הרמטכ''ל: ''מסלול הנח''ל סיים את תפקידו ההיסטורי'' 3834
הדו"ח השנתי של מבקר המדינה שהתפרסם שלשום (ד') כולל ביקורת על המשך קיומו של מסלול הנח"ל בצה"ל, ועל כך שפעילות הנח"ל נמצאת ב"אי־הלימה" עם הוראות החוק.

לפי הדו"ח, "הפעילות הנוכחית בפרק המשימה האזרחית שבמסגרת מסלול הנח"ל אינה מתיישבת עם הוראות החוק והתקנות שהוצאו מכוחו. לא התקיים דיון יסודי על קיומו של פרק המשימה האזרחית במסלול הנח"ל תוך כדי השירות הצבאי." הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, מצוטט בדו"ח כאומר: "מסלול הנח"ל סיים את תפקידו ההיסטורי במתכונתו הנוכחית ואינו רלוונטי עוד... יש להפסיק את פרק המשימה שבמסלול הנח"ל, ולעבור לשירות צבאי מלא של שלוש שנים".

בכתבה ב"הארץ" בנושא, משווה עמוס הראל בין מסלול הנח"ל, במסגרתו משרתים החיילים 26 חודשים ביחידות לוחמות, לבין מסלול ישיבות ההסדר, הכולל שירות פעיל של 17 חודשים בלבד ביחידות לוחמות. לדברי הראל, "תנועות הנוער והתנועה הקיבוצית, שהנח"ל היה בשר מבשרן, איבדו מהשפעתן הפוליטית", אולם מסלול ישיבות ההסדר "נהנה מעורף פוליטי חזק בהרבה, של מפלגת הבית היהודי." הראל מסיים את כתבתו במילים "כל עוד האי־שוויון בין המסלולים כה מובהק, יהיה קשה לממש את ההמלצה ההגיונית של איזנקוט ולוותר על מסלול הנח"ל."
קישורים
איזנקוט למבקר: מסלול הנח"ל סיים את תפקידו ההיסטורי - הארץ
מבקר המדינה: "לבחון האם הנח"ל סיים את תפקידו, המסלול נבנה כטלאי על טלאי" - מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

החוק או האידיאל 698152
26 חודשי שירות קרבי ואחריו פרק משימה אזרחי, שרות למען החברה ו הקהילה.

16 חודשי שירות קרבי ואחריו חוזרים לישיבה.

וזה כל הסיפור.
Car-נבל, בנח"ל קרנבל 698365
ברוח התקופה, אני מציע נחל''אי אוטונומי. לגבי המשימות הקרביות אני לא מודאג (כבר ראינו שהוא יכול לעשות סלטה לפנים ועוד תעלולים), רק נראה לי שבשנת השירות בקומונה הוא קצת ישתעמם.
Car-נבל, בנח"ל קרנבל 698366
[סטודנט] ידע אישי: שנת שרות בקומונה היא לפני צבא (דחית גיוס בשנה) והיא מאד אינטנסיבית.
Car-נבל, בנח"ל קרנבל 698368
כן כן, אני יודע שהיא לפני. בתקופתי שמה היה הולך לפניה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים