הרשות השנייה פסלה את לוחות השידורים של ערוץ 2 3055
וועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה, בראשותה של נורית דאבוש, החזירה לזכייניות ערוץ 2, רשת וקשת, את לוחות השידורים שהגישו לחורף 2008-9. הזכייניות נדרשות להציג לרשות לוחות שידורים מתוקנים עד ל – 5 לינואר 2009. הרשות השנייה דורשת מן הזכייניות להגביל את כמות שידורי תוכניות הריאליטי, ולשבץ בלוחות השידור תוכניות תיעוד ודרמה במינון שהתחייבו לו.

הרשות השנייה קיבלה החלטה עקרונית להגביל את כמות תוכניות הריאליטי של הזכייניות, כולל ערוץ 10. לפיכך היא דורשת להגביל כל אחת מהזכייניות לשעתיים בשבוע שידורי ריאליטי, ובמקביל לשדר לפחות 4 תוכניות "סוגה עלית" בכל שבוע.

נורית דאבוש, יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו הסבירה כי מצד אחד, מועצת הרשות השנייה מגבילה את שידור תוכניות הריאלטי, ומהצד האחר דורשת מהזכייניות לתת ביטוי לדרמה ולדוקומנטרי כדי ליצור תמהיל איכותי על המסך.

קישורים
ynet
הרשות השנייה
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ומה השלב הבא? 498975
דרישה מהצופים להיות אינטלקטואלים?
שיעשו עוד מכרז 498978
אני לא מבין את הלוגיקה. ימי המכרז היו ממש תור זהב של היצירה הטלוויזיונית. תוכניות איכותיות, מושקעות, ראויות, שאף זכו להצלחה ברייטינג, הציפו את המסך לאורך שבועות ארוכים. רגע אחרי המכרז, כאילו הכל נשכח, ושום דבר לא נלמד. אז אני מבין שהשרדות והאח הגדול הרימו רייטינג מפה עד הודעה חדשה, אבל גם תוכניות קצת יותר איכותיות קיבלו רייטינג טוב כשניסו להציג אותן לצופים, אז למה לא?
שיעשו עוד מכרז 498985
צריך לשמור כוחות למכרז הבא.
שיעשו עוד מכרז 499023
עלויות?
שיעשו עוד מכרז 499026
אתה יכול להוריד את סימן השאלה ולהפכו לסימן קריאה. לא לשנים כי אז תסתבך עם עצמך.
שיעשו עוד מכרז 499037
אם לדייק, לא רק עלויות אלא גם רווחיות. "הישרדות" בערוץ 10 הטריפה את דעתם של זכייני ערוץ 2. ההפקה עלתה כחמישה מיליוני שקלים והניבה הכנסות בסדר גודל כפול, והרייטינג שלה עבר את זה של "כוכב נולד". התשובה של קנאת הערוצים היא "האח הגדול" שהפקתו עלתה כעשרה מיליון שקל וההכנסות עברו כבר את העשרים וארבעה מיליון. הכסף הגדול משחק פה. אחרי השקעה לא קטנה בדרמה טובה, לאילו הכנסות אפשר לצפות?
שיעשו עוד מכרז 499038
העלויות משפיעות מאד על הרווחיות.
שיעשו עוד מכרז 499128
עשרים וארבעה מליון ש"ח? זה כל מה שמרוויחה תוכנית שבמשך כמה חודשים מספרים שהיא כל מה שאנשים מדברים עליה? מה זה הסכום הזה? אפשר היה לערוך מגבית קטנה בקרב המלעיזים, ולשלם לערוץ המתאים להוריד אותה מהמסך.
שיעשו עוד מכרז 499141
אם היו לה אחוזי צפיה גבוהים אולי היא העלתה את סך ההכנסה מפרסומות.

אברי גלעד טען (היום בתוכניתו בגל"צ) שתוכניות מהסוג הזה הן תוכניות שהצופים נוטים לראות בשידור חי ולא להקליט וכך חו"ח לדלג על פרסומות. לטענתו הבעיה הזו מורגשת במיוחד בשנים האחרונות כתוצאה מכניסתם של אמצעי ההקלטה הרשמיים של הכבלים והלווין (לדוגמה: יס מקס)
שיעשו עוד מכרז 499147
אההה... זה הסכום של ההכנסות ממסרונים בלבד? אז זה לא מעניין.
טוב שמישהו שם אצבע בסכר 499030
אדם נשך כלב 499033
הרגולטור כופה‏1 על הזכיין לעמוד בתנאי הזיכיון.

__
1 והציניקנים‏2 יאמרו "עושה קולות כאילו"
2 אני? ציני? מה פתאום?!
לא, זה כלב נושך אדם... 499043
הייתה כתבה מאוד מעניינת במוסף פירמה של גלובס‏1 שלפיה הכלי היחיד של הרשות השניה לשליטה על הזכיינים הוא שלילת הזיכיון.

כמובן שלא יבטלו את הזיכיון על הפרה אחת מסכנה, ולא על שתיים, וכן הלאה.
השאלה היא האם ייתכן שדווקא כן יקחו להם את הזיכיון אם הם לא יענו על הדרישות והתשובה היא לא (לפחות כל עוד זה לא עולה בקנה אחד עם אינטרס חבוי של הזכיינים, למשל במקרה שירצו להתמזג), כך שאין מה להתרגש.

1 מוסף פירמה הוא תופעה מאוד מעניינת בפני עצמה.
לא, זה כלב נושך אדם... 499135
מעבר לכל המשא ומתן בין הרגולאטור לערוץ 2 עדיין קיימת השאלה איך מגדירים סוגה עלית. השיניים התותבות של הרשות השנייה אינן נדרשות לנשוך יותר מידי, כי כמעט כל תוכנית אפשרית נופלת בסופו של דבר תחת הכותרת סוגה עלית. הלוחות החדשים יכללו אותן תוכניות שהיו בלוחות הישנים תחת שמות וסיווגים חדשים.
לא, זה כלב נושך אדם... 499152
אאז''נ הייתה כתבה בעיתון לפני חצי שנה-שנה על זה שקשת סיווגה את ארץ נהדרת כדרמה.
חוצפה 499154
זה הזמן להזכיר שוב את http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... שנכתב לפני (כמעט) שנתיים. אולי הגיע הזמן שגברת דאבוש תסיק את המסקנות המתבקשות?

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים