שני הרוגים וכשלושים וחמישה פצועים בפיגוע ירי בעפולה 781
שני הרוגים וכשלושים וחמישה פצועים בפיגוע ירי הבוקר (ג') בתחנה המרכזית בעפולה. שני המפגעים נורו על ידי כוחות הביטחון שהיו באזור.

הבוקר, בסביבות השעה 11:30, פתחו שני מפגעים בירי לכל עבר בסביבות התחנה המרכזית בעפולה. הם ניסו להימלט לכיוון השוק העירוני אולם נורו על ידי חיילים, אנשי יס"מ ואנשי יחידת "יואב" (היחידה לאבטחת התחבורה הציבורית), ונהרגו.

"קול ישראל" מדווח כי נמצאה מכונית גנובה שכנראה שימשה את השניים.

מספר הטלפון לבירורים בביה"ח "העמק" הוא 1255165.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
קול ישראל
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ללא שום קשר לאירוע 44901
הבוקר יצא צה''ל מג'נין.
ללא שום קשר לאירוע 44904
נדמה לי שדיווחו שצה"ל אמנם יצא אבל נערך מסביב לעיר ("כתר"?).
אכן, כך דווח 44906
ללא שום קשר לאירוע 44907
יתכן שההערכות יצרה בלאגן שאפשר את האירוע. יתכן בכלל שהמחבלים יצאו מקבטיה- יתכנו כל מיני דברים.
סה''כ הצבעתי על שתי עובדות שיתכן שמתייחסות אחת לשניה איכשהו. אני מניח שמהר מאוד נדע מאיפה המחבלים ומתי יצאו לדרכם.
ללא שום קשר לאירוע 44909
חוסל בכיר בחאמס לאחרונה.
ללא שום קשר לאירוע 44910
הנגיד הוריד את הריבית ב0.3 אחוז.

או במילים אחרות: אני מתייחס לאפשרויות הטכניות ‏1 לא לפסיכולוגיות ‏2.

1 לדוגמא: להגיע מג'נין לעפולה.
2 לדוגמא: אני אפגע כאות נקמה. או: אני אפגע כדי שהדולר יעלה, בעקבותיו האינפלציה וע"י כך הריבית תעלה חזרה.
ללא שום קשר לאירוע 44911
אין לא יכול ,יש לא רוצה

סיסמא צה''לית חבוטה.
ושוב איתכם 45363
ובכן, משום מה לא טרחו לספר לנו, או שהידיעה נעלמה מעיני, אבל צרות אחרונות משכחות את הראשונות:

שוב ללא כל קשר, חלילה, ליציאה מג'נין.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44903
הרבה קשר ליציאה מג'נין, הרבה קשר לאוסלו, הרבה קשר לפרס, הרבה קשר לעובדה שאין מחסלים את עראפת, עם הרבה מאוד קשר לפושעי אוסלו שעדיין מסתובבים חופשי!
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44951
הרבה קשר לכניסה לג'נין, הרבה קשר לאי מילוי הסכם אוסלו ע''י שני הצדדים (לא, לא ''הם התחילו'', האחריות די נופלת באופן שווה, ומשחקי ההשוואות מי אשם יותר הם די חסרי טעם), בלי הרבה קשר לשק החבטות הנוח ששרון הציב לבוחריו על מנת שלא יפגע בעצמו (למרות שהוא מבצע את מדיניותו של שרון ולא להיפך), הרבה מאוד קשר לחיסולים הנקודתיים להחריד בהם צה''ל ''שוכח'' מטענים במקומות הלא נכונים כאילו היה אירגון טירור מתלמד, עם הרבה מאוד קשר לסהרוריים אשר הציונות לא הספיקה להם והם פעלו להריסתה ע''י הנסיון ליישם את החלום המשיחי של א''י השלמה ובעצם בפועל להקים מדינה דו-לאומית שחלק נכבד מתושביה הוא חסר אזרחות והרוב היהודי מפוקפק במקרה הטוב.
גם אותם חולמים בהקיץ מסתובבים חופשי (אך במציאות חלומם הופך לבלהות של כולנו), ולדעתי (בניגוד לחברנו שי שנוטה לראות בעין לא יפה את חופש ההחלטה של עם במדינה דמוקרטית) אני נוטה לשמוח על כך שהם מסתובבים חופשי ומנסים להגשים את חלומם ואני אף מוכן להלחם למען זכותם זאת(כל עוד זה נעשה באופן דמוקרטי כמובן), דבר שאני בעצם עושה בפועל כאשר אני משרת במילואים בצד השני של הקו הירוק.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44979
בקרוב ניישם כאן את התורה האמריקנית מאפגניסטאן.
זה יהיה כמובן בפקודת ארה''ב, הישראלים הם ככל הנראה עדיין שבויי שטיפת המוח השמאלנית.

נקווה שבתורה שנלמד שמהאמריקנים, לא נשכח את הפרק ''כיצד מדכאים נכון מרידה בכלא''

אולי נרחיב את הפרק לעוד כמה יישומים אצלנו.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45067
"שטיפת מח שמאלנית".....

יש לבטא את המילה "שמאללללנית" עם הרבה ארס, והמשקיענים שבינכם יכולים אף להוסיף פרצוף המביע סלידה זו או אחרת (חישבו שאתם מקללים את החותנת, זה יכול לעזור לשפר את הדיוק בהגיה).

נו באמת, כמה קל להידבק לאמיתות אבסולוטיות ולאמר שאלו שרואים את המציאות באופן שונה ממך הם, לא פחות ולא יותר, קורבנות אומללים לשטיפת מח. הרי לא קיימת אפשרות של טעות בפרספקטיבה האנושית. כמובן שגם לא ניתן להעלות על הדעת שהצד הימני, הקרוב יותר למושגים משיחיים/דתיים/לאומניים הוא הקורבן לסוג מסויים של שטיפת מוח.

השמאל הזהיר (בין השאר) שחלום ארץ ישראל השלמה הוא בעצם מפעל שיכולות להיות לו רק שתי תוצאות :
1) מדינה דו לאומית בלי רוב יהודי בארץ ישראל (או רוב מפוקפק במקרה הטוב)
2) חיסול/גירוש המוני של האוכלוסיה המצויה מעבר לקו הירוק.

כמובן שניתן לאמר שאחת מאפשרויות אלו הן שיא הציונות ולאמר שדרך המחשבה המזהיר מפניהן מושטט על שתיפת מח שמאלנית/לאפלאפית/אליטיסטית/אשכנטיסטית/ג'ובניקית/חננית של שומעי ג'ון לנון שכל רצונם בחיים הוא לשמוע נורית גלרון, לצעוק שהם רוצים שינוי עם אביב גפן, להדליק נרות בכיכר ולחבק עצים באשר הם עצים.

כמובן שניתן לאמר זאת (ועוד דברים מופרכים רבים אין ספור) אך לא בביקורת רצינית כלפי הטענות עסקינן אלא רק בניסיון דמגוגי להצדיק את עמדת הכותב ע"י שימוש בסטראוטיפים מטופשים ולא רציניים.

אין חיה כזאת שטיפת מח שמאלנית, אין חיה כזאת שטיפת מח ימנית, ישנו ויכוח. הויכוח הוא לגטימי. הויכוח הוא על אופי הציונות והוא במסגרתה של הציונות. הנסיון לדה-לגיטימציה של צד אחד כאילו הוא אנטיציוני הוא מגוכח במקרה הטוב, מעצבן במקרה הרע. ההודעה האחרונה יותר נוטה למקרה הראשון.

הדבר המצחיק ביותר בהודעה האחרונה הוא הנסיון לבקש מאיתנו הישראלים לאמץ את ההתנהגות האמריקנית כאילו היא המודל להתנהגות משוללת שטיפות מוח. האם מישהו מכם רואה את האמריקנים, לאור ההתפתחויות האחרונות וההיסטוריה שלהם, ככאלו שלא יכולים להעביר לנו מספר קורסים מזורזים בשטיפת מוח של ציבור ?

נ.ב.
GOD BLESS AMERICA

עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45138
ההאשמה שלך, כאילו צה"ל התכוון להרוג את חמשת הילדים, היא די דוחה, במיוחד מכיוון שאין לך כל הוכחה. ע"פ צה"ל, המטען שהונח במקום אמור להיות מופעל מרחוק, רק כשחיילים בתצפית רואים את המטרות נכנסות לטווח. ע"פ אותו תחקיר, המטען התפוצץ בטעות כאשר הילדים טלטלו אותו. פאשלה מחרידה, אמנם, אבל פאשלה. איזו סיבה יש לכל הדרגים שהיו צריכים לאשר את הפעולה רק כדי להרוג ילדים חפים מפשע?

אף אחד לא "שכח" וגם לא שכח שום דבר בשום מקום.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45247
לא טענתי שצה"ל התכוון להרוג את הילדים. צריך להיות אדם הנוטה להאמין לתאוריות קונספירציה הזויות על מנת להאמין שיש מחליטי החלטות בצבא הגנה לישראל המעוניינים בהרג ילדים.
אמרתי את המשפט הבא:
"הרבה מאוד קשר לחיסולים הנקודתיים להחריד בהם צה"ל "שוכח" מטענים במקומות הלא נכונים כאילו היה אירגון טירור מתלמד".

אני מודע לאופנים השונים בהם ניתן להבין משפט זה, לכן אחדד את כוונתי.

הגרשיים לצידי המילה שוכח אומנם מסמנים שצה"ל לא באמת שוכח את המטענים אך אין כוונתי הייתה שצה"ל שם את המטען למטרות הרג ילדים במזיד. אני מסכים שהיה הרבה יותר מתאים במקרה זה לשים את הגרשיים בצידי המילה "נקודתיים" כדי שכוונתי תהיה ברורה יותר.

כדבריך מדובר בפאשלה, הנובעת מכשל מודעיני או אחר, אך אסור שלצבא מסודר תהיה "הפריבלגיה" לטעויות שכאלה בהן הוא מניח מטען (מטען !!!!! מטען הוא נשק בעל קונוטציות טרוריסטיות מובהקות) ללא ידיעה מוחלטת ויכולת לבקרה במי המטען יפגע. צה"ל הוא לא אירגון טירור ואסור לו להרשות לעצמו פאשלות של ארגוני טירור מתלמדים.

צבא אשר טוען לפעולה ממוקדת כנגד אדם מסויים, עליו לשים את הכוונת על אותו אדם ולדאוג שהוא הורג את האדם המבוקש. אם בפעולה נרחבת עסקינן, כמו ההתקפות של ארה"ב באפגניסטן, לפעמים אין מנוס בהרג חפים מפשע בשל היקף ההתקפה ומגבלות הדיוק של הטכנולוגיה, אך אז אין הפעולה מוגדרת כחיסול ממוקד אלא כ-CAMPAIGN כנגד מדינה ותשתיותיה. כאשר צה"ל משאיר בשטח פצצות מתקתקות או נשלטות מרחוק ומטען זה הורג חפים מפשע (דבר סביר בהחלט) צה"ל מתנהג או לפחות מצטייר כארגון טירור לכל דבר, ובשל שצה"ל (בצדק) טוען שהוא לא התכוון להרג הילדים הוא אף מצטייר כארגון טירור לא מקצועי במיוחד והנזק הוא כפול ומכופל.

מצטער אם לא הובנתי כהלכה בפעם הראשונה.

מעבר לאי ההבנה הנ"ל קיים הדיון בנושא הקשר בין חיסולים נקודתיים (גם אם הם מוצדקים מדוייקים ומוצלחים) לבין הדרדרות (בניגוד לכוונת החיסולים) במצב הביטחון האישי של אזרחי ישראל בשל תגובת ארגוני הטרור, או במילים אחרות : האם כל חיסול מוצדק הוא גם חיסול חכם אשר תורם לאינטרס הישראלי.

הנק' האחרונה היא בעייתית יותר אני יודע, אך אני נוטה לחשוב שהחיסולים הנקודתיים הם ברובם לא תורמים לאינטרס הישראלי ואף מזיקים לו. על כך כמובן שניתן להתוכח (על מה לא? :-) )
כלום לא עצוב, הכל כרגיל, 44916
כלום לא קורה פה, כלום לא קורה פה.
כלום לא חדש, הכל כבר מרדים,
כלום לא קורה פה, כלום לא קורה פה.
It's the fence, stupid 44919
או יותר נכון, היעדרה של הגדר. רק משום שלא רוצים להשאיר שש התנחלויות בצפון השומרון מעבר לגדר, המכשול הקרקעי היחיד שמגן על עפולה הוא תעלה מסכנה ולפעמים גם זה לא. ושלא יספרו לנו שתוואי השטח קשה ומורכב. כמי שנהג בבט"שיות בגבול הצפון, אני יכול להעיד שצה"ל מסוגל להתגבר על תוואי שטח קשים בהרבה. נזכיר רק כי הגדר סביב רצועת עזה חסמה את כל נסיונות ההסתננות משם בשנה האחרונה.
ההתנחלויות אגב הן גנים, כדים, שא-נור, חומש, מבוא דותן וחרמש. מדובר בכ-‏1000 תושבים (נתוני "שלום עכשיו"), שברובם המכריע ישמחו, תמורת פיצויים, לקחת את הרגלים ולהסתלק משם.
It's the fence, stupid 44930
את/ה אח/ות של איזי?
It's the fence, stupid 44935
אתה מכיר הרבה נהגות של בט"שיות בגבול לבנון?
It's the fence, stupid 44937
זאת לפחות הפעם השלישית, שאיילים אלמונים שואלים שאלות אישיות, שנוגעות אלי.
אין לי שום דבר נגד אלמונים למיניהם ואין לי שום כוונה להחרים אותם, להתעלם מהם או להמנע מתגובות לדבריהם ולשאלותיהם, אבל זאת הפעם הראשונה והאחרונה, שאני מתייחס לשאלה #אישית#, (כלומר, שאינה קשורה לתוכן הדברים) שבאה מאייל אלמוני.
It's the fence, stupid 44948
הוא לא שאל אותך, הוא שאל את זיו, וגם זה רק בגלל שם המשפחה הזהה שלכם. לא לקחת ללב.
It's the fence, stupid 45833
תשמע, אתה מפורסם. הכל מקנאה (באמת!)
הרוגה בפיגוע ירי בצומת גוש קטיף 45055
(מאתר Ynet)

ישראלית נהרגה ועוד 3 נפצעו מירי לעבר אוטובוס ילדים והרכב שליווה אותו בצומת גוש קטיף. ההרוגה היא אתי פחימה מנצר חזני. לפני שמונה שנים הותקף בעלה על ידי מחבלים בגרזנים ונפצע קשה.

גורמי צבא מסרו כי את הפיגוע ביצע מחבל שהגיע לצומת גוש קטיף חמוש בנשק ורימונים, ופתח באש לעבר אוטובוס ילדים ורכב שליווה אותו. חיילים ממוצב "אורחאן" הסמוך למקום הרגו את המחבל בתום קרב.

ארבעה מנוסעי הרכב הפרטי נפגעו: אתי פחימה, בת 45 מנצר חזני, נפצעה קשה ומתה מפצעיה כעבור דקות אחדות. הבוקר היא תובא למנוחות בערד.

הרוגה בפיגוע ירי בצומת גוש קטיף 45077
תתחדש על הצבע
הרוגה בפיגוע ירי בצומת גוש קטיף 45080
תודה, אבל אין בכך שום חדש. תגובת מערכת/כותב-מאמר יכולה להופיע בצהוב אם הוא רואה בכך צורך. לא אלאה אותך בפרטים הטכניים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים