שוב טענות כנגד התנהגות ישראלים בחו''ל (עודכן) 609
שוב טענות כנגד ישראלים ביוון, ושוב אלו צעירים לפני גיוס. בעקבות הארוע הועברו הצעירים מהמלון בו שהו.

הנערים הגיעו ליוון בשבוע שעבר והשתכנו במלון. מפרטים שהגיעו ל-YNet עולה כי בשבת התפרעו כמה מהם בחדרם, ואחר כך יצאו ל"טיול" ברחבי המלון, שבמהלכו השליכו מזון לבריכת השחייה וירקו על מלצר. מנהל המלון הזהיר את הצעירים הישראלים והם בתגובה קיללו אותו. המנהל הזעיק את המשטרה ואת חברת הנסיעות שדרכה הוזמנה החופשה ובהתייעצות בין המשטרה לנציגה הישראלית הוחלט להעביר את הצעירים למלון אחר.

אחד מאורחי המלון, יניב (18), מושבניק מהמרכז שלא היה בין המתפרעים, אמר כי הנהלת המלון נהגה בישראלים בגסות מלכתחילה. "באנו לכאן להנות ומהרגע הראשון אמרו לנו שפה לא אוהבים ישראלים והתייחסו אלינו כמו לחיות", סיפר יניב. לדבריו הוטלו על הישראלים במלון איסורים והגבלות שונות:"כשהעזנו ללחוש בלובי העירו לנו, בעוד הגרמנים עשו רעש ואיש לא מחה על כך", טען.

בקיץ שעבר ביצעו נערים מישראל שורה של מעשי ונדליזם בבתי מלון ביוון. הם שברו רהיטים, השליכו שקיות צואה בלובי וכתבו כתובות נאצה על הקירות.המשטרה עצרה ביום ג' לחקירה צעיר בן 24 שדיבר בטלפון נייד בטיסת ישראייר מאילת לתל אביב. מהמשטרה נמסר כי החשוד סירב להיענות לבקשת הדיילת לכבות את הטלפון הנייד - והחל להשתולל. במהלך ההמראה, בעוד שהנוסעים וצוות האוויר היו חגורים, הבחינה הדיילת נתי נפרין בנוסע שפותח את חגורת המושב. היא נשארה במקומה, עד שהתאפשר לה לקום, ומשקמה התקרבה לנוסע שישב עם ווקמן על האוזניים. היא הסבירה לו שהוא חייב לשבת עם חגורת בטיחות ושאסור לו להפעיל מכשירים חשמליים. תוך כדי ההסבר צלצל הטלפון הנייד שלו, והוא אמר לה: "חכי רגע, יש לי טלפון", והחל לנהל שיחה. הדיילת ביקשה מהנוסע לחגור חגורה, לכבות את המכשיר הסלולרי ואת הווקמן, ומשסירב היא ניגשה לאינטרקום והודיעה לטייס שהנוסע לא נשמע להוראות. בתוך כך, חייל שהיה בטיסה לקח מהבחור את הטלפון וכיבה אותו. שוטרים שהמתינו לצעיר בשדה התעופה עצרו אותו והוא נלקח לחקירה, ובסיומה שוחרר בערבות.משרד התיירות נרתם לשיפור תדמיתו של התייר הישראלי בחו"ל. המשרד הודיע כי כל ישראלי היוצא לחו"ל יקבל עם עזיבתו את הארץ בנמל התעופה בן־גוריון אגרת מיוחדת מטעמו של השר, רחבעם זאבי. באגרת פונה השר לנוסעים לחו"ל ומבקש כי יכבדו את מארחיהם, ישמרו על הרכוש ויזכרו כי כל אחד הוא בעצם שגריר של המדינה.
קישורים
YNet – ישראלים ביוון
YNet – טלפון סלולרי בטיסה
YNet – השר זאבי בפנייה לאזרחי ישראל היוצאים לחו"ל
משרד התיירות
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

עליהום מוגזם 27799
מהיותי אדם היושב בתוך עמו, אני יכול להעיד שרוב הישראלים הם אנשים טובים, מעל הממוצע.

הבעיה שיש כאן מיעוט שההתנהגות שלו אכן בעייתית בכל מקום - גם בישראל וגם בחו''ל. ככה זה, בכל חברה אנושית יש את הברברים שלה.
יש לך סיגריה אחי? 27811
אולי אתה יושב בתוך עמך, אך מתי ישבת בפעם האחרונה במכונית על הכביש? מתי עמדת בפעם האחרונה בתור לבנק? מדוע כל מדריכי התיירות בעולם מציעים לתייר לקחת בחשבון את "האופי הישראלי הים-תיכוני", בשעה שהם מרעיפים רק מחמאות על האירים הנחמדים וההולנדים הנפלאים? (אולי הם אנטישמים). מתי הפעם האחרונה שמישהו בנורווגיה נדקר כי הוא ביקש סיגריה?

ה"מיעוט" הבעייתי אצלנו גדול ומורגש במיוחד, וצריך המון שכנוע עצמי כדי לטעון שלא.
מעשן קאמל 27841
דווקא מדריכי התיירות השונים שראיתי לא כותבים רעות על הישראלים שהם דוברי אנגלית ואדיבים ברובם.

דווקא האלימות והפשע האזרחיים בישראל נמוכים יחסית.

המיעוט אצלנו מורגש במיוחד, אבל הוא נותר מיעוט. תמיד קל להבחין באידיוט שצופר למטה, אבל האם אתה מרגיש באלו שלא צופרים? באלו שעומדים בתור? באלו שאדיבים בכביש?
עליהום מוגזם 27820
''הישראלי המכוער'' זו תופעה מציאותית מאוד. לדעתי, במיוחד במדינות עולם שלישי. אני משער שזה נובע מהתלות הקיצונית שיש למקומיים בתיירים כמקור פרנסה. לי יש ניסיון אישי עם דרום-אמריקה ואפריקה, חלק לא קטן מהישראלים ''מבינים'' מהתלות הזו כך שהמקומיים הם ילידים פרמיטיבים ומתייחסים אליהם בזלזול של פטרונים מתנשאים, כאילו הם חייבים להם משהו, במקום שיתנהגו כאורחים. זה משליך על התנהגותם הכוללת, בין השאר על האופן בו הם מלכלכים את מסלולי הטיולים ומנציחים את שמותיהם על איתני טבע בני אלפי עד מליארדי שנים.
נכון שזה לא רק ישראלים, אבל כתובות בעיברית ושקיות של במבה של אוסם נפוצים בהרבה מהסימנים האחרים.

יותר מפעם אחת ייחסו אלי תיירים אחרים תופעות כאלה ברגע ששמעו שאני ישראלי. הדבר היחידי שיכלתי לעשות באותו רגע זה לנסות ולסנגר על העם שלי ולטעון את מה שאתה טענת ושזה רק נראה ככה כי יש הרבה ישראלים אך בסתר ליבי, מתוך ידיעה שיש דברים בגו, פשוט התביישתי.
עליהום מוגזם 27842
כפי שאמרתי, המיעוט שלנו הוא בעייתי במיוחד. כלומר - שהוא רע, הוא רע עד הסוף.

הגישה הפטרונית והמזלזלת היא גם כלפי נותני שירותים בארץ ולא רק בחו''ל.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים