ממשלת ישראל מפרסמת את ''תיק ערפאת'' 984
השר דני נוה הציג בצהריים את הדו"ח שגיבשה ועדה בראשותו, ובו ראיות על תמיכה של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת בטרור, וסיוע במימונו.

הדו"ח מתבסס בעיקרו על מודיעין, מסמכי שלל שנאספו במבצע "חומת מגן", וממצאים שעלו בחקירות השב"כ. שני אישים נוספים שמעורבתם בביצוע פעולות טרור מודגשת בדו"ח הם ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי, ומפקד המודיעין הכללי, תאופיק טיראווי. לדברי נוה, הדוח מעלה כי "המפקד העליון האמיתי של גדודי אל־אקצא הוא ערפאת".

המדינות המרכזיות שמעורבתן בפעילות טרור מודגשת בדוח הן סעודיה, סוריה, עיראק ואיראן. סעודיה, על פי הדו"ח, העבירה באופן שיטתי כספי סיוע למשפחות מתאבדים. הדו"ח כולל גם מכתבי תודה שנכתבו לנשיא עיראק, סדאם חוסיין, על הסיוע.

עוד עולה מהדו"ח שהרשות הפלסטינית עשתה שימוש בכספי המדינות התורמות, ובהם כספי האיחוד האירופי, כדי לממן את פעילות הטרור. משרותיהם של מאות פעילי פתח שעסקו בטרור מומנו מתקציבה השוטף של הרשות, באמצעות 45 מיליון דולר שקיבלה מדי חודש ממדינות ערב ותשעה מיליון דולר לחודש שקיבלה מהאיחוד האירופי.

נוה הדגיש שאין מדובר בממצאים פוליטיים, אלא ממצאים "מקצועיים", שנאספו על ידי אמ"ן, השב"כ וזרועות הביטחון האחרות. לדבריו, הדו"ח ישמש כלי חשוב לשרון בפגישותיו בבית הלבן ובקונגרס, להוכחת הטענה שערפאת לא יכול לחזור להיות פרטנר לשלום.
קישורים
הארץ
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ניחוש: התיק לא ישנה הרבה 68633
האמריקנים יתנו לערפאת להבין שהם לא אוהבים אותו, אבל הם לא יחרימו אותו. ובאירופה הוא ימשיך להתקבל בכבוד מלכים.

לחוד, ובלי קשר ישיר, אבל בכל זאת-

שמעתם על המחבל השני שהיה אמור להתאבד יחד עם חברו במלון פארק? ביום הפעולה הוא היה חולה, ולכן לא יצא אליה!

היה לו נורא חשוב למות כשהוא בבריאות טובה, או מה?
ניחוש: התיק לא ישנה הרבה 68677
מה עוד נותנים למי שכבר יש לו שלושה או ארבעה מיתוסים באמתחת.

ב70 הוא הצליח לחמוק על אופנים מחוסיין והקים בלבנון את הפחתלנד. ב82 הוא יצא מנצח ומסמל וי דרך כוונת רובה צלפים ששרון נאלץ לנצור. ב2002 הוא יצא תשוש אחרי דיאטה של חומוס ותמרים מהמרתף (עם כל האסוציאציות הכרוכות) שבג'נין. נשיא הממלכה הפלסטינית הולך קודם כל לבדוק את המצב של העם שלו.

כל הטרמינולוגיה הרי משחקת לידיו - "מלחמה" קרי שני הצדדים לגיטימיים, "נשיא פלסטין", סופר לגיטימי בקהיליה הבינלאומית, למי שזוכר איך האו"ם הרשה לו לנאום בעצרת, חגור באקדח.

קוצר ראות כבר אמרנו?
ניחוש: התיק לא ישנה הרבה 68950
באיזה מובן בדיוק ערפאת יצא כמנצח? אני אישית הולך לחכות כמה שבועות, לפני שאסכים לקביעה הזאת. ואצטרך יותר מיציאה תוך סימן ה-V המפורסם בשביל להשתכנע.
Suicide is painful 68679
כבר היה אחד שאמור היה להתאבד בחיפה, לפני כמה חודשים והודיע למפעיליו בטלפון שאם זה לא קורה עד יום מסויים, אז הוא מבטל - כי יש לו מבחן למחרת, באוניברסיטה.
נראה לי שאין מה לקנא בהם.
הממ... בוא נראה... 68682
הוא קיווה למות לפני שייאלץ לגשת למבחן. אך אם לרוע המזל הוא עדיין חי ביום הגורלי ונאלץ לגשת, הוא כבר לא צריך למות, כי הנורא מכל כבר מאחוריו...
(ואם הוא יכשל הוא תמיד יכול להתנדב למבצע הבא...)

לא יותר פשוט לפוצץ את הפקולטה?
הממ... בוא נראה... 68691
לפוצץ את הפקולטה זה רעיון.
אני החלטתי לא לגשת למועד א' בפיזיקה קוונטית 1 מהסיבות הבאות:
1. היתה לי בחינה אחרת יום לפני.
2. אולי אחרי פיזיקה קוונטית 2 החומר יהיה יותר ברור.
3. אולי אני אהרג בפיגוע לפני מועד ב'.
הממ... בוא נראה... 68713
3. כדבר הפתגם: גם כשחרב חדה מונחת על הצוואר, אל תיוואש מן הישועה. (וכידוע, תשועת השם כהרף עין).
וול סטריט ג'ורנאל: ערפאת איש של הק.ג.ב 172221
איש הביון הבכיר ביותר שערק אי פעם מהגוש הסובייטי למערב, Ion Mihai Pacepa, מפרסם היום ב"וול סטריט ג'ורנאל" כי ערפאת היה עוד משנות השישים איש של הק.ג.ב, הוא מומן, חומש והוכשר על ידו. פקפה, איש שרות הביטחון הרומני, מספר שבמהלך שנות ה-‏70 הוא אישית העביר לערפאת כ-‏200 אלף דולר מדי חודש.

ערפאת ע"פ המאמר אינו פלסטיני כי אם מצרי ממשפחה בורגנית. הק.ג.ב. דאג למחוק כל רישום ביחס לעברו ועזר לו לבנות את תדמיתו. ערפאת היה מרקסיסט מושבע ופעל במשך שנים בהתאם לטקטיקות שפיתח הק.ג.ב.

במאמר פרטים מפתיעים ביותר, והיות שהוול סטריט ג'ורנאל הוא עיתון רציני ומכובד, מעניין אם הסיפור הזה יכה הדים בימים הקרובים.

הסיפור המלא:
וול סטריט ג'ורנאל: ערפאת איש של הק.ג.ב 172241
ונותר רק לתהות, מדוע שתק העריק הנכבד עד היום?
וול סטריט ג'ורנאל: ערפאת איש של הק.ג.ב 172256
טל,

אפשר שהעריק הנכבד שתק עד היום, אך גם אפשר שהוא דיבר כבר קודם והדברים פשוט לא הגיעו לאוזננו, לפחות לא בקול רם. אין זה שלא התפרסמו בתקשורת הישראלית מפעם לפעם אזכורים על הקשר בין הפת"ח לברה"מ, אך למיטב זכרוני התקשורת מעולם לא טיפלה בנושא ברצינות ולא בדקה לעומק את משמעותו.

לפני מספר שבועות התפרסם מאמר מאת ד"ר יואל פישמן על הקשרים של הפת"ח עם ברה"מ ועל דוקטרינת "מלחמת העם". מאמר זה מפרט איך הנחילה ברה"מ דוקטרינות מהפכניות מרקסיסטיות לפת"ח ולבכיריו. (גם הקשר עם רומניה מצוין בו).
During the 1970s and 1980s, the elite of the PLO developed close ties with the Soviet Union and with countries of the Eastern Bloc, such as the German Democratic Republic and Romania.

המאמר של הופמן קצת ארוך ואקדמי אך מאוד שווה קריאה. התזה שלו היא שברה"מ פיתחה דוקטרינה הקרויה "מלחמת העם" והיא כוללת אסטרטגיה וטקטיקה שבעזרתה יכולה קבוצה מהפכנית לערער את השלטון במדינה כלשהי ולהפילו בעזרת שילוב של מלחמת גרילה וטרור מחד גיסא והפעלת כלים מדיניים ותקשורתיים מאידך גיסא (שמסייעים בשלילת הלגיטימציה של השלטון הקיים). אחד הכלים המרכזיים הוא שיווי דימוי של "מלחמה עממית" לפעולותיה של הקבוצה המהפכנית. הופמן מתאר איך אימץ לו הפת"ח את דפוס הפעולה הזה שעוד שוכלל ע"י מהפכנים ממזרח אסיה (לפת"ח היו קשרים גם עם מהפכנים קומוניסטיים שם). אחרי שהופמן פורש את התיאוריה של מלחמה עממית הוא מראה כיצד ההתנהלות של ערפאת והפת"ח עד היום מיישמת את תורת "מלחמת העם" ממש לפי הספר (מה שקרוי "תורת השלבים" של הפת"ח אף הוא חלק מדוקטרינת "מלחמת העם"). הופמן טוען שישראל אינה מבינה את דוקטרינת "מלחמת העם" והדבר הוא בעוכריה.

המאמר המלא:
וול סטריט ג'ורנאל: ערפאת איש של הק.ג.ב 172248
זה שערפאת מצרי פורסם כבר בעבר, גם אם מוצנע.
וול סטריט ג'ורנאל: ערפאת איש של הק.ג.ב 176077
באדיבותו של רב"י, להלן מכתב שנשלח ל"וול סטריט ג'ורנל" ולטענתו יש לקחת את דבריו של קצין הק-ג-ב הרומני עם יותר מקמצוץ של מלח:

Letters to the Editor: His Stories Are Exciting, But They Need Checking

In regard to Ion Mihai Pacepa's "The KGB's Man," editorial page, Sept.
22: Several years ago, before his first book appeared, I prepared a lengthy
piece for "60 Minutes" on Mr. Pacepa based on several interviews we did
with him. Mike Wallace was the interviewer.

Mr. Pacepa's charges were sensational, his manner assured. The result was
a half-hour report that almost got on the air. It would have destroyed
at least one U.S. government official's reputation. It never was broadcast
because, after rigorous checking, Mr. Pacepa was obliged to back off, admitting
that things weren't quite as he had described them to us.

We dropped the entire project. A few weeks later, I was contacted by a
Canadian reporter who had looked into some other of the wilder Pacepa stories,
and also found they didn't hold water. Interestingly, I contacted The Wall
Street Journal a couple of years ago, after you ran another piece by Mr.
Pacepa, warning that the man had to be taken with a big grain of salt.
I never received a reply.

Barry Lando

Paris


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים