מנכ''לית וואוויי נעצרה בקנדה לבקשת ארה''ב 3898
מנג וואנז'ו, מנכ"לית תאגיד הענק הסיני וואווי, נעצרה בקנדה בעקבות בקשת הסגרה מצד ארצות הברית. ארצות הברית מאשימה את וואנז'ו בהונאה לצורך הפרת עיצומי הסחר עם איראן.

מנג שוחררה בינתיים בתנאים מגבילים - עליה להישאר בתחומי בריטיש קולומביה ולענוד אזיק אלקטרוני.

לטענת האמריקאים, החברה "סקייקום" שבסיסה בהונג קונג וסחרה עם איראן היא בעצם מסווה לוואווי. וואווי הצהירה בפני בנקים שאין לה קשר לסקייקום, ולכאורה הונתה בכך את הבנקים.

התקשורת בסין הביעה זעם על המעצר. דיפולמט קנדי בדימוס נעלם בבייג'ינג, ויש החושדים שזו תגובה של ממשלת סין למעצרה של מנג.

ברקע אירועים אלה נמצאת מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין, כמו גם חשד רב שנים של ארצות הברית ומדינות מערביות אחרות שציוד תקשורת של וואווי שנמצא בשימוש במערב יכול לשמש פתח לריגול.   
קישורים
The Verge
מלחמת הסחר - דיון באייל
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

תעתיק 702987
התעתיק מאנגלית ניצח.

(ומה עוד החברה הזו תעתיק?)
סמנכ''לית הכספים 702988
להבנתי, היא סמנכ"לית הכספים (CFO) ובתו של המנכ"ל (CEO).
ארצות הברית משקרת 702996
האמירה, "ארצות הברית מאשימה את וואנז'ו בהונאה לצורך הפרת עיצומי הסחר עם איראן" מתגלה כשקר. המעצר עורר זעם בסין שרואה בזה חלק מהמלחמה הפוליטית. אבל כאשר הנשיא טראמפ אומר שהוא מוכן להתערב אם זה יעזור לבטחון הלאומי או למו"מ מסחרי הוא למעשה מחזק את הטענה של סין שוואנז'ו לא נעצרה בגלל עבירה אלא בקלף מיקוח פוליטי-מסחרי (שר החוץ הקנדי גער בטראמפ). למעשה משמעות האמירה של טראמפ היא שארה"ב בעצם תומכת במעצרים לצרכים פוליטיים, ואז מה ימנע ממדינות אחרות מלחטוף אזרחים זרים לצרכי מיקוח פוליטי?

בפן המוסרי אנחנו שוב רואים את היחס האינסטרומנטלי של טראמפ וממשלו לבני אדם. למשל, כשהנשיא נישא לסדר את היחסים עם ארדואן אחרי רצח העיתונאי קאשוגי, הוא הציע לגרש לטורקיה את איש הדת הטורקי גולה שחי בארה"ב. דוגמא אחרת היא הפרדת ילדי מהגרים לא חוקיים מהוריהם במטרה ליצור לחץ ולהניא מהגרים ומחפשי מקלט מלהגיע לגבול האמריקאי.
ארצות הברית משקרת 703004
מסכים בהחלט.
היחס האינסטרומנטלי לבני אדם (אלה שהם לא "משלנו") הוא מסממני ההתדרדרות של הדמוקרטיה הליברלית. כרגע נראה יותר ויותר שהדמוקרטיה הליברלית היתה אפיזודה קצרה וחולפת בתולדות האנושות.
הריעו לנשיאה שקד!
ארצות הברית משקרת לעצמה 703171
בינתיים בחזית מלחמת הסחר, מאמר בוול סטריט ג'ורנאל טוען שלמרות שטראמפ הכריז הוא יקטין את הפעק במאזן המסחרי, זה ממשיך וימשיך להתרחב בעזרת המדיניות הנוכחית של הממשל האמריקאי.
703903
מאמר של ניו-יורק טיימס (תרגום במרקר) נותן תמונה רחבה יותר. לפי המאמר, ארה"ב מנהלת מאבק סמוי נגד סין, מי ישלוט בתשתית הדור החמישי של תקשורת האינטרנט. נרמזים חששות לדלתות אחוריות, ונרמז שהחשש האמיתי של ממשל ארה"ב הוא לא בטחוני אלא כלכלי. קונקרטית, ארה"ב לוחצת על בעלות בריתה לא לקנות ציוד תקשורת קריטי מוואוויי.
קצ'ורטו וזנאיה 703911
השד יודע אם האיום הבטחוני הוא אמתי או פייק, במיוחד כשיש לנו את תקדים ה WMD.
705939
בזמנו ארה״ב לחצה על ממשלת ישראל כדי למנוע מאל על לקנות איירבס והצליחה. כאן ברור שהמניעים היו כלכליים. ג׳ון דיואי הגדיר פעם את מדיניות החוץ האמריקאית כמדיניות תאגידיה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים