.
גם באירופה קוראים את האייל 263133
אפשר גם בצורה חלופית:

בעירק מפעיל העולם הערבי בשיתוף גורמים מקומיים טירור כנגד האוכלוסיה שם, כדי לפגוע באמריקנים שבאו להפיל שלטון בטענה שקרית או מאד מאד חלשה שהוא היה קשור לטרור, דבר שגרם לגורמים מקומיים לפנות לטרור כנגד האוכלוסיה שם כי האמריקאים יותר מדי מוגנים.
גם באירופה קוראים את האייל 263138
אכן, ישנם תיאורים רבים לכל מצב.
גם באירופה קוראים את האייל 263159
יש עוד תיאור: האמריקאים פלשו לעיראק, ללא הצדקה, תוך הריגת עשרות אלפי עיראקים (חיילים ואזרחים). לאחר הפלישה הם השליטו שלטון כיבוש שלא בוחל בשום אמצעי כדי לדכא את המרד שפרץ שם.
רק באמריקה לא קוראים את האייל 263269
אפשר גם שבעירק מתנהלת מלחמת אזרחים בין הפלגים השונים.המאבק של האסלאם הקיצוני באמריקאים הוא רק חזית אחת מתוך רבות.
התמונה האמרקאית שמשדרת מלחמה של האסלאם הקיצוני בכוחות האור האמרקאים בלבד ,היא תמונה מוגבלת מאוד שלא מאפשרת להבין מה קורה שם.
גם במפרץ קוראים את האייל 263152
האוכלוסיה בעירק היא חלק מהעולם הערבי או לא ?
הגורמים המקומיים בעירק הם חלק מהאוכלוסיה או לא ?
הדתות והזרמים הדתיים השונים מאילו של הפוגעים הם חלק מהאוכלוסיה או לא?
וזה נעים להרוג רק אוכלוסיה או רק אמרקאים ?
וידוא הריגה? 261688
איך למנוע?! כל העיתונאים המערביים כיום בעיראק הם כאלו ש"הושתלו" (embedded) ביחידות אמריקאיות...
וידוא הריגה? 261696
הוטמעו
שובצו 261714

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים