חשד להתקפה בנשק ביולוגי בפלורידה 724
שני אנשים בפלורידה נפגעו מחיידק האנתרקס (גחלת), אחד מהם נפטר ביום שבת.

הנפגעים עבדו באותו מקום עבודה וחלקו שם משרד. חוקרי ה-FBI מצאו על המחשב במשרד שרידי אבקה המכילה את החיידק. החולה הראשון, בוב סטיבנס, מת בשבת מהמחלה. החולה השני, עמיתו של סטיבנס לעבודה, מאושפז בבית חולים בפלורידה. לדברי הרופאים החיידק לא הגיע לריאותיו וייתכן שהדבר יציל את חייו.

770 אנשים שעובדים באותו בניין או ביקרו בו בימים האחרונים נבדקו מחשש שנדבקו גם הם.

אלו המקרים הראשונים של מחלת האנתרקס בארה"ב מאז שנות השבעים. הנסיבות מעלות את החשד שמדובר במתקפת טרור ביולוגי מצד ארגונו של אוסמה בן־לאדן.

קישורים
Ynet
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

38145
אם החשד הקיים שמדובר פה בלוחמה ביולוגית יתאמת,
אזי העולם המערבי ובראשו ארה''ב, יבינו שמה שקורה כרגע באפגניסטן הוא לא יותר מאשר דגדוג הטרור וכי האיסלאם הפונדמנטליסטי דורש כבר עתה טיפול יסודי ומהיר הרבה יותר...
אנחנו כמובן בחזית 38166
המקום הראשון שבו ירצו מתאבדים להפעיל נשק ביולוגי יהיה בישראל . כדאי להתכונן .
אנחנו כמובן בחזית 38167
אנתרקס מוסלמי לא יפגע לעולם בקדשי האיסלאם.(חראם א- שריף)
עכשיו יציעו פה להשתמש בנשק ביולוגי טקטי כתגובת נגד (מישהו מכיר חיה כזאת)
רב-סרן שמועתי מדווח 38172
פעם היו שמועות שישראל מפתחת נשק ביולוגי שיפגע רק בערבים (משהו גנטי). השמועות המרושעות יותר היו שנשק כזה פותח אבל גם יהודים ממוצא מזרחי היו פגיעים לו. ככה זה, פוליטיקלי-אינקורקט.
אם תשאלו את דעתי, זה נראה לי לא מציאותי.
רב-סרן שמועתי מדווח 38191
Rumors and speculations:

http://www.peace.ca/geneticwarfare.htm
http://abbc.com/islam/english/toread/bomb.htm
http://msanews.mynet.net/MSANEWS/199811/19981119.41....

... and on the other hand, what seems to be an unbiased, scientific opinion:

Whether such weapons are possible is debatable, at least with
our current knowledge. Race is as much a cultural
phenomenon as a biological one – the human genome
shows that there is more genetic variation within racial groups
than between them. So the chances of finding a trait universal
within an ethnic group yet limited to it, and which could be
used to target a bioweapon, seem remote.

But, comments bioethicist Jonathan Mereno of the University
of Virginia, Charlottesville, "we can predict that attempts will
be made to develop such weapons" – probably involving
experiments on human subjects.

from http://www.nature.com/nsu/010222/010222-17.html

רב-סרן שמועתי מדווח 38193
הפיתוח אולי לא סביר אל הייתכנות של נשק כזה דווקא סבירה.
כמו למשל G6PD אצל עירקים (ואחרים), אני מניח שיש עוד רגישויות כאלו שניתן לנצל.
רב-סרן שמועתי מדווח 38194
מצאתי גרף נחמד:http://www.rialto.com/g6pd/fig2.htm
רב-סרן שמועתי מדווח 38226
חסר G6PD הוא מחלה נפוצה מאד, בעיראק וגם בישראל. ספק רב אם ניתן בכלל למצוא הבדלים גנטיים בין יהודים לערבים, במיוחד בהתחשב בכך שיהודים רבים התאסלמו במרוצת הזמן.

בכל אופן - ניצול חסר G6PD יפגע באנשים רבים באוכלוסיה הנדונה (אגב - גברים בלבד) אך לא בכולה. ספק רב אם הוא יכול לגרום לפגיעה שתהיה משמעותית מבחינה צבאית. פגיעה כזו אפשרית בנשק כימי שעדיין לא פותח (למיטב ידיעתי). אין צורך בנשק ביולוגי.
רב-סרן שמועתי מדווח 38200
איך יודעים שזה יעבוד על ערבים? ניסו את זה על בעלי-חיים קודם? (:
שתי ציפורים במכה אחת. 38211
כורה בור 38325
הבוקר נמסר על חולה שלישית. כמו כן נמסר כי הבולשת הפדרלית (F.B.I) חושדת (או יותר מכך) שמקור החיידק הוא בפיתוח אמריקאי לצורכי מלחמה ביולוגית.
מחאה 38655
למה רק אצלם ?
למה אנשי תקשורת אצלנו לא מודבקים באנטרקס ?
סתםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם.............:)
מחאה 38659
יסלח לי מר אנשלוביץ על הבוטות אך מדוע אינני מתפלא על רמת ההומור הבהמי שהופגנה בטמטומו של רגע?
מחאה 38667
הומור בהמי?
הגזמנו קצת לא?
מה גם שאני לא חושב שיש אי איזו בהמה שצריכה לספוג על עצמה הומור מסוג זה.
מחאה 38668
אני מצטרף למחאתו של רון.

העובדה שדעתו של אדם אינה מוצאת חן בעיניך מובילה אותך לייחל, ואפילו בצחוק, למותו? באמת מביש, ואם יותר לי להוסיף, לא בוגר במיוחד.
הלו, חברים 38671
אתם לא מעדיפים לתת למר אנשלוביץ' ליהנות מהספק קודם? אני בספק רב אם הוא אכן זה שכתב את ההודעה. הסתםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם הזה לא ממש נראה לי סגנונו
הלו, חברים 38686
1. אני ולא אחר הוא כותב ההודעה, ומדובר אכן בבדיחה.
2. כיון שהדברים, שלא כפי שצפיתי, התקבלו ע"י משתתפים מכובדים כאן ברצינות, והם חשו שיש בהם פגיעה, אני מביע חרטה על כתיבתם, וכיוון שאין לי אפשרות טכנית למחקם, אני מודיע שיהיה זה בסדר מבחינתי אם ימחקו על ידי אלה שמוסמכים לכך, אם יראו זאת לנכון.
3. ועכשיו, אולי, כמה דברי רקע. קשה לי להתייחס ברצינות לכל סיפור בהלת האנטרקס בארצות הברית. זה נכון שכפי הנראה מדובר באמת במעשים מכוונים של אנשים, אבל במה מדובר בסך הכל ? עד כה מת אדם אחד. אני בטוח שבתקופה שמתחילת הפרשה ועד היום מתו הרבה אנשי תקשורת אמריקאים (יש שם הרי המונים כאלה) כתוצאה מתאונות דרכים או סרטן או מחלות לב או יתר מרעין בישין או סתם משום שהגיעו לפרקם, ולא מדובר כאן באמת באיזה אסון נורא (הפרשה עדיין לא הסתיימה, אבל אני מניח שזו תהיה התמונה גם בסופה). זה לא התאומים. יש כאן פאניקה שמעבר לכל פרופורציה. לכן הפרשה כפי שהיא, כבר מעלה אצלי חיוך.
אני עושה הפרדה בין פוליטיקה ובין בדיחות פוליטיות, כמו בין בדיחות אתניות ודעתי על העדות בהן מדובר. למשל, למרות שאיני "מת" על דוד לוי איני חושב שהוא יותר טיפש או חסר השכלה מפוליטיקאי ממוצע אחר. למרות זאת אני אוהב לשמוע ולספר "בדיחות דוד לוי". אולי דוגמה יותר טובה: רפול הוא פוליטיקאי שבדרך כלל אני מזדהה עם דרכו הפוליטית, מעריך אותו, ובודאי איני חושבו לטיפש. למרות זאת איני מחמיץ שום הזדמנות לספר את ההלצה הבאה:
אומרים שבאחת המלחמות חדר כדור לראשו של רפול ויצא מצדו השני, ולו היה לו מוח, ללא כל ספק היה מת . . .
אשר ל"פליטה" הנוכחית, אם אנסה להיות פסיכולוג של עצמי, אולי ניסתי לשלוח חץ דווקא אל עצמי . . .
הלו, חברים 38704
לא מדובר רק ב"אדם אחד מת בינתיים". מדובר במחלה שלא הופיעה בארה"ב מאז 1974 (המקרה האחרון בישראל היה בשנת 1984), כך שהסבירות שהנדבקים קיבלו אותה בצורה הרגילה (כלומר, הידבקות מבע"ח) היא אפסית וממש לא קיימת. לכן, זו הפעם הראשונה בעת המודרנית‏1 שאנו יודעים על שימוש בנשק ביולוגי. הדבר שקול אולי להתקפת הגז ברכבת התחתית של טוקיו על ידי חברי כת אום שינקריו (לתזכורת:http://www.cnn.com/2000/LAW/06/29/japan.cultdeath/in...).

ולעצם העניין. יש הבדל בין בדיחה בסגנון "דוד לוי טיפש" לבדיחה בסגנון "הלוואי שדוד לוי ימות, סתאאאם". בכל בדיחה יש גרעין של אמת המעיד על מספרה, ונראה שהגרעין בתגובה המקורית היה כזה שמצמיח פירות באושים בלשון המעטה.

1 בזמנים עברו, בזמן מצור על טירות או ערים מבוצרות, נהגו להשליך פנימה בעזרת מעוטים (קטפולטות) גוויות של בע"ח כדי כדי לגרום למחלות בקרב המתבצרים.
הלו, חברים 38723
אם אתה מתכוון לכך שאתה לומד מתוך הודעתי ההיא שאני באמת מייחל למותם האלים של העתונאים בתקשורת שלנו, או קורא לרציחתם, הרי זו הקביעה הכי משונה בעיני ששמעתי ממך כאן, ומדובר, לכן, בדרגת משונות לא קטנה. קשה לי להאמין שאתה או רון שעוקבים אחרי דבריי כבר הרבה זמן, באמת מאמינים בכך, וממש הופתעתי לקרוא את תגובותיכם.
אני נזכר בחילופי דברים ותיקים (שגם אתה נטלת חלק בהם), בזמן פסגת קמפ דויד שבהם אמרתי שאין לתת אמון בדברים של פלשתינים בלתי מזוהים ''שידעו'' שהפסגה עומדת להסתיים בסוף טוב עם הסכם . מישהו אלום שם שכנראה מחפש כל הזמן ''הוכחות'' מצא סוף סוף את ההוכחה בדברים ההם, והחליט שבשלהם אני גזעני.
מה שאתם עושים עכשיו הוא מעשה דומה. כאילו חפשתם כל העת הוכחה לכך שאני רוצח סדרתי וסוף סוף מצאתם את ההוכחה בבדיחה ההיא.
הסגירו אותי למשטרה. יש לי שם תיק שמן . . .

אשר לארוע הפיגוע ביפן, האירוע ההוא (שגרם למספר קטן יחסי של נפגעים, למרות שדובר בגז עצבים ''נורא'') יחד עם הנוכחי מחזקים את השערתי שהשד שקרוי לוחמה כימית וביולוגית אינו כה נורא כמו שבדרך כלל נהוג לחשוב במקומותינו. מדובר כאמור בהשערה בלבד, שקבלה עכשיו עוד חיזוק.
הלו, חברים 38885
מה שקשור ללוחמה כימית:

במקרה המפורסם ביפן נהרגו 12 איש ונפצעו למעלה מ5000. הגז עצבים המדובר לא היה "נורא". מדובר היה בסרין. הVX לעומתו, רעלי פי 100 מהסרין, חודר הרבה יותר טוב דרך העור, ובעל יכולת עמידות מקסימלית של חודשים, תוסיף לזה "מרעום גובהה" בדמות מטוס ריסוס וקיבלת פיגוע המוני בסדר גודל של 911, ולקינוח: היכולת לטהר את הVX בפיזור של מרעום גובהה כמעט בלתי אפשרית.
הVX מיוצר באופן עצמאי על ידי סוריה, למשל.

מה שקשור ללוחמה ביולוגית:

יצא לה שם של פצצת אטום לעניים, ובתנאים מסויימים היא בהחלט מצדיקה זאת. אם האוכלוסיה המודבקת לא ערוכה מספיק טוב מבחינה רפואית ותקשורתית, כמו בחלק ממדינות העולם השלישי, וכמו שקורה לעיתים במצב מלחמה, מספר הנדבקים עלול להיות עצום, אחוז התמותה עלול לשאוף ל100, והתפשטות המגפה באופן שלא ניתן לחיזוי.

לפני כמה עשורים בוצע ניסוי על ידי הבריטים, על איזה אי בים התיכון (אני לא זוכר איזה), ולקח 10 שנים עד שהצליחו לטהר אותו.
הלו, חברים 38971
האמת היא שהמספרים שאתה מביא על הפיגוע ביפן גבוהים הרבה ממה שהיה נדמה לי. מה זה "נפצעו" ? מה מצבם היום ?
אבל גם כך בכל זאת דובר על התקפה מפתיעה בתוך אולם סגור (עד כמה שזכור לי) ובו קהל רב, כלומר תנאים אידאליים עבור נשק כזה.
כאשר מדובר בתנאים אחרים, כמו במלחמת המפרץ שכולם יושבים בתוך בתים סגורים, נראה לי שהיכולת לפגוע פגיעה ממשית קטנה יותר.
ושוב: מדובר בהשערה. איני חותם על שום הבטחה.
הלו, חברים 38939
לא שנכנסתי לפאניקה מההודעה שלך, אבל קח לתשומת לבך שלפחות אדם אחד באייל (אנוכי) עובד בכלי תקשורת. בתור עובד במערכת הישראלית של עיתון בינלאומי, הרי שאני נתון בסכנה מסויימת. לא שאני פותח עכשיו מכתבים עם חליפת מגן ופינצטה, אבל הסכנה קיימת.

אז כאמור, לא נפגעתי, אבל אדם קצת פחות אדיש ממני היה עלול להפגע. מה גם שלמיטב ידיעתי יש אנשים מהתקשורת הישראלית שקוראים את האייל, וזה לא יפה לדבר עליהם ככה. אפילו בצחוק.

עדיף שתספר בדיחות על חנוני מחשבים. איזה מצחיקים אלה, מה? (:
הלו, חברים 38953
לכל מאן דבעי:
החל משלשום בשעות הערב אני קצת מצונן. לא עד כדי כך שזה מונע ממני ללכת לעבודה, אבל בכל זאת כל הזמן אני מקנח את אפי ומשתעל ובערבים חומי קצת עולה (עכשיו אני מרגיש שזה שוב מתחיל) ואני לוקח גלולת אקמול.
כל סובביי יודעים שאני מכנה את מחלתי "אנתרקס". יתרה מכך: אחד מחבריי לעבודה (שלא ידע את נהגי זה) אמר לי (ביוזמתו) כשראה אותי במצבי: "אני לא רוצה להתקרב אליך כדי לא לחטוף את האנתרקס", כלומר היה עוד מישהו שההומור הקלוקל הזה עלה בדעתו.
משום מה כל העסק הזה קצת מצחיק אותי. מה אני יכול לעשות ?
אולי הבדיחה לא הייתה כל כך מוצלחת, אבל מספיק כבר עם התוכחות האלה. הבעתי חרטה. אין לי בעיה עם תימחק ההודעה הזאת. מה עוד אני צריך לעשות עכשיו אחרי שההודעה ההיא כבר נכתבה ? די כבר לעשות מזה כזה עניין.
תהיה בריא 38958
אנשים שמפתחים אמצעי השמדה, ידוע שיש להם הומור שחור.
Repent! Repent! 38967
דקלם כמה שצריך Hail Mary ותרום בנדיבות לאוצרנו.

החלמה מהירה.
Repent! Repent! 38970
מזכיר לי בדיחה מפולפלת על ארבע נזירות מתוודות.
אבל אני חושש לספר.
אוליי הנוצרים ייפגעו . . .
הלו חברים, הלוואי שתתפגרו, הא הא 38974
מהסיפור החדש הזה עולה שלמרות כל ההסברים בכלל לא קלטת מה היה כל כך חסר טעם בדבריך הקודמים. אולי כדאי שתדע שזה בכלל לא היה השימוש באנתרקס בהקשר הומוריסטי, דבר שלא היה גורם לאף אחד מחבורת הציניקנים המקומית להרים גבה. הבעיה האמיתית היתה באיחולי המוות ששלחת לאנשי התקשורת-העוינת-השמאלנית-אוהבת-הערבים-המלאה-בשנאה-עצמית-שהביאה-את-אסון-אוסלו-ושבגללה-המדינה-עכשיו-בצרות. כלפי חוץ אין לך כמובן בעיה לנהל עם האנשים האלה אין ספור דיונים פלורליסטיים ארוכים ומלאי פתיחות וכבוד הדדי, אך עמוק עמוק בלב אתה מתעב אותם תיעוב עמוק. התיעוב הזה זכה באופן נדיר להציץ החוצה דרך הבדיחה חסרת הטעם ההיא ונחשף במלוא כיעורו לעיני כל. לא פלא שאתה כל כך מתחנן שימחקו את ההודעה ההיא (''אין לי בעיה שתימחק ההודעה'', אלק) ובכך יתקנו את ההיסטוריה, אבל הנזק כבר נעשה, דוב. ראו לך, וראו הכל.
הלו חברים, הלוואי שתתפגרו, הא הא 38980
מה דעתך על "הברכה" ששלח יושב ראש הכנסת לכוונו של ראש הממשלה לשעבר, ברק, כשחשב שהמיקרופון לא קולט אותו ?
אני מתכוון למילה "שתחנק".
ציין את המשמעויות ההשלכות ופרצופו האמיתי של אומרם.

ואל תסתתר.
הלו חברים, הלוואי שתתפגרו, הא הא 38982
ואם תשאל אותי, אני רואה בהתפרצות ההיא של בורג דווקא דבר אנושי ונחמד, בודאי לא רצון שברק יחנק, אי של משהו חיובי בתוך הרבה שלילה.
לגבי התקשורת, אני באמת חושב שהיא שמאלנית ושזה לא בסדר. היום יש מצב כזה שמסיבות אוביקטיביות העובדה הזאת כלל לא מציקה לי. בעבר זה הפריע לי מאד, וייתכן שזה יפריע לי בעתיד (אם למשל תיערכנה בחירות משמעותיות מבחינתי.)
איני מתעב את ''התקשורת'' ככלל. ייתכן שיש פרט אחד או שניים בתוכה שאני מתעב או שתעבתי בעבר, או שברגע מסויים תעבתי, אם כי כרגע כשאני מנסה לערוך סריקה, איני נזכר בפרט כזה. בעצם נזכרתי במשהו כזה. במאי ''טקס ההשבעה'' - הצגה בשיתוף השב''כ, אותו תיעבתי בגלל המעשה הזה כאשר נעשה. איני זוכר מעשים אחרים שלו שקוממו אותי.
הלו חברים, הלוואי שתתפגרו, הא הא 39097
בקרב הגברים במשפחתי נפוצה הברכה ''שינשור לך הבולבול''. לא שמישהו באמת מתכוון לזה. זה הרי נורא לא נעים לדרוך על בולבול של מישהו אחר.
בעצם כשאני חושב על זה, המילים ''של מישהו אחר'' במשפט האחרון, מיותרות.
הלו חברים, הלוואי שתתפגרו, הא הא 39305
ואתה בטוח שאנשי השמאל מאחלים את כל הטוב שבעולם למתנחלים הופכי הדוכנים בחברון ולרובי ריבלין המתלהם? כלפי חוץ לא תהיה לשמלאנים בעיה לנהל איתם אין ספור דיונים ארוכים ומלאי פתיחות וכבוד, אך עמוק בלב הם מתעבים אותם תיעוב עמוק וכו'.

רגשותיו ומחשבותיו של דב הן לכל היותר אנושיות, וזהו כל חטאו. אף אחד כאן לא מחוסן מהן, והן עלולות להתגלות ב"מלוא כיעורן", אך מהצד השני הפעם, אם בטעות אחד השמאלנים יפלוט משהו לא במקום. נו, אז מה?
ציחקקתי קלות 39907
ואם יש מי שנפגע מהבדיחה, אולי יש בה עוד יותר (מבחינת ערך הצחקתי). די לצנזורה!
(אם כי, אם אנחנו בענייני ביקורת בונה, הייתי מחליף את השורה השלישית בסתם סמיילי).
יצוין שאני מוכן לבדיחות טובות על כל דבר, ונוטה אפילו להנות מהן (ולכן אני מוכן גם לבדיחות פחות טובות - יפרחו אלף פרחים!). כולל, למשל, הומואים, מפגרים והמילה שמתחילה ב-ש'.
(מתנצל על האיחור - אתמול חזרתי מאיטליה).
המילה שמתחילה ב-ש' 39930
שכול, שואה, או שניהם?
המילה שמתחילה ב-ש' 39939
בעיקרון, שניהם, אבל טרם שמעתי בדיחה על שכול, טובה או גרועה. אגב, גם על מפגרים לא שמעתי בדיחה טובה, וקשה לי להזכר בבדיחה טובה על הומואים.
המילה שמתחילה ב-ש' 39941
גם אני לא שמעתי אף פעם בדיחה טובה על מפגרים או על שכול אבל זה כי בדיחות על חלשים לא יכולות להצחיק אותי. הן יותר מדי מזכירות לי את המתיחות של סרטי יהודה ברקן ושיסל בשנות השמונים או של יגאל שילון בפיספוסים. בסרטים האלה תמיד היה איזה תואם יצפאן מחופש לשוטר שהיה עוצר אנשים מסכנים ברחוב ומבלבל להם את המוח בדרישות משונות, והם נעבעך היו מבצעים בצייתנות כל מה שהוא ציווה עליהם לשמחת הקהל המתגלגל מצחוק. אפשר לחשוב שמישהו מהבבונים בקהל או מעושי הסרטים האלה בעצמם היה מעיז סתם ככה להתעלם משוטר במדים רק בגלל שהשוטר מתנהג מוזר.

מי שרוצה לספר בדיחה מצחיקה על נושאים רגישים, שיחפש אותה בסבל הפרטי שלו. אם הוא יצליח לספר בדיחה על אבא שלו שנפל במלחמה או על אחותו המפגרת, זה בטח גם יצא לו מאד מצחיק, אבל לעשות צחוק מסבלם של אנשים אחרים לא יביא בחיים לאותה תוצאה.
המילה שמתחילה ב-ש' 39946
דיון 676
תזכורת 39958
ש: מה מבקש הומו בצוואה שלו?
ת: שישבו עליו שבעה.
תשכוחת 39987
Nice try. מכיר, ולא צחקתי גם כששמעתי אותה בפעם הראשונה. יכול להיות שהיא טובה "אובייקטיבית", והבעיה היא עם סף ההצחקה הבלתי אפשרי שלי במשחקי מילים.
תזכורת 40134
אחד שנתבשר ע"י רופאו שנותרו לו ימים מועטים בלבד לחיות, חש באחד מימי המעבר ברח נעים של עוגיות עולה מהמטבח. כשנכנס למטבח ראה את אשתו אופה עוגיות, וצלחת מלאה מהן נצבת על השולחן. הוא שלח את ידו ליטול אחת מהעוגיות המבטיחות, אבל ידו המושטת נעצרה והוסטה במכת כף יד, שלוותה בדברי אשתו: עזוב ! זה לשבעה . . .
תזכורת 40181
עוזי לנדאו השר לבטחון פנים.
תזכורת 40206
? ?
לא הבנתי
נשיא המדינה משה קצב- לא מצחיק? 40213
לא מספרים את זה ככה 40363
זה הולך ככה:
- רוצה לשמוע בדיחה?
- נו
- פרסי אחד נכנס לבית הנשיא (\ללשכת הרמטכ"ל).
היה שמה סלש 40364
בין הסוגריים לל' של ''ללשכת הרמטכ''ל''.
כלומר לחילופין ניתן לספר את אותה בדיחה גם על רמטכ''לנו. (שלמי שהספיק כבר לשכוח, בחיים לא היה מגיע לאן שהגיע, אלמלא היה מתן ווילנאי, מקדים במאבק על חטיבת הצנחנים איזה מטרידן נשים כפייתי).
היה שמה סלש 40397
כן כן, וכבר נאמר שהעימות בין פואד למופז (או שמא זה פואז ומופד?) הוא מלחמת אירן-עיראק...
היה שמה סלש 40398
בזמן רמטכלותו של משה וחצי נאמר שסאדם לחוץ בין שני
גנרלים עירקיים.
היה שמה סלש 40399
אסאד
היה שמה סלש 40406
כשסדאם חוסיין שיגר טילים לכיוון רמת גן אמרו שזהו סכסוך עיראקי פנימי.
מוניקה סלש 40421
סקאד ופטריוט נפגשים באוויר. שואל הסקאד את הפטריוט: "איך מגיעים לרמת-גן?" עונה לו הפטריוט: "בוא אחריי".
תזכורת 40222
זו בדיחה של שמאלנים. התרגום לימניים:
אברהם בורג מועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת העבודה.
(-: 40430
הפעם צחקתי. תודה.
אבל מה, זאת בדיחה טובת לב. אתה מכיר מישהו שבתגובה לה יכרכם את פניו וינזוף בך "תתבייש לך! לא יפה לצחוק על אנשים שהולכים למות"?
והנה, בינתיים נהייה כאן פתיל שלם של בדיחות שלא יפגעו באף אחד (חוץ אולי מאחת שתפגע בקצב, עם ורסיה שתפגע במופז. וזאת חוכמה על חזקים, לא מעניין).
דואו על ההולכים למוות 40434
לצערי נותרו לך שלש דקות לחיות.
החולה הנדהם זועק מרה - דוקטור, מה אתה יכול לעשות בשבילי?
הממ, בא נראה ,אולי אתה רוצה ביצה רכה?

וכמובן יש את זו הידועה מילקוט הכזבים על הפלמחניק שהוזעק למיטת אביב החולה. כשהגיע אחרי מסע מיגע, ניגש לאביו החולה האנוש, הוריד לו טפיחה על השכם ואמר - גוססים הא?

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים