בתשובה לרועי, 03/11/03 18:57
השתן עלה לראש שר האוצר 179183
''אני אישית מעדיף לא לממן אוכלי חינם''.
את חלק מ''אוכלי החינם'' שלך, אני מעדיף לממן מאשר לממן את העשירים, שזה מה שנעשה פה על פי תכנית שמעדיפה את צוברי ההון, כלומר אלה שיש להם את הידע והמזל המתאימים לשיטה שביבי רוצה להנהיג. כל השאר נזרקים לזבל, בתוספת השמצות ולכלוכים (על עובדי המדינה, החד הוריות, כל מי שעומד בדרך) שנאכלים עד הסוף ע''י אנשים כמוך. הנדסת ''הפרד ומשול'' עובדת.
לא כל עובדי חברות הנמלים עשירים כל כך, והפחד שלהם ושל כל מי שעובד בעבודות בלתי מופרטות, הוא חשש מבוסס מאד שהמדינה תהפוך לחברת כח אדם אחת גדולה, בה אנשים יקבלו פחות כסף ויעבדו יותר קשה, כי אם לא יעשו כל מה שיגידו להם, יפוטרו ויוחלפו באחרים, כי לא יהיה להם מי שיגן עליהם.
אני לא יודע אם ראית אתמול את המשדר על העובדים הזרים שמצב חוסר הזכויות והמשכורת המעטה היה טוב לכל מעבידיהם ולחברות כח האדם שסוחרים בהם. אני בהחלט מקבל את החשש שהפסיכולוגיה הזאת מחלחלת גם אל החברה שלנו, וביבי מייצג את האנשים שבהחלט לא אכפת להם שיווצר פה מעמד של ישראלים מועטי זכויות.
הבחירה לפגוע דווקא בפנסיות אינה מקרית.
ואם שימוש בכח כדי לקבוע בחקיקה דברים שעד היום נקבעו בהסכמי עבודה, וזאת מתוך אידיאולוגיה (הקרובה כנראה לשלך על ''אוכלי חינם''), אינו נראה לך כברוטליות, אז אנא הבא את המילון שבו אתה משתמש. מעניין להכירו.
הידעת 179189
כדי להתקבל לעבודה בנמל עליך להיות קרוב משפחה של אחד העובדים הותיקים. כנ''ל לגבי חברת חשמל.
הידעת 179201
האמת היא שעד היום לא ניסיתי להתקבל לעבודה בנמל (אין אחד כזה ולא יהיה סמוך למקור מגורי). אבל אני שואל מה הסיכויים של פלוני לעבוד, לחיות ולמות בכבוד‏1 במדינה העתידית של ביבי, אם שמו לא אריסון, נמרודי או מר מוכשרלעסקים.

1 כבוד פירושו לחיות בלי פחד מה יהיה אם מחר יפטרו אותך, או המעביד ירצה להוריד לך את המשכורת ואתה תתנגד, ועוד.
הידעת 179224
אתה רוצה מציאות או פנטזיה?

אין מקום מלבד מגזר ציבורי שיכול להבטיח לך את זה.
מפעל שלא מתייעל כל הזמן למעט אם הוא מונופול לא יכול לשרוד אם הוא יבטיח משהו דומה.

חבר שלי שפוטר רק שבוע שעבר למרות שהוא אחד הטובים בתפקידו, גם הוא היה בשוק כאשר הוא שמע כי בגלל קיצוצים הוא מפוטר.
הוא היה טוב למערכת הוא עבד טוב ואפילו היה שווה להחזיק אותו אבל מה לעשות , למערכת לא היה מספיק כסף בשביל להחזיק אותו עוד כמה שעשו כמוהו את אותו התפקיד.

במדינה של ביבי עסק שלא יחזיק את עצמו לא יהיה, עסק שלא יכול להתחרות לא יהיה ולא אני ולא אתה נצטרך לממן את העסק כדי שהמנכ"ל שלו יקבל שכר פי 4 מאיתנו (במקרה הטוב)
להזכירך אתה מממן בסופו לש דבר את השכר של חברת חשמל, ושבוע הבא עולה גובה התשלום של החשמל. האם אפשר להורישד שם עלויות? אני מבטיח לך שכן.
העניין הוא ש 179291
במדינה של ביבי, לא רק *עסק* שלא יחזיק את עצמו לא יהיה.
כבר לא. 179212
בכל אופן, לא בחברת החשמל שצמצמה את התקנים שלה למינימום ומקבלת עובדים זמניים בלבד, ולא ארעיים שיכולים לעבור לאחר תקופה מסוימת לתקן לקביעות.
הואיל ואין אפשרות לתת קביעות, מעדיפים אנשי כ''א בחח''י לא לקבל מלכתחילה בני עובדים כדי שלא יאלצו לעמוד במצב הלא נעים של פיטוריהם לאחר שנה.
השתן עלה לראש שר האוצר 179195
סתם בשביל הסקרנות, איך אתה ממן את העשירים? על ידי זה שאתה לוקח להם מיסים יותר גבוהים בשכר?
או על ידי זה שבשביל כל שטות שהם מנסים והלכים להקים הם צריכים לעבור הר של בירוקרטיה.

התוכנית שמעדיפה את צוברי ההון (שאני מדגיש שוב אני לא חלק מהם למרות שאני בכיף מוכן להצטרף) אומרת , או שנשקיע בהם והם ישקיעו בארץ יפתחו מקומות עבודה חדשים ומפעלים חדשים, או שהם יעשו זאת במדינה אחרת, מה שאכן קורה.

האם אינטל היא עשירה? אני אגלה לך סוד קטן (שהוא לא סוד אבל שיהיה) אינטל הציעה להקים מפעל נוסף בארץ בתמורה לתנאים שיתנו לה (תשלום מיסים נמוכים וכדומה) המדינה כבר הסכימה לנושא אולם אז התעוררו כמה אנשים ואמרו למה שאינטל העשירה תקבל תנאים כאילו, אינטל אמרה להם צודקים אתם לא חייבים והלכה למדינה אחרת שכן נתנה לה את התנאים.
אז המדינה הפסידה מקומות עבודה והשקעה של כמה מליארדים.
אז נכון למה שהמדינה תיתן לאינטל 400 מליון , הרי יש לאינטל מספיק, התשובה היא פשוטה , כיוון שהמדינה רוצה שאינטל ושאר ה"עשירים" ישארו פה וישקיעו פה, ואילו בתמורה עד כמה שזה מפתיע מוכנים לעשות זאת לא מתוך טוב לב, אלא רק מתוך זה שהם ככל הנראה יהיו עשירים יותר.
לי אישית זה לא מפריע כל עוד אני יודע שזה נותן פיתרון לעוד כמה אנשים למצוא עבודה גם אם היא בשכר נמוך. ולא לחיות על חשבון משלם המיסים ולקבל דמי אבטלה או השלמת הכנסה כי אין עבודה.

ההשמצות על עובדי מדינה מלאות במקרי אמת (גם אם לפעמים אין בהן אמת מלאה) הבאתי את הנתוניים , אם אתה עדיין מתעקש שהמנגנון הזה עובד יעיל תקין ואין בו ביזבוז משאבים ומיסים שלי ושלך, אז כנראה שבנושא זה הוויכוח ביננו ניגמר. אנחנו חיים אולי במדינה אחרת.

השכר הממוצע בנמלים הוא 13 או 14 אלף שקל בחודש, על מנת להגיע לממוצע כזה צריך הרבה אנשים שמרווחים טוב.

החשש שלהם דומה מאוד לחשש של כל מי שעובד בכל חברה שאינה שייכת למדינה, אם המפעל לא יהיה רווחי ואתה לא תהיה יעיל לא יהיה אופציה או סיבה להחזיק אותך. ברוח הבא למציאות בעולם. אחד אין עבודה מובטחת, שתיים צריך להיות רווחי ויעיל, אחרת לא תהיה למעט אם אתה עובד במגזר הציבורי.

אגב המדינה אינה חברת כ"א אחת גדולה , יש עבודות במגזר הפרטי שבהם מקבלים שכר לא נמוך כלל, נכון בשביל זה צריך לפעמים להתעמץ מאוד אבל אז אתה מכלכל את עצמך ולא אחרים מכלכלים אותך.

מה זה מי שיגן עליהם, האם הסתדרות אי פעם באמת הגנה על העובד? או שהיא בעיקר שימשה מנגנון לחץ על ידי וועדים גדולים? האם היא לא הייתה בעבר (היום אני פחות מכיר) אחד המנגנונים הבזבזניים ביותר, עד ששינתה את שמה להסתדרות החדשה.

לא ראיתי את המשדר על העובדים הזרים, אולם אני מעדיף לטפל קודם כל באנשים שלי ולא בהם, העובדים הזרים הללו מרווחים פה בארץ פי כמה ממה שהם מרווחים בכל מדינה אחרת.(הייתי בוויכוח הזה באייל כבר מספר פעמים) כאשר עובד זר מתאילנד מגיע לארץ הוא מקבל פי 4 ויותר מאשר אם היה מגיע לירדן (כן גם שם יש תאילנדים) אולם המפעל בארץ צריך להתחרות במפעל שנימצע בירדן בחו"ל, ואיך הוא יעשה את זה אם הוא מיפעל חקלאי? או תכסטיל, או כל מפעל אחר שצריך להתחרות ולמפעל השני יש אנשים עובדים זרים שמוכנים לעבוד בזול?

ישראלי שעובד הוא לא מועט זכויות, יש לך ולכל אחד את הזכות להקים עסק ואז לראות את המציאות מול העיניים ולראות עד כמה קשה לתת שכר לאנשים. כל עוד אתה לא בעל עסק שמרוויח את לחמו על תצפה ממני לממן אותן באמצעות עסקים שהמדינה מקימה ואני צריך לממן אותם.

הבחירה לפגוע בפנסיות היא כי אין כסף, עד כמה שזה מפתיע פשוט אין, כי מי שהיה פעם כמו הסתדרות היה בזבזו או טיפש או שפשוט לא ניהל נכון את הקרנות ולכן יש פגיעה בהן.

ואגב כל חוק של הכנסת הוא חוק ב"כוח" לכן הוא חוק, הוא שינוי נורמות לקבוצות אוכלוסיה . לכל אחד יש זכות לבחור את מי שהוא רוצה, וכמו שיכול להיות חוק שמפנים את השטחים כך יכול להיות חוק בכל מקום אחר.
אתה רוצה חוק אחר לך למי שבחרת בו ותגיד לו להלחם על זכויותך.
השתן עלה לראש שר האוצר 179229
הבחירה ''לפגוע'' בפנסיות מטרתה להציל את קרנות הפנסיה מהתמוטטות, על ידי כיסוי הגרעונות - חלקו על ידי החוסכים בקרנות, וחלקו על חשבון כלל הציבור.
עדיף כך, מאשר לתת לקרנות להמשיך לצבור גרעון עד שיקרסו וכל החוסכים יפסידו את כספם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים