ארגון יהודי לא מוכר נטל אחריות על הפיצוץ בביה''ס בצור באהר 910
11 נפצעו קל, רובם ילדים. עשרות מתושבי הכפר התפרעו בעוד השוטרים מנטרלים שני מטענים נוספים.
מטען חבלה התפוצץ הבוקר מעט לפני השעה 8:00 בכפר צור באהר במזרח ירושלים בחצר בית ספר יסודי־ערבי. נפגעו קל עשרה תלמידים ומורה. ארגון יהודי לא מוכר בשם "נקמת העוללים" הודיע זמן קצר לפני הפיגוע כי הוא אחראי למעשה.

כוחות המשטרה היו במקום, לאחר הודעה על חפץ חשוד בחצר. לפני שהספיקו הכוחות לבדוק את החפץ, אירע הפיצוץ. שני מטענים נוספים נוטרלו. עשרות מתושבי הכפר יידו אבנים לעבר השוטרים, שעסקו בנטרול המטענים. המשטרה השתמשה ברימוני הלם לפיזור המתפרעים.

עוד הביעו תושבי צור בהאר זעם על כך שלא הוצבה שמירה בבית הספר. לדבריהם, הגיעה המשטרה למקום זמן רב לאחר שהם הודיעו על חפץ חשוד.

ניצב לוי, מפקד אזור ירושלים במשטרה, אמר כי אין ודאות שארגון יהודי הניח את המטען וכי לא שמע על ארגון "העוללים היהודים". הוא הוסיף כי לא היתה לו התרעה מוקדמת על התארגנות יהודית שמטרתה לפגוע בערבים, וכי השב"כ והמשטרה בודקים כעת במי מדובר.

אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים, הגיע למקום הפיגוע ואמר כי לא יתפלא אם יתברר שמדובר בפרובוקציה של גורמים פלסטיניים: "יכול להיות שהם עשו את זה כדי לקומם את האוכלוסיה פה. אני מגנה את הפיגוע בכל מקרה, וצריך לחכות לתוצאות החקירה," אמר.
קישורים
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הכוהן. 59528
איפה כוהן הדם כשצריכים אותו?!
אולי הוא בדיוק עסוק. 59577
התנהגות משונה. 59530
כאשר מתקיפים רופא, כל המרפאות שובתות ליום. מדוע לא עושים דבר דומה השוטרים, כאשר מתקיפים אותם בזמן ניטרול מטען?

ואיזו מן התנהגות מבישה זו, לסקול את אלה שמנסים להציל את חייך ורכושך. ממש, נשיכת היד המאכילה. (ותיכף יאשימו אותי שוב בפטרוניזם)
טפשות לשמה 59573
בניגוד למה שטוען אולמרט, אני מאמין שאכן מדובר בהתארגנות יהודית. אין שום סיבה שלא יקום ארגון טרור יהודי (נוסף על אלו שכבר קמו לנו בעבר) ויעשה מעשי איוולת שכאלה. אם עד היום מפגעים נמנעו מפיצוץ מטענים בתוך בתי ספר, הרי שכעת אנחנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאחד הפיגועים הקרובים יתבצע בתוך אחד בהם, והפגיעה תהיה קשה מתמיד.

מי שלא היו הטרוריסטים הללו, דמם של הרוגי הפיגוע הקרב ובא הזה על ידיהם.
בתפקיד שוטה העיירה: דובי ק. 59589
באמת רק זה התירוץ של המחבלים להרוג ילדים בבית ספר. לא היה לנו מעלות, אביבים ועוד.

במקום להבין כבר, שיש להילחם באוייב הזה עד חורמה, וכפי שכבר בהארץ נכתב היום, כנראה ששעת בני משפחות המרצחים קרבה, אפילו בארץ השמאל כבר מבינים את זה... בוחר לו שוטה העיירה התורן, הוא ויתר השמאלנים שטרם התעוררו להאשים את ה"טירור היהודי...".

איפה שהם יכולים, מתי שהם יכולים הם מנסים לרצוח, הם לא צריכים אמתלאות. אולי אתה צריך כזאת, אחרי שכל הקונספציה השלומית קרסה...

אם אכן מדובר בפעולה יהודית, זהו אות וסימן שהחולשה, באחריותה המלאה של מפלגת העבודה, שמשדרת הממשלה, דוחפת אזרחים ליטול את החוק לידיהם. חובה על שרון להתעורר ולהכות בנאצים-הפלשתינאים, להכות הרבה, חזק וכואב לפני שבאמת תשתרר כאן אנרכיה מלאה.

מפלגת העבודה הולכת בבחירות הבאות להיות "חירות" של 1948, קטנים קטנים... שיריבו עם בישארה על קולות, את מרבית קולות היהודים הם לא יקבלו.
לא כל כך 59597
התקפות על בתי ספר לא היו מאז שנות השבעים. רק לפני כשבוע הבעתי את דעתי שהשמירה בבתי הספר היא מיותרת, הן משום שהפלשתינאים אינם מנסים לפגוע בהם, הן משום שאם מישהו באמת רוצה לפגוע, השמירה לא תמנע זאת.

כעת נראה לי שרק הטיעון השני יישאר תקף.
לא כל כך 59600
יש בזכרוני הדלוח הד עמום של התקפת סכינאי על בי''ס תיכון בי-ם, מתישהו אחרי מלחמת המפרץ.
ואת גם זוכרת נכון 59615
היו גם בבית ים (הלנה ראפ), והיו בעוד מקומות.

שעת ההכרעה מגיעה, בקרוב, בקרוב נחזור לערי אבות. רק שהפעם נקווה שיהיה לעם ישראל הכוח להשתיק את השמאלנים להכות, לטרנספר ולהשמיד את הטירוריסטים ובני משפחותיהם.

ובעיקר, להיות השולטים, מטילי מורא. את זה נקנה בהרבה דם שלהם, לזה צריך לשתק את האוייב מבית - השמאל הקיקיוני.
אני מקווה שאתה טועה 59646
משום שלפי השנתון הסטטיסטי של ה-CIA, רק 20% מתושבי ישראל הם יהודים שנולדו בישראל. (הנתון הזה הדהים אותי כשקראתי אותו – הייתי משוכנעת שמדובר בכ-‏50%.)

משמעותה של חזרה לערי האבות תהיה הגירה המונית אל לודז', כתריאליבקה, אנטוורפן, טריפולי, בגדד וכפרים שונים באתיופיה.

כולי תקווה שהסכסוך בין התנועה הציונית והפלשתינאים ייושב מבלי שיהיה צורך בטרנספר.
מבחני היהדות שלי מחמירים פחות 59743
"אין מבלעדי מדינת ישראל, וצה"ל צבאה".

מי שאיתנו, שלנו. ערי האבות של מי שהוא עולה חדש, או מי שנולד כאן, הם הערים התנכיות ועוד.

יהיה צורך בטרנספר חלקי של האוייבים.

הפתרון הולך להיות מחולק לשלושה חלקים:

חלק מתחת לאדמה (המחבלים ובני המשפחה)
חלק מטרונספרים (אלה שלא נראה להם הריבון הישראלי)
חלק יושבים כאן איתנו (מי שאין לא ערעור על מדינת ישראל, ואין לו שאיפות פוליטיות-טריטוריאליות)
ואז יישמעו חריקות מתכת 59753
...כאשר תגלגלו את השלשלאות המרימות את הגשר המקשר בין המבצר והעולם מסביבו.

אני מקווה שהאנשים היקרים לי יספיקו לצאת לפני שתעשו זאת.
ואז יישמעו חריקות מתכת 59755
הבעיה העיקרית עם הצעותיו של שי כהן (לתפיסתי כמובן), היא פגיעתן בערכים חשובים (אותו כנ"ל) כגון דמוקרטיות, ליברליות וזכויות אדם.
הנפנוף הזה במה יגיד העולם (הצבוע מן הסתם), שפעמים רבות אופייני לשמאלנים אשר עושים לעצמם חיים קלים ("אתה תמצא את עצמך בהאג" מאיים השמאלן המתלהם התורן ב"פופוליטיקה" התורנית, כאילו לא היו אמורים בוש או פוטין למצוא עצמם שם, הרבה קודם תחת אישומים חריפים בהרבה), הוא לדעתי מיותר ולא לעניין.
אם ישנו מעשה שהוא גם צודק וגם משרת את האינטרסים של מדינת ישראל (הצעותיו של שי כהן כמובן לא נופלות לאף אחת מהקטגוריות), ב90 אחוז מן המקרים על מדינת ישראל לבצע אותו. מה יגידו בעולם, הוא בסך הכל שיקול נקודתי-טקטי.
ואז יישמעו חריקות שיניים 59759
בידוד בינלאומי של מדינה כמו ישראל, שנשענת במידה רבה על ענייני יצוא-יבוא (מזון, מים, כד') יקשה על החיים במקרה של בידוד בינלאומי.

פעולות נוסח שי יגרמו לבידוד בינלאומי (במקרה הטוב).

ישראל לא רשמה לעצמה פטנט על נושא המצור.
ואז יישמעו חריקות שיניים 59767
בדיוק לכן זה לא יותר משיקול תועלתני או טקטי-נקודתי.
שוב, אם ישנו מהלך צודק ונחוץ, אותו נדרשת מדינת ישראל לבצע, האם היא צריכה לסגת ממנו בגלל לחץ העולם? ייתכן, אבל אלה כבר רק שיקולים של עלות-תועלת, ואלה הם לא השיקולים *העיקריים* אשר בגללם יש להסתייג מתוכניותיו של שי (לדעתי).
אני גם נוטה להעריך הרבה פחות ממך כנראה, את חריפות תגובותיו של "העולם". לדעתי, בנסיבות מסוימות, ותוך שימוש במניפולציות הנכונות, ישראל בהחלט יכולה לקבל לגיטמציה (בוודאי שמארה"ב) למעשים שבמצב הנוכחי קשה לנו לחשוב עליהם.
המצור שאת מתארת (מניעת מזון ומים מישראל), אינו דומה ל"מצור" אותו מטילה ישראל על הרש"פ, ולכן נדמה לי שהערכתך האחרונה (מי כן רשם לעצמו פטנט על נושא המצור?) היא לא מאוד רלוונטית.
ואז יישמעו חריקות בטיעונים 59771
לדעתי, שי כהן טועה לאורך כל הדרך. לדעתי, שיקולי צדק אינם ממין העניין, כשמדברים עם אדם שמעלה ברצינות את האפשרויות ששי כהן מעלה.

ואולם, אנשים כאלה דווקא כן נוטים להדחיק את רצונותיהם ההרסניים לנוכח טיעונים פרגמטיים.

לגיטימציה בארה"ב לרצח עם? אני לא חושבת. אפילו לא בין כל יהודי ארה"ב (עיין באתר http://www.nimn.org – זוהי תנועה עולה ומתחזקת, בעלת סניפים ברחבי ארה"ב).

המצור שאני מתארת דומה מאוד למצור שמוטל כעת על עיראק. קשה לי להאמין שישראלים יעמדו בלחצים כאלה.
ואז יישמעו חריקות בטיעונים 59772
קיבלתי את הנקודה לגבי הטיעונים הפרגמטיים, כנגד הצעותיו של שי כהן.
לא דיברתי בשום מקום על ''רצח עם''.
למה דומה המצור אותו את מתארת, היה ברור כבר מהודעתך הראשונה. מה שנראה מעט מאולץ הוא הנסיון ''לתקוע'' לישראל, ע''י קישור בין אותו מצור, לבין יחסי ישראל-רש''פ.
ואז יישמעו חריקות הענפים ברוח 59774
אתה אכן לא מדבר על רצח עם. שי כהן כן מדבר על כך. ומה שמדאיג אותי עוד יותר הוא שבני אלון מדבר על כך, ואיבט ליברמן מדבר על כך. ואפי איתם מדבר על כך.

בעניין המצור – ישראל מטילה מצור בלתי-נסבל על ערי פלשתין וכפריה. לפעמים היא מתקרבת יותר ולפעמים מתרחקת יותר מדגם המצור הבינלאומי על עיראק, אבל את עיקרי המצור היא מקיימת – מניעת תנועה חופשית של אנשים ומוצרים בין השטח הנצור והעולם החופשי מחוץ לו.

נדמה לי שטקטיקה זו מועילה בעיקר כדי לקבע את רשעות הנוצר במיתולוגיה של הנצור. מדוע ישראל עושה זאת? (לא, אני לא ממש חייבת לקבל תשובה).
שוב ליברמן? 59788
אנא ממך, ציטוט (אפשר מהראש, לא צריך קישור) של "איבט ליברמן מדבר על [רצח עם]".
שוב ליברמן? 59792
האם זה לא היה הוא שהציע לירות טילים לתוך שווקים? או אולי זה היה שרנסקי? בכל מקרה, באחד הימים האחרונים היה דיווח שעשה לי את הרושם הנ"ל.

מכיוון שאני מכורה למדיה וזוכרת שההתבטאות שראיתי היתה בעברית, אני מניחה כי מקורות אפשריים היו: הארץ, מעריב, Ynet, דיווחי רוטרנט (שכוללים מקורות רבים ושונים) או גל"ץ.

לעניין השאלה (המתבקשת, בעצם), שהיא: האם יש לרצוח או לנסות לרצוח את העם כולו כדי שפשע מסוים ייחשב רצח עם? התשובה, על פי המקורות המשמשים כיום במשפט של מילושוביץ היא "לא".

בכל מקרה, בעוד אני כותבת את התגובה הזו מדווח הארץ על מאות הורים שרצו לחפש את ילדיהם אחרי הפגזת חיל האוויר "בסמוך לבית ספרם".

ולצורך העניין, להלן תרגום לאנגלית של הגדרת פשעי מלחמה, כפי שהיא מועתקת מספר החוקים הישראלי:

And these are the deeds which are considered to be war crimes: murder, ill-treatment or deportation to forced labor or for any other purpose, of civilian population of or in occupied territory; murder or ill-treatment of prisoners of war or persons on the seas; killing of hostages; plunder of public or private property; wanton destruction of cities, towns or villages; and devastation not justified by military necessity

שוב ליברמן? 59793
הדברים האלה של ליברמן נדונו כאן בהרחבה רבה (ודי ומיותרת, למעשה), ואת יכולה למצוא את הדברים ואת הקישור לדיווח בYnet באותו דיון. ליברמן, לא רק שלא דיבר על רצח עם, אפילו לא דיבר על פגיעה בנפש.
שוב ליברמן? 59794
סליחה, לא קראתי.

היתה תקופה ארוכה שבה הדרתי דפדפני מהאייל, משום שהתקשיתי להתמודד עם התקפות אישיות עלי.

אם תפנה אותי לקישור אוכל להימנע מלחזור על דיונים שכבר מוצו.
שוב ליברמן? 59817
הדיון ההוא בהחלט לא מוצה.
אני חושב שהעמדה של מיץ פטל, בנושא הזה, היא מיתממת, במקרה הטוב.

הדיון נמצא כאן:
תגובה 59358
המצור 59877
ראשית כל, אני מקבל את ההשוואה בין המצור של ארה"ב על עיראק לבין המצור של ישראל על הרש"פ. שניהם נעשים מכיוון שהישות תחת המצור לא מוכנה לבצע מהלכים מסויימים שיובילו להסרתו. סדאם לא מוכן לפתוח את הכורים שלו לפיקוח או"ם, וערפאת לא מוכן לעצור מחבלים.

בעניין המצור שישראל עתידה לספוג (לדעתך) אם תבצע טרנספר באלו המגדירים עצמם אוייבי ישראל, אני חולק עליך לחלוטין. בעוד שסדאם חוסיין מבצע עבירה מתמדת על חוקים כאלו או אחרים, ויאסר ערפאת ממשיך באופן עיקש לא לעשות דבר, הטרנספר שעשוי להיערך בישראל יהיה מהיר וסופי, כלומר - לאחר ביצועו, מלבד גינוי (או גינוי חריף, אני מניח) לא ניתן יהיה לעשות דבר, שכן הפשע לא ימשיך להתבצע. לא ניתן יהיה, כמובן, להשיב את הגלגל אחורה.
מה גם שפיצויים כספיים מסויימים וטרנספר שלא יעשה בכוח עשויים להשפיע על דעת הקהל לטובה (שימי לב: לא אמרתי מרצון, אמרתי לא בכוח).
לא צדק, ניצחון ישראלי מוחלט! 59881
מה הקישקוש של צדק, כל הצדק הוא איתנו, ואם לא, אז חבל.

יש לנו כאן מדינה להקים. יש כאן מדינה לשמור עליה, ואין זמן למשוטטים בארצות האיילים, הוזים על "צדק", ואוהבי מחבלים למניהם.

להפציץ שווקים הציע ליברמן...

מתי כבר, מתי זה כבר יקרה? אין דרך אחרת להבהיר להם מה הם עושים ועד כמה הם פגיעים בעצמם, כמה טעימות מהתבשיל שלהם, ונראה שיפור מדהים במצב הביטחון שלנו.

שמעת על דיר יאסין? מכה אחת, ברחו עשרות-מאות אלפים.
לפני זה הם שחטו את הל"ה? שחטו בפלמחים (למי שלא יודע, נשחטו שם 11 בחורים ובחורות, התגובה היתה ראויה, כל הכפר הושמד על ידי..."ההגנה")

להכות, באמת, עד שיבינו שהדרך דו סיטרית!
יש לנו כאן מדינה להקים 59933
להזכירך, היא כבר קיימת מעל ל 50 שנה!.
הרבה אנשי ימין אוהבים לעורר אנלוגיות בין המצב הנוכחי לבין מלחמת תש"ח ולומר לנו ש "זוהי המשכה של מלחמת העצמאות". שוב להזכירך זאת הסתיימה ב 49. כיום אנו למעשה נלחמים את מלחמת העצמאות של הפלסטינאים.
יש לנו כאן מדינה להקים 59952
טענה שטעות אחד ביסודה - מלחמת עצמאות שואפת לכך שתוקם מדינה בסופה. אולם, רוב הפרשנים המובילים מסכימים כי הפלשתינאים ויתרו על הסיכוי להקמת מדינה משלהם בזמן הקרוב, ורובם אינם רוצים בכך כלל וכלל.

בנוסף, אבן המחלוקת בסכסוך עם הפלשתינאים הוא זכות השיבה, ולזו אין שום קשר עם הקמת מדינה פלשתינאית עצמאית. לפיכך, המלחמה הנוכחית אינה קשורה בשום אופן עם הרצון הפלשתינאי להשגת עצמאות אלא עם רצונם של גורמים קיצוניים להשאיר את המצב כמו שהוא, שכן אם תקום מדינה ולא תהיה סיבה להתקוממות, המעמד של רבים מהם יעלם.
המוביל הפרשני 59956
האם אתה *באמת* מאמין שרוב הפלשתינאים ויתרו על הסיכוי להקמת מדינה בקרוב?

זה לא נשמע כך, מאיפה שאני יושבת.

נדמה לי שרבים-רבים ויתרו על אחיזתם בחיים – כלומר, רבים מאוד מוכנים להקריב את נפשם כדי שתקום מדינה עצמאית עבורם – אבל לא על המדינה עצמה.

לזכות השיבה יש קשר מהותי עם הקמת מדינה פלשתינאית עצמאית.
המוביל הפרשני 59987
אפשר הסבר לגבי השורה האחרונה?
בוודאי! 59992
מדינה פלשתינאית תיאלץ להבהיר לעצמה ולעולם (ובכלל זה, לפליטים הצובאים על שעריה) מה עמדה בנושא זכות השיבה.

אין היגיון רב בהקמת מדינה שתפורק מבפנים בשאלת "מיהו פלשתינאי בעל זכות שיבה – ומי לא?"

מסיבה זו, יש לתשובה על השאלה "מה ייעשה בנוגע לזכות השיבה?" חשיבות מרבית במהלך הקמת מדינה פלשתינאית.

לילה טוב!
מלחמת ההרס העצמי של הפלסטינים 59954
לא. זאת לא מלחמת העצמאות של הפלסטינים זו מלחמת ההרס העצמי שלהם. האנלוגיה למלחמת 48 תקפה. הם היו אז התוקפן ואכלו אותה. וגם הפעם הם יאכלו אותה. שום עצמאות לא תצמח להם מהמתקפה הנפשעת על אזרחי ישראל. לפני שנה וחצי הם היו מדינה בדרך, היום הם בזבל. הם לא למדו כלום ולא שכחו כלום.

הנכס העיקרי שאיבדו הפלסטינים בתוקפנותם הנוכחית הוא התמיכה של השמאל-מרכז הישראלי בהקמת מדינה פלסטינית. שנים רבות יעברו עד שיווצר גוש פוליטי משמעותי בחברה הישראלית שיהיה מוכן לוויתורים כפי שהוצעו בידי קלינטון וברק בקמפ דויד. ותנאי הכרחי לשינוי כזה הוא שיתחולל קודם כל שינוי בתוך החברה הפלסטינית, שתחלחל אצלם ההכרה ששיטות החיזבאללה לא יפעלו במקרה שלהם.

ישראל לא תוותר על דבר כתוצאה מהפעלת טרור והיא אינה יכולה להרשות לעצמה מדינה חיזבאללאית לצידה. על זה יש קונצנזוס לאומי, למעט יוסי ביילין (שהוקע היום על פואד ושירי וייצמן בכינוס מפלגת העבודה) ואנשי השמאל הסהרורי.
מזל שבן גוריון נהג להתעלם מכם... 59786
מזל שבן גוריון נהג להתעלם מאנשים עם עיצות כמו שלכם...

ללא תמיכת ארה"ב, ללא תמיכה בכלל, 3 שנים אחרי השואה, ללא נשק, ללא תחמושת, עם נחיתות מדהימה בכוח אדם, לא רק הקים את ישראל למרות כל הלחצים, לא רק שגירש וטרינספר רבים, אלא עוד עשה כהנה וכהנה...

למה היו לנו רק שניים כאילו? (בן-גוריון, גולדה)?
אני מקווה שאתה טועה 59994
ראשית, ברוך רב שובך.
שנית, הנתון הנכון הוא כ-‏50 אחוז. שני שליש מתושביה היהודים של ישראל הם צברים. נכפיל בשמונים אחוז ונגיע לחמישים.
הוויכוח שלך אינו איתי אלא 60078
עם ה-CIA factbook לגבי ישראל.

הכתובת היא כאן: http://www.odci.gov/cia/publications/factbook/geos/i...

וגם אני מצאתי את הנתון ההוא מדהים. ההערכה שלי, מתוך ניחוש, היתה חמישים אחוז.
הוויכוח שלך אינו איתי אלא 60095
אני לקחתי את הנתונים מהלמ''ס.
אני מקווה שהסי איי איי לא טועה כך בתחומים אחרים..
אחד מהם טועה, וטועה מאוד 60099
...אבל איזה מהם?

לאיזה מהם יש אינטרס בהנצחת עמדתו?
אחד מהם טועה, וטועה מאוד 60101
הלמ''ס מדייק. ולסי איי איי אין מושג מהחיים.
התעלומה נראית לי פשוטה.
אחד מהם טועה, וטועה מאוד 60178
כנראה שהCIA מכליל את הדור השני כ"יוצאי הארצות".
זו אפשרות סבירה 60192
משום שגם כשאני רואה שהתוספת למדינה מאז קומה היא של כ-‏2.6 מיליון מהגרים יהודים ועוד 1.5 מיליון לידות בצד היהודי, וגם אם אני מניחה שכל 600000 היהודים שהיו במדינה עם קומה, וגם אם אני מניחה הנחות מופרכות למדי על אחוז המתים והמהגרים החוצה, מאז, אני לא מצליחה להגיע לאחוז שיותר נמוך מסביבות ה-‏25%.

(אבל לגבי "ערי אבותינו" של שי, זה עדיין פועל.)
ארץ של מהגרים, מקרוב ומרחוק 60195
תגובה 53711
המספרים של בלפור באו מתוך בקבוק 60200
...כמו הדיעות שלו.
ספרת לבד או שעזרו לך? 60204
אם אין לך תגובה עניינית את לא חייבת לענות. אבל מה שכתבת לא תורם לדיון. בשביל הסגנון הזה והרמה הזו כבר יש פה את שי כהן עם ''השיכור (רבין)'' שלו. ממך ציפיתי ליותר.
טפשות לשמה 59591
דמם של הרוגי הפיגוע הקרב ובא הזה הוא על ידיהם של מבצעיו ושל שולחיהם, כמו של כל פיגוע.
טפשות לשמה 59606
כאשר חוסל האני עבד, בכיר החזית העממית (או הדמוקרטית?) ברמאללה, פורסם שהוא תיכנן פיגועים בבתי ספר.
לדעתי מחבלים לא נמנעים מפיגועים, אלא פשוט כל הזמן מחפשים שיטות ויעדים חדשים, (לא זכור לי שלפני הפיגוע בסבארו הפצצנו פיצריה פלסטינית או מועדון פלסטיני לפני הפיגוע בדולפינריום), אך אכן יש מקום אמיתי לחשש מפיגוע במוסד חינוכי בזמן הלא-רחוק.
מעבר לכך אין כל חדש בהתנהגות תושבי צור-באחר. גם כאשר אמבולנסים ישראליים הוזעקו בשנים האחרונות לשכונות במזרח ירושלים, הם נרגמו באבנים והדבר פורסם בתקשורת.
טפשות לשמה 59683
איזו שטות זו. מי שמפוצץ תינוקות צריך את הפיגוע הזה כלגיטימציה לפגוע בילדים בבית ספר?

אם יש הרבה ישראלים שחושבים כמותך, והמחבלים מודעים לכך, זה מחזק את ההשערה של אולמרט, כי עכשיו יש להם לגיטימציה. כלומר יכל להיות שאותם המחבלים הפלסטינים שביצעו את הפיגוע בצור באהר עשו זאת כדי לקבל לגיטימציה מאנשים כמוך לבצע פיגועים דומים בעתיד. הלגיטימציה הזו יקרה להם מפז.

ואגב, בבאר-שבע היה לא מזמן פיגוע שכנראה כוון לבית ספר, אולם הוא סוכל בשניות הראשונות.
טפשות לשמה 59760
לגיטימציה, לטעמי, אין לשום פיגוע בלי קשר. אבל עד עכשיו הם נמנעו, משיקוליהם שלהם, מפיגועים בבתי-ספר. עכשיו לא רק שהם לא ימנעו מהם, הם יתרכזו בלעשות פיגוע שכזה.

מכיוון שפיגוע מצד גורמים יהודיים הוא מלכתחילה מיותר ומטופש, הרי שהבחירה לעשות אותו בבית ספר הייתה מטומטמת על אחת כמה וכמה.
טפשות לשמה 59754
אכן כותרת הולמת לתגובתך.

ולחדד קצת את זכרונך שקהה קצת כנראה כתוצאה משטף האירועים, להלן פיגועים שכוונו כלפי ילדים ובני נוער, בחודשים האחרונים אותם שלפתי באקראי מזכרוני שלי:

מחבל מתאבד בפיצריה מלאה בבני נוער בקרנ"ש.
חמישה מתוך תשעה הרוגים בפיגוע במאה שערים במוצ"ש האחרון.
חגיגת בת מצווה בעפולה.
הדיסקוטק שאת שמו שכחתי ליד הדולפינריום.
מטען על אוטובוס הילדים בכפר דרום.
פצמרים על בית הספר האיזורי בנווה דקלים.
לא יעלה על הדעת 59574
אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים, הגיע למקום הפיגוע ואמר כי לא יתפלא אם יתברר שמדובר בפרובוקציה של גורמים פלסטיניים: "יכול להיות שהם עשו את זה כדי לקומם את האוכלוסיה פה. אני מגנה את הפיגוע בכל מקרה, וצריך לחכות לתוצאות החקירה," אמר.

האם זה דומה למה שאומרים פלסטינים על הפיגוע בדולפינריום או סגן שר החוץ המצרי על מעורבות המוסד בהתקפה על התאומים?
בהחלט יעלה על הדעת 59680
זה ההמשך הישיר של ירי מחבלים על צה"ל מתוך רכוזי מתפרעים-זורקי-אבנים, ומתוך אוכלוסיה אזרחית צפופה (ע"ע בית ג'אלה, הירי על פסגות ועוד) כחלק ממלחמת ההסברה הפוליטית. בנוסף זה משרת את האנטרס של מי שרוצה להכניס בכוח את ערביי מזרח י-ם, שהיו בשקט שנה וחצי, למלחמה. ואנטרס זה יכל אולי להסביר את הדבר התמוהה מדוע נזרקו אבנים על השוטרים שבאו לנטרל את המטען. כמו שיובאו מתסיסים ליפו ולמקומות נוספים במאורעות אוקטובר במגזר הערבי.

אני לא רואה שום בעיה עם כך שערבים פוגעים בערבים. זה קרה פעמים רבות בעבר (אחד הנתונים שנכרתו במוחי הוא שבתקופת האנתיפאדה הראשונה 87-93 נרצחו 1124(!) פלסטינים בידי פלסטינים). הדבר הוא מאפיין מובהק של ארגוני טרור, שנלחמים למען שליטה ולא למען שיחרור.

בכל מקרה, אני מציע לחכות לתוצאות החקירה.
בהחלט יעלה על הדעת 59681
אני מקווה שכוונתך בפסקה השניה היא לאי קיום בעיה מבחינה עובדתית ("היתכן שערבים יבצעו פיגועים באחיהם הערבים, היעלה על הדעת?" כן, לדבריך), ולא למשהו אחר.
בהחלט יעלה על הדעת 59685
זו בדיוק היתה הכוונה. אני חושב שזה ברור מההקשר, לא?
נראה כמעט מתבקש מההקשר.. 59686
..אבל יש לטעמי פגם בניסוח.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים