אגב, 102034
הטלויזיה והסרטים לא משקרים לנו רק לגבי יחסי אנוש; כל המציאות המוצגת שם היא שקר. עולם מדומיין.

ביקורת "קפטן אינטרנט" על האתר שאני עומד לקשר לכם:

נו, באמת

מתוך הרצון למתוח אותנו יותר, או לרגש אותנו יותר, המתמחים באפקטים ויזואליים מוצאים את הדרכים הכי טובות להעצים את "האקשן" בסרטים.
באתר "הפיסיקה המטופשת והמעליבה של הסרטים" מובאות דוגמאות הקשורות לבליסטיקה, נפילה חופשית, בעירה, לייזר ועוד. האתר מציע גם דירוג חדש לסרטים - על פי ההתאמה שלהם לחוקי הפיסיקה. כמה טוב שיש כמה חנונים עם תחושת שליחות.

תודה על הלינק 102105
יופי של אתר.
על לא דבר 102106
שמעתי שגם לך יש Favorites מכובד. לאט לאט נאחד את ה Favים שלנו לאחד מפואר באמת...

אז הנה עוד שני לינקים נהדרים:

בתור התחלה, תקשיב ל math songs החמודים...
אגב, 102108
ויש כמובן גם את האתר הוותיק והמצוין: http://www.nitpickers.com

אשר המתנדבים בו נוברים בכל פרט ופרט בסרטים ובסדרות טלוויזיה, ומוצאים בהם אלמנטים בלתי-הגיוניים מסיבות שונות ומשונות.
אגב, 102111
ואיך לא דיברנו עוד על
אגב, 102265
כבר מזמן הבנתי שרעשי ה-"וווושששש!" המלהיבים שחלליות ה-STARWARS משמיעות כשהן עוברות קרוב מדי למצלמה בדרכן לתקוף את הרעים אינם יכולים להיות רעשי רוח, ולכן אין ספק שהם פשוט הרעש הסטטי שקרינת הרדיו של מנועי ההיתוך של החלליות הנ"ל מעוררת במיקרופוניו של לוקאס ככל שהן מצמצמות את המרחק למצלמה. עבור חנון אנאלי שכמותי אין דרך אחרת להנות מסרטים כאלה, בגלל הסחת הדעת השטנית של "אבל זה לא יכול _להיות_!". עלי למצוא את ההסבר ההגיוני, ולא משנה עד כמה אני קובר את הראש בין הברכיים וחוזר על המנטרה "עולם מומצא, עולם מומצא, עולם מומצא...". גם למשחקי מחשב חלליים מצאתי פתרון – "כמות האנרגיה" של החללית היא פשוט כמה חום מפגיעות ישירות של לייזרים ופצצות היא עוד מסוגלת לספוג עד שהבידוד למיכלי הדלק נפרץ והחללית הולכת בבום גדול ומספק. אבל מה, לבעיית ה-"קרן לייזר זוהרת בחלל ומתקדמת בקצב של צב גוסס עד לפגיעה" עוד לא מצאתי פתרון. אולי היא זוהרת בגלל האבק הבין-כוכבי, אבל למה כל-כך לאט? תהודה? חימום הדרגתי של המדיום? יש רעיונות?
אגב, 102271
כפי שאמרת, זה לא יכול להיות. קרן ליזר אם היא נמשכת מליונית של שניה צריכה להיות באורך של 300 מטר ולא באורך של (בערך) מטר כמו שרואים בסרטים. כמובן שלא ניתן לראות אותה, אפילו על כדור הארץ (למעט בזמן סופת חול או ערפל) אין מספיק חומר כדי לגרום לקרן ליזר להיות נראית. (דוקא המהירות לא מפריעה לי, על Bullet-time שמעת?)
בכל מקרה התשובה היא - זה לא ליזר, זה קרן של חלקיקים מעוררים (ולכן זוהרים) ולא מהירים במיוחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים