ממשלת גוג'ראט מנסה לאסור מכירת ביצים 4106
בגוג'ראט, מדינת מחוז בהודו, אסר השלטון המקומי לפני כחודש על מכירת ביצים בחמש ערים, כולל בירת המדינה אחמדאבד. האיסור נאכף בדרך של החרמת ציוד רוכלות - עגלות וציוד בישול. הרקע לכך הוא אמונתם של הינדים רבים, בעיקר בני הקאסטות העליונות, כי צמחונות היא הדרך הנכונה מוסרית ורוחנית, וביצים נכללים בגדר הבשר האסור. מכירה ואכילה של ביצים מאפיינת יותר את בני הקאסטות הנמוכות.


גוג'ראט היא "מדינת הבית" של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי - הוא עמד בראשה במשך 13 שנה, ומפלגתו BJP היא השולטת בגוג'ראט. מודי עצמו ומפלגתו מקדמים עבור כל הודו חזון של דומיננטיות הינדית, משולבת בלאומנות, על חשבון מיעוטים אחרים, בפרט מוסלמים.


מאידך, צריכת הביצים בהודו עלתה בשנים האחרונות, עם התעשרות האוכלוסיה, ועומדת כעת על 81 ביצים לאדם בשנה בממוצע. ממשלתו של מודי דווקא מקדמת את כלכלת הביצים ובשר העוף, כמקור לחלבון שיקטין רעב ויסייע לחקלאים. המפלגה הארצית התנערה מהאיסור של ממשלת גוג'ראט. כמו כן, הפגנות ותביעה משפטית גרמו לממשלת גוג'ראט לסגת: היא הודיעה כי תפסיק את אכיפת החוק, אם כי לא ביטלה אותו. הנושא עדיין נידון בבית המשפט.
קישורים
הארץ
ניו יורק טיימס
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מדינת הלכה - הלכה המדינה 745250
אני יכול לספק למוכרי הביצים טיעון מנצח לבית המשפט - שהביצים בכלל לא נועדו לאכילה אלא לגירוד.

_____________
בהשראת דיון אחר- אני חינכתי את הביצים שלי בתפיסת עולם מסויימת, ואני לא מוכן שיבלבלו לי אותן עם הרהורי כפירה.
745254
סוף סוף חדשות טובות (על השיגור המוצלח של WEBB נברך רק אחרי שיגיעו התמונות הראשונות ממנו): עודף הביצים בהודו יוכל לסייע לנו לעבור את שפעת העופות בלי לוותר על חביתה משתי ביצים.
זבל אורגני 745832
ומפוליטיקאים שאין להם ביצים ליישם שינויים, למי שיישמו שינוי, שנכשל בגלל כשל חמור במערכת הפוליטית:

בסרי לנקה החליטו שזה יהיה רעיון טוב להעביר את כל החקלאות להיות אורגנית, למרות האזהרות על הירידה הצפויה בתפוקה. ואמנם די מהר התברר שפשוט אין שם מספיק זבל. מסתבר שיש גבול לכמות הבולשיט שפוליטיקאים יודעים לנפק. עלויות הייצור של התה עלו פלאים והכלכלה נפגעה קשה. המדינה נאלצה לחזור בה מרוב הצעדים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים