בנק הפועלים ישלם שכר לעובדת ניקיון אף שהועסקה על ידי קבלן 2761
השופטת סיגל דוידוב־מוטולה מבית הדין לעבודה בתל־אביב פסקה לאחרונה, בהחלטה תקדימית, כי על בנק הפועלים לשלם חלק משכרה של עובדת ניקיון שהועסקה על ידי קבלן הניקיון אשר לא קיבלה את כל השכר והזכויות הסוציאליות שהגיעו לה. השופטת קבעה שהבנק היה "מעסיק במשותף" של העובדת (למרות שלא היו יחסי עובד־מעביד בין העובדת לבנק) ולכן עליו לשלם לה חלק משכרה, הטבות סוציאליות וחלק מהוצאות המשפט שלה.

הבנק שילם לחברת "משה פונס שירותי ניקיון" סך של 2,955 ש"ח בעבור 40 שעות שבועיות של שני העובדים, אשר אמור היה לכלול גם את רווח החברה ואת עלות חומרי הניקוי. נציג התביעה עו"ד איתי סבירסקי חישב שעלות העסקתם של השניים ללא רווח לחברה וחומרים היה כ-‏4,100 ש"ח. על כך כתבה השופטת: "הסכמת הבנק לכך מהווה עצימת עיניים מלראות את ההפרה הבוטה של חוקי המגן שהתרחשה מדי יום בחצריו" והוסיפה "ככל שתוטל אחריות על מקבלי השירותים ... יקום להם תמריץ לוודא את קיום חוקי המגן".

התביעה הוגשה על ידי הקליניקה למשפט ורווחה באוניברסיטת תל־אביב בשמה של נטליה שמואלוב, שעבדה באחד מסניפי הבנק יחד עם בעלה במשך כשלוש שנים, עד שפוטרה בהיותה בהריון. השופטת הטילה על הבנק לשלם לשמואלוב כ-‏5,500 ש"ח ועל קבלן הניקיון סך של 30 אלף ש"ח בגין תלושי שכר שלא הונפקו לה ודמי לידה שלא שולמו לה משום שהמעסיק לא דיווח עליה לביטוח לאומי, ותנאים סוציאליים שלא שולמו לה. כמו כן חוייב הקבלן לשלם הוצאות משפט בסך 15 אלף שקל.
קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

גזל 424196
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425040
"חברת "מודיעין אזרחי" תחזיר ליותר מאלף מאבטחים בהווה ובעבר מיליוני שקלים שהיא חייבת להם בגין הטבות ושכר שלא שולמו להם. בכך נקבע תקדים שעשוי לבשר על מהפיכה בתחום העסקת עובדי קבלן במשק. החברה נכנעה ללחצים שהפעיל החשב הכללי במשרד האוצר, הד"ר ירון זליכה. לחברה הובהר במהלך שיחות עמה בחודשים האחרונים שאם לא תשלם לעובדים, יחולטו הערבויות שהפקידה במשרדי הממשלה שעליהם שמרה ותימנע השתתפותה במכרזי ממשלה עתידיים."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/802450.html
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425043
הממ.. נשמע כמו קומוניקט לעיתונות ששלח החשב המסרב-להתפטר. זליכה (מינוי של נתניהו) מנסה להתחבב על מבקריו הקשים ביותר בשמאל החברתי.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425047
אתה תמים, הרי ברור שהוא משתלב.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425135
מה לעזאזל אכפת לי מה המניעים שלו ואיך זה הגיע לעיתון? מצדי שהחשב ישב במערכת ויתקתק בעצמו את הידיעה. אם המעשה ראוי, מה זה משנה איך ולמה?*

*טוב, ה"איך ולמה" כן משנה, וכרגע מבחינתי זו אמירה נקודתית לגמרי ואין סיבה לצטט אותי בהקשרים אחרים כי אני אכחיש, אבל המניע של "לחץ ציבורי", בעיני, הוא אחד הגורמים הכי ראויים והולמים בדמוקרטיה.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425169
מקור הידיעה, המניעים לה, והדרך שבה היא הגיעה למערכת, חשובים כדי להעריך את אמיתותה. במילים אחרות, נמאס לי שעיתונים מדווחים על אירועים עתידיים. בעניין הכתבה הספציפית, מסתבר שחברת כוח האדם הבטיחה - והפעם באמת! - למלא את התחייבויותיה החוקיות. כסף לא הועבר עדיין.

--
"כניעה ללחץ ציבורי" היא אכן גורם ראוי. לא חשבתי אחרת. במיוחד אם הלחץ מוצדק. את כניעתו של רבין, שבשל הלחץ הציבורי ביטל את מיסוי שוק ההון, לא אהבתי.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425185
במילים אחרות, ''כניעה ללחץ ציבורי'' היא אכן גורם ראוי אם היא כניעה ללחץ שמפעיל הציבור עליו אני נמנה.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425203
בדיוק :-)
425226
אוקי, אני אחדד -
אין ספק שחשוב לדעת מה מקור הידיעה,המניעים לה והדרך בה הגיעה למערכת כדי להעריך את אמינותה ואמיתותה. משום מה חשבתי שאתה מבקר את הפעולה של זליכה (שהיא ראויה בעיני) ועל כך התעוררה תמיהתי.

________
העלמה עפרונית ושפעת.
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425230
המישפט האחרון שלך מבהיר ומגדיר את המונח ''ציבור''.
אני עם הארץ 425257
ציבור = העלמה עפרונית ושפעת?
האוצר איים, וחברת אבטחה תחזיר מיליונים לעובדים 425282
התכוונתי ללחץ הציבורי שגרם לרבין לסגת ממיסוי שוק ההון: ציבור ראשי המשק. גם הם ציבור.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים