הכדורסלניות הישראליות שובתות במחאה על הגדלת מספר השחקניות הזרות 3401
השחקניות הישראליות בליגת העל בכדורסל פתחו שלשום (ב') בשביתה, במחאה על ביטול "החוק הרוסי", דבר המאפשר שילוב של עד ארבע שחקניות זרות בעת ובעונה אחת על המגרש. חלק מהמשחקים שהיו אמורים להתקיים בוטלו, וחלקם התקיימו בסגל חסר.

קפטנית אליצור רמלה, שי דורון, אמרה: "לשחקניות שנמצאות כיום בקולג' אין לאן לשאוף, אולי מלבד להביא מגבת לזרה. אנחנו נאבד את הליגה הזו. זו ליגה ישראלית ולא ליגה אמריקנית בישראל ... זה שארבע זרות יהיו על הפארקט וישראלית אחת תוציא להן אאוטים לא יעזור לאף אחד." נציגת ארגון השחקניות, ליעד סואץ־קרני, אמרה: "כולם רואים שאנחנו ביחד וכיצד מתקבלות ההחלטות. הבנות רוצות לשחק ובגלל זה יצאנו למאבק".

מאמנת קבוצת אלקטרה רמת־השרון, אורנה אוסטפלד, אמרה: "אם הן ימשיכו לשבות, נסגור את הליגה. כשסואץ ודורון היו צעירות הן שיחקו ברמת השרון עם ארבע זרות - אחת מהן היתה לבנה. עכשיו הישראליות לא רוצות שיהיו ארבע זרות. כנראה שמה שמפריע להן זה הצבע".

יושב ראש איגוד כדורסל הנשים, שי שני, אמר: "הליגה צריכה להיות מקצוענית ותחרותית, וצריכה להיות בה רמה מסויימת. אפשר לנהל ליגה עם פחות זרות אבל לא זו הדרך ... אני מבין לליבן של השחקניות הישראליות, אני כיו"ר האיגוד בעד השחקנית הישראלית וקידומה אבל כרגע אין מספיק שחקניות ישראליות לליגת העל. שביתה לא תעזור, מה גם שהיא לא חוקית בעליל".
קישורים
הארץ
ynet
one
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

השביתה היא "לא חוקית בעליל"? 586207
מעבר לזה, אני עם השובתות. לדעתי, צריך לקחת את הספורט בכלל לכיוון פחות תחרותי מול העולם, ויותר לכיוון המעודד , נו, ישראלים וישראליות, לעשות, נו, ספורט, תחרותי ולא תחרותי.

חוצמזה, לטעמי, תקציבי הספורט צריכים לעודד את האזרח הקטן לעשות ספורט ולא לעודד אותו לצפות בו ע''י הפניית תקציבים לנבחרות עתירות כוכבים יקרים, אבל זה כבר בכלל סיפור אחר.
ראשי הערים מצטרפים לשובתות 586233
ראשי הערים של הרצליה ורעננה, יעל גרמן ונחום חופרי, יודיעו כי הם דורשים שבכל זמן נתון יהיו עד 3 זרות כדרישת השובתות. לדברי גרמן: "הקבוצה העירונית משחקת במימון של 100 אחוז מכספי ציבור - ולכן, לתפיסתנו, יש צורך לאפשר את 'משחק הישראליות"'
הגיג 586244
אם הייתי הוגג‏1, הייתי כותב ש"שהאופן בו המאמנת הנכבדה מאפיינת את השובתות אינו משקף את המציאות אלא מהווה תעמולה (זולה) של הרוצים בארבע זרות, על ידי איפיון המתנגדים כ"גזענים"."
---
1 תגובה 586229

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים