הושג הסכם לסיום המצור בכנסיית המולד 986
צה"ל והפלשתינאים הגיעו היום (ג') לפנות בוקר להסכם לסיום המצור המתמשך בכנסיית המולד. על־פי ההסכם, כפי שמדווחים עליו הפלשתינאים, 13 מבוקשים בכירים יגורשו (כנראה לאיטליה); 26 מבוקשים אחרים יועברו לכלא ברצועה (כנראה בהשגחה בריטית או אמריקאית); והשאר ישוחררו.

על־פי המקורות הפלשתינאים, יאסר ערפאת נתן את הסכמתו להצעה זו, והמתבצרים נתנו גם הם את הסכמתם. כעת ממתינים להסכמת ממשלת איטליה לקבל את המבוקשים. אתמול אמר סגן ראש ממשלת איטליה, ז'אנפרנקו פיני, כי ארצו מעולם לא הסכימה לקלוט את המגורשים. מוחמד ראשיד, מבכירי יועצי ערפאת, יצא אתמול לאיטליה.

המצור נמשך כבר 35 ימים. המגעים התקיימו בעיקר באמצעות הטלפון, בתיווך ג'ף אוקונול, ראש שלוחת ה- CIA בישראל, ואליסטר קרוק, השליח הבטחוני של האיחוד האירופי.

ע"פ הארץ, נכון לשעה זו טרם פורסמה הסכמה רשמית של מדינת ישראל להסכם; ע"פ YNet, ההסכם הושג וכבר נכנסו לכנסיה שלושה בכירים פלשתינאים כדי להחתים את המגורשים על פרטי העברתם לאיטליה.
קישורים
הארץ
YNet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מעניין כמה זמן יחלוף... 69022
("26 מבוקשים אחרים יועברו לכלא ברצועה (כנראה בהשגחה בריטית או אמריקאית")
... עד שה"עוגה" הזאת תתפוצץ לנו בפנים.
כבר היה מי שאמר באייל שעוד יצטרכו לשמור על השומרים.
למען הסר ספק, אני לא יכול לחשוב על פתרון ריאלי טוב יותר.
דרושים מתמודדים 69027
דרושים מתמודדים להשתתפות בשעשועון חדש. הפרס הראשון: טיול לאירופה.
במהלך המשחק ישתלטו המשתתפים על אתר קדוש אי-שם בארץ, ויתבצרו בו. המתמודדים יצטרכו להפגין את כישוריהם בלקיחת בני ערובה, עמידה במצור, שוד, ורצח (עדיפות לבעלי נסיון באחד או יותר מהתחומים).
לאחר כשלושים יום ייבחרו המצטיינים, ויישלחו לטיול ביעד כלשהו באירופה (היעד המדויק תלוי בכשרון המשא-ומתן של המשתתפים). פרס ניחומים: דירת נופש בעזה.

כל ההוצאות על חשבון המארגנים. נשק אישי יש להביא מהבית. מספר המקומות מוגבל.
מישהו מוכן להסביר לי 69033
מה קורה פה?

אם לא הסבר מלא, אז לפחות: איך איטליה עלתה בגורל ומדוע היא נוהגת כעת כפי שהיא נוהגת?
מישהו מוכן להסביר לי 69075
חלקית.
אני לא יודע איך איטליה עלתה בגורל (כנראה שיש לזה קשר ללאומיותם של חלק מהכמרים), אבל כן יודע (או חושב שיודע), למה היא מתנהגת כך.
הסיבה הרשמית היא שאיטליה אינה מוכנה (או לפחות טרם נתנה את דעתה) לקלוט בתחומה טרוריסטים (גם ההסבר, וגם המינוח ''טרוריסטים'', מקורם בהודעה של משרד החוץ ברומא, אשר לצערי אין לי לינק אליה). הסיבה הפחות רשמית, זאת שנמסרה מפי ''מקורות ברומא'', היא שאיטליה נעלבה מכך שלא פנו אליה לפני הסכום, או לפחות לפני פרסומו.
מישהו מוכן להסביר לי 69078
לאיטליה היה רומן ארוך עם אש"ף מסוף שנות ה70 ובשנות ה-‏80. גם במסגרת שת"פ עם ארגון הטרור ה"בריגדות האדומות" באיטליה, וגם (ולמרות ניגוד האינטרסים) עם הגורמים הגבוהים ביותר בממשלה האיטלקית בתקופה בה המפלגה הקומוניסטית היתה חזקה, וכל זאת תחת מטריה סובייטית.
אולי עוד נשארו להם שם כמה חברים...
כמו כן נתנה איטליה בעבר מקלט מדיני לטרוריסטים.

איטליה עשתה תפנית בכל הענין הזה. היא ככל הנראה סירבה לתת מקלט מדיני לעבדאללה אוקלאן מנהיג הPKK, ועוצרת פעילי טרור איסלמי בתחומה מזה כמה שנים.
אני מנחש שאיטליה לא תסכים להחזיק אצלה את הטרוריסטים, סתם כך ללא משפט, או ללא ידיעה לכמה זמן ומה עושים איתם אחרי זה, ובוודאי לא תתן להם מקלט מדיני.
מישהו מוכן להסביר לי 69096
ומדוע הפלסטינאים לא הסכימו שה-‏13 יגורשו לבריטניה או לארה"ב? נראה כאילו מישהו עשה כאן הכל כדי שההסכם לא יצא לפועל.
מישהו מוכן להסביר לי 69110
הנסתר רב על הגלוי. עם זאת אני יכל לנחש שערפת מתעקש דווקא על איטליה בהנחה שמשם יהיה קל יותר לשחרר אותם. אם ננסה ללמוד מהדוגמא של אוקלאן, שהיא הכי טריה שאני מכיר, הדברים היו כדלקמן:
אוקלאן גורש מסוריה עקב לחץ של טורקיה. הוא נחת ברוסיה. טורקיה הפעילה לחץ, והוא גורש מרוסיה. הוא נחת ברומא עם הזמנה של גורמים מהמפלגה הקומוניסטית(!) ו… עם דרקון מזויף ונעצר ע"י המשטרה האיטלקית. בית המשפט באיטליה קבע שאי אפשר להסגירו לטורקיה כיוון שהחוק האיטלקי לא מאפשר להסגיר למדינה בה יש עונש מוות. הוא הועבר למעצר בית, ולאחר זמן מה שוחרר בעקבות החלטת ממשלה. לכל אורך התהליך הפעילה טורקיה לחץ כבד מאוד על איטליה. "באופן מפתיע" החליט אוקלאן לעזוב את איטליה. סביר להניח שזה היה הסיכום בינו לבין ממשלת איטליה.

מסקנה אפשרית: אם לא יהיה לחץ על ממשלת איטליה להחזיק במגורשים, או שלחץ כזה יתפוגג תוך זמן מה, היא עשויה לשחרר אותם. ככלל, ערפת לא בעמדת מיקוח טובה. באיטליה למפלגה הקומוניסטית עדיין יש אנשים בעמדות כוח. ייתכן והוא עדיין שומר על קשרים שהיו לו שם בעבר. זה הרע במעוטו מבחינתו.
סליחה, אני מוכרח: 69111
איך בודקים אם דרקון הוא מזוייף?

ותודה על התשובה, כמובן.
אם הוא יורק אש, לא? 69114
קמדומני היייודיים שלי השטפרו כצט מעז שלימדטה עוטי עט הכוכים, אז למע לדקה הוטי?
הו סונא דיסת לבה 69117
שאל תאייל 79895
מישהו יודע מה עלה בגורלם של אלה שהועברו לאירופה?
שאל תאייל 79896
מסתגלים לגבינות צרפתיות.
''רוכבים על סוסים ועושים קניות'' 81585
מ''ש 83299
לפי דיווח ב''קול ישראל'', קפריסין שוקלת לגרש אחד מהם מתחומה, כיוון שהוא לא משתף פעולה עם כחות הביטחון המקומיים ומתרועע עם גורמים מפוקפקים שם, או משהו דומה. (לצערי לא הצלחתי לאתר את הידיעה באתר האינטרנט של רשת ב').
מה זה מ"ש, מ"פ? 83306
מה זה מ"ש, מ"פ? 83307
תגובה 73969
מ''ש 83308
גם במבזקים של ''הארץ'' הופיעה ידיעה כזאת.
מ''ש 83326
המבזקים של ''הארץ'' מכילים בעיקר חומר המובא מאמצעי-תקשורת אחרים ומהסוכנויות (תוך ציון המקור). אני משער שגם הם ציטטו את ''קול ישראל''.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים