מתנחלים התעמתו עם פלשתינים מצפון לרמאללה 555
מאות מתנחלים משילה ומהיישובים הסמוכים הפגינו הבוקר (ד') באזור בו נפצע אתמול תינוק בן חמישה חודשים, ליד הכפר לובן א־שרקייה.

מהמשטרה נמסר כי כ-‏300 מתנחלים הגיעו למקום, ו"החלו להטיח דברים נגד הפלסטינים. בשלב מסוים הם החלו לצעוד לכיוון הכפר ובדרך שרפו מספר חדרים בבית הספר הפלסטיני, חממה ושדות חיטה. מנגד החלו פלסטינים להיאסף ולהתפרע".

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי המשטרה תיעדה את האירוע. אחד מהמתנחלים כבר נעצר בחשד שירה באויר מנשקו, וצפויים מעצרים נוספים. שוטר אחד נפצע באורח קל בפניו.

הרב מיכאל ברום, ממארגני ההפגנה, אמר כי "העצרת נועדה להביע כאב על כך שאיננו מסוגלים להגן לא רק על עצמנו אלא עכשיו גם על ילדינו. לפלסטינים אין כל אימה ורתיעה. מי שמסוגל להיכנס לתוך עיר בישראל ולפוצץ ילדים בוודאי שמסוגל גם לזרוק אבנים לעבר מכוניות נוסעות ולפגוע כה קשה בילדים קטנים, אין להם כל בעיה עם זה. אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו אורחים בארץ או ריבונים, וזו החלטה עקרונית שצריכה להתקבל".

קצין בכיר בצה"ל אומר כי בצבא רואים בחומרה רבה את ההתפרעויות של המתנחלים הבוקר. לדברי הקצין "התנהגות המתיישבים עד כה הייתה מאופקת מאוד ונתנה לנו גיבוי ותחושה שמאחורינו עומדים אזרחים חזקים שמוכנים לנשוך שפתיים, ולתת לנו לעשות את העבודה. במידה מסוימת ההתנהגות הזו אפילו הפתיעה אותנו לטובה ולמיטב הערכתנו הפתיעה לרעה את הפלסטינים שציפו שהאזרחים הישראלים ישברו מהר מאוד ויחלו לברוח לכיוון הקו הירוק". עוד הוסיף הקצין כי "עתה, לאחר ההתפרעויות יש חשש שעוצמת ההתיישבות נסדקת ואין לנו אלא להצטער על כך".

רופאי בית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים ממשיכים להיאבק על חייו של התינוק הפצוע. התינוק, יהודה חיים שוהם, נפצע אמש באורח קשה מאוד מאבנים שיידו פלסטינים לעבר המכונית שבה נסעה משפחתו בצומת שילה שמצפון לרמאללה.
קישורים
YNet
מעריב
הארץ
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ומה עם חסאן בק ביפו? 25101
קשה לראות מדוע פרסם אחד העורכים דווקא ידיעה איזטרית זו ולא נניח את הקפאת הבניה בהתנחלויות, בניגוד להצהרות המשלה בדבר הפרס לטרור.
ומה עם חסאן בק ביפו? 25102
קשה לראות מדוע מפרסם YNet דווקא ידיעה איזוטרית זו בראש עמודו הראשי.
ומה עם חסאן בק ביפו? 25103
ynet מנסה לייצר חדשות, בכך הוא נאמן לדרך הצהובון "ידיעות אחרונות" אביו-מולידו.
אני לא רוצה להגדיר מה האייל "מנסה לעשות" מכיוון שאנ'לא בטוח שהוריו של זה האחרון מסוגלים ו\או רוצים לעשות זאת אולם אני מקווה שמטרותיו אינם חופפות בתחום זה לynet.
ומה עם חסאן בק ביפו? 25107
היית צריך להבין כבר שה"אייל" לא מדווח על כל חדשה שהיא. שים לב שהידיעה האחרונה הקודמת לידיעה זו מדווחת על הפיגוע בדולפינריום, שאירע לפני כחמישה ימים. כלום לא אירעו אירועים חדשותיים בזמן הזה? אירעו, אך ניתן להניח ששיקוליו של העורך (כמו גם של אלו האחראים על פרסום הידיעות) אינם לדווח על הנעשה, אלא ליצור דיון בנושא, כמתבקש מאופיו של האתר.
אדרבה אתה מחריף את התמיהה. 25108
הממ...צודק, בעצם. 25127
ומה עם חסאן בק ביפו? 25110
(אמנם אני הופך להיות יותר ויותר מזוהה עם המערכת אבל התגובה הנ"ל היא על דעתי בלבד)

האייל ועורכיו, לדעתי לפחות, אינו מכשיר ל"יצירת חדשות" ולו עקב "תפוצתו" הנמוכה והשפעתו המועטה (בינתיים, התוכניות לכיבוש העולם נמצאות במגרה, בהישג יד). העובדה שידיעה מסויימת לא מוצאת חן בעיניך, וקשה שלא להבחין בסיבות לכך עקב ההזדהות הפוליטית שלך, לא הופכת אותה לאיזוטרית, ולא ל"יצור חדשות". הארוע קרה, כנראה שאין שקרים בידיעה, אז למה זה "יצור חדשות"? האם דיווח על הפגנה פלשתינית (ואגב, השארתי את הטקסט כמו שהיה בYNet- והתלבטתי אם לשנות את חוסר הסימטריה שאיפיין את דיווח המשטרה – מתנחלים "מפגינים...שרפו..." ופלשתינים "מתפרעים") גם הוא "יצור חדשות"? קשה מאד לדווח באובייקטיביות מלאה אבל מכאן ועד הטחת האשמות? קצת הגזמנו, לא?

ובכל אופן (אע"פ שלטעמי ההסבר להלן מיותר וברור לרוב הקוראים), לעניין הרלוונטיות. שאלת תגובת המתנחלים לארועים האחרונים (איפוק/תגובה) היא שאלה שמטרידה את הדרג הפוליטי רבות לפי עדותם של שני עיתונאים שאני שמעתי אישית (רון בן-ישי וחנן קריסטל) והוזכרה רבות ב"יומן" של הערוץ הראשון בימי שישי (אתה יכול לצפות במהדורה בשידור חוזר ביום שבת בערב כדי לא לחלל שבת). דברי הקצין הבכיר (שאיני יודע מיהו) משקפים את הדעה הנ"ל – הדרגים הפוליטיים והצבאיים מודאגים מתגובה קשה של מתנחלים שבעקבותיה יופעל לחץ (כמו שהופעל על ערפאת לאחר הפיגוע בדולפינריום) על הממשלה בסגנון "כפר כנא" במבצע "ענבי-זעם".

וסתם בשביל הקטע, ה"מניפסט" של פינת החדשות:
דיון 376 (ולא, אנחנו לא מצליחים תמיד לעמוד ב"בכל יום")

ואגב, אם לדעתך יש ידיעה חשובה שכדאי לחלוק עם קוראי האייל או לדעתך יש פגם או טעם לפגם בידיעה/מאמר, אתה (וקוראים אחרים) מוזמן לפנות אלי בדוא"ל : eranb@haayal.co.il ואשתדל לפרסם במידת האפשר לאור שיקולי עריכה – מספר ידיעות ליום, איזון מינימלי, עניין לציבור (כן, זה סובייקטיבי, אני יודע, Tough...) ושיקולי זמן (אחרי הכל, האייל עובד על בסיס התנדבותי, אפאחד כאן לא מקבל משכורת).
ומה עם חסאן בק ביפו? 25115
כפי שכותרת הדיון רומזת, החוסר סימטריה המוליד ראייה חלקית של היקף הבעיה בהטפלות לטפל שבה קרי הפגנה איזוטרית זו או אחרת- רק מכיוון שהשחקנים הראשיים שבה הם אותם "מתנחלים" אימתניים שכה כיף להשחיר- הוא המהווה בעיה ולא העיסוק בנושא, שהוא נושא קריטי שראוי להבין היטב מה הוא טומן בחובו.

ולעניין: התסריט הסביר ביותר להתפוררות המדינה, סביר שיתרחש עם המשך התנערות של המדינה מהאחריות לחיי אזרחיה הגוררת בהתאמה זלזול בכל חוק מצד אלו המופקרים על ידה. מי שחושב שהעדר חוק הוא שרי ממשלה גנבים, או אבוי, שחיתות בחברא קדישא, סימן ברור הוא שהמטענים לא הגיעו לשכונה שלו. זו הנקודה שלא עברה את חדרי העריכה של אותם עורכים מדופלמים. כיום הבעיה איננה בעייתם של המתנחלים היא בעיית כלל אזרחי המדינה, אמנם חלקם(כם) עדיין לא מודעים לכך. על כן המשך הפקרות הממשלה, עלול באופן טבעי לגרור את קריסת המדינה לאוסף מילציות שידאגו איש איש לחייו.
איזו-טרי? 25118
אני שב ומערער על הגדרת האיזוטריות שלך. מדוע ההפגנה היא איזוטרית? נאמר שהיו מציתים בית ובו ילדים פלשתיניים (אפילו בלי לדעת) או שכתוצאה מהצתת השדות היו (בלי כוונה) נשרפים למוות כמה עשרות פלשתינים האם ברורה לך ההקבלה להפגזה האומללה על כפר-כנא במבצע "ענבי זעם"? אם אתה חושב שפוליטיקה יכולה להתנהל כ"אני ואפסי עוד" אתה מוזמן להצטרף למועדון הכולל בעיקר את צפון-קוריאה. ההפגנה היא ארוע משמעותי וספק אם יתעלמו ממנו במסדרונות הממשלה. ספק גם אם המפגינים (שנדמה לי שאתה נמנה על תומכיהם) מעוניינים בכלל שהפגנה תיתפס כאיזוטרית.

לכן, אם אתה מעוניין לתקוף את מדיניות הממשלה, תקשורת ההמונים ואפילו את אוכלי הגבינות ושותי היין בתל-אביב, רעננה ורחביה – אתה מוזמן לנהל דיון, "לצעוק" ולהביא טיעונים ותילי-תילים של הסברים אבל מה פשענו אנחנו? השתדלתי להביא ידיעה מאוזנת. יכולתי להשמיט את הפסקה האחרונה, יכולתי לבחור שלא להביא את דבריו של הרב ברום, אבל בחרתי להביא את כל המידע שסביר היה להביא. מה יספק אותך? "עיתונות מטעם"?
איזו-טרי? 25121
השאלה מה היה אילו איננה במקום. זריקת אבן היא אירוע איזוטרי. פציעתו של תינוק כתוצאה מזריקת אבן איננה אירוע איזוטרי. אני מקווה שאין צורך להמשיך.

שים לב, אין לי בעיה עם הבאת הידיעה, אני גם לא ממש מוטרד מאיזון הידיעות במדיה זו או אחרת. הרגל של שנים.
הנקודה שהעלתי (ואתה מוזמן להציץ שוב בהידר הראשון הפותח את האשכול המיותר הזה) היא שההתייחסות שלך פספסה את הנקודה המרכזית של דיון שכזה בדיוק מכיוון שנגררת אחרי הצגת הידיעה (שיתכן שהייתה אובייקטיבית, לא התעמקתי) בynet. לא מדובר בבעיה של מתנחלים ולא מדובר במעשים המאפיינים מתנחלים, יותר משמדובר בבעיה של תושבי יפו, נתניה או ג'ת-ינוח.
טרי-טרי 25124
בשביל הרקורד, ההגדרה של "איזוטרי" (מתוך http://www.m-w.com)

Main Entry: es·o·ter·ic
Pronunciation: "e-s&-'ter-ik
Function: adjective
Etymology: Late Latin esotericus, from Greek esOterikos, from esOterO, comparative of eisO, esO within, from eis into; akin to Greek en in – more at IN
Date: circa 1660
1 a : designed for or understood by the specially initiated alone <a body of esoteric legal doctrine – B. N. Cardozo> b : of or relating to knowledge that is restricted to a small group
2 a : limited to a small circle <esoteric pursuits> b : PRIVATE, CONFIDENTIAL <an esoteric purpose>
- es·o·ter·i·cal·ly /-i-k(&-)lE/ adverb

(לכן, לא זה ולא זה הם ארועים איזוטריים, אולי "שכיח" ו"נדיר" בהתאמה מתאימים יותר)

אם פרשת את הידיעה כאילו יש טענה כי מתנחלים בניגוד לתושבי נתניה הם אנשים אלימים מטבעם אזי "על ראש הגנב בוער הכובע" כיוון שזו לא הייתה כוונתי וחבל שאתה נכנס אינסטינקטיבית לעמדה הגנתית שכזו, ואם מישהו נגרר כאן זה אתה ולא אני. אבל כיצד ציפית שיתארו את אותם אנשים? חוג מעריצי הבדיחות של אורי אורבך (שאגב, גם אני נמנה עליהם...)? אנשים שהממשלה נוהגת להפקיר? מועדון נהגי מכוניות וולוו סטיישן(*)? המשותף לחלק נכבד מהמפגינים באותה הפגנה (שאינה איזוטרית לפי ההגדרה שהבאתי לך אגב) היא שהם תושבי יהודה ושומרון בני הדת היהודים המכונים בעגה הישראלית "מתנחלים". בניגוד למפגינים אל מול מסגד חסן-בק, תוצאת תגובה מצד המתנחלים, שכולם מזוהים פוליטית עם צד מסויים של המפה, בניגוד לאפשרויות המוגבלות שעמדו בפני המפגינים מול חסן-בק למשל, יכולה להוביל למהלך בינ"ל ואני יכול להביא לך דוגמא נוספת על כפר כנא – ברוך גולדשטיין (שדנו בו רבות במקום אחר ואני *באמת* לא רוצה לחזור לדיון הוא).

אני חוזר וכותב, אם ברצונך להעלות בפני קוראי האייל את הניתוק והאדישות שמפגינים תושבי ישראל כלפי אותה קבוצה ו/או הצביעות של התקשורת (לדעתך) בסיקור לא מאוזן של הפגנות ויחוס כוונות לקבוצה המסויימת, בבקשה. אבל מתקפה אישית וישירה בתגובה הראשונה? לא מנומס במיוחד.

(*) בתקופה מסויימת הוולוו סטיישן היתה מכונית נפוצה אצל משפחות מתנחלים מרובות ילדים עקב המרחב הרב בתוכה והאפשרות "להעמיס" ילדים רבים.
טרי-טרי 25166
ננסה ככה:

הבה נניח לצורך הדיון שתושבי חבל עדולם דוקרים איש את שכנו פעמיים בשבוע על רקע דרישה להנמכת ווליום הטלביזיה.
הבה נניח עוד, כי במקומון "עד עולם" של תושבי חבל עדולם מופיעה בהרחבה חריגה, הידיעה כי תושב הישוב תרכסיט באותו חבל ארץ דקר את שכנו אמש, תוך הבלטת הסכסוך ארוך השנים בינהם. ערב לפני אירעו 4 דקירות בחומרה זהה אך הם כלל לא הגיעו לעיתון.

האם אתה מוצא את הפרסום החריג תמוה?
האם אתה חושב שפרסום ידיעה שכזו, והדחקת אחרות תורם לדיון הציבורי סביב אלימות העדולמים?
האם אתה מוצא עניין מיוחד לציבור באותה הידיעה?
טרי-טרי 25280
לו התבטאו יום לפני כן חברי מועצת עדולם בפני מספר עיתונאים למשל רון בן-דוד-בן-ישי וחנן ''אין לי שם קשור לעדולם'' קריסטל, כי הם חוששים כי דקירות שיבוצעו על ידי תושבי תרכסיט עלולות לגרום לכך שהממשלה תשלח כוחות הפרדה שיחצו את חבל עדולם דה-פאקטו לשני חבלים נפרדים, אז לא, הפרסום אינו חריג ואינו תמוה, אינו מפריע לדיון סביב אלימות העדולמים ויש לציבור עניין בדבר. הכדור במגרש שלך.
טרי-טרי 25289
לו היינו תמימים פחות וודאי היינו שואלים את עצמנו מדוע בחרו אותם חברי מועצה להדליף את הנ"ל לאותם שופרות דיסאינפורמציה מחוזיים המכונים: עיתונאים ולעיתים בליגלוג קל אף "פרשנים", ופחות מתייחסים לחששם הנוגע ללב.
בוחני כליות, לב, לבלב ולבלרים 25291
הו, השחייה באגם הסובייקטיביות האגוצנטרית, מה נעימים הם המים...
תמימות בפשיטות 25292
תמהני כיצד ואיככה נגוז החשד הבריא כלפי אינטרסי פוליטיקאינו, ופינה מקומו לתום אצילי שכזה.
מדוע עלי לקבל כפשוטה הצהרת פוליטיקאי המצוטטת מפי פרשן החצר שלו יותר מכזו המשודרת ב''בחצי היום''.

הא, עוד משהו- בלי לערב הורים בבקשה.
תכלית בתחתית? 25299
ודאי שאין לקבל בפשטות, אולם, כמובן, אין להניח כי אתה משה לא נגוע באותה מחלה – הבהרת את דעותיך הלוך וחזור (לעתים תוך כדי שילוח כינויים שונים כלפי הנפשות הפועלות אי שם במסדרונות בירושלים) ולכן בחישתך בקדרה גם היא אינה תמה ויש לך כנראה כמה ירקות ותבלינים שברצונך לתבל בהם את התבשיל.

אך נחזור לעניין, אבוי, קו מחשבה פוסטמודרניסטי שכזה יוביל אותנו לכך שכל ידיעה חדשותית הופכת לכלי שרת בידי "אותם מנוולים". כדי לנסות ולהחלץ מהבוץ נניח כי כל ידיעה נכונה במידה והמקור אמין עלינו (ורון בן-ישי וחנן קריסטל נחשבים לאמינים, הם לא הנאשיונל אנקוויירר, ואגב, אתה מוזמן לחטט בקרבי האייל ולחפש אם אי-פעם פסלתי מקור מידע ולהלבין פני ברבים). דן מרגלית, לעומת זאת, ידוע כפרשן החצר של שמעון פרס (אתה מוזמן לעקוב אחרי הקשר בין התבטאויות פרס למאמרי מרגלית) וכמוהו כמובן גם אורי דן מלחך את פנכתו של יהודה המכבי (אה, סליחה, אריאל שרון). עם זאת, אם בעתיד נמצא מידע סותר נשוב ונתקן הערכתנו, ובא ללשון-הרע גואל. כמו כן, העובדה היא שאינך מכחיש (להבנתי) את התיאור העובדתי כפי שהובא – אנשים בני דת משה המתגוררים מעברו המזרחי של הקו המכונה "ירוק" הפגינו לאחר שתינוק נפגע מאבן שהושלכה אל המכונית בה נסע (או ליתר דיוק, הוסע). חלק מאותה קבוצה (נסמנה X) פנה במהלך ההפגנה לבתיהם של אנשים בני דת מוחמד והצית אותם, יש כאלו שיאמרו עקב זעם, יש שיאמרו לשם הרתעה, כאן יש מקום לפרשנות.

ואגב, אתה האשמת^H^H^H^H^Hטענת לדיסאינפורמציה ושאר מרעין-בישין – מראי מקום למידע הנקי מפניות בבקשה?

וחוצמזה, הורים? שוב לא הובנתי כראוי? (ואגב, הכותרת – שם אלבומו האחרון של ערן צור אם איני טועה ומטעה, ותקנו אותי אם אני טועה)
תכלית בתחתית? 25352
בא נמקד את הדיון כי הוא נגרר לטונים צורמים וחבל.

אני לא חולק על העובדות כפי שהבאת.
אני בהחלט חולק על הספקולציה הפרועה שפעולות תגמול *הגיוניות* וסבירות (בהתחשב במקובל ע"ע יפו): 1) יגרמו לנזק אותו תיארת. 2) גם לו יגרמו (על ידי פעולות מסוג אחר לחלוטין, שכבר שמעתי עליהם דיבורים רבים, ואני מניח שגם יבוצעו מתישהו אם תמשך ההפקרות הממשלתית), יפעילו לחץ בינלאומי *חריג* ש*יאלץ* את הממשלה לנקוט בצעדים דרסטיים מהסוג שציינת.
לכן אני מוצא את אותם פרסומים כלי בידי גורמים בתוך הממשלה להכשיר את הקרקע לפינוי ישובים וכדו'.

קצת בעניין האובייקטיביות- ראשית שני הפרשנים שהזכרת אינם פרשנים מטעמו של אף פוליטיקאי אולם הם בהחלט מזוהים עם השמאל. את התוכנית יומן השבוע אינני רואה, אולם אם העורך שלה עודנו ישראל סגל הרי שהאוריינטציה שלה מאוד מאוד מאוד שמאלנית. אבל כל זה לא מעניין כי לא אותם האשמתי במגמתיות אלא את ה"מקורות הבכירים" שהם מצטטים שהם פוליטיקאים כשרים למהדרין, אשר כידוע אין תוכם כברם.
אם תחשוב על זה רגע במנותק מהמחוייבות שלך לצד מסויים בדיון הנוכחי, תגלה שלא זו בלבד שזה הגיוני מאוד שאמירות שכאלו המודלפות לפרשנים משרתות אינטרסים שונים ומשונים, מעבר לצורך הנפשי של השר לשתף את העולם בנעשה בחדרי לבבו, אלא שזה אף תואם את תפיסת עולמך.
אלף מילים? קצת פחות 25391
מדוע אתה מקל ראשך בהצתת שדות ובתים? שכחת כבר את ארבעת חיילי גולני שנשרפו למוות בשדה בלבנון לאחר קרב? לא חסר הרבה כדי שקבוצת ילדים פלשתינים ישרפו למוות בשדה שכזה או בתוך בית. או לחילופין צלם טלויזיה יצלם את אותה תמונה-ששוה-מילה-וחצי-אבל-תופסת-מהדורות-חדשות והופ! מוחמד א-דורה שתיים (בלי לחלק אשמה כמובן, יש לי נטייה לקבל גרסת צה"ל במקרה הנ"ל). אגב, כבר היום נתבשרנו על כוונתו של האיחוד האירופי לשגר 25 משקיפים לאיזור. ואשר ללחץ הבינ"ל, אני שב ומזכיר לך את המשקיפים בחברון, אתה רוצה להזכיר לכולנו מה הארוע שבזכותו זכינו לארח אותם בעיר האבות?

חסן בק לעומת צומת שילה הוא שטח מוגבל שהמשטרה "הכילה" (Contained) ושלטה בארועים – אדם שהגיע עם עשרה בקבוקי תבערה נתפס מיד, המשטרה מנעה את גלישת האירוע ליפו והאנשים שהיו במסגד הוצאו על ידי המשטרה בבוא העת.

אשר לפרשנים --על רון בן-ישי אני עוד איכשהו מוכן להתפשר (חורק שיניים) אבל חנן קריסטל מזוהה עם השמאל (תמה בקול)? ואגב, את "יומן" עורך אלישע שפיגלמן מזה כמה שנים והמהדורה משודרת בשידור חוזר ביום שבת בשעה 21:00 בערוץ 33 (אם איני טועה).

ואגב, איני מחוייב לשום צד (למרות שאולי היית רוצה לחשוב כך, דוב אנשלוביץ התעקש על זה פעם). עם זאת, אם תקרא בין השורות את תגובותי ברחבי האייל תגלה אהדה לפוליטיקה של יצחק שמיר, יצחק רבין, אריאל שרון, בנימין נתניהו ואהוד ברק שלשיטתי הובילו את אותה פוליטיקה מזרח-תיכונית, ונטירת טינה מסויימת לדוד בן-גוריון, מנחם בגין, משה דיין, שמעון פרס ויוסי ביילין, ואפילו לאלייקים העצני במקום מסויים, אך זה נושא לדיון אחר, ונדמה לי שזה גם לא ממש משייך אותי לאחד המחנות המקובלים. וחוץ מזה, טונים צורמים? מה צרם הפעם?
תולדות YNet בדורות האחרונים 25376
אשר לYNet-, אביב לביא מצביע על הנתק בין האב המזדקן לבן הצעיר והרענן, ותודה למיץ ששם במקום אחר לינק למאמר בהקשר אחר:
זה גם המקום להזכיר שYNet- החל כמיזם נפרד מידיעות אחרונות שקם בקול סערה ובהפתעה יחסית. לאחר כמה חודשים בא איחוד וגל פיטורין למניעת כפילויות, ואילו כעת אנו מתבשרים על נתק מחודש החל מיום רביעי האחרון.
ומה עם חסאן בק ביפו? 25113
מתוך YNET

מתנחל: "הממשלה לא מגיבה, אין לנו ברירה"

סליחה אבל זאת ממשלה שאתם בחרתם. בואו, תקחו את החוק לידים לגמרי וזהו, מה הבעיה
השטחים, לאן? 25105
אני רוצה לקשר בין הידיעה הזו לבן הדיון
עם דב אנשלוביץ שנשא את הכותרת "למה ללכת סחור סחור"

דיון 549

בנוסף לסיבות האובייקטיביות למצוקת המתנחלים צריך לראות את הצד המניפולטיבי של מצבם. עקב חוסר ההחלטיות של ממשלות ישראל בנוגע לעתיד השטחים, הרי שהמתנחלים נהפכו לכלי משחק, מרצונם ומאזלת יד השלטון, בתהליך שברור שאין להם כל סיכוי לשרוד בו אלא אם תתקבל החלטה חד משמעית בנוגע לעתיד השטחים.

נראה שעכשיו הם מתחילים להבין את מצבם וראיה במה שאמר מארגן ההפגנה, ברום:
"אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו אורחים בארץ או ריבונים ,וזו החלטה עקרונית שצריכה להתקבל."

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים