בתשובה לניצה, 15/01/04 0:05
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190457
את הנתונים המספריים כבר הבאתי, ובינתיים בחרת שלא להגיב עליהם (אולי את עושה את זה ברגעים אלו ממש, לא יודע), אז לא אחזור עליהם.
למה גניבת קולות? כי אתם עושים "split vote" במקום שאמור להיות לכם רק קול אחד - אתם מנצלים את זה שבמפלגות האמיתיות שלכם בכל מקרה אין משמעות להיותכם חברים רשומים בהן או לא, ולכן אתם מתפקדים למפלגות שאינן שלכם ושאינכם מצביעים להן (כפי שמראים הנתונים). אתם מסיתים את המפלגה הזו מדרכה שלה, וכך, למעשה, מכפילים את הכוח שלכם - חלק מהקול של כל מצביע ליכוד (אלו שלדברי המנהיג היהודי שלך היו מצביעים לליכוד גם אם בראשו היה עומד ג'ירף) למעשה עובר לרשותכם, מבלי שאתם תעבירו שום חלק מהקול שלכם לרשותו. אם זו לא גניבה, אין לי מושג מה זה כן.
הדעות שלכם לא יצאו משום גטו. הם היו ונשארו נחלתם של המפדל, האיחוד הלאומי ו"חרות" המתועבת.

על הליכוד לא הצלחתם להשתלט הפעם כי הגידול הצפוי בכוח של המפלגה הביא להתפקדות מאסיבית של בעלי אינטרסים אחרים, לא רק שלכם. כלומר - לא רק אתם קפצתם על העגלה הזו, וזה מה שהציל את הליכוד מכם. לא ששאר הקופצים לא הביאו איתם מספיק צרות משלהם לעגלה.
אבל זה לא אומר שתפסיקו לנסות. כפי שציינת בעצמך - את מנסה לשכנע כמה שיותר מאנשי שלומכם להתפקד לליכוד. לא להצביע לליכוד, חס וחלילה, כי זה בזבוז קול. להתפקד לליכוד - איפה שהקול שלכם ישפיע הרבה יותר.

אני אחזור ואומר - הרשימה היא גלויה וידועה לכל. לעומת זאת, זהות חברי המרכז, וביתר שאת זהות חברי המפלגה בכלל, אינה ידועה לרוב הציבור ובכלל זאת לרוב מצביעי המפלגה. לטענה כי ל"שטריתים" יש ייצוג יתר זה מגוחך, כי כל המצביעים ידעו בדיוק כמו "שטריתים" יש ברשימה. אבל כמה ניצה-כהנאות יש בין חברי המפלגה, זה אף אחד לא יודע,
ומכיוון שכמו שאמרתי - אתם לא מצביעים למפלגה, בטח לא בפרופורציה שאתם מתפקדים לה - הרי שיש פה גניבת דעת וגניבת קולות.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190469
אני ממש לא מצליחה להבין את ההגיון שלך. זה שיודעים כמה שיטריתים יש ברשימה, זה אומר שהם קבלו את הכח לפעול בכנסת (לא שזה משקף משהו, לטענתך, כי "גם אם עראפת יעמוד וכו"'). זה שלא יודעים כמה ניצה כהנא יש ברשימה זה משום שהיא לא היתה מועמדת לקבל את הכוח לפעול בכנסת. אם היא תהיה מועמדת אני מבטיחתך שכולם ידעו.
איך אתה יודע שאנו "מסיטים (בטית!) את המפלגה הזו מדרכה שלה"? האם האיש הוא המפלגה, או שהרעיונות והעקרונות הם המפלגה? אתה מוזמן לבדוק האם חוקת הליכוד קרובה לנאום הרצליה של שרון, או למצע המדיני של מנהיגות יהודית.
אם הטענה היא שהמפלגה התרחקה מהחוקה עד כדי שזו לא רלבנטית יותר, אתה מוזמן לבדוק באיזה רוב התקבלה החלטת המרכז (הקודם! בלי נציגי מנהיגות יהודית), לפני כשנה וחצי להתנגד למדינה פלשתינית. (התשובה הנכונה- מעל 99%). גם חברי הכנסת של הליכוד, העושים היום מרד לראש הממשלה, אינם בדיוק שליחים של מנהיגות יהודית. בקיצור, על מה אתה מדבר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים