ישראל במסר לאיראן: לא נגיב על התקיפה האחרונה של אנייה ישראלית 4034
אתמול דיווח ה"ניו יורק טיימס" מפי "בכיר בטחוני ישראלי" כי ישראל מעוניינת בהרגעה מול איראן, ולא תגיב על התקיפה שאירעה לפני כמה ימים, שבה ניזוקה קלות ספינת סוחר בבעלות הישראלי רמי אונגר. תקיפה זו היתה השלישית בתקופה האחרונה המיוחסת לאיראן, והיא באה אחרי שורת התקפות ישראליות נגד מטרות איראניות. הבולטות שבהן, בשבוע האחרון: הפצצה על משלוח נשק איראני בדמשק; פיצוץ בספינת פיקוד של משמרות המהפכה בים סוף; ובעיקר, חבלה במתקן החשמל בכור הגרעיני בנתאנז, שלפי חלק מהפרסומים תשבית את פעולתו ל-‏9 חודשים.

רצף ההתקפות ההדדיות, והמידה הגבוהה של פומביות שלהן, עורר חשש להסלמה בלתי נשלטת.

בתגובה על החבלה בנתאנז הודיעה איראן לסוכנות לאנרגיה אטומית כי בכור השני שלה, בפורדו, היא תעשיר אורניום ל-‏60%, השיעור הגבוה ביותר עד כה. ברקע הדברים, מו"מ של איראן עם ממשל ביידן על חזרה להסכם הגרעין (ממנו נסוג טראמפ) בתמורה להקלה בסנקציות.
קישורים
הארץ
NBC
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

736021
מדאיג.
736025
בשולי הדברים, אני סקרן מצימוד העובדות "ישראל ביקשה מארה"ב לעזור בהגנה על הספינה; כתוצאה מכך, הטיל ששוגר רק עשה כמה שריטות". איך זה עבד, בדיוק? ארה"ב הפעילה איזו יכולת טכנולוגית? איימה על שליחי האיראנים שכדאי להם שהטיל רק יעשה כמה שריטות?
736060
האמריקאים שלחו את איירון מן והוא דאג להזיז את הטיל. בכל זאת יש כמה טכנולוגיות שהם עוד לא מכרו לנו.

הייתי נזהר מלייחס לניסוחי משפטים - שלא לומר משפטים שלמים ששוחררו לתקשורת בענין הזה - תאור ישיר ואמיתי של המציאות. במשולש האינטרסים הצולבים כאן בכלל לא ברור מהי אינפורמציה ומה דיס-אינפורמציה.
מה ישראלי בעיניך? 736068
האנייה לא.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים