נפתח משפט אולמרט 3143
משפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נפתח אתמול (ה') בבית המשפט המחוזי בירושליים. אולמרט נאשם בכמה עבירות בפרשות "ראשונטורס", "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות". סעיפי האישום נגד ראש הממשלה לשעבר כוללים קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים והעלמת הכנסות במרמה.

אולמרט אמר בתגובה להאשמות נגדו: "באתי לכאן כאיש שחף מכל עבירה ואני מאמין שאני אצא מכאן כאיש שחף מכל עבירה". התובע, פרקליט מחוז ירושליים אלי אברבנאל, אמר: "התיק הזה הגיע סוף סוף, אחרי שנה וחצי, לבית המשפט...ההכרעה תיפול כאן".

קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

שאפו 525901
יש לנו שני שרים לשעבר בכלא, ונשיא וראש ממשלה לשעבר על כסא הנאשמים. שאפו ליועץ, לפרקליטות, לשוויון (החלקי לפחות) בפני החוק. היה יכול בקלות להיות אחרת.
שאפו 525944
חבל שהאיש נפל (ואולי עוד יפול עמוק יותר) על כמה עניינים שוליים כמו מימון כפול לטיסות וכמה מעטפות כסף שלא דיווח עליהן. הוא היה צריך להיזכר כמי שניהל מלחמה באופן עלוב וכושל, כמי שמינה את האנשים הלא נכונים לתפקידים החשובים ביותר, כמי שלא קידם את היחסים עם שכנינו במילימטר. בקיצור- כראש ממשלה עלוב ולא כעבריין קטן.
שאפו 525946
על תפקודו כראש ממשלה הוא צריך להשפט ע"י הבוחרים ולא ע"י מערכת המשפט. עקב הנסיבות לא יצא לו לעמוד למבחן הבוחר על תפקודו כראש ממשלה.

סתם נקודה אחת קטנה לגבי תפקודו כראש ממשלה: למיטב זכרוני הוא ראש הממשלה היחיד בזמן האחרון (מאז הפיאסקו בממשלת נתניהו הראשונה שהוביל לחקיקה שתקציב יהיה הצבעת אמון) שהצליח להעביר את התקציב בזמן.
שאפו 525972
האמת היא שקשה להאשים אותו בתפקוד כושל כי הוא יצא לחפש אתונות, שרון קיבל שטף דם במוח, ומצא מלוכה. אם התסריט הזה חוזר על עצמו עם נתניהו (חס ושלום) אנחנו נמצא את עצמנו תחת פיקודו של בוגי יעלון (חס ושלום). אז נחתה על אולמרט ראשות ממשלה, והוא בכלל רצה להיות מיניסטר עם קופה קטנה בצד. דווקא בתור מיניסטר עם קופה הוא תפקד מצויין, וכנראה שגם לא היו מגלים שום דבר. תעתועי הגורל? מיני טרגדיה? פארסה? כל אחד יבחר לו משהו.
שאפו 525975
בוגי יעלון? לא סילבן שלום? נדמה לי שהתואר של יעלון הוא "סגן ראש הממשלה"- תואר פורמלי אך שאינו הופך אותו לממלא מקום ראה"מ בפועל במקרה הצורך. אבל אולי אני טועה.
שאפו 525978
''להעביר את תקציב המדינה'' לא דורש כישורים של מיניסטר עם קופה קטנה. זה דורש לשכנע את השרים הסוררים להסכים לתקציב.

האישומים נגדו הם על מעשים שעשה בתור מיניסטר עם קופה קנה (ואולי גם בתור ראש עיר).
שאפו 525979
לשכנע את השרים הסוררים להסכים לתקציב או לקבוע קווי מדיניות עם השרים ולחייב את האוצר לבנות תקציב על פי קוי המדיניות הללו.
שאפו 527336
האמת היא שהוא נפל בדיוק בגלל שהיה ראש ממשלה גרוע וכל מה שהציבור רצה מאז המלחמה היה לראות אותו עף. ראש ממשלה שנהנה מתמיכה צבורית חזקה יותר היה מצליח להתחמק מחלק מהחקירות או למשוך זמן. כנגד אולמרט היתה מוטיבציה לחוקרים לחקור ולעדים להעיד; שרון הוא דוגמה לראש ממשלה שבזכות תמיכה צבורית הצליח לחמוק ממתן דין וחשבון בפרשת האי היווני ובפרשות אחרות שלא הגיעו לשלבים מתקדמים כאלה של חקירה או שהאשמה בהן גולגלה לאחרים.
למה בוגי 526016
"בלשכת ראש הממשלה ניסו להסביר כי לראש הממשלה אין ממלא מקום רשמי, אלא שני משנים. חוק יסוד: הממשלה קובע כי הממשלה צריכה להחליט מי השר שיחליפו במקרה של היעדרות. בלשכה מספרים כי הוחלט כי יעלון יחליף את נתניהו גם לקראת נסיעתו הצפויה של נתניהו לאירופה ביום שלישי הקרוב. על השאלה למה בוגי ולא שלום, לא קיבלנו תשובה ברורה".


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים