בתשובה לנגה, 23/02/04 22:55
ניידר והפייגלינים 199842
ואני כמובן מיד אפנה אותך לכאן: תגובה 11821
ניידר והפייגלינים 200123
ואני אענה לך שהגיע הזמן שתכיר בכך שה''פרדיגמה'' שלך לא מוצדקת ונותנת תוצאות מגוחכות. אם היית מכיר את פועלו של ניידר בעבר (ואני מכיר רק מעט ממנו), היית נאלץ להסכים איתי שאו שניידר טועה, או שהוא שינה את דעתו מן הקצה אל הקצה (עוד דבר שהפרדיגמה הבלבניסטית לא מרשה), כי אין שום סיכוי שפעולותיו בעבר עומדות בקנה אחד עם תמיכה בבוש.
ניידר והפייגלינים 200126
או שהוא לא פוליטיקאי (עובדה, הוא לא הצליח להיבחר).
מי נגד מי 200269
אני לא יודע מה פעולותיו בעבר, אבל לא משנה. מה אמור לעמוד או לא לעמוד בקנה אחד עם תמיכה בבוש? לא זכור לי שבאייל הוצג עד כה איזשהו ניתוח בלבניסטי של הפוליטיקה האמריקאית; בפרט, לי לפחות לא ברור מה שני המחנות בארה"ב שאמורים להקביל לבלדנים-משתלבים אצלנו, ובפרט, לי לפחות לא ברור מה אמור להיות בוש.
מי נגד מי 208083
באופן "מפתיע", החלוקה הזו ממשיכה גם בארה"ב. נכון שכאן אין הכוונה "משתלבים/בדלנים" במזה"ת, אלא בקנה מידה גלובלי, שלי נוח יותר להסביר אותו עפ"י הקווים הכלכליים: תומכי שוק ריכוזי (שיהיו בעד חיזוק מונופולים כמו תעשיות הנשק והנפט) מול תומכי שוק חופשי. אני סבור שניתן לראות בבירור לאן ג'ורג' ג'וניור שייך, לאחר כל הזמן הזה (רמזים: מחירי הנפט כמעט הוכפלו בתקופתו, תקציב הביטחון עלה לשמיים, לעומת סטגנציה בכלכלה החופשית, ויש אומרים אף חנק העתיד עם החוב הלאומי שייצר).
מי נגד מי 208112
לא היה איזה קטע עם קנדי ומפרץ החזירים, או שאתה מתכוון לפוליטיקה אמריקאית עכשווית בלבד?
מי נגד מי 208286
כן. בזמן המלחמה הקרה זה היה קל: בטלנים רוצים יותר מרוץ חימוש, משתלהבים (קנדי) רוצים פחות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים