בתשובה לרעי לוי, 30/01/04 11:22
גניבת קולות? האמנם? 194083
חברות במפלגה אמורה להצביע על מחוייבות עמוקה יותר מאשר "סתם" הצבעה בבחירות. אתה לא יכול לטעון שכדי להצביע לליכוד צריך לעבור תהליך נפשי ממושך וקשה, ואילו כדי להפוך לחבר בליכוד צריך סתם איזו החלטה סתמית של רגע. זה מגוחך לגמרי, וזה רק מראה עד כמה המצב בליכוד כרגע מעוות, ועד כמה המעגלים השונים מנותקים זה מזה.
למיטב ידיעתי, נציגי הליכוד בכנסת הם, שים לב, נציגי הליכוד בכנסת! להגיד שאתה למעשה תומך בליכוד, אבל הצבעת למפלגה אחרת כי נציגי הליכוד אינם נוהגים לפי הציפיות שלך, זה למעשה להגיד שאתה לא תומך בליכוד, אלא במפלגות ימניות יותר. להגיד שאתה יודע מהי דרכו האמיתית של הליכוד לא משנה את העובדה שאת דרכו האמיתית של הליכוד קובעים נציגי הליכוד בכנסת. אם הם לא מייצגים נאמנה את עמדותיהם של מצביעי הליכוד, הם לא היו מצביעים לליכוד. אם היו 38 מנדטים שמסכימים עם ליברמן ורק 8 שמסכימים עם שרון ולבנת, אז לאיחוד הלאומי היו 38 מנדטים ולליכוד רק 8. לא זה המצב. אז או שאתם, מצביעי הימין, לא יודעים מה אתם רוצים, או שאתם לא מבינים מה אמורים לעשות מאחורי הפרגוד בקלפי, או שאתה טועה, ועמדותיהם של מצביעי הליכוד שונות בתכלית מדעותיך שלך וקרובות יותר לדעותיהם של מנהיגי המפלגה.
גניבת קולות? האמנם? 194087
האופציה השלישית היא אכן הנכונה, ואכן עמדותיהם של רוב מצביעי (ומתפקדי!) הליכוד שונות בתכלית מדעותיהם של פייגלין וחבריו.

פעם קישרתי כאן (תגובה 110863) לסקר שפורסם ב"הארץ", והתייחס לעניין, ויש להניח שמאז, עם הצהרותיו המפורשות יותר של שרון, רק התגברה התנועה שמאלה אצל מתפקדי ומצביעי הליכוד.
הקיבוצניקים מתעוררים 247925
"קיבוצניקים מתפקדים לליכוד: נשפיע "כמו פייגלין"

כ-‏200 קיבוצניקים אנשי שמאל מתכוונים להתפקד לליכוד ולתמוך בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה אריאל שרון במרכז הליכוד. כך אמר דני מור, חבר קיבוץ שער הגולן ופעיל ב"יום השביעי", ארגון שמאל שחבר ליוזמת ההתפקדות לליכוד בקיבוצים. את היוזמה העלתה חוה גל-עוז מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד ויחד עמה התאספה חבורה של כ-‏10 אנשים. "


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים