המדינה עוברת לאזור חיוג אחד, תעריפים ישונו בהתאם 918
משרד האוצר אישר אמש (ב') לחברת בזק לשנות את שיטת התעריפים ולהפוך את המדינה לאזור חיוג אחד.

לפי הסיכום, תבוטל ההפרדה בין שיחות עירוניות לבינעירוניות על־ידי אזור חיוב אחד לכל הארץ. בנוסף, הוחלט להעמיד את התעריף על 14 אגורות לדקת שיחה ביום ולהשאיר את התעריף הקיים של 2.5 אגורות לדקת שיחה בלילה. הסיכום כולל גם את הארכת שעות תעריפי היום בשעתיים ומעתה תעריפי היום יונהגו בין השעות 7 בבוקר ל- 7 בערב, ותעריפי הלילה יונהגו בין 7 בערב עד 7 בבוקר שלמחרת.

עוד הוסכם, כי תעריף המינימום לשיחה יוזל מ- 22.8 אג' ל-‏21 אג' בלבד וכי התעריף החודשי (דמי שימוש) יעודכן בשיעור עליית המדד בלבד.

כיום נחלקים תעריפי בזק בין שיחה עירונית לשיחה בינעירונית. משעה 8 בבוקר ועד 6 בערב גובה בזק תעריף של 9 אגורות לדקת שיחה עירונית ו- 26 אגורות ביום לדקת שיחה בינעירונית. מ- 6 בערב ועד 8 בבוקר למחרת מחייבת בזק לפי אזור חיוב אחד כאשר כל דקת שיחה מסתכמת ב- 2.5 אגורות לדקה.

השינוי בתעריפים, שהוא שונה במקצת מהתעריף שדרשה חברת בזק (העלאת תעריף הלילה ל- 4 אגורות לדקה), לא צפוי להשפיע על הכנסותיה של החברה.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ועדת הכספים של הכנסת צריכה לאשר 60793
לכבוד מה הבלונים ? 60861
לטל נולד בן והאייל חוגג 60876
בלונים ליד הקצוות של הקרניים לא מצויים בסכנת פיצוץ?
תודה 61909
תודה לכל מי שאיחל מזל טוב (כאן, בדואל או בטלפון), ולכל הדורשים בשלום הרך הנולד ואימו. תודה גם למי שתלה את הבלונים בראש האתר (דובי, אני משער). אפשר להוריד :-)

תשובות לשאלות שהופיעו במקומות שונים: שמו בישראל סתיו, והברית נערכה שלשום.

מסיבות טכניות שונות אין לי גישה נוחה לאינטרנט בימים אלו, למעט כשאני בעבודה. לכן "נעלמתי" מהאתר (עוד לפני הלידה), ולכן גם אני עונה לדואר באיחור רב כל-כך. אם מישהו צריך תשובה דחופה בענייני האייל, דובי הוא הכתובת הנכונה (במקרה הצורך, הוא יודע איפה למצוא אותי).
אין בעד מה 61948
גם לבנם של עופרה ונדב כוכבי "לגעת באושר" קראו סתיו. צירוף מקרים מופלא הוא שהסידרה המדוברת משודרת בימים אלו בערוץ 10 החדש והנהדר.
תודה 62097
ראשית, מזל טוב
ושנית סקרנות: מדוע סתיו אם התינוק נולד באביב??
באמת שאלה טובה 62120
- אביב, שנולד בכלל בקיץ.
השאלה לא משהו 62138
מובן שאינני יכול לענות במקום טל, אבל מה הקשר?
נדמה לי שאינדיאנים נותנים לילדיהם שמות המשקפים את מאורעות הרגע. ישראלים נותנים לילדיהם שמות שאמורים לשקף שאיפות, אסתטיקה ועוד.

כלומר - אינדיאני יקרא לבנו 'חורף גשום'. ישראלי יקרא לבנו 'סתיו'.
תודה 62376
כי הוא הקדים את זמנו.
הקדים בחצי שנה? 62377
לא ממש 62380
אבל למה להיות קטנוני?
ויש לתמונה url? 182658
ודאי 183079
תודה 183080
כמובן שהייתי מוצא זאת לבד אלמלא נהגו הגויים הרשעים לכתוב balloons.

האוסף שלי כרגע כולל את כל התמונות שפורטו באיזשהו דיון ישן (שכחתי כבר איזה) פלוס כמה בונוסים. מדובר כמובן רק על התמונות מראש העמוד, לא על זוטות כמו battle.gif או moose.gif. מה חסר לי?

ayal-baloons.gif
ayal-blink.gif
ayal-elections.gif
ayal-hanuka.gif
ayal-hanuka2.gif
ayal-hanuka3.gif
ayal-hanuka4.gif
ayal-hanuka5.gif
ayal-hanuka6.gif
ayal-hanuka7.gif
ayal-hanuka8.gif
ayal-idf-memorial.gif
ayal-indep-roasted.gif
ayal-indep.gif
ayal-indep2.gif
ayal-indep55.gif
ayal-memorial.gif
ayal-passover.gif
ayal-purim.gif
ayal-purim2.gif
ayal-rosh.gif
ayal-rosh2.gif
ayal-shavuot.gif
ayal-snow.gif
ayal-sukkot.gif
ayal-wedding.gif
ayal.gif
ayal1.gif
ayal3.gif
ayal4.gif
ayal_2002.gif
תודה 183081
אני לא בטוח שיש כאן דברים שאין אצלך, אבל אתה מוזמן לעיין בתגובה 50649 .
תודה שוב 183082
זה בדיוק הדיון הישן אותו הזכרתי. מה, באמת לא חסר לי כלום? אני ארכיבאי-זוטא.
שירות לקהילה 184312
לפני שארכיבאים שונים ומשונים יתחילו להוריד את התמונות משרת האייל, האומלל גם כך (לא מספיק שהוא מעביר 34.4 קריאות גודווין לשניה ושהוא מקבל על כך בעיטות במקום תודה?), שמתי את כל התמונות מהרשימה על שרת האוניברסיטה.

(דיסקלייזמר: התמונות יוסרו כשאצטרך את המקום ו/או אם חברי המערכת יבקשו שאסיר אותן).
חסר לך אחד 184314
ayal-2003
שקר וכזב!!! 184338
;-)
ועדת הכספים של הכנסת אישרה 69021
התעריפים החדשים יכנסו לתוקפם ב- 14 במאי.
ועדת הכספים של הכנסת אישרה 69023
אבל לא בדיוק כמו שסוכם - מחיר מינימלי לשיחה לא ירד ל-‏21 אג' כפי שהובטח, אלא רק ל-‏22.5 אג', כלומר בסה"כ 3 עשיריות האגורה פחות משהיה עד עכשיו. קצת יותר מאחוז עלוב אחד הפתחה.
תעריף המינימום לשיחה 60881
מישהו יכול בבקשה להסביר (כלכלית וטכנית) למה המינימום שנגבה לשיחה (על עצם התחלת החיבור בין המתקשר למקבל השיחה) הוא יחסית כל כך גבוה? לעומת 2 אגורות לדקה של המשך קיום השיחה-קשר. האם זה מוצדק והגיוני (שוב מבחינה כלכלית וטכנית)?.

נראה לי שההחלטה מבורכת, אבל האם המשמעות בעתיד תהיה שיוסיפו סיפרה למספרי הטלפון?
תעריף המינימום לשיחה 60894
לשאלה האחרונה:
לא. ראה
כל הכבוד ל ''חברה של המדינה'' 60962
בזק לעולם אינה מעלה מחירים. היא רק משנה את שיטת התשלומים חדשות לבקרים.
אז איך זה שחשבון הטלפון שלי הולך ומתנפח מבלי שאני מוסיף שיחות ?
כל הכבוד ל ''חברה של המדינה'' 60964
להשוואה, חברת הטלפונים הגדולה ורייזון שמשרתת את צפון מזרח ארה"ב מעלה את תעריפי השיחה מטלפונים צבוריים מ25 ל50 סנט, אבל מבטלת את הגבלת 3 הדקות. זו ההעלאה הראשונה מאז 1984.
תיזכורת זה 69669
המדינה עברה לאיזור חיוג אחד.

חיוב, חיוב 69848
המדינה עברה לאיזור *חיוב* אחד. למה לבלבל אנשים סתם?

ובאותה הזדמנות, שימו לב: מחיר המינימום לשיחה הוזל מ-‏22.8 אגורות ל-‏22.5 אגורות (בדקתי באתר של בזק - זו לא טעות!).
מעתה, כל פעם שאתם משוחחחים במשך תשע דקות או פחות בשעות הערב - חסכתם שלוש עשיריות אגורה! חישבו מה תוכלו לעשות בכל ההון שיתפנה לכם בעקבות ההוזלה הזאת.
חיוב, חיוב 69852
נכון! נכון! נכון!

האמת שאני יכול לנחש מדוע עשיתי את הטעות הזו. בימים האחרונים אני תוהה מדוע לא להפוך את כל הארץ לאיזור חיוג אחד בן 8 ספרות וזהו.
חיוב, חיוב 69853
נדמה לי, שזאת בדיוק התכנית של בזק.
חיול? חיוך? 69860
נדמה לי ש"בזק" איננה המחליטה בעניינים כאלה. הנה מה שכבר כתבתי כאן:
תגובה 60894
חיול? חיוך? 69879
לא טענתי ש"בזק" מחליטה בנושא זה. לפי זכרוני, "בזק" הציגה תכנית לפיה יבוטלו לחלוטין אזורי החיוג. אין לי מושג אם משרד התקשורת אישר תוכנית זו.
לפני כשנה וחצי, "בזק" פרסמה הודעות בעיתונות בנוגע לביטול אזור חיוג 06. נאמר שם, אם זכרוני אינו מטעני, שמהלך זה הוא חלק מתהליך כולל של ביטול חלוקת הארץ לאזורי חיוג שונים.
חיול? חיוך? 69888
אבל מה שהמהלך הזה נתן למשרד התקשורת זה את האפשרות לתת לחברות הסלולר גישה למספרי 06X (סלקום קיבלה כבר את 064, למשל).

אם יהפכו הכל לאזור חיוג אחד, איך יתקשרו מסלולרי לבזק? יהיה "אזור חיוג בזק"?
חיול? חיוך? 69893
אני דווקא יכול להבין את זה. בזק תעדיף "בידול" של הרשת שלה מהרשתות הסלולריות. שיחה מבזק לבזק תהיה "בלי קידומת" ושיחה מבזק לסלולרי תהיה "עם קידומת", מה שמשדר, לדעתי, עלות גבוהה יותר. פסיכולוגיה בגרוש?
התהפכו היוצרות? (שינוי בתכניות?) 135751
לפי "הארץ", משרד התקשורת מציע לבטל את אזורי החיוג הגאוגרפיים ומתן הקידומת 02 כקידומת יחידה ל"בזק" ו-‏05 כקידומת משותפת לחברות הסלולר. דווקא "בזק" מתנגדת.

כל הארץ בית שמש 135770
02 זה הקידומת של בית שמש!
כל הארץ בית שמש 135771
וגם של נוה יעקב!
התהפכו היוצרות? (שינוי בתכניות?) 135780
מה יכולים להיות השיקולים של בזק?

אולי הידיעה כי מרבית הציבור טרם הפנים את העובדה שמבחינת מחיר, אין הבדל בין שיחה מקומית לבין-עירונית, ולכן מספר השיחות הבינעירוניות לא גדל (או לפחות, לא באופן משמעותי)? אני משער כי שיחה בינעירונית (הכרוכה במספר גדול יותר של מרכזיות) עולה יותר לבזק.
הפוטונים שוחקים את הסיבופטים? 135787
אני דווקא משער כי שיחות טלפון לא עולות כלום ל"בזק", ממש כשם שרשיונות ל"Microsoft Office" לא עולים כלום למיקרוסופט. גם קמפיין ה"מחיר אחיד", לפחות בקירוב מסדר ראשון, מראה ש"בזק" מעוניינת שהציבור יפנים את העובדה שמבחינת מחיר, אין הבדל בין שיחה מקומית לבין-עירונית, ושכתוצאה מכך מספר השיחות הבינעירוניות יגדל (זה הרי לא יבוא על חשבון המכירות של המוצר "שיחות מקומיות", אז למה לא?).

הדבר היחיד שעלה בדעתי בינתיים כסיבה להתנגדות הוא שאיחוד אזורי-החיוג יחייב השקעה כספית של "בזק" שמשרד התקשורת לא מתכוון לממן, ושלא יועיל לחברה. אולי יש גם שיקולים הקשורים בעסקי מדריכי-הטלפונים ובקשרים בין "בזק" לבין "דפי זהב". לא מתמצא בזה.
רק אלו עם המטען השלילי 135791
הנה עוד רעיון - אם 02 זה בזק, ו-‏05 זה סלולרי, אז אולי 03 יכול בעתיד להיות מוקצה למפעיל קווי שיתחרה בבזק?
רק אלו עם המטען השלילי 135792
נראה לי שדווקא למפעילים יש אינטרס בקידומות-מפעיל, ולא בקידומות גיאוגרפיות (כפי שאתה עצמך טענת בתגובה 69893), לכן זה לא מסביר את עמדת "בזק".
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135793
ברגע שעובדת קיומה של תחרות היא עובדה מוגמרת, אזי אני רואה אינטרס בבידול:"02 אגורה אחת או שתיים, 03 חור בכיס וכאב ראש". כל זמן שאין מתחרה קווי לבזק נראה לי שכדאי לבזק דווקא להתפרש על מרחב המספרים, תוך ציון העובדה ש"05 זה סלולרי, גם יקר וגם קורן", כדי לדחות כמה שאפשר את כניסתה של תחרות קווית, ולהקשות עליה.
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135796
אני לא מבין את הטיעון. אם קידומות-מפעיל עושות את התנאים למתחרה החדש קשים יותר, אז ''בזק'' צריכה להתעקש עליהן כדי להפחית את הכדאיות של תחרות, כדי לא להגיע למצב בו יש לה מתחרים. (בכל אופן אני לא חושב שמבין כל התנאים שהרגולטור יוצר, דווקא שיטת המספור היא תנאי משמעותי באפשרות של ספק חדש לחדור לשוק, ובכל מקרה לרגולטור יש דרכים לפצות על הנזק לכאורה שבבחירה באחת משתי האלטרנטיבות).
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135821
כמו שאני רואה את זה, בשלב הנוכחי לבזק כדאי... לא לעשות כלום. כל שינוי מצידה, כל זמן שאין תחרות, הוא בבחינת השקעה לבטלה. אני חושב גם שכל שינוי שנעשה עכשיו, לכאורה ללא פיצוי או בפיצוי מופחת, יכול לזכות את בזק בפיצוי או בפיצוי מוגדל כאשר יתבקש בנוכחות מפעיל מתחרה בהקמה. כלומר, שוב, עדיף לבזק לבצע את השינוי מאוחר יותר, ולא עכשיו. אם תהליך השינוי הוא תהליך שאורך זמן, אז לבזק יש יתרון נוסף בכך שהיא יכולה לדחות עוד את התחרות (כיוון שברגע שתהיה קבוצה נוספת שתעמוד בתנאים להיות מפעיל קווי, ידרש פרק זמן נוסף כדי לבצע את השינוי במספור הקווים) ו''לסחוט'' עוד פרק זמן של מונופול. אולם, אני חושב שפרק הזמן הזה כנראה יבלע ממילא בתוך פרק הזמן שידרש מהחברה המתחרה כדי להניח את תשתית הטלפוניה.
כשנגיע לגשר ניצור תנאים 135833
כמו שאני רואה את זה, עכשיו בזק יכולה לנסות לשדל את משרד התקשורת לפצות אותה על המעבר לאזור חיוג אחד (וזה כנראה מה שהיא עושה במהלך הנוכחי של הבעת-התנגדות חריפה). אם מתישהו ייכנס מתחרה לשוק, בזק כנראה תעדיף שתהייה לה קידומת-מפעיל (כך אתה אמרת בתגובה ההיא), אבל במצב הזה, משרד התקשורת לא הולך להתחיל לחשוב אפילו על לפצות אותה על זה ("הרי אתם אלה שמבקשים קידומת לעצמכם!"), ואף יוכל להציג את הסכמתו לכך כמתן יתרון תחרותי ל"בזק", ובתמורה לתת הטבות למתחרה החדש.
חיול? חיוך? 69916
אז למה משמשת הקידומת של 07? (לשעבר אזור הנגב ודרומה...)
חיול? חיוך? 69917
אני לא רוצה לחשוב על היום שבו יהיו כל-כך הרבה פלאפונים עד שיצטרכו גם 07X, אז אני מעדיף לא לענות על השאלה.
חיול? חיוך? 69942
הקידומת בצינון, ומיועדת לצרכים עתידיים. את מוזמנת לעיין בסעיף 3.3.5 בתכנית המספור:
חיול? חיוך? 69941
אלא ש- 06 ו- 07 מיודעות, לפי התכנית (לא, לא התעייפתי מלתת את הלינק:
), לשימוש עתידי, ואילו חברות הסלולר יתכנסו כולן למספרים בני 8 ספרות בקידומת 05.
חיול? חיוך? 70012
רגע, לפי התוכנית הזאת - מה יקרה למספרים הירוקים?
נו, אלה שפעם היו 177 והיום הם 800-1
חיול? חיוך? 70014
כתוב שם, שחור על גבי PDF, ש- 1800 יישארו 1800.
חיול? חיוך? 134935
כשלב-ביניים, חברות הסלולר יתכנסו למספרים בני 7 ספרות בקידומות
05x
למרות שבסופו של דבר תיאלץ להיפרד ממנה, "פלאפון" מתאמצת לשמור את 050 לעצמה בשלב זה. מדוע? על כך במהדורה המודפסת של "הארץ":
טעות במספר 134953
לפי הכתבה, יש בארץ כ- 6.08 מליון מנויים. היתכן?
טעות במספר 134956
בטח התכוונו ל 8.06.
טעות במספר 134957
אני משער שהכוונה היא למספרים פעילים ולא ללקוחות.
חיוב, חיוב 94601
רגע : אם זה חיוב ולא חיוג (נו, ברור שלא חיוג), למה לא שיניתם את זה בשביל אנשים שנורא דחוף להם לקרוא עדכוני חדשות מלפני חצי שנה?

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים