שמעון פרס הושבע כנשיאה התשיעי של מדינת ישראל 2875
אתמול (א') הושבע שמעון פרס כנשיא מדינת ישראל והחליף רשמית את משה קצב אשר התפטר ממשרת הנשיא על רקע פרשת עבירות המין שיוחסו לו. פרס נבחר לנשיאות לפני כחודש על ידי כנסת ישראל לאחר שהתמודד על התפקיד מול ראובן ריבלין וקולט אביטל.

פרס בן ה-‏84 נשא נאום לאחר השבעתו בו התייחס לחובתו לייצוג כל חלקי העם והתנתקותו מעשייה פוליטית מפלגתית אך התייחס גם לחזון השלום שלו והצהיר כי יעודד יחסים 'מודרנים' עם מדינות ערב. חברי כנסת מהימין ביקרו את פרס על כך שבראיון לסוכנות ידיעות זרה אמר כי על ישראל להיפטר משטחי הגדה המערבית.
קישורים
נאום שמעון פרס - Ynet
תמצית הביוגרפיה של פרס - אתר הכנסת
פרשת הנשיא קצב - עדכון חדשות באייל הקורא
שמעון פרס נבחר לנשיאה התשיעי של מדינת ישראל - עדכון חדשות באייל הקורא
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

תינוק שנשבע 452154
ובכל זאת 452187
אמנם הוא אמר שצריך להפטר מהשטחים, אבל יש להודות שדברים אלה די ערפיליים. הוא לא ציין במפורש שהוא תומך בהעברת האוכלוסיה היהודית. כמו כן, איך הוא הגיע למסקנה שרוב העם תומך בעמדתו?
ובכל זאת 452214
המממ... לא יודע, אולי העובדה שהמפלגה היחידה בכנסת שמתנגדת באופן אידאולוגי ל"היפטרות" מהשטחים היא האיחוד הלאומי, שלה פחות מעשרה מנדטים? כל שאר המפלגות תומכות בצורה זו או אחרת ב"היפטרות" מהשטחים (עכשיו, מחר, בעוד 200 שנה, חד-צדדית, דו-צדדית - אבל בסופו של דבר אין היום מפלגה שתומכת במפורש בהמשך אחזקת השטחים).

תחת ההנחה (המקובלת) שהרכב הפרלמנט מייצג את הרכב "העם", כמובן.
ובכל זאת 452252
1. אתה בטוח שכל המפלגות אכן הביעו את עמדתן בנושא?
2. מה עמדת הליכוד בנושא?
ובכל זאת 452259
התפיסה שאתה מביע משרתת אינטרסים של מיפלגות שונות לטשטש עמדות ולהיות לכאורה עם ולהרגיש בלי. היות שטשטוש העמדות קיים גם בעבודה, גם בקדימה וגם בליכוד -הן לא מתאמצות ממש להציג את העמדה האמיתית של יריבותיהן. העמדות האמיתיות הן העמדות שנובעות מהמעשה ולא מההלכה. הליכוד תוקע כל נסיגה אפשרית, תוך הפרחת אמירות על תמיכתו בנסיגה בשלום אמת כמו בין אוסטריה לגרמניה. גם העבודה לא ממש רוצה לסגת.
ובכל זאת 452364

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים