אלמונים התנקשו בחייו של מוסא ערפאת 2438
לפנות בוקר (ד') הסתערו שמונים עד מאה פלשתינאים חמושים על ביתו של מוסא ערפאת בעזה, הוציאו אותו אל הרחוב ושם ירו בו למוות. בטרם פרצו המתנקשים לבית, נהרגו ארבעה שומרי-ראשו של ערפאת בקרב יריות שנמשך כחצי שעה.

גופתו הושלכה לרחוב, ובנו מנהל ערפאת, קצין במנגנון הבטחון הצבאי הפלשתינאי, נחטף. אף ארגון לא לקח על עצמו אחריות לפעולה, אך אדם שהזדהה כדובר גדודי חללי אל-אקצה התקשר לסוכנות ידיעות פלשתינאית והביע שמחה על האירוע.

מוסא ערפאת היה אחיינו של יאסר ערפאת, ושימש בעבר כמפקד המודיעין הצבאי הפלשתינאי. הוא פוטר מתפקיד זה בידי מחמוד עבאס באפריל השנה. היו לו אוייבים רבים, והוא שרד מספר נסיונות התנקשות בעבר.
קישורים
אל ג'זירה
YNet
NRG
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

לדוד משה הייתה כנופייה 328304
הצעה למערכת (בלי להיעלב בבקשה): הכי טוב היה למחוק את כל הכתבה. ראש הכנופייה הזה לא היה הדמות הכי חשובה במזרח התיכון. גם ערך אצל דודה וויקי הוא מן הסתם לא היה מקבל.
לדוד משה הייתה כנופייה 328307
דווקא קיבל http://en.wikipedia.org/wiki/Moussa_Arafat
לדוד משה הייתה כנופייה 328309
דודה וויקי האנגלית נותנת גם ערכים לכוכבות בסרטי %@%&#. בזאת שלנו (הפולניה) יש קולטורה וזה ייקח קצת זמן.
לדוד משה הייתה כנופייה 328939
היתרון הגדול ביותר של ויקיפדיה הוא שתוכל למצוא שם מידע בכל נושא. כדי לבחון עד כמה רחוק הם לוקחים את זה (וכמה שיותר רחוק, מבחינתי יותר טוב), גם אני חיפשתי שמות של כוכבות פורנו שם. במקרה ראיתי שערך אחד כזה נמחק כשמאוחר יותר עלה בי הרצון, אינני זוכר מאיזו סיבה, לחזור ולבקר באותו עמוד. זה היה צעד נוראי לדעתי. אני לא זוכר איזו הייתה אותה כוכבנית, אז אני לא יכול לבדוק אם הופסקה הצנזורה הזאת, אבל חיפוש של שחקניות נוספות מעלה עמודים מתאימים, אז אפשר לקוות שהיה זה סתם אדמין נלהב יתר על המידה אחד.
לדוד משה הייתה כנופייה 328947
אני לא יודע אם התכוונת לויקיפדיה העברית או לויקיפדיה האנגלית. בכל אופן, לויקיפדיה העברית יש היסטוריה ארוכה של ויכוחים על ערכים העוסקים בפורנוגרפיה. הגורם העיקרי לכך: חכם חנוכה.

לדוד משה הייתה כנופייה 328428
בימים שבהם המצב בין החמאס לפת''ח כל כך נפיץ, בוודאי שזה אירוע חשוב. אי אפשר להתעלם מההשלכות האפשריות של המאבק הפנים-פלסטיני הזה עלינו.
לדוד משה הייתה כנופייה 328936
זה ששמונים אנשים חמושים פשטו על הבית שלך והוציאו אותך להורג כבר הופך אותך למעניין מספיק בכדי להכנס לעיתון, אם לא להיסטוריה, ללא קשר לצבעוניות שלך עד אותו הרגע.
לדוד משה הייתה כנופייה 328998
העניין הוא שרציחות ''צבעוניות'' כאלה קורות חדשות לבקרים בין סוחרי סמים, למשל בלוס אנג'לס וזה לא מכניס את אותו הגנגסטר להיסטוריה.
לא צריך להיסחף 329021
מתי בפעם האחרונה ניהלו כמאה חמושים (כעשרים מכוניות) קרב יריות בן חצי שעה עם ארבעה שומרי ראש (מיותר לציין שמדובר באדם מאויים שמן הסתם לא גר בסלאמס, לפחות בקנה מידה עזתי. ככה שהמשטרה ידעה בדיוק מה קורה ולאן צריך לא להגיע), הרגו אותם, נכנסו לבית, הוציאו את המטרה לרחוב וירו בה, תוך שהם חוטפים קרוב משפחה בל"א ? אפילו בהוליווד הם לא מתפרעים ככה.
לא צריך להיסחף 329025
דרך אגב 100 איש, מצילומים שהראו בטלביזיה לא נראה כל כך שהיו שם 100 איש , מנהלים קרב מתואם ברמת הגדוד. אני מניח שיש כאן הגזמה קלה, כנהוג באזורינו.
לא צריך להיסחף 329055
היות ואני לא צופה בלטווזיה אין לי מושג מה הראו שם, לפי רוב הפירסומים שקראתי הערכות על מספר התוקפים נעו בין 80 למאה וכמות הרכבים הוערכה ב20. לגבי קרבות ברמה של גדוד, מעולם לא ראיתי ערבים מהפלגים למינהם ומהרשות נלחמים כמו גדוד. גם בתרגילים שהרשות עורכת הם עדיין נראים לי כמו חבורת פלאנגות שיהרגו את עצמם אם רק לא נפריע (אימון אחד, כמדומני מהאתר של CNN, רואים שנים רצים קדימה כשהם במרחק של כשלושה מטרים אחד מהשני, השלישי, שהיה אמור להיות בינהם, מעמיד פני יורה מהמותן בינהם).
לא צריך להיסחף 329059
בדיוק כמו שתיארת. זו הייתה פנטזייה רצחנית ותו לא. בטלויזיה הראו צילום מרחוק של האירוע, רואים שם מיהו יורה בקלצ'ניקוב כמו משוגע מעבר לפינה וזהו. והצרורות שנשמעו ברקע היו כאילו באו מכמה רובים בודדים ולא ממאה.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 328980
אני מציע לקחת כמה שפחות דוגמאות מחוג הכתיבה של שכונת חיים המכונה לעתים גם "וויקיפדיה העברית". חשבתי להוסיף כמה לינקים לחיזוק טענתי, אבל לא ידעתי מאיפה להתחיל; כמה שפחות נתלה באילנות נמוכים כאלה, כך ייטב.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 328987
תתחיל מ''עמוד אקראי'' אם אתה לא יודע מאיפה להתחיל.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 328999
נו, תביא.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329017
רוצים דוגמה? בבקשה - קחו את המקרה שהביאו דורפל והאייל הצעיר: מישהו הטריח את עצמו ותרגם ערכים מהוויקי האנגלית, אולם הן נמחקו בגלל האג'נדה האישית של איזה ילד עם זכויות יתר באתר. איך אני יודע שמדובר בילד? הטרחתי את עצמי וקראתי את הדף שהוא כתב על עצמו בויקיפדיה - לזה, יש מקום שם לדעתו של אותו אדמין.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329024
אתה יכול לתת את הדוגמא על אמת? את שם הערך? את שם הילד?
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329030
התרגום הוא של ערכי פורנו, במקרה? כי אז ייתכן שהם נמחקו לא בגלל האג'נדה האישית של הילד, אלא בגלל שבויקי העברית יש כרגע (למרבה הצער) מדיניות רשמית של אפס סובלנות לערכים כאלו בגלל ההתחכמויות של טרול אחד שנהג להעלות תמונות פורנו לעמוד הראשי ולהתלונן שמצרים את צעדיו.

לכל כותב בויקיפדיה יש דף שנקרא "דף המשתמש" שהוא המקום שבו הוא יכול לכתוב על עצמו. הדף הזה לא נכלל בספירת המאמרים ולא מופיע כשמבקשים "מאמר אקראי" ולכן אין שום נזק שנגרם מכך שהוא קיים בויקיפדיה (כל עוד המשתמש לא עושה כמנהג אותו טרול שהעלה לדף שלו רשימה של מאות מילים נפוצות כדי לעבוד על גוגל, והוסיף באותו דף גם את ערכי הפורנו שמחקו לו).
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329032
אז איך מגיעים אל דפי המשתמש האלה?
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329036
יש כמה דרכים: כשאתה מסתכל בדף ה"גרסאות קודמות" של ערך בויקיפדיה מופיעים הכינויים של אלו שערכו את הדף ליד העריכה שלהם, והשם מהווה קישור לדף המשתמש. כך גם בדף "שינויים אחרונים". גם כשמישהו חותם את שמו (בדפי השיחה של הערכים או במזנון) החתימה היא קישור לדף המשתמש. אפשר גם להוסיף קישור ישיר (אם כי, כמובן, לא בערכים אלא בדפים ייעודיים, כמו דף "כל המשתמשים" שגם הוא לא נכלל בספירת הערכים אבל אפשר לתת אליו קישור מ"דפים מיוחדים", מ"שער הקהילה" או מהעמוד הראשי).
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329052
כדאי אולי להעביר את המשך השיחה לדיון 2159.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329056
תודה.
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329337
אודה לכם אם תסבירו לי סוף סוף מה זה אדמין (ומה זה סיסאדמין)?
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329340
Admin(inistrator)

Sys(tem) Admin(istrator)

http://en.wikipedia.org/wiki/System_administrator
לדודה WIKI הייתה כנופייה 329341
חן חן.
הסרת תגובות 328638
"מערכת האייל הקורא תסיר כל תגובה אשר אינה הולמת את רמת הדיון הרצויה, לדעתם *הסובייקטיבית* של העורכים... לא נסיר תגובות שאינן מוצאות חן בעיננו בשל דעות שונות משלנו: גם במערכת עצמה ישנן דעות רבות ושונות. כן נסיר תגובות קנטרניות, קללות ונאצות, *קשקשת בלתי־הולמת* וכיו"ב - הכל לפי *שיקול דעתנו הבלעדי*" (מתוך דיון 1013, בתוספת הדגשות).

כל דיון על מדיניות הסרת התגובות, נא להעביר לדיון 1013. כל תגובה בנושא זה שתפורסם במקומות אחרים (כולל כתשובה לתגובה זו) תוסר לאלתר.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים