''חוק הפורנו'' אושר בוועדת הכנסת 3899
ועדת הכנסת אישרה ביום ד' השבוע גירסה מרוככת של "חוק סינון אתרים פוגעניים", המכונה "חוק הפורנו".

על־פי גירסתו הנוכחית של החוק, ספקיות האינטרנט הפועלות בארץ יחויבו ליידע את לקוחותיהן כי ניתן לקבל בחינם שירות סינון של אתרים המוגדרים "פוגעניים", ויבקשו מהלקוחות לבחור האם יעדיפו לקבל חיבור אינטרנט מסונן באופן גורף, חיבור שבו ניתן לנטרל את הסינון באמצעות קוד, או חיבור שאינו מסונן כלל. הספקיות יפנו ללקוחות בשאלה זו שלוש פעמים, והחוק לא מגדיר איזו מהאפשרויות תתבצע עבור לקוחות שלא ישיבו לשאלה ויביעו את העדפתם (על־פי גירסאות קודמות של החוק, לקוחות אלה יחוברו עם סינון מלא).

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני מוטרד מחוקים שמבקשים לצנזר רשתות חברתיות ואינטרנט. עצרתי בזמנו את 'חוק הפייסבוק' למרות שכוונת החקיקה הראשונית של גלעד ארדן הייתה טובה. אותו דבר נכון גם על מה שמכונה 'חוק הפורנו'. אנחנו לא רוצים שילדים ייחשפו לתכנים פוגעניים אבל החשש שלי הוא שלאינטרנט, מרחב שבו אין רגולציה ממשלתית, תיכנס רגולציה".

מליאת הכנסת צפויה להצביע בקרוב על החוק בקריאה ראשונה.
קישורים
חוק הפורנו אושר בוועדת הכנסת בגירסה מרוככת - מאקו
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

703016
הבעיה הכי גדולה שאני רואה בהצעה הוא שאצל הספקיות יהיו רשימות של אזרחים שצורכים פורנו, והרשימות האלו בהכרח ידלפו, ואז ישמשו לסחיטות קטנות של צרכני פורנו (האחוז המסוים מתוכם שלא רוצה שכל העולם ואשתו ידעו, במיוחד האחרונה). אולי כוחות ביטחון שונים ישמחו, וקטורי סחיטה קטנים תמיד יכולים לעזור.

מצד שני, כמה קשה היום לגורמים זדוניים (או כוחות ביטחון) להשיג רשימות כאלה? טכנולוגית זה נראה לי קל אפילו יותר מלהשיג רשימות של מספרי כרטיסי אשראי. אולי לכוחות ביטחון עם יותר פיקוח ציבורי, כמו משטרה, נוח יותר כשהמידע הזה "ממוסד".
בינתיים, בתשתית האינטרנט 703065
רן בר-זיק, מתכנת אינטרנט ואקס אייל, פרסם ב"הארץ" הסבר מפורט מדוע בלתי אפשרי טכנולוגית לבנות את מערכת הסינון שח"כ מיקי זוהר הציע במסגרת החוק (אם כי אני לא בטוח שמדובר בגירסה האחרונה של החוק). הדיון הציבורי שהחל בעקבות המאמר יצר גם האשטג טוויטרי בנושא, ברזיק צודק.
בינתיים, בתשתית האינטרנט 703067
לא מדובר על הגרסה האחרונה של החוק.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים