ג'יבריל רג'וב הוזמן לכנס באוניברסיטת באר-שבע (עודכן) 573
ראש מנגנון הביטחון המסכל בגדה, ג'יבריל רג'וב, יעניק השבוע הרצאה באוניברסיטת בן־גוריון בנגב, במסגרת כנס בינלאומי העוסק בתהליך אוסלו.

אוניברסיטת בן־גוריון הודיעה כי רג'וב ישתתף במושב שאותו ינחה יואל פיטרס מהאוניברסיטה, ובו יטלו חלק גם גלעד שר, ממנהלי המו"מ המדיני עם הפלסטינים בתקופת ברק, ציפי לבני השרה לשיתוף פעולה אזורי, הרב מנחם פרומן מתקוע ומאהר אל־כורד, סגן שר המסחר והכלכלה ברשות הפלסטינית.

ל-YNet נודע כי מספר סטודנטים מהאוניברסיטה הביעו תרעומת על כך ש"בימים של אינתיפאדה מוצא מוסד אקדמי זמן להזמין בכיר ברש"פ כדי ישא את דברו, בעוד שמדי יום נהרגים אזרחים ישראלים בשטחים". הסטודנטים מתכוונים לערוך הפגנה מול הבניין בו יתקיים הכנס.

דובר האוניברסיטה, אמיר רוזנבליט, מסר בתגובה כי האוניברסיטה אינה גוף שמתווה מדיניות או אג'נדה פוליטית. לדבריו האוניברסיטה היא מוסד פלורליסטי. "מטרתנו היא לתת למגוון דעות מרחבי הציבור הישראלי ומחוצה לו להתבטא. אנחנו לא קובעים עמדה רק נותנים במה לדוברים להביע דעה", הסביר.מאוניברסיטת בן גוריון נמסר הבוקר (יום ב') כי ראש מנגנון הביטחון המסכל בגדה, ג'יבריל רג'וב, החליט לבטל את הרצאתו שנועדה להתקיים מחר, במסגרת הכנס הבינלאומי העוסק בתהליך אוסלו.

בהודעה הבוקר נאמר כי הביטול נבע "מסיבות ביטחוניות". ב"הארץ" פורסם כי השב"כ הוא זה שמנע את כניסתם של רג'וב ואל־כורד וכי ראשי האוניברסיטה ניהלו משא ומתן כדי לאפשר את בואם של השניים לכנס.

קישורים
YNet
YNet – הידיעה המעודכנת
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

טוב ויפה, 25806
אך מה קורה כשנתינת במה היא למעשה נקיטת עמדה?
טוב ויפה, 25809
האם חוג פילוסופי שמזמין רב לשאת את דברו בדיון על מוסר נוקט עמדה?
טוב ויפה, 26009
ומה יקרה במסגרת הקורס לאום, דת ומוסר, אם יגאל עמיר יוזמן לשאת דברים ?
האם זו נקיטת עמדה ?
טוב ויפה, 26326
יגאל עמיר אינו מומחה ללאום דת ומוסר אלא מקסימום דוגמא. ג'יבריל רג'וב מעורב בתהליך השלום מזה 7 שנים מאז חזר מתוניס לאחר שהוגלה ב-‏85 כחלק מעסקת ג'יבריל (אחמד ג'יבריל) ויכול להחשב כמומחה בעל עמדה. רב יכול להחשב כמומחה בענייני המוסר כפי שהוא משתקף בדת היהודית.
בינתיים השב''כ לא מאשר 25818
עדכון:
השב"כ לא מאשר את כניסתו. אוניברסיטת בן גוריון מנהלת "מגעים" במטרה לאפשר את ההרצאה.http://news.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&pat...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים