בתשובה לירדן ניר, 02/02/03 15:17
הפילוח המעניין ביותר של ההצבעה 127270
היה לדעתי יכול להיות הפילוח הכלכלי. מה *באמת* מצביע העשירון העליון? והתחתון? פילוח יישובי עוזר בכך, אבל לא מבטיח הצלחה (בתוך 'תל אביב' או 'ירושלים' יש פיזור הכנסות גבוה). אני לא זוכר סקרי בחירות שפלחו את המצביעים לפי מצבם הכלכלי, אולי בגלל שאנשים נוטים לשקר או להעריך לא נכון את הכנסתם. עם זאת, ניתן היה לערוך סקר בחירות שבו יתבקשו הנסקים גם לתת הערכה של ההכנסה החודשית שלהם, ולבחון למי הצביע העשירון העליון של ההכנסות.
זה לא ברור לך מה באמת מצביע העשירון העליון? 127339
אני גם זוכר לא מעט סקרים כאלה (לא מין הבחירות האחרונות אמנם), ומכולם עולה (מה שכבר הפך לכמעט קלישאה) שככל שאתה אשכנזי יותר, משכיל יותר ועשיר יותר, הסיכוי שאתה מצביע למפלגת שמאל גדול יותר.

אין כאן גם שום בעיה בפילוח ישובי עזר. קודם כל כי אין בעיה למצוא נתוני הצבעה לפי שכונות ואזורים בתוך הערים, ושנית, ואפילו פשוט יותר, מספיק להסתכל על נתוני ההצבעה בישובים כמו כפר שמריהו, רמת השרון ועומר. לפי מה שאני זוכר מבחירות 99, בכל הישובים האלה ברק קיבל באזור ה90 אחוזי תמיכה. מבלי לבדוק את התוצאות בבחירות האלה, אני מעז להתנבא כי בכל הישובים האלה העבודה קיבלה יותר קולות מהליכוד, שינוי חזקה יחסית (ובישובים האלה זה בעיקר על חשבון העובדה ומר"צ), ומר"צ לפחות מכפילה את אחוז התמיכה הארצי שלה.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים