שני הרוגים וירי טילי ''לאו'' ביפו במסגרת סכסוך עבריינים 2430
מוסטפא אבו־חוטי (42) ויאסר אבו־שהאב (26) נרצחו היום (שבת) ביריות סמוך לשוק "האתרוג" ביפו. אתמול פגעו שני טילי "לאו" בבניין מגורים ביפו, גרמו נזק כבד לאחת הדירות, ופצעו קל שני דיירים. המשטרה מעריכה כי שני הארועים קשורים לסכסוך בין שתי משפחות עבריינים מקומיות – חמולת חמאד, אליה שייכים שני ההרוגים, וחמולת אל־אטרש – וכי הטילים שנורו כוונו לבניין סמוך לבניין שנפגע.

לפני כשבועיים נורו למוות ברחוב יפת ביפו זוג אחים, עימאד (31) ומוחמד (21), בני משפחת אל־אטרש, כפי הנראה במסגרת אותו הסכסוך. השניים היו שני האחים האחרונים שנותרו בחיים מבין ששת בניה של משפחת אל־אטרש, שכולם נרצחו. על־פי עיתון "הארץ", הסכסוך החל לפני שנים רבות, בשל "דבר של מה בכך".

היחידה המרכזית של מחוז תל אביב מתקשה לחקור את פרשיות הרצח שבין משפחות הפשע ביפו, משום שהצדדים אינם משתפים פעולה עם המשטרה. על החקירה הוטל צו איסור פרסום.
קישורים
נורו למוות - ידיעה מ"הארץ"
הארץ
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

צריך לחקור מיד את הרב לאו 326182
שמעתי שספרו נהיה רב מכר.
צריך לחקור בשוק ''האתרוג'' 326186
מיד אחרי סיכול ממוקד של כנופיות מתפעלות ''האתרוג'', הידועות גם
בשם גדודי-הג'יהאד-התקשורתי וחוליות עז-אדין-אל-ברק מגינות השלום האחווה וכמובן הדמו-קרטיה.
זה בגלל ההתנתקות 326184
בסך הכל עולם תחתון 326267
מזה זמן רב מתמיה אותי היחס לפשעים שנעשים בחסות העולם התחתון, סכסוך בין עבריינים וכו'. יכול להיות שזה פחות סקסי, פחות קשור לחברה הישראלית? מה היא הסיבה ליחס המלעיג, הלא רציני לידיעות מסוג זה?
אתם מבינים מה נרשם כאן? העולם התחתון של ישראל יורה טילי לאו ברחובות ופוגע באנשים תמימים, יפו היא החצר האחורית של ת"א, עיר שמנקזת אליה מעוטי יכולת.

תמהני, באמת תמהני.
בסך הכל עולם תחתון 326297
חוששתני שהגזענות הלא-מודעת הגיעה עד הנה. אם היה בעולם תחתון יהודי, סביר להניח שהיחס היה קצת שונה...
אתה מאוד צודק.
בסך הכל עולם תחתון 326299
לא מסכים. דווקא פה יש אחוות עמים של אי עשייה. כנופיות רמת עמידר ופרדס כץ חיסלו זו את זו במשך שנים מבלי שזה הזיז לאיש.
בסך הכל עולם תחתון 326307
הכנופיות האלה, אם זכרוני אינו מטעני, לא פגעו - ולא עוררו חשש-פגיעה באנשים חפים מפשע. טילי לאו עלולים לפגוע באנשים לא צפויים.
בסך הכל עולם תחתון 326316
פגעו, רק שזה לא נתן כותרות למספיק זמן, מאחר שהיה מדובר באנשים קשי יום.
ספציפית אחת מהכנופיות הנדונות רצחה תלמיד תיכון בן 17 בר"ג. כנופיות אחרות רצחו אישה בת"א בפיצוץ במעלית, זוג נרצח במגרש למכירת מכוניות בחדרה, 3 נהרגו בפגוע פלילי בת"א ועוד מקרים שזכרוני חלש מדי מכדי לזכור בשליפה.
בסך הכל עולם תחתון 326328
זה בדיוק העניין - שבמקריפ האלה, גשנרצחו עוברי אורח תמימים - בהחלט הייתה זעקה רצינית מאוד על העניין הזה. ולצערי, דומתני שזה בדיוק משום שאותם עוברי אורח היו יהודים.
בסך הכל עולם תחתון 326339
קודם כל, הזעקה לא מספיק חזקה , משום שמהתגובה הקודמת (שלך?) טענת (אתה ?) בכלל שהכנופיות האלו לא פגעו באזרחים תמימים.
ובכ"ז הכל נשכח תוך יום וחצי במציאות של חיינו.
בנוסף אני רוצה להעיר על כך שמגזר הערבי יש להקים קול צעקה גדול יותר נגד כנופיות פשע. הפגנות, פעילות פוליטית של החכי"ם- משהו.
בסך הכל עולם תחתון 326341
אבל האישה שנרצחה במעלית והזוג שהרצח במכונית, למיטב זכרוני, נרצחו בהקשר של רוזנשטיין - הכנופיות שהזכרת היו קשורות לזה? אם כן - שמותיהן נשכחו ממני, אבל לא המקרים הללו. ובהחלט קמה אז זעקה, רק שכרגיל בשגרת מצבי החרום התכופים שלנו, באה מיד זעקה אחרת ותפסה את מקומה.
במקרה היפואי, לא קמה כל זעקה. אמנם יש כרגע התנתקות וענייני בחירות ושרון-ברק-נתניהו ומה לא, אבל אני עומדת על דעתי שיש גם גזענות.
ואתה צודק, כמובן, שבעניין הנוכחי הייתה צריכה להיות זעקה גדולה עוד יותר.
בסך הכל עולם תחתון 326347
זעקה צריכה לבוא גם (וקודם כל) מפי הציבור עצמו. הייתי מצפה מוועדת המעקב שיודעת לטפל כ''כ טוב בנושאים פוליטיים ודתיים תעשה פעם אחת משהו בנושא הזה.
למשל, לפני כשבוע השליך מנוול אחד ראש של חזיר למסגד ביפו. בעקבות הרעש שעוררה וועדת המעקב המשטרה פעלה ביסודיות (לשם שינוי) וכבר בוצעו מעצרים.
בסך הכל עולם תחתון 326351
את ראש החזיר השליכו שני מנוולים משולי-השוליים. (הערה שולית ביותר).
ולמשטרה, כמו לוועדת המעקב, יש אג'נדה משלה. גם ברצח ''על רקע כבוד המשפחה'' היא לא ממהרת לטפל.
בסך הכל עולם תחתון 326420
אתה לא רואה הבדל אמיתי שאיננו גזעני?
במקרים שאתה תיארת מתו עוברי אורח. ממש מתו. לא נפצעו קל, או היה סיכוי שימותו, או עזבו את המקום שניות לפני שהמכונית התפוצצה, אלא מתו.

נראה לי שהתקשורת פועלת לפי הכלל הבא: סכסוך עבריינים שבו נהרגים רק עבריינים זוכה לאיזכור שולי. סכסוך עבריינים שבו נהרגים גם עוברי אורח זוכה למקום מרכזי הרבה יותר.

זה נשמע לי כלל הגיוני לחלוטין, וכלל לא גזעני. האם אתה יכול למצוא כתבות שמראות שגם כשנרצחים אזרחים ערבים חפים מפשע הדבר מקבל איזכור מינימלי? או זעקה אדירה שנוצרה במאבק עולם תחתון יהודי שבו לא נהרג ולו חף מפשע אחד?
בסך הכל עולם תחתון 326597
המקרים שהבאת לא קשורים לכנופיות פרדס כץ ורמת עמידר.
כשהמשטרה רוצה לעבוד היא מביאה למצב בו שתי הכנופיות המוזכרות מתפוררות כאשר ראשיה עוברים לעבוד בחו''ל במקומות בהם פחות מפריעים להם.
בעניין יפו המצב הרבה יותר מסובך היות ומדובר בקהילה די סגורה בעלת קודים ברורים של מגע עם הכחולים או 'הצפונית'.
עדיין, גם שם נרשמות הצלחות לא מבוטלות, רק שהן לא כל כך מעניינות את הציבור (ובצדק).
לא הכל תלוי במשטרה. בחלק מהמקרים המכשולים הגיעו דווקא מכיוון גורמים רשמיים מקומיים.
בסך הכל עולם תחתון 326599
המקרה הראשון קשור ועוד איך, ומוכר לי היטב, שכן אני חולף על מצבת זיכרון לאייל רומנו בן ה-‏17 בכל פעם שאני הולך להצביע לכנסת בקלפי הממוקמת באורט ר"ג. כמו שציינת, "שהמשטרה רוצה לעבוד". נראה לי שלא, במיוחד במקרים של פשיעה קטנה , ז"א זנות, פריצה, סחר בסמים, הימורים, עבירות תנועה פרועות וכיוצא בזה. אחרי זה, שזה מידרדר לרצח, כולם מתפלאים למה.
בסך הכל עולם תחתון 326621
אתה יכול לתת לי קצת פרטים על המקרה?

ההתייחסות שלי לגבי "כשהמשטרה רוצה לעבוד" קצת (הרבה) שונה מהצורה בה אתה מפרש אותה. התייחסתי לכך ארוכות במקומות אחרים באייל.
בסך הכל עולם תחתון 326623
כן. בשכונת רמת עמידר בר"ג (רח' אצ"ל - בן אליעזר)היה ממוקם ביה"ס אורט. הרצח היה בשלהי שנות ה90, איני זוכר את השנה המדוייקת.
אותו בחור צעיר נרצח בירייה ממש בכניסה לביה"ס. פשעו היה שהוא היה קרוב משפחה של משפחת הררי מרמת עמידר. הקימו לזכרו מצבה קצת אחרי הכניסה הראשית לבי"ס, וכפי שכבר ציינתי, כל פעם שאני עובר שם (שזה כל בחירות) זה מזעזע אותי מחדש.
בסך הכל עולם תחתון 326651
אתקן. מצאתי שהוא לא נרצח בכניסה לבי"ס, אלא שהוא למד בבי"ס ונרצח מחוץ לו, מתוך פרסום רשמי של משטרת ישראל.
ב‎18.3.96-, בשעה ‎07:20, השיג אלמוני את אייל הררי, בן ‎16, ברחוב אבו-חצירה בפרדס-כץ, ירה בעורפו מטווח קצר והרגו. אייל היה אחיינם של האחים הררי. המשטרה חשדה שאייל נרצח כאות אזהרה, בעקבות שמועות, שרוני הררי הסכים לשתף פעולה עם המשטרה, ולספק הוכחות על הפעילות הפלילית של הכנופיות באזור.
"
בסך הכל עולם תחתון 326824
אייל רומנו או אייל הררי?
בסך הכל עולם תחתון 326828
הררי. אני חושב שהמגיב המקורי טעה.
בסך הכל עולם תחתון 326829
אין אצלי טעות. היה לו שם משפחה כפול, הררי רומנו. מכל מקום תודה על הלינק.
בסך הכל עולם תחתון 337907
איל רומנו זה שמו לפי שם אביו עקב גירושין של הוריו גדל איל בבית אימו שהיא אחותם של רוני ויוסי הררי ולכן הוצמד לו שם משפחתה של אימו
בסך הכל עולם תחתון 337909
איל נרצח מתחת לביתו בפרדס כץ בדרכו לבית הספר אתקן לגמריי את טעיותך
בסך הכל עולם תחתון 337911
שקר וכזב איל לא נרצח בגלל שמועות על רוני הררי איל נרצח בגלל אנשים שהיו צמאים לדם ולכוחניות אבל למיטב ידיעתי לפי השערות משטרת ישראל''האדיבה'' בפירסומיה וסיכסוכיה הם כבר שילמו את מחירם היקר לכוח ולדם

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים