מערכת החינוך תושבת החל מיום א' בשל בעיות אבטחה 947
נציגי ארגוני המורים וההורים החליטו היום (ה') להשבית את הלימודים בכל מוסדות החינוך החל מיום א' בשל בעיות אבטחה.

ההחלטה התקבלה לאחר דיון בוועדת החינוך של הכנסת בו נדונה הסוגיה. לדברי נציגי ארגון המורים, נציגי הגופים הממשלתיים בדיון העבירו את האחריות זה לידי זה. ''כולם הסכימו על כך שאין מי שיאבטח את מוסדות החינוך, והציעו שההורים יתנדבו לעניין'', אמרו נציגי ארגון המורים.

הדרישות המרכזיות שעלו בדיון נגעו להארכת שעות האבטחה, חקיקה בעניין אבטחה כמקצוע מועדף ושמירה ואבטחה בגני ילדים.
קישורים
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מזל שמצאו על מה לשבות... 64359
נהדר! הילדים יהיו הרבה יותר בטוחים ברחובות.
בהתחלה הם משאירים את ביה"ס פתוח בחג כדי שלילדים יהיה מקום בטוח לשהות בו ועכשיו פתאום זה המקום הכי מסוכן בעולם.
אם המורים וההורים כל כך רוצים אבטחה שיתנדבו לשמור פעם בשנה.
שורה תחתונה (וזה לא נעים לי להגיד): אם ירצו לפוצץ בי"ס יצליחו. אם אני יכול לחשוב על 100 דרכים לעשות זאת למרות השמירה וכו' אז אני בטוח שגם הם יכולים.
קשקשנות לשמה 64363
"אם ירצו לפוצץ בי"ס יצליחו."

אני מבין שהאדון הנכבד בקיא בנוהלי אבטחת מוסדות חינוך ובעל ידע נרחב בשיטות פגיעה באזרחים של המחבלים הפלסטינאים, כי אחרת חידה היא לי כיצד יכל לעלות על דעתו 100 דרכים שונות לפוצץ בתי ספר.

מספיק עם הקשקשת. מילא היית אומר "לדעתי", אבל הקביעה שלך כאילו בתי ספר הינם המוסדות הכי לא מאובטחים בארץ היא ממש מקוממת, שלא לדבר על לא נכונה.
קשקשנות לשמה 64365
(אם אתה, קורא יקר, פלסטיני שחושב לארגן פיגוע התאבדות, נא לא לקרוא את השורות הבאות, שלא יגידו שאני נותן לכם רעיונות‏1)

נכנס לו בחור בן 17 לבי"ס תיכון כשעל גבו תיק עמוס. מי בודק אותו? איזה שומר מכיר את כל התלמידים? איך הוא יודע מי לבדוק ומי לא? הוא לא. אז מה הבעיה לשלוח איזה בן 17 פלסטיני לבי"ס תיכון ולהתפוצץ באמצע הבי"ס?

1 נ.ב., בהתקיימו של התנאי לעיל, אתה חלאה.
קשקשנות לשמה 64408
לא רק בתוך. גם בכניסה העמוסה לביה"ס לקראת השעה 8.
בימים האחרונים אני שומע שהורים מתכננים לאבטח גם את התור בכניסה לביה"ס. הם רוצים שהלתמידים יגיעו בשעות שונות ויהיו אזורי בידוד בהם התלמידים ילכו בתורים אל תוך ביה"ס עם מרווחים ביניהם.
זה לא שאני לא סימפטי לדאגותיהם אבל זה פשוט מגוחך.

חוץ מזה, גם אם בתי הספר יהיו מאובטחים כמו הבית הלבן, אז מה? אין תחנות אוטובוס? אין גני משחקים?
יש דרכים! 64428
להתייאש זה כמובן תמיד פשוט..., אבל,

יש בהחלט מה לעשות:

א. יש להפסיק עם היללות של ההורים. תרבות "המגיע לי" שפשטה בארץ, חייבת להיפסק!

יש לכם ילדים בבית הספר, מצויין. יש להעביר חוק, כפי שהיה דרך אגב שנים רבות בישראל, חוק המחייב כל הורה לשמור בבית הספר. כך בוודאי יכולה להיפטר בעיית השמירה, ומי בדיוק הם חושבים ישמור על הילדים שלהם, אם לא ההורים עצמם?

ב. יש להציב בשער בית הספר בשעות הכניסה לבית הספר מורה שיעמוד בשער ויזהה את התלמידים. כעת בלי לומר "לא מעשי". מי שיודע, זה מה שהיה בכל מוסדות החינוך בפורים האחרון. יש מורה, שמזהה את התלמידים. בנוסף ניתן לחלק כל יום פתק מיוחד בצבע מיוחד, פתק שהוא בצירוף זיהוי אישי על ידי מורה, יאפשר כניסה.

ג. יש לחייב את ההורים לעבור אימון ירי. מה הבעייה בדיוק? מרבית ההורים הם בוגרי צבא, בנשק הם כבר ירו בחייהם. שיתאמנו בלשמור על חיי ילדיהם.

ד. יש לתת לשומרים נשק משמעותי. אין לתת להורים אקדח אלא רובה. הסיבה היא שאקדח הוא ממש לא נשק קל לתפעול. רובה כן.

ה. יש להשתמש בתלמידי י"א - י"ב. הבחורים האילו יכולים להתנדב למשא"ז על פי חוק, אז מדוע לא לשמור על בית הספר שלהם עצמם? אימונים צבאים ממילא הם מקבלים במחנה גדנ"ע בי"א, אז שישמרו על בית הספר שלהם עצמם.

עם כל כך הרבה בחורים בכיתות י"א -י"ב, כל בעיות האבטחה יהיו כלא היו.

ו. להשתמש בתלמידי גדנ"ע קליעה. הבחורים והבחורות האילו הם עידית שעידית בתחום. מי שמכיר, יודע. הבחורות והבחורים האילו מסוגלים לפגוע במטבע של שקל מ 50 מטר. הרבה יותר טוב מכל חייל שאני מכיר, כל חייל שאיננו ביחידות מיוחדות או צלף מקצועי.

עם תלמיד כזה על גג בית הספר, ותלמיד אחר בשער ובתוספת מורה שיזהה את התלמידים בשער, בית הספר יהיה מאובטח כמו שהרבה מקומות לא יהיו בישראל.

אפשר לעשות הרבה, הרבה מלבלבל את המוח על "אי אפשר".
איפה אתה חי? 64430
להורים אין עבודה? להורים אין קריירה? מי בדיוק יממן את ימי ה"מילואים" שיבולו בשמירה על מוסדות הלימוד?
הרבה יותר הגיוני ליצור עוד מקומות עבודה למאבטחים, מאשר להכניס עוד גורם מערער לכלכלה.
תשובה לא עניינית. 64431
שי, המקום הזה, שאתה חולם לגור בו? אני לא רוצה לחיות שם.
זה בסדר 64432
גם הוא לא רוצה שתחייה שם.
זה בסדר 64434
גם זה נכון...

שי, מה שלומך?
דובי, אני לא כותב בעילום שם 64438
אז, הד"ש מיותר.

חוץ מזה, אני כן רוצה שתחייה כאן. בניגוד לשמאל, אני לא מכריז על חלקים מהעם "כגרועים מהערבים", כפי שאפשר לשמוע בשמאל על החרדים.

מעבר לכך, ימי עבודה אבודים? הממממ, בוא נראה, בית ספר עם 600 תלמידים, כמה ימי עבודה הולכים להורה? אה, פחות מאחד לשנה, לשנה!

חוץ מזה, כעת עם פשעיהם של רבין פרס ו..., אין ברירה, זה המצב עד שנכניע את השטן הפלשתינאי. אז קדימה לשמור על בית הספר, חיי הילדים קודמים לוויכוחים.
דובי, אני לא כותב בעילום שם 64449
לאחר שיחת טלפון עם הנ"ל (שבא עורככם היקר הגן בחירוף נפש על ארכיון האייל!) הגענו לעמק השווה והחלטנו שמוטב לתת למובטלים לשמור בבתי ספר בתמורה לדמי האבטלה שלהם. ושלום על ישראל.
לא בדיוק דובי, לא בדיוק. 64453
הלו, מה קרה לדיווח מדוייק?

השורה התחתונה הייתה, לפחות להבנתי, ששילוב חלקים מההצעה, יחד עם הגברת האבטחה על ידי מובטלים, לרבות מניעת דמי אבטלה ממי שמסרב ומעדיף לשבת בבית חסר מעש, זה יכול להיות הפתרון. אני אכן חושב שישנם מקומות בהם יש חומר אנושי מתאים להצעות שתוארו מעלה, ויש, כפי שדובי טען, מקומות בהם שיטה זו לא תצלח ויש להשתמש באבטחה בתשלום.

אני בהחלט מקבל שיש מקומות בהם הצעתי מעט קשה לביצוע, אולם בהחלט סבור שיש לשלב את כל היכולות על מנת לתת מענה כאן ועכשיו לבעיית האבטחה.

תקציבים, אם בכלל יגיעו, יגיעו עוד הרבה זמן. את בתי הספר צריך לאבטח עכשיו.
אפשר פירוט 64477
לגבי ההגנה בחירוף נפש על ארכיון האייל?
אפשר פירוט 64534
גל של חרטה שוטף את הארץ, ומספר אנשים פנו אלי בבקשות למחוק מאמרים ישנים שלהם, שכבר אינם תואמים את דעותיהם. אני הגנתי על הארכיון בגופי.
תודה 64656
זה בטח אותם אנשים שמתעקשים לשלוח אליך טיוטות של הגיגיהם.
יפה עשית 64676
שנאמר: דע מנין אתה בא ולאן אתה הולך, ומוזר לי שיש אנשים שרוצים למחוק את עקבותיהם. הזמן זז, המציאות משתנה ועמה באורח טבעי הפרספקטיבה עליה. יפה עשית שהגנת על הארכיון ואני מקווה שלא יצאת שרוט מדי אחרי המתקפה עליו.
יש דרכים? 64464
בתיכון שלי היינו צריכים לשמור (בשער ביה"ס ובחניה). לא רק בי"א-י"ב. אף אחד לא ממש לקח את זה ברצינות - אלו היו בעיקר תירוצים להתחמק משיעורים משעממים (ספורט היה הלהיט) אן להשלים שיעורי בית. לא רק שלא אהבנו את זה - לא נראה לי שלמישהו מאיתנו היה ברור מה בדיוק אנחנו אמורים לעשות אם יקרה משהו. לי בטח לא.
לא, לא כל תלמיד בי"א-י"ב עובר אימוני גדנ"ע - אני, למשל, לא עברתי אימון כזה, ואני לא חושבת שמישהו מהחברים שהיה לי בתיכון כן עבר (אני לא מוכנה להתחייב בשם כל השכבה). לירות גם היום אני לא יודעת (כן, אחרי צבא. סיפור ארוך ולא רלוונטי). אז מה בדיוק הייתי אמורה לעשות? להגיד "בבקשה אל תתפוצץ כאן"? לצרוח?
והאמת היא, שאני גם לא יודעת כמה מורים היו שבאמת מזהים את כל התלמידים...
יש דרכים! 64494
א. מתוך הכרות מעמיקה עם התרבות הנפלאה הזו... אני לא חושבת שהדרישות של ההורים כלולים בזה. אמא שלי לא מסוגלת להגן עלי מפני מחבל עצבני. גם לא אבא. (אני מניחה לפחות. יכול להיות שיש להם כוחות שלא ידעתי על קיומם.)
מי אני חושבת ישמור על הילדים? אולי זה ישמע אבסורדי אבל... מאבטחים.
כן, כן. כמו שאני לא מצפה מאמא שתטפל בי כשאני חולה באמת (ואני לא מתכוונת לקצת צומי כשאני עצובה, או כואב לי הראש) אלא מרופא, ככה אני לא מצפה מהם שישמרו עלי במצב מלחמה.
ב. מסכימה בהחלט. ואם מורה אחד לא מזהה את כל התלמידים, אז לשים מורה מכל שכבה. (ואם מורה לא מכיר את כל התלמידים בשכבה שלו... טוב- במקרה כזה זה סתם עצוב. אלא אם מדובר על שכבה של 20 כתות.)
ה. למען האמת, בבית ספר שלי רק תלמידי מגמת ערבית עברו קורס גדנ"ע, וגם זה, בערבון מוגבל. אבל בלי קשר, להפעיל רובה גם בחורות יכולות...
ו. תלמיד אחד עם רובה על הגג, שני עם רובה בכניסה, ומורה עצבני בשער? הממ... אם הייתי עדיין תלמידה נראה לי שהייתי מבריזה מזמן הביתה. ויפה שעה אחת קודם! :-)
ומה עם הרעיון הפשוט יותר: 64576
תעודת תלמיד לכל תלמיד, עם תמונה ושם בית-הספר? כן, אפשר לזייף אותן, אבל די קשה לעשות את זה מהשטחים (אתה צריך להחליט מראש לאיזה בית-ספר לחדור). למיטב ידיעתי, אגב, אינני זוכר פיגוע שבו השתמשו פלסטינים בתעודה מזויפת כלשהי כדי להיכנס למקום מסוים.
אווילות לשמה 64403
הקביעה שביה"ס לא מאובטחים אינה הקביעה שלי ובדברי ציינתי את האבסורד שבטענה זו. עם זאת, אין יכולת לאבטח ב100% את בתי הספר.

כל אוויל יודע שאין דרך בטוחה לעצור מחבל מתאבד.
מי שמוכן להקריב את חייו ויש לו טיפת שכל כמעט תמיד יצליח לפגוע במטרה.

"נוהלי אבטחת מוסדות חינוך ..."?? ואני הקשקשן??
תעשה לי טובה ותעשה סיור קטן בשכונה ליד בית הספר. אם אתה לא מצליח לחשוב על לפחות 10 שיטות שונות להכניס לתוכו פצצה אז חבל שאתה לא בצד שלהם.
על מה אנחנו מדברים? 64465
שוב אני מציין:
עד כה לא נרשמו נסיונות פגיעה של פלשתינאים בבתי ספר יהודיים מאז שנות ה-‏70, אז היה פיגוע רצחני במעלות.

נראה לי שההיסטריה מיותרת.

נהוג לשאול אותי בשלב זה: אז אתה מעדיף להמתין לפיגוע?

התשובה שלי היא שכמו בכל דבר אחר, אנו מגיבים לתרחישים מציאותיים. מילא, אם היו התראות של מערכת הביטחון בעניין זה. אני מניח שאם היו התראות, היו מיידעים בכך את הציבור.

מה שבטוח הוא שהוצאת הילדים מבתי הספר לרחובות אינה מקטינה את סיכויי הפגיעה.
על מה אנחנו מדברים? 64514
מה עם המטען על אוטובוס הילדים, שהיה בדרכו לבי"ס, בכפר דרום?

אגב, אני מאמין כי מרבית ההורים לא יאפשרו לילדים "לצאת לרחובות" אלא ירתקו אותם לבית.
על מה אנחנו מדברים? 64516
תקיפת האוטובוס היתה תקיפה של אוטובוס. לא של בית ספר. אינני יודע כיצד נבחרה המטרה. אני מאמין שתקיפה של בית ספר היתה מצטיירת פחות טוב בתקשורת העולמית, דבר שיש לו רלוונטיות אצל הפלשתינאים.

אמור לי בעוד 10 שנים כיצד הצלחת לרתק ילד לבית. לי, אגב, יש שיטות שספק אם הן רלוונטיות אצלך (שלושה ילדים יכולים להעסיק זה את זה).
לא יאפשרו לילדים לצאת לרחובות? 64599
ומה בדיוק אמורים לעשות הורים לילדים מעל גיל 11?
לא כל כך פשוט לרתק אנשים לבית שלהם.
בעיקר כי כל פסח היינו מרותקים פחות או יותר לבתים. ובכנות- די נמאס.

אז אני אמנם לא בדילמה הזו- את בית ספר כבר סיימתי, ועד שיהיו לי ילדים, מממ... טוב, בוא רק נגיד שזה לא דבר שאני צריכה לדאוג לו במיוחד במהלך המלחמה הנוכחית. אולי הבאה.

אבל כשאני הייתי בשבוע האחרון בבית, עמדתי להתחרפן. פשוט לא יצאתי מתחום היישוב, ופשוט הרגשתי חנוקה. שוב, לי יחסית היה עוד קל- כל החברים שלי באזור ופשוט עברנו מבית לבית.
אבל איך שחזרתי לתל אביב, תחושת המחנק רק התעצמה. בעיקר כי במרחק יריקה (ויריה) ממני יש עולם ומלואו שעד לפני שלושה שבועות היה אחד מהיעדים העדיפים עליי לשוטטות נטולת מטרה.
ביום רביעי האחרון הלכנו לטיילת בלילה- לא רק שכל יפו הייתי עסוקה בלהסתכל ימינה ושמאלה בניסיון לראות את המפגע הבא (מה שהתגלה כמיותר לחלוטין. לא היה כלב בחוץ), אלא שכשהגענו לטיילת לא זכרתי אפילו שיש חופש. היו בערך 10 אנשים. וזהו.
אז נכון שלא יותר מדי בטוח להיות עכשיו בחוץ, מצד שני, גם להשתגע זה לא כזאת אטרקציה.
שביתה?! 64473
לא. פשוט לא! לא איכפת לי איזה פתרון ימצאו רק שלא ישבתו!!! חצופים.
כנראה שעוד לא הבינו אי שם במערכת שכשהם מחליטים על שביתות (יותר מידי פעמים בשנה) הדבר משפיע על אנשים תמימים כמוני וגורם לי "לבלות" שעות נוספות בתפקידי רם המעלה.
בקשר לשמירה של הורים בבי"ס --> בתאוריה מדובר על רעיון לא רע אבל מה בקשר לבתי הספר שבהם אוכלוסית ההורים שאפשר להפקיד בידם כלי נשק היא דלה ביותר? בעיה קלה...
עדכון: 64621
מערכת החינוך ל א תושבת החל מיום א' בשל בעיות אבטחה
עדכון: 64635
שזה אומר ש... אני הולכת לאבטח?!
:/

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים