איזו רשות נחשבת בעיניך האמינה ביותר? 23
הממשלה 3 3%
הכנסת 0
בתי המשפט 50 56%
הצבא 9 10%
המשטרה 0
השב''כ 2 2%
התקשורת 1 1%
רשות הדואר 25 28%

90 הצבעות עד כה
פרסום תגובה לסקר

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מה לצה"ל ולאמינות? 145
ראיתי שאחד המצביעים בחר בצבא כגוף האמין ביותר. זה קצת מוזר, מאחר וצה''ל הוא אחד הגופים האמונים ביותר על השקר. ''דובר צה''ל משקר כהרגלו'', התבטא פעם אורי שגיא, כשהיה ראש אמ''ן. הוא לא טעה.
אולי כי 148
כי צהל זה אנחנו. ואם אנחנו לא מאמינים למי ששומר עלינו בלילה. אז חבל על הזמן
חייבים להאמין
ואם לא מאמינים אז אבוד לנו כולנו
אולי כי 160
אין פה שאלה אמיתית של אמון ,צה"ל מתוקף תפקידו כצבא הוא בעל אינטרסים שברך כלל אינם יכולים לענות על צרכי משטר דמוקרטי ומשום כך הוא מנוהל בדיקטטורה .לצערנו הרב גם מדינתינו היא לא ממש דמוקרטיה אמיתית לידעתכם אנו עדיין חיים תחת צווי חרום מזאת ה52 ברציפות ושום סימנים לחוקה או חוק זכויות אזרח אינו נראה באופק.
אולי כי 573
המטרה של הצבא היא לא ליישם את עקורונות הדמוקרטיה בתוכה. המטרה של הצבא היא לשמור עליהם. הצבא לא יכול התקיים על דמוקרטיה.
אתם באמת רואים את היום שבו מ"כ יצרך להבחר ע"י שאר החיילים???
ומה עם הצבעות בנוגע לתפריט השבועי במטבח?
ומה עם זכויות הפרט? מה צריכים לעשות בנידון? ביטול הצנזורה הצבאית? אולי פשוט ניתן לסורים כל סוד צבאי שיש לנו לנחסוך לכולם הרבה זמן...
זאת רק ההתחלה... הצבא מתקיים על דיקטטוריזם
על מנת לשמור על הדמוקרטיזם
לא דמוקרטיה?!? 574
אייל... אני לא יודע עדיין מה אתה רואה כדמוקרטיה... אולי המשטרים השונים אך בכל זאת הדומים בסוריה, קובה,עירק,אירן ובברית המועצות לשעבר בתקופת סטלין יותר מוצאים חן בעייניך...
מדינת ישראל היא מעצם יסודה מדינה דמורקטית.
עצם הגדרתה הוא יסוד הדמוקרטיה.
תעיין בערך "מגילת העצמאות" במילון.
נכון, אין לנו חוקה. אבל אנחנו גם לא דיקטטוריה...
אז אם לא דיקטטוריה ולא דמורקטיה - מה אנחנו?
מה לצה"ל ולאמינות? 151
אינני חושב שמדובר באמון בדובר צה''ל, אלא באמון כצה''ל כגוף -- גוף שנוכל לסמוך עליו בשעת הצורך, גוף ש''תוכל כל אם עבריה'' וכו'.
מה לצה"ל ולאמינות? 159
ומי ישמור עלינו במלחמה?בתי המשפט?
מה לצה"ל ולאמינות? 166
בלי בתי המשפט אין חוק ואין סדר, מכאן שאין כלל מדינה, לפחות לא מדינה מודרנית, ומכאן שגם צבא מודרני ואמין, השייך לעם ופועל למען העם, לא יכול להתקיים.
מה לצה"ל ולאמינות? 176
שאלה דמגוגית, שנועדה להסיט את הדיון ממסלולו. השאלה הייתה "מי אמין יותר", לא "מי יודע יותר טוב להרביץ לערבים הרשעים."

דרך אגב, כמו שהצבא נראה עכשיו - אולי כדאי לגייס את השופטים. הצבא לא נלחם בצבא סדיר אחר מאז 1982, ומאז 1973 הוא בזיון אחד גדול, מבצע תפקידי שיטור ומובס על ידי מיליציה לבנונית דרג ז'. לא הייתי בונה עליו.
דרג ז'? הכיצד? 210
החיזבאללה אינו מיליציה לבנונית דרג ז'. מדובר בארגון גרילה מתוחכם ביותר. בעל מפקדים נועזים וחכמים. ארגון מסודר המתפקד בצורה יוצאת מן הכלל תוך כדי שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותו. ארגון בעל יכולת מודיעינית אדירה על העומד מולו וגם המודע ליכולות המודיעיניות שלנו ולאיך להימנע מהם.

למרות כל זאת, קשה גם להגיד שצה''ל מפסיד במלחמתו נגד הארגון. אם מדובר על הפן התקשורתי, הוא מפסיד בגדול - כמובן, שכן הארגון יוצר לעצמו מודעות ואימה בקנה מידה הגדול לאין ערוך מפעילותו. אך בהיבט הצבאי נטו (בשנה האחרונה), יותר פעולות מסוכלות, יותר מחבלים שיעים מוצאים עצמם מתים מאשר חיילי צה''ל ויותר פעולות צה''ל מצליחות.

כל זאת, כמובן, בעוד שהכיבוש של דרום לבנון (תחת המסווה של רצועת בטחון) הוא משולל היגיון לחלוטין ולהכרעותינו הצבאית על החיזבאללה אין שום משמעות או אפקט אסטרטגי. פעילותו של צה''ל בדרום לבנון היא אידיוטית ומסוכנת.
דרג ז'? הכיצד? 211
אך הרי מטרתו של כל ארגון טרור אינה אלא ''תאטרון הטרור'' - כמות ההרוגים אינה חשובה כמו ההשפעה של הפעולות על ''קהל היעד'' מבחינה פסיכולוגית.
בכך - החיזבאללה הוא הצלחה מסחררת.
דרג ז'? הכיצד? 224
אם כבר, אז כדאי לדייק. מטרתו של ארגון טרור היא ראשית כל השגת הישגים מדינים טקטים ואסטרטגים. זאת הוא עושה באמצעות הטלת מורא וטרור - אך אלו אמצעים, ולא מטרה.
דרג ז'? הכיצד? 225
לפני ארבע שנים, מי שהיה מדבר על יציאה מלבנון נחשב למרעיל בארות, תוקע סכין סגס האומה, וסתם בוגד. כיום יש הסכמה מקיר לקיר שצריך לצאת מלבנון, ומתווכחים על הצורה שבה יעשה הדבר.
הייתי אומר שזה נצחון לחיזבאללה.
דרג ז'? הכיצד? 226
מספר אנשי החיזבאללה הפעילים נאמד בכ-‏500. עם מספר קטן מאד של אנשים, הוא מצליח לכסח את צד"ל (הגדול ממנו פי שניים והנהנה מסיוע אווירי וארטילרי), לעשות צחוק מצה"ל הגדול והטיפש (שיורה על אזרחים, כי את לוחמי האויב הוא לא ממש מצליח למצוא), ולגרום לממשלת ישראל להיראות מטומטמת.
לא רע בשביל גדוד אחד.
דרג ז'? הכיצד? 230
המספרים המדויקים לא משקרים. החיזבאללה לא "מכסח" את צד"ל בכמות הנפגעים, ההתקפות והסיכולים. הוא בהחלט מנצח בדעת הקהל. זו בדיוק הייתה הנקודה שלי, מדוע אתה מכנה אותו "מיליציה דרג ז"'? זה ארגון צבאי מצויין מהאיכות הגבוהה ביותר. העובדה שאין לו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר אינה מפריעה לו להשתמש במה שיש לו בצורה הטובה ביותר האפשרית.
דרג ז'? הכיצד? 336
שים לב, אתה מסכים שלחיזבאללה אין את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ובכל זאת, הוא גורם לאבידות בצה"ל וצד"ל, ואין חייל בצה"ל שלא פוחד לפני יציאה לפעילות בלבנון.
ואת כל זה גורם ארגון שלא מצוייד בצורה טובה במיוחד.
אז מה נעשה במלחמה נגד סוריה, שמצויידת הרבה יותר טוב מהחיזבאללה, עם כמות לוחמים גדולה פי כמה וכמה, ועם שיטות לוחמה יעילות לא פחות, שצה"ל לא מוכן כלל להתמודדות עימן, ומעסיק את עצמו ביצירת אשליה שהוא מוכן, אשליה שפועלת רק על המפקדים הבכירים. כל החיילים הפשוטים יודעים בדיוק את המשמעות של מלחמה עם סוריה בשבילם, ואני מבטיח לך (הבטחה שנעשית בלב כבד), שרוב החיילים הסדירים (ואני מדבר על הרבה יותר מ50%) יחזרו הביתה בארון מסוריה, אם בכלל.
חיזבללה-טרור. סוריה-צבא. 578
אתה קורא מידיי פעם ספרי היסטוריה? או אפילו היסטוריה צבאית? אם כן וגם אם לא השם וייטנאם בוואדי נשמע די מוכר...
צבא ארה"ב לא הצליח במשך כמה שנים לנצח את לבנון... יותר מזה על בסיס קבוע נלכדו יחידות של צבא ארה"ב והופלו מטוסים...
להזכירך - צבא וייטנאם (וייטקונג)פעל בסיוע סובייטי כמעט גלוי...
ועכשיו - אני מציג לפניך משחק תפקידים קטן ברשותך... בתפקיד וייטנאם -לבנון
בתפקיד הסובייטים - אירן
בתפקיד ארה"ב - ישראל
מתחיל להשמע מוכר???
אני לא שמעתי על מטוסים של צה"ל מופלים בלבנון ב7 שנים האחרונות לפחות ולא על יחידות שנלכדו מאחורי קווי האויב...
אני דווקא שמעתי על הנצחון ישראלי במלחמות השחרור,ששת הימים, יום כיפור ועוד 23 סוללות של טילי נ"מ וכמאה (לפי מקורות זרים לפי מקורות צה"ל 22) מטוסים סוריים מופלים עם 0 אבדות לכוחות צה"ל ב1982!
על איזה צה"ל אתה שמעת?
צה''ל - הצבא הטוב ביותר בעולם 576
תשמע, גו'רג', אני לא ממש יודע איך לבשר לך על זה אבל צה"ל הוא כיום אחד הצבאות (אם לא הצבא) הטובים ביותר בעולם...
עובדה.
יש לנו את חיל האויר הטוב ביותר עם המטוסים והמסוקים הכי טובים שנמצאים בשירות מבצעי עולמי...
יש לנו חיל שיריון מדהים עם טנק המרכבה (שהוא כידוע המצאה ישראלית ), כאשר טנק המרכבה דורג לא פעם ולא פעמיים כאחד מהטנקים הכי טובים בעולם
להמשיך??!?!?! חיל הים וספינות הסער וצוללות הגל החדשות...
חיל הרגלים ויחידות הקומנדו אשר מקבלות תרגול יומיומי בדרום לבנון...
אתה חושב שיש צבא אחר בעולם אשר היה עוצר את הערבים ב1948? או אולי ב1967? מה עם 1973? ונוסף לכך את מערכת קדש ומבצע של"ג ומלחמת ההתשה...
צבא ארה"ב אולי עדיף מבחינה כמותית אך לא מבחינה איכותית...
אם אתה רוצה-תחייה אתה במדינה של צבא שופטים ועורכי דין... באשר לי- אני מעדיף את הטוב ביותר!
אני מעדיף את צה"ל!
מה לצה"ל ולאמינות? 335
ואתה חושב שצה"ל ישמור עלינו במלחמה?
על זה נאמר, אופטימיות זהירה.
צה''ל 579
אני חושב שצה''ל יגן עלינו כאשר הוא ידרש לכך... כמו שעשה כן בעבר...
פרדוקס השקרן 310609
אם בארזים נפלה שלהבת... 152
כ"כ רציתי לתת אמון בלתי מסוייג במעאכת המשפט, כמה חבל שגם הם איכזבו
1) מקרה אי הסגרתו של הרוצח פישביין לידי שלטונות ארה"ב
2)העונשים הקלים הנפסקים לחובת גברים המכים ומתעללים בנשים וילדים.
3) ההתחכמויות המפולפלות "כביכול משפטיות" ביחס לענישת קטינים - רוצחים
ועוד תיקצר היריעה...
מה שמצחיק 188
1.
מה שמצחיק הוא, שאף אחד כאן לא מצא לנכון לבחור בממשלה כרשות האמינה ביותר. לו היינו נמצאים בתקופת ממשלת נתניהו, היה עוד ניתן להבין זאת. אבל בתקופת מר אמינות, אהוד ברק? האין זה אוקסימורון?י
האם יתכן שמה שגרם לאי בחירת קוראי האתר בממשלה הנוכחית, הוא העובדה שש"ס חברה בממשלה הזו?
2.
לדעתי, התוצאה הגורפת המעניקה את התואר הרשות האמינה ביותר למערכת המשפט, נובעת בין היתר בזכות היותו של השופט ברק נשיא בהמ"ש העליון. משהו שצריך להזכיר מדי פעם.
3.
עוד דבר שמצחיק אותי, הוא העובדה ש17 אנשים מצאו לנכון לבחור ברשות הדואר כרשות האמינה ביותר. ברור לי, שזה נעשה כאקט מחאה או סתם כבדיחה (לא מצחיקה).
רשות הדואר, היא גוף חסר ארגון, בעל מנגנון בירוקרטי שזקוק לשימון דחוף. היתכן שרשות הדואר תמנה דברים ושליחים שלא יודעים לקרוא אותיות לועזיות? היתכן שחלקים שלמים בעיר לא יקבלו דואר במשך שבועות משום שהדוור נעלם עם הדואר, או לחילופין זרקו לפח?
4.
מאחר וזו התגובה הראשונה שלי כאן, נכון לדעתי להעיר ולשאול מדוע החלון המיועד לתגובה כה קטן. היה כדאי, ובהחלט אפשרי להגדיל את החלון, כך שאוכל לראות את כל תגובתי מבלי להזיז את הסקרולר.
מה שמצחיק 194
כדאי לציין שבסקר שלם ומקיף, הנסקרים היו מתבקשים לדרג את מידת האמינות של כל רשות, וכך יתכן מאוד שהכנסת או הממשלה היו זוכים במקום השני או השלישי. מכיוון שמדרגים את ההכי גבוה בלבד, נוצר מצב של העדפה בולטת לכיוון אחד. (חסרי משמעות סטטיסטית, כבר אמרנו?)
ואם אנחנו כבר בקטע - רשות הדואר היא לא באמת אופציה... זה בא במקום "אף אחד מהתשובות". זה שהקוראים כאן אוהבים להתבדח זה כבר לא אשמתנו. (:
מה שמצחיק 199
אז חסרה האופציה ''כל התשובות נכונות''... אבל ברצינות, האופציה ''ראש הממשלה'' (ולא ''הממשלה'') יכלה כנראה לגרור כמה תגובות אוהדות.
מה שמצחיק 200
לצערנו (למזלנו?) ראש הממשלה עדיין אינו רשות בפני עצמה (אם כי לעיתים מתעוררת ההרגשה שמישהו צריך להגיד את זה לאהוד. מישהו מתנדב?)
מה שמצחיק 207
אני דווקא חושב שרשות הדואר היא הגוף האמין היחידי מבין כל האפשרויות המוצעות, וסבור שכל אלה שהצביעו אחרת חיים עפ"י מוסכמות של אחרים.

הצבא משקר ואינו בודק את עצמו. הוא משקר בדרישות התקציב כי הוא רוצה תקציב גדול יותר, והוא משקר בכל פעם שיש צורך להקים ועדה שתבדוק את מחדליו.

על הממשלה, הכנסת ושאר הרשויות המנוהלות בידי פוליטיקאים חבל להרחיב את הדיבור.

בתי המשפט הם פארסה אחת גדולה. לא לשווא עלתה לאחרונה הדרישה למנות שופטים מינוי זמני עד לבחינת התאמתם, וכן לערוך להם מבחני קבלה. אבל לא בטעויות שיפוטיות עסקינן, ולא זה הקריטריון לאמינות, שכן טעויות יכולות לקרות לכל אחד וזה לא פוגם באמינותו, אך עיוותי דין מכוונים, זה דבר שאסור שיקרה, וקורה לא אחת. בעיקר בגוף הכי נחשב לאמין – בג"צ. הגוף הזה מתקפל לא אחת בפני שיקולי ביטחון, ומעדיף אותם על זכויות הפרט. ואל תיתנו לאיסור העינויים להטעות אתכם, תנו דווקא להיתר העינויים עד עתה לקבוע עבורכם שזהו גוף נכלולי שמתיר דברים אסורים, ואוסר דברים מותרים בשם הביטחון.

ורשות הדואר? גוף אמין לחלוטין, שגם אם הוא טועה ושולח את המכתב שלך לא' במקום לב', זה לא בגלל שהוא לא אמין, אלא בגלל שהוא טעה. הדואר יהיה לא אמין כשיפשפש במכתביך ויקרא אותם, אבל זה לא הם, אלא השב"כ, הצבא (17 מצביעים עד עתה) הצנזור הממשלתי ואחרים. הדואר יהיה לא אמין כשיזרוק את המכתבים שלי לפח (כמו ניומן בסיינפלד) במקום להעביר אותם לכתובתם, אך הוא לא עושה זאת, והמכתבים זורמים באופן מקצועי וטוב.

לכן, לדעתי, רשות הדואר היא הגוף האמין ביותר מבין המוצע, ולכן הצבעתי עבורו עוד לפני שקראתי את התגובות החכמות כאן. ואלו הלועגים להצבעתי, ואף נתנו לה את הכותרת "מה שמצחיק", מוטב להם שיביטו במראה.

נאום המלך (שמעון מ', אם כבר מדברים על אמינות ;-).
מה שמצחיק 208
)אחרי ניקוי המשקפיים המלכותיים( סליחה, 7 מצביעים לצבא, לא 17.
מה שמצחיק 214
1.
לא ניתן להסכים עם דבריך שהצבא אינו בודק את עצמו. אתה יכול אמנם לומר כי יש גופים בצבא שאינם בודקים את עצמם, אבל יש כאלה שכן. למשל, הרמטכ"ל מופז עושה רושם של אחד שיודע לבדוק בדיוק כל מה שצריך לבדוק.
ובכלל, אם הצבא צריך לשקר כדי להגדיל את תקציבי הבטחון, אז מצבינו בכי רע.

2.
ואמנם, יש מקרים בהם מעדיף בג"צ את שיקולי הבטחון על זכויות הפרט. ומדוע שלא יהיה כך? הרי גם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו מתיר פגיעה בזכויות הפרט, בסיטואציות מסויימות. בג"צ צריך למצוא את האיזון הנכון, דבר שלא תמיד קל לעשות בחברה משוסעת כמו שלנו.
מה שמצחיק 577
תתפלא אבל הדבר היחיד שמפיע עליי הוא דעות לא מבוססות של אנשים כמוך...
מה שמצחיק 213
אמנם איןזהו סקר מקיף, אך סביר להניח שכמו שאנשים הצביעו לצבא או לדואר, מישהו אחד לפחות היה צריך למצוא לנכון להצביע לממשלה.
אהוד ברק, אכן מצליח לשמור על דימויו האמין, כמה שעוד אפשר. אך בהיותו מרכיב הממשלה, והעומד בראשה, קצת קשה לנתק את דירוג אמינותו מהרכב ואמינות הממשלה.
ותכלס, במידה והשגים לא יהיו לממשלה, גם לברק לא תהיה קנדנציה נוספת.
מה שמצחיק 278
רשות הדואר היא לא אופציה מצחיקה, או לפחות כך תגלה כאשר תרצה להעביר מסמך עלום מקצה אחד של הארץ לקצה השני. בתשלום שקלים ספורים נוספים תוכל לוודא שהמשלוח נעשה במהירות ובאמינות, תוך פחות מעשרים וארבע שעות, ושהשליח וידא אישית כי המעטפה הגיעה אל האדם אליו היא יועדה.

לזה אני קורא אמינות, והדואר עושה את זה כל יום, כל היום.
מה שמצחיק 624369
איי-פוסט שלום. קיבלתי דרככם הבוקר אימייל מביטוח לאומי, למרות שלא נרשמתי מעולם לשירות. בנסיון לשחזור סיסמה ושם משתמש, קיבלתי הודעת טעות האומרת שאיני רשומה במערכת. התקשרתי לשירות הלקוחות בטלפון 171. לאחר המתנה של חמש דקות, השיחה נותקה. ניסיתי שוב. ושוב, לאחר המתנה ארוכה, הטלפון נותק. ההמלצה באתר היתה לפנות לסניף הדואר הקרוב למקום מגוריי, וכך עשיתי.
כשהגעתי לסניף הדואר השכונתי (סניף הרצל בתל אביב) חיכיתי 17 מספרים בתור. כשלבסוף הגיע תורי, אמרה הפקידה שהם אינם מטפלים בענייני איי-פוסט והמליצה לי לפנות ישירות לביטוח הלאומי. וכך עשיתי.
התקשרתי לשירות הלקוחות של הביטוח הלאומי, והם הפנו אותי בחזרה אליכם. חייגתי שוב 171, שוב חיכיתי כחמש דקות, ושוב נותקה השיחה. בפעם הרביעית נעניתי על ידי נציג שירות לקוחות אשר אמר שהוא מפנה אותי לאיי-פוסט. למרבה ההפתעה (או שלא), שוב נותקה השיחה.
ברצוני למחות כנגד הסלוגן שלכם "איי-פוסט עושה לך סדר בחיים". אם סדר בחיים אומר שישלחו אותי מאתר האינטרנט לסניף הדואר, מסניף הדואר לביטוח הלאומי, מביטוח הלאומי בחזרה לדואר, ומהדואר למקש ה-"end" אז אני לא יודעת מה זה בלאגן בחיים.
בנוסף למחאה, אשמח אם תיצרו איתי קשר ותסבירו לי מהו השירות, מה קיבלתי באי-מייל ואיך אזרח שמעולם לא נרשם לשירות, מתנתק ממנו.

בברכה (למרות יחסכם המשפיל),

אלישבע ארדיטי.

ואחד אחר:
הרשות לחקר עתיקות 215
הנ"ל היא ללא ספק הרשות האמינה והמוצלחת ביותר בין כל הרשויות.

אבל סתם, מה שרציתי להגיד, זה שהאנשים הם העושים את המערכת. דווקא שאול מופז, מינוי של ממשלת נתניהו, הוא לדעתי אחת ההפתעות הטובות ביותר שנתגלו בשנים האחרונות. אם היה לנו אחד כזה גם בראשות הממשלה - אחד שלא מעניין אותו לדבר, אלא לעשות - אולי עוד היתה תקווה למדינה הזו.

But then again, maybe not.

שקיעתה ונפילתה של הדמוקרטיה 221
שמתי לב לפרט המעניין, שמתוך 70+ העונים לסקר עד כה, איש לא טרח להביע אמון בממשלה או בכנסת: הנהנים העיקרים מתמיכת הציבור הם בתי המשפט והצבא (מתגובת ההבל של "רשות הדואר" אני מתעלם.). לרפובליקה שלציבור אין אמון במוסדות החקיקה וההנהלה שלה, אין עתיד.
למה רשות הדואר היא כן אופציה 262
אמון הוא דבר יקר.
כשאני נותן אותו - אני לוקח סיכון.

כשאני נותן אמון ברשות הדואר - הסיכון שלי קטן בהרבה מכל השאר.

אני מפחד מצה''ל, מהשב''כ, מבתי המשפט והמשטרה, מהכנסת ומהממשלה.
כולם שיקרו לי בעבר ובהווה ועשו לי עוול מסוג זה אחר, אם במישרין, ואם לחברים טובים ומשפחה.

רשות הדואר - לעומתם, ענתה על כל צרכיי, תמיד היו נחמדים ואדיבים, והביאו מכתבים לתעודתם.
למה רשות הדואר היא כן אופציה 272
לצערי רשות הדואר היא האופציה היחידה.
לראיה אנו יכולים להתבונן בשורת החלטות של מערכת המשפט שהן במקרה הטוב תמוהות. מערכת זו קימה ועודה מקיימת מערכת נפרדת לפלשתינים ביהודה ושומרון ורבים מבכיריה צמחו בפרקליטות הצבאית ...
זו מערכת בירוקרטית איטית שמאופינת בסחבת והתנשאות, מערכת שהחברה נאלצה להגביל את שיקול דעתה באמצעות עונשי מינימום מערכת שחייבת בריפורמה מקפת ולמרב צערי על אף כל הדברים הללו הרי שמלבד רשות הדואר עדדין היא אמינה יותר מהממשלה והכנסת.
הכנסת היא הגוף האמין ביותר 763
)שלום)
כקצין בקבע ופגוע קשה מהמערכת הצבאית, אני מעיד שבצבא מילה זו לא מילה. כנראה שאחד הערכים אותם מנחילים בבה"ד 1 לצוערים הינו חשיבות השקר; אחרת קשה לי להבין את העובדה שכל קצין המטפל בענייני כוח אדם, מאלו שנתקלתי בהם, היה שקרן מדופלם.

לאמינות המערכת המשפטית - הקודקוד בראש, בית המשפט העליון, נוטל לעצמו חופש גורף בהחלטותיו, ומעקר את משמעות הדמוקרטיה. האזרחים הולכים לקלפי בכל ארבע שנים כדי להחליט על המדיניות אותה הם רוצים לראות בכל שטחי החיים; במקרים רבים, בג"צ מחליט כי הוא יודע מה טוב בשבילנו.
יתרה מזו - פסיקות בית המשפט מושפעות בצורה חזקה מהלכי הרוח הנושבים בחוגי הקונסזוס של השמאל. בג"צ תמך בגירוש אנשי החמאס והתיר עינויים, כל עוד הרוח נשבה לכיוון זה. כאשר הלך הרוח השתנה (כפי שבא לביטוי בזרם המרכזי של העתונות), זז גם בג"צ. אני לא מאמין שבית המשפט פוסק את אשר הוא פוסק בתום לב ומתוך אמונה כי לכך התכוון המחוקק, שהוא הריבון.

הכנסת, לעומת אלה, היא מייצגת אותנטית של מה שהיא אמורה להיות. מיקרוקוסמוס של הבוחרים וייצוג נאמן של האינטרסים שלהם.
אני מקווה שהכנסת תתעשת ותגן על עצמה מפני התערבות גופים אחרים בעבודתה.
הפלשתינית 138754
באמת? 138755
באמת? 138756
שלושה ניחושים : )
לא? 138758
אז זהו, שכן. 138762
בגדול?
כן.
בקטן?
גם כן.
אף אחד מנחשי ענק אלה לא מספיק אמין.
ואם כבר, אז כבר.
זה כמו שתשאל אותי באיזו מפלגה אני תומכת.
אני לא, באף אחת.
אין שום דבר ראוי.

יומקסים : )
נועמיקסולידי
אז זהו, שכן. 138767
רשות הדואר היא נחש ענק בלתי אמין?!
טוב, אז הגזמתי קצת... 138770
אמנם הדואר לא עולה בקנה אחד עם הזוועות האחרות אבל בוא תשמע סיפור:
לפני חודש (!) שלחתי ספר ודיסק מבאר שבע לחיפה. הם מעולם לא הגיעו ליעדם...

יומפחיד : )
נועמיקסולידי
כמה מלים בעד האופציה האחרונה, דווקא 138833
אני בתור מי שעבד פעם בשביל רשות הדואר, צריך לציין את ההקפדה שלה שכל מכתב יגיע ליעדו, לפחות בתקופה שאני עבדתי שם (לפני קצת יותר מעשר שנים). אינני בטוח ששאר הרשויות דואגות במידה כזאת באופן שווה לטובת לקוחן.
בתור דוור קיללתי לא אחת ולא שתיים את הרשות, בימים של עומס ומזג אוויר קשה, על כך שלא עשו לנו הנחות ועל ה''טרור'' שעשו לנו בשביל כל מכתב שלא חולק באותו יום (והיו לנו לדוורים כל מיני שיטות, התנהלו שם משחקי חתול ועכבר יומיומיים. פעם כשיהיה לי זמן, ובעוד הרבה שנים, אכתוב ספר על התקופה ההיא שהיתה אחת המוזרות בתולדות חיי). כיום, מהצד השני, אני מבין יותר את הרשות.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה לסקר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים