עשרות פצועים בפיצוץ מאגר דלק מצפון ללונדון 2527
שלושה פיצוצים אירעו הבוקר (א') במאגר דלק מצפון ללונדון באזור תעשייה ליד העיירה המל המסטד. ממשטרת לונדון נמסר כי 43 בני אדם נפצעו, בהם שניים קשה. לדברי המשטרה המקומית מדובר בתאונה.

הפיצוץ הראשון ארע בשעה 8:05 (שעון ישראל) במאגר הדלק בנצ'פילד בלוורסטוק גרין, ליד המל המסטד, הנמצא במרחק של כ-‏15 ק"מ משדה התעופה לוטון, כ-‏40 ק"מ מצפון ללונדון. שני פיצוצים נוספים נשמעו ב-‏8:26 וב-‏8:27.

בסך הכל התלקחו כ-‏20 מיכלי דלק, כל אחד מהם בעל קיבולת של יותר מ-‏11 מיליון ליטר. יותר מ-‏2,000 תושבים שבתיהם ניזוקו פונו מהאזור. משטרת בריטניה סגרה את ה-M1 - הכביש המהיר המחבר בין לונדון לצפון אנגליה, וכבישים נוספים, כדי למלט מהאזור את התושבים ולאפשר הגעת כוחות כיבוי והצלה.

בשעה זו עדיין לא ברורה סיבת הפיצוצים. בתחילה דווח כאילו מטוס התרסק לתוך מאגר הדלק, אולם אין עדויות לכך. נזקי גל ההדף של הפיצוץ גרמו לנזקים בכל המחוז, ואף במחוזות סמוכים. הד הפיצוץ נשמע למרחוק עד צרפת והולנד.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב NRG
CNN
BBC
Sky News
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

353820
פי גלילות.
353826
לא סגרו את זה כבר?
353838
רק 43 פצועים? אני (והתקשורת, כמדומני) דימיתי את הפיגוע שכמעט והיה בפי גלילות כקטסטרופלי ממש.
ההבדל הוא 354282
שפי גלילות היא באמצע גוש דן, ומאגרי הנפט שהתפוצצו בבריטניה היו באמצע שום מקום.

פיצוץ מקביל בפי גלילות היה גורר אלפי הרוגים.
ההבדל הוא 354291
פיצוץ מקביל בפי גלילות היה הורג לכל היותר את עובדי המקום וגם זה בכלל לא בטוח - העובדים באתר הבריטי שרדו.
לעומת זה, דליפה של מיכלי הגז שהיו פעם בפי גלילות ופיצוץ של ענן הגז, אחרי שהגיע לנפח מספיק גדול, היה יכול לעצב מחדש את אזורי הביקוש לנדל''ן בצפון תל אביב.
ההבדל הוא 354309
עובדים באתר הבריטי שרדו כי זה היה יום ראשון בבוקר, והם היו בבית.
ההבדל הוא 354352
אני די בטוח שבאתר כזה יש עובדים גם בימי ראשון. לפחות עובדי אבטחה. לדוגמה, מהאתר של BBC (יש קישור בידיעה):
A security worker at the depot, Troy Woodland, described what happened.
"I sat down and all of a sudden there was a huge orange light and a massive explosion which blew the doors through and knocked me off my chair, and the ceiling fell in," he told the BBC.

ההבדל הוא 355328
ומדוע יש כזה הבדל בין פיצוץ גז לפיצוץ נפט?
ההבדל הוא 355338
עד כמה שאני יודע תמיד מתפוצץ הגז. הנפט בוער, ורק אם יש הרבה אידים מתרחש פיצוץ.
ההבדל הוא 355349
צריך לזכור מה זה פיצוץ - מעבר של חומר מנפח קטן לנפח גדול בהרבה בתוך פרק זמן קצר מאוד. במקרה של פיצוץ חומר דלק, זה אומר שחלק גדול מאוד של חומר הדלק צריך לבעור בתוך שבריר שניה.
דלק נוזלי לא בוער - רק האדים שלו בוערים וכדי לפוצץ דלק נוזלי צריך לאדות חלק גדול ממנו וזה דורש חום רב, שילקח בחלקו מהאנרגיה של הפיצוץ. במקרה של גז, אין צורך לאדות אותו על מנת לאפשר לו להתלקח. גז, בניגוד לדלק נוזלי, מתפזר באוויר ויוצר תערובת של גז - חמצן שהבעירה שלה יותר יעילה ויותר מהירה, מה שמגביר את עוצמת הפיצוץ. אם הגז מספיק להתפשט לפני שהוא נדלק, הוא יכול ליצור כדור אש ענק ולהגביר את הנזק לסביבה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים