בנק הפועלים ישלם שכר לעובדת ניקיון אף שהועסקה על ידי קבלן 2761
השופטת סיגל דוידוב־מוטולה מבית הדין לעבודה בתל־אביב פסקה לאחרונה, בהחלטה תקדימית, כי על בנק הפועלים לשלם חלק משכרה של עובדת ניקיון שהועסקה על ידי קבלן הניקיון אשר לא קיבלה את כל השכר והזכויות הסוציאליות שהגיעו לה. השופטת קבעה שהבנק היה "מעסיק במשותף" של העובדת (למרות שלא היו יחסי עובד־מעביד בין העובדת לבנק) ולכן עליו לשלם לה חלק משכרה, הטבות סוציאליות וחלק מהוצאות המשפט שלה.

הבנק שילם לחברת "משה פונס שירותי ניקיון" סך של 2,955 ש"ח בעבור 40 שעות שבועיות של שני העובדים, אשר אמור היה לכלול גם את רווח החברה ואת עלות חומרי הניקוי. נציג התביעה עו"ד איתי סבירסקי חישב שעלות העסקתם של השניים ללא רווח לחברה וחומרים היה כ-‏4,100 ש"ח. על כך כתבה השופטת: "הסכמת הבנק לכך מהווה עצימת עיניים מלראות את ההפרה הבוטה של חוקי המגן שהתרחשה מדי יום בחצריו" והוסיפה "ככל שתוטל אחריות על מקבלי השירותים ... יקום להם תמריץ לוודא את קיום חוקי המגן".

התביעה הוגשה על ידי הקליניקה למשפט ורווחה באוניברסיטת תל־אביב בשמה של נטליה שמואלוב, שעבדה באחד מסניפי הבנק יחד עם בעלה במשך כשלוש שנים, עד שפוטרה בהיותה בהריון. השופטת הטילה על הבנק לשלם לשמואלוב כ-‏5,500 ש"ח ועל קבלן הניקיון סך של 30 אלף ש"ח בגין תלושי שכר שלא הונפקו לה ודמי לידה שלא שולמו לה משום שהמעסיק לא דיווח עליה לביטוח לאומי, ותנאים סוציאליים שלא שולמו לה. כמו כן חוייב הקבלן לשלם הוצאות משפט בסך 15 אלף שקל.
קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

גזל 424196
מה לגבי אחריות פלילית? 424206
למעסיק הישיר, לפחות, אם לא לבנק.
מה לגבי אחריות פלילית? 424243
יריית אזהרה. למה להרגיז אנשים לפני שחייבים?
מה לגבי אחריות פלילית? 424244
אזהרה? קבלנים עושקים לא הוזהרו מספיק על-ידי בתי-המשפט בארץ? הגיע הזמן לירות כדי לפגוע‏1.

----
1 היי, זה הדימוי שלך, אז השתמשתי בו. זה לא אומר שאני אוהב אותו.
מה לגבי אחריות פלילית? 424249
לא הבנתי את הסיפור. האם חברת כוח האדם לא נתבעה? מה הקשר בין הסכום ששילם הבנק לחברה לבין עלות ההעסקה ללא רווח?
מה לגבי אחריות פלילית? 424252
החברה חויבה לשלם 30.000 ש"ח.
מה לגבי אחריות פלילית? 424305
אבל אין עליה גם אחריות פלילית?
מה לגבי אחריות פלילית? 424373
בודאי שצריכה להיות אחריות פלילית; היא עברה על חוקי המדינה.
מה לגבי אחריות פלילית? 424375
קיבלתי במייל תכנית של שלי יחימוביץ ''אכיפה תחלץ מעוני''. המייל נשלח לעיון והערת הערות. את יכולה לראות שם ברקע את סביבת הלחצים שבה פועלים בכנסת. שימוש בתביעות אזרחיות ומתן אזהרות פעם ופעמייםבמה שצריך היה להיות עברה פלילית חדה וברורה.
מה לגבי אחריות פלילית? 424395
האם לא עדיף, במקום לגרור את המדינה לעוד מערכה רגולטורית שתסתיים בנזק למשק ולמדינה, לקבוע בחוק שכר טירחה מינימלי למי שמשיב ע"י תביעה לעובד עשוק את מה שמגיע לו ?
נאמר למשל ששכר הטירחה המינימלי למי שתובע בעבור פלוני את מעסיקו ע"מ לקבל את השכר המגיע לו (לאחר שהמעסיק קיבל הזדמנות אחת להחזיר את כל החוב) הוא עשרים אחוז מגובה ההלנה, ע"ח המעסיק כמובן. מייד יקומו כל משרדי עורכי הדין ויחפשו בנרות עובדים עשוקים, לא יתפתו להסדרים אלא יעדיפו תביעות יצוגיות (רשות מוסדרת בחוק).

זהירות - פרופוגנדה
השוק החופשי מכיל מימלא בתוכו כלים מובנים לטפל כמעט בכל בעיה שעלולה לעמוד בפני המחוקק, כל שעליו להשכיל לעשות הוא ליצור מתח רווחים עבור מי שיבצע את המשימה. חבל שהמחוקק מעדיף לנסות להסתמך על נחת זרועו הקצרה.

"לפיכך החכם מנהל את ענייניו מבלי לעשות מאום, מעביר את הוראותיו בלי קול" טאו טה-צינג, לאו טסה, תרגום חופשי
מה לגבי אחריות פלילית? 424400
מזמן אני חושב שיכול להיות משעשע לקבוע בחוק אפשרות שבית-משפט המחייב חברת-ביטוח לשלם למבוטח לפי פוליסה, יחייב אותה לשלם לו פי עשרה. מיד חברות הביטוח יפסיקו לומר "רוצה את הכסף? תבע אותנו" למבוטחים, וכל זאת בלי לעודד תביעות שווא (כי בכל-זאת צריך לזכות בתביעה). סביר שמחיר הביטוח יעלה, אבל לפחות לא על חשבון סיכון המבוטחים. אפשר ליישם את אותו כלל גם לתביעות עובדים, או באופן כללי במקרים שבהם ברור שאחד הצדדים חזק בהרבה.
מה לגבי אחריות פלילית? 424401
''לקבוע בחוק שכר טירחה מינימלי..'' הוא גם רגולציה. המון קלישאות יש בדבריך. הדברים על קיללת הרגולציה באים בד''כ מאלו שהרגולציה מכוונת נגדם כי הם השתלטו על השוק עוד קודם. בזמן האחרון שומעים על נפלאות השוק החופשי ועל קיללת הרגולציה מאבירי השוק החופשי המשוכלל- הבנקאים. חשבתי שהספקנו כולנו להרגע קצת מכל הקלישאות הללו. בזמנו היצרן הקטן ארליעזר פישמן כעס שבישראל אי אפשר לעשות עסקים בגלל הרגולציה ולכן הוא מעביר את עסקיו לחו''ל. יש בישראל תחרות ושוק משוכלל רק שלאי אלו משפחות יש פטור מהדברים הללו. לסיכום דברי, השוק
החופשי הוא מיתוס שאיננו קיים כל כך.
מה לגבי אחריות פלילית? 424408
יש הבדל מהותי בין רגולציה במובן של חוקי משחק אותם קובעת המדינה, לבין מנגנונים מנופחים ולא יעילים מטעם המדינה שמטרתם לאכוף חוק זה או אחר.
מה לגבי אחריות פלילית? 424415
אכיפת חוק שכר מינימום הוא מנגנון מנופח ולא יעיל?
מה לגבי אחריות פלילית? 424419
עובדתית, כן: ולראיה, מספר העובדים בישראל המשתכרים פחות משכר מינימום.

(אם להתקטנן, נובע מכאן רק שהמנגנון "לא יעיל"; לא יודע לגבי "מנופח").
מה לגבי אחריות פלילית? 424421
מה שנכון בתגובתך הוא שאינך יודע. 19 פקחים אמורים לפקח על
עבריינות המונית. אפילו עודד טירה הודה שעשרות אחוזים מהמעסיקים עוברים על חוק שכר מינימום. ברור שאין כאן עניין של מנגנון מנופח אלא חוסר רצון מופגן לטפל בבעיה.
מה לגבי אחריות פלילית? 424424
כמה שוטרים שומרים על גבולותיה של ישראל מהברחות סמים ? מה אחוז החומר הנתפס מהחומר המיובא ?
אפילו במקרים בהם יש כדאיות כלכלית מובהקת במניעת תופעה, המדינה לא מצליחה למנוע את התופעה (אבל מתעשרת ממה), כמו במקרה של חניה במקומות אסורים.
נכון להיום למעשה לא קיים מנגנון פיקוח, התגובה שלי באה להתריע מפני הקמה של מנגנון כזה. אם 19 הפקחים יפהכו ל1,900 פקחים, הם יבקשו תוספת תקציב לחקירות. אם הם יקבלו תוספת תקציב לחקירות הם יבשקו שינויים בחוק ע"מ להקל על מלאכתם. כשיתקבלו חלק מהשינויים (מי זה היה שהציע בדיקות שתן לתלמידי תיכון ? הדרישות כמובן שיהיו מוגזמות ולכן לא יתקבלו במלואן) הם יטענו שזה לא מספיק ודרוש עוד זמן, אחרכך זה יהפוך לעוד מוקד כוח וגוף בירוקרטי שלא מטפל בפושעים, אבל מקשה על השאר. כל הנקודה שלי היתה שבמקום להקים כוח יעודי לאכיפה של כל חוק, אפשר לתת מוטיבציה כלכלית לשוק לטפל בבעיה בעצמו.
מה לגבי אחריות פלילית? 424433
למדינה אין שום ענין כלכלי או אחר למנוע חניה במקומות אסורים. למדינה (בדרך כלל מדובר בעיריה, אבל לנוחת הדיון נדבר על מדינה) יש אינטרס להשיא (למקסם) את הרווחים. אם יותר מדי אנשים ייתפסו אף אחד לא יחנה שם והמדינה לא תראה אגורה. לכן אסור לפיקוח להיות הדוק מדי. במקומות בהם החניה מותרת תמורת תשלום המדינה צריכה לשמור על איזון בין המחיר לשעה, גובה הקנס ורמת הפיקוח כך שהרווחים יהיו מרביים. כמעט תמיד זה יחייב להימנע מהידוק מופרז של הפיקוח. זו גם הסיבה שאני סבור שהתכנית החדשה להצבת מאות מצלמות מהירות תחטיא את יעדיה הכלכליים (אין יעדים אחרים) בגדול.
מה לגבי אחריות פלילית? 424592
המטרה של איסור חניה באזור מסויים היא שחניה באותו מקום מפריעה לתנועה/הולכי הרגל, נכון שבפועל זה משמש כמקור הכנסה, אבל ההגיון או הנימוק המוסרי לאיסור הוא לא רווחי העיריה.
באותה מידה הפקדת האכיפה של נושא השכר בידי גוף ממשלתי תגרום למטרתו של אותו גוף להיות צבירת כוח והשפעה בזכות זאת. עם חקירות מעמיקות לעניין הסדרי השכר בגופים שאינם בבת עינם של הפוליטיקאים שמונו כאחראים, בעוד שרשעים ישבו לבטח (ע"ע חברת השמירה).
מה לגבי אחריות פלילית? 424645
במקומות שרוצים באמת למנוע חניה (על מדרכה, נניח) עושים את זה בקלות: מציבים עמודים למשל. ברגע שמי שמחליט איפה אסור לחנות הוא גם מי שגובה את הקנסות האינטרס המובהק שלו הוא להרויח - ואכן קל לראות שזה מה שהעיריות למיניהן מנסות לעשות. באותה מידה, התכנית להציב חמש מאות מצלמות מהירות נועדה להכניס 575 מיליון ש"ח בשנה ולא להוריד את תאונות הדרכים (ואני עוד זוכר כיצד יעקב נאמן כשר האוצר החליט לסתום חור תקציבי של 300 מיליון ש"ח באמצעות הקצאת כמה מאות תקנים למשטרת התנועה).
מה לגבי אחריות פלילית? 424940
ראשית לא בכל מקום ניתן להציב עמודים או כדורים ועדיין להשאיר מדרכה רחבה מספיק, שנית מה לגביי סתם אדום לבן שנועד למנוע הפרעה לתנועה או חנייה ליד מעברי חצייה?

ובהקשר של המהירות, נניח שהמטרה היא אכן להרוויח, האם תאונות הדרכים לא יירדו כתוצאה מכך, או לכל הפחות תירד כמות ההרוגים וחומרת הפציעות?
מה לגבי אחריות פלילית? 424949
אדום לבן שמטרתו למנוע הפרעה לתנועה (מעברי חציה, תחנות אוטובוס) הוא עברת תנועה ולא עברת חניה, ועד כמה שידוע לי (ואולי אני טועה) הוא נאכף גם ע"י המשטרה והקנסות אינם עוברים לעיריה. בכל מקרה, זה חלק קטן ממכרה הזהב של דו"חות חניה.

לגבי המהירות - לדעתי לא. את המצלמות שמים בכבישים הבטוחים ביותר בארץ - אלה שמהירות הנסיעה בהם גבוהה, הם חלקים וישרים עם שני נתיבים בכל כיוון וגדר הפרדה. שים מצלמות בכביש 6, תוכל לתפוס עבריינים בשפע - אבל זה אחד הכבישים הבטוחים בארץ. המהירות הממוצעת תרד מעט בקטעים בהם תוצבנה מצלמות, אבל בשאר כבישי הארץ היא תישאר ללא שינוי.

אגב, הטיעון של "הורדת מספר התאונות או לפחות חומרתן" הוא טיעון שיכול להצדיק גם קביעת מהירות מרבית של ארבעים קמ"ש בכל כבישי ישראל בתוספת החרמת מכוניתו של מי שנוהג קמ"ש אחד מעבר למותר וכליאתו לחצי שנה. אם אתה מוכן להיות דרקוני תוכל לצמצם את התאונות - השאלה רק באיזה מחיר.
מה לגבי אחריות פלילית? 424951
הורדת המהירות מעלה הן את העומס והן את זמן השהייה בכביש, שבתורם מהווים גורם סיכון (שלא לדבר על העלויות), מכאן שגם למהירות יש אופטימום שמתחת אליו כמות ההרוגים תעלה (ואם תיקח את זה לקיצוניות, אז בחמש קמ''ש יהיו מעט מאוד תאונות, אבל כל הפצועים הבינוניים ימותו כי יקח להם עשר שעות להגיע לבית החולים).
מה לגבי אחריות פלילית? 424964
לא נראה לי שמספר ההרוגים יעלה, וזאת מסיבה פשוטה: אם תאלץ מהירות נמוכה בכביש, התנועה פשוט תעמוד. כביש מסוגל להעביר בשעה מספר כלי רכב התלוי ישירות במהירות הנסיעה; ברגע שאתה מוריד את הקיבולת שלו מתחת סף מסוים באמצעות הורדת המהירות, תגיע למצב שיש יותר מדי מכוניות והתנועה תגיע למצב זחילה. בחמישה קמ"ש אנשים לא נהרגים וגם לא נפצעים קשה ואפילו בינוני; מצד שני, אילו היינו רוצים לנוע במהירות הזו היינו פשוט הולכים.

מספר מסוים של הרוגים בשנה הוא המחיר שאנחנו כחברה מוכנים לשלם תמורת הניידות שלנו. יתכן שחישוב מדוקדק יביא למסקנה שהמכוניות חוסכות יותר חיים משהן הורגות (למשל, הגדלת התפוקה הכלכלית מאפשרת רמת שרותי בריאות גבוהה).
מה לגבי אחריות פלילית? 424971
רכב של טון וחצי יכול בקלות להרוג גם בחמש קמ"ש, מה גם שרמת הריכוז שלך לא בשיא כשאתה נוסע 12 שעות ביום.
מה לגבי אחריות פלילית? 424438
בדבר אחד אני מסכים: הבעיה של אי שמירה על שכר מינימום היא פוליטית ולא ביורוקרטית. בריטניה שרצתה, בניגוד למדינת ישראל, לאכוף את חוק שכר מינימום אכפה אותו. מי שאחראי על אכיפתו הם שילטונות המס. אבל אצלנו שלטונות המס-משרד האוצר- בכלל מתנגדים לשכר מינימום.
מה לגבי אחריות פלילית? 424443
אני בטוח שאתה יכול לגבות את זה בציטוט. לא שהם מתנגדים להעלאת שכר המינימום אלא שהם מתנגדים לשכר מינימום, שזה מה שטענת. אז תודה מראש. ואל תשלח אותי לאתר ''העוקץ''.
מה לגבי אחריות פלילית? 424545
התכוונתי שהם מתנגדים להעלאת שכר המינימום; בזמן המשבר הפיננסי של תחילת שנות ה-‏2000 הם ניסו לשחוק אותו. לא אפנה אותך ל"העוקץ". כשהפניתי מישהו להעוקץ זה לא היה כדי לקרוא את דבריהם של ספורטא ודהאן אלא ללינקים שהם מביאים.
מה לגבי אחריות פלילית? 424781
א. אני מניח שמימון שכר טירחה עו"ד ידחה כמעט את כולם מלפנות לכיוון המישפטי- אני מתכוון לאוכלוסיות האמידות של עובדי קבלן.
ב. אם השיטה תהיה כמו בניזקי גוף: אחוזים בסוף התביעה, בתי שמישפט ייסתמו וכל תביעה תימשך 10 שנים.
ג. כמות עורכי הדין השרלטנים שידוגו במים עכורים תהיה יותר
גדולה מהיום. גם היום, כמות התביעות הקיקיוניות שעורכי הדין הצעירים מבצעים- גדולה מאד. הם מוכנים להכנס לתביעות שעורך דין מנוסה לא יתקרב אליהן -כדי לזכות באיזשהו מוניטין.
כפי שכתבת: כל זה מתבצע בשם מתח רווחים עתידי.
מה לגבי אחריות פלילית? 424803
אם שכר טירחה גבוה מוסדר בחוק, עורכי דין (צעירים, חדורי מוטיבציה ובלי שום דבר להפסיד) יציעו את שירותיהם עם תשלום במקרה של זכיה (למי שבאמת יש סיכוי לנצח במקרה שלו).

אני גם תומך ברפורמה במערכת המשפט, אבל נשמור זאת ליום אחר; כשיש כסף בסוף הדרך, לעורך דין לא אכפת להיכנס לעוד אולם ולהגיש עוד טופס. כמו כן ניתן להציב לוחות זמנים במסגרת החוק.

שרלטנים לא צריכים סיבה להיות שרלטנים, אבל אם יש סיבה מוצדקת (וניהול שקוף והוגן של מערכת שכר יגרום לדחיה של כל תלונה על הסף) ראוי לתת הן לאוכלוסיה הנזקקת והן לעורכי הדין את הכלים לקבל את מה שמגיע.

מתח רווחים עתידי מניע אנשים טוב יותר משוטו של כל דיקטטור.
מה לגבי אחריות פלילית? 424258
פשוט מאוד. אם הבנק משלם לחברת כ"א עבור העסקתם של שני עובדים סכום שהוא נמוך מעלות שכר מינימום עבור שני עובדים, הבנק לא יכול שלא להיות מודע לעובדה שלעובדים משולם שכר נמוך משכר מינימום.‏1 בא בית המשפט ופוסק שמודעות זאת נושאת איתה גם אחריות.

___
1 או שחברת כח האדם היא מכבסה להלבנת כספים, או שמישהו מסבסד את עבודתם של העובדים, כי יש לו אינטרס שהם יסתובבו בבנק וישתלו סוסים טרויאנים במחשביו. בכל מקרה חשד *חייב* להתעורר.
מה לגבי אחריות פלילית? 424262
וכמה חודשי מאסר צפויים למי שקונה את ה-loss leader בסופר?
מה לגבי אחריות פלילית? 424268
לא יודע לגבי ה-loss leader בסופר, אבל אם תתפנה לקנות בהזדמנות טלויזית פלזמה "48 תמורת 200 ש"ח, אל תתפלא אם תמצא את עצמך מורשע באחזקת רכוש גנוב.
loss leader 424296
הסבר בבקשה...
loss leader 424300
לפעמים סופרים מציעים מוצרים ''מובילים'' במחירי הפסד, מתוך תקווה שהקונים ימשכו בגלל המוצר ויחזירו את ההשקעה במוצרים אחרים.
loss leader 424301
בסופר (ובסופרפארם וכו') יש מוצרים הנמכרים במחירי הפסד. מטרתם היא למשוך קונים לחנות - הקונה זוכר שזו החנות שבה הקורנפלקס הכי זול, וחוזר אליה למרות שהוא משלם בה הרבה יותר על החלב, למשל. בעגה הקימעונאית מוצר כזה נקרא loss leader.

האלמוני שמעלייך רמז, שהבנק יכול היה לחשוב שחברת כוח האדם גובה ממנו מחירי הפסד עבור העסקת המנקים, למשל כדי לפתות את הבנק לעסקות עתידיות. צריך לקרוא את הפרוטוקול של הדיון - אולי הבנק לא טען זאת, אולי טען ובית המשפט לא האמין, ואולי ביהמ"ש האמין אך חשב שבמקרה של בני אדם - שאינם אגב סוג של קורנפלקס - יש ללקוח אחריות מוגברת.

--
ברכות ללשכה המשפטית של אוני ת"‎א.
Soilent green 424306
Silent Spring 424307
Soylent
Silent Spring 424308
Be silent!
Silent Spring 424311
ולצעירים שביננו (ספוילר!)
1001 שקרים על פיקסו 424313
Alice, Be Talkless
loss leader 424310
בלי שקראתי את פסק הדין, אני רק רוצה לספר, שלחברת השמירה שבה עבדתי בצעירותי העשוקה, היה לפחות לקוח אחד (עירית ירושלים) שהמחיר ששילם עבור שעת שמירה לא כיסה את העלות הריאלית של שעת שמירה לחברה. החברה החליטה ששווה לה להפסיד כסף על המכרז הזה, שכן מאבטחים שלה בכל מתקני העיריה (עם מדים הנושאים את שמה ואת סימלה) מהווים פרסומת מוצלחת בשבילה (החברה סיפקה גם שירותי מוקד לאנשים וגופים פרטיים, עליהם הרווח היה גדול בהרבה).
בפעמים הספורות שעבדתי באבטחת ארועים של העיריה, המשכורת היתה מעל שכר המינימום.
loss leader 424377
השאלה היא כמה מעל שכר המינימום; תוספת של חצי שקל לשעה הוא גם כן תשלום מעל שכר המינימום.
loss leader 424381
אל תתפוס אותי במילה, זה היה מזמן, אבל שכר המינימום היה מתחת ל12 ש"ח לשעה והשכר בעיריה היה מעל 15 ש"ח לשעה.
להשוואה, באבטחת אגד השכר היה מעל 20 ש"ח לשעה ובחברת החשמל כ13 ש"ח לשעה.
loss leader 424402
לא אתפוס אותך במילה, אך מדינת ישראל היתה שונה אז מזו של היום.
loss leader 424329
תודה על ההסבר.
ואני נאלצת להסכים- בני אדם אכן אינם סוג של קורנפלקס.
loss leader 424423
אולי לא סוג של קורן, אבל רובנו בהחלט סוג של פלייקס.
loss leader 424450
:-)
מה לגבי אחריות פלילית? 424442
הקשר הוא שהיה צריך לעלות על דעתו של הבנק שאם הוא משלם לחברה פחות מעלות של העסקת עובד בשכר מינימום, הרי שאו שמדובר בקבלן אלטרואיסטי מאוד, או שהוא לא משלם שכר חוקי לעובדים שהוא מספק לבנק. בקיצור, האדם הסביר היה צריך להבין שהוא שותף לדבר עבירה כאן.
מה לגבי אחריות פלילית? 424482
כן, תודה, זה כבר הוסבר.
<ניטפוק אידיוטי (ראה גדי)> שום דבר לא יכול לעלות על דעתו של בנק. בנק איננו בן אדם.<ניטפוק אידיוטי>.
מה לגבי אחריות פלילית? 424516
בעיני החוק תאגיד הוא ישות שוות ערך לאדם.
מה לגבי אחריות פלילית? 424518
לא דיברתי על עיני החוק.:)
מה לגבי אחריות פלילית? 424292
חשבתי שאתה מדבר על אחריות פלילית של מקבל השירות.

אחריות פלילית של המעסיק עצמו... נו מה חדש...? בכל מקרה לא בכך עסקה הידיעה.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425040
"חברת "מודיעין אזרחי" תחזיר ליותר מאלף מאבטחים בהווה ובעבר מיליוני שקלים שהיא חייבת להם בגין הטבות ושכר שלא שולמו להם. בכך נקבע תקדים שעשוי לבשר על מהפיכה בתחום העסקת עובדי קבלן במשק. החברה נכנעה ללחצים שהפעיל החשב הכללי במשרד האוצר, הד"ר ירון זליכה. לחברה הובהר במהלך שיחות עמה בחודשים האחרונים שאם לא תשלם לעובדים, יחולטו הערבויות שהפקידה במשרדי הממשלה שעליהם שמרה ותימנע השתתפותה במכרזי ממשלה עתידיים."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/802450.html
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425043
הממ.. נשמע כמו קומוניקט לעיתונות ששלח החשב המסרב-להתפטר. זליכה (מינוי של נתניהו) מנסה להתחבב על מבקריו הקשים ביותר בשמאל החברתי.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425047
אתה תמים, הרי ברור שהוא משתלב.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425135
מה לעזאזל אכפת לי מה המניעים שלו ואיך זה הגיע לעיתון? מצדי שהחשב ישב במערכת ויתקתק בעצמו את הידיעה. אם המעשה ראוי, מה זה משנה איך ולמה?*

*טוב, ה"איך ולמה" כן משנה, וכרגע מבחינתי זו אמירה נקודתית לגמרי ואין סיבה לצטט אותי בהקשרים אחרים כי אני אכחיש, אבל המניע של "לחץ ציבורי", בעיני, הוא אחד הגורמים הכי ראויים והולמים בדמוקרטיה.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425169
מקור הידיעה, המניעים לה, והדרך שבה היא הגיעה למערכת, חשובים כדי להעריך את אמיתותה. במילים אחרות, נמאס לי שעיתונים מדווחים על אירועים עתידיים. בעניין הכתבה הספציפית, מסתבר שחברת כוח האדם הבטיחה - והפעם באמת! - למלא את התחייבויותיה החוקיות. כסף לא הועבר עדיין.

--
"כניעה ללחץ ציבורי" היא אכן גורם ראוי. לא חשבתי אחרת. במיוחד אם הלחץ מוצדק. את כניעתו של רבין, שבשל הלחץ הציבורי ביטל את מיסוי שוק ההון, לא אהבתי.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425185
במילים אחרות, ''כניעה ללחץ ציבורי'' היא אכן גורם ראוי אם היא כניעה ללחץ שמפעיל הציבור עליו אני נמנה.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425203
בדיוק :-)
425226
אוקי, אני אחדד -
אין ספק שחשוב לדעת מה מקור הידיעה,המניעים לה והדרך בה הגיעה למערכת כדי להעריך את אמינותה ואמיתותה. משום מה חשבתי שאתה מבקר את הפעולה של זליכה (שהיא ראויה בעיני) ועל כך התעוררה תמיהתי.

________
העלמה עפרונית ושפעת.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425230
המישפט האחרון שלך מבהיר ומגדיר את המונח ''ציבור''.
אני עם הארץ 425257
ציבור = העלמה עפרונית ושפעת?
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425282
התכוונתי ללחץ הציבורי שגרם לרבין לסגת ממיסוי שוק ההון: ציבור ראשי המשק. גם הם ציבור.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים