חיה ותן לחיות 204
לעניות דעתי שאלת האותנטיות אינה במקומה כלל. תנועות כמו התנועה הרפורמית ראויות, לדעתי, ליצוג שווה זכויות במדינת ישראל. התנועה יכולה להיות "אותנטית", "זיוף", "יהדות לייט" - אין זה חשוב. מדובר ביהודים (ולו ע"פ מוצאם), וזכותם לעבוד את אלוהים ע"פ דרכם - כולי תקווה כי אין מחבר המאמר שולל אפשרות זו.
מתן זכויות שוות לתנועה הרפורמית יהווה יתרון לחילוני הממוצע - לא בגלל הבעיטה באחורי החרדים, אלא ע"י ההקלה בעריצות הממסד הדתי הקיים.
חתונות, לוויות, בריתות - מדוע לא תהיה אלטרנטיבה שפויה לכל אלו? כמובן שהייתי שמח לאפשרות של חתונה אזרחית בארץ, אבל אנשים רבים עדיין ירצו לקיים חתונה יהודית ללא עריצותם של הרבנים הנוכחיים. הערה אחרונה: אפילו במבט לא מעמיק במיוחד נתן לראות כי ה-"אותנטיות" של החרדים אינה אמיתית יותר מן ה-"אותנטיות" של הרפורמים. אין בעולם מקום לדת "אותנטית", אלא אם כן נתחיל לסקול באבנים את שכנינו החוטאים.
חיה ותן לחיות 212
אולי לא הבהרתי את עצמי כראוי.

אין לי שום בעיה עם שוויון זכויות לרפורמים. להיפך. כל זמן שמדינת ישראל משקללת את דתו של אדם כגורם המעניק לו זכויות, ראוי וצריך להכיר בהם.

עם זאת, אני שולל את עצם הרעיון, לפיו דתו של האדם צריכה להוות שיקול בעת קביעת זכויותיו. את הממסד הדתי יש לבטל לאלתר, ויחד עמו את חוק השבות. אחרי זה - שיריבו הרפורמים והאורתודקסים כמה שהם רוצים. זו מריבה שלא צריכה לעניין בכלל אדם חופשי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים