בתשובה לברגקמפ., 09/07/04 12:26
העובדה הפשוטה, החותכת 232059
קודם כל, כביכול צמצמת את האטרקציות של ישראל לארבעה אזורים, אבל ביחד נדמה לי שהם מכסים 80% משטח המדינה (נשאר בערך מישור החוף מדרום לחיפה, ושפלת יהודה; וגם שם יש כמה פינות יפות). אבל בגדול, אני מסכים איתך: הארץ קטנה, מי שטייל הרבה בילדותו (והרבה מאיתנו כאלה), עד סוף התיכון כבר היה בכל מקום ששווה להיות בו, וברובם יותר מפעם אחת.

אבל אצלי, בין גיל 18 ל-‏28 לא טיילתי בארץ במידה משמעותית. ואחרי יותר מעשר שנים אני יכול לחזור למקומות הזכורים במעומעם מפעם, הפעם רק בצמד; והמפגש המחודש הוא עונג עצום, כנראה יותר טוב מבפעם הראשונה (כי כשגדולים, מעריכים יותר את היופי. לפחות כך זה אצלי).
232117
יותר מזה, אף פעם אין שני טיולים אותו הדבר. הפעם התריסרית בבניאס תהיה שונה לחלוטין מהפעם הראשונה, או הרביעית או השמינית.
כל מסלול שונה לחלוטין בגלל שהעונה שונה, והאנשים שאתה מטייל איתם שונים, והלך הרוח שלך שונה, ובכלל.
ממש לא מסכים 232346
כמטייל שרוף, יש בארץ, ואפילו ללא שטחי יו"ש, כמות בלתי נדלית של מסלולי טיול. גם מסלולים שכבר עשיתי בעבר, אפשר לשוב ולבצע בוריאציות שונות. אם פעם הלכתי לנחל כזיב ממצפה הילה או ממצפה מונפור, אפשר גם לבוא מגרנות הגליל או מ"מערת המקדש" ו"האיש שבקיר".
כל שנה, בחוג המטיילים בו אני משתתף, אנחנו מצליחים למצוא מסלולים שמעולם לא עשינו, וכך נכנסו לתוכנית השנה הבאה מסלולים כמו טיול ברגל משבטה, דרך הר קרן, אל רחובות בנגב וחלוצה (יומיים למיטיבי לכת מאד...).
דוגמא אחרת, לקוראי "הארץ", אתמול יש בגלרית הנסיעות כתבה יפהפייה על סימון 8 שבילי טיול חדשים סביב ערד, הנותנים לציבור עוד כמה אפשרויות לטייל.
ואגב, ככל הידוע לי, מס' הק"מ של שבילי טיול מסומנים בישראל, מגיע כבר ליותר מ-‏10,000 ק"מ. הלכתי ברגליי בארץ בסביבות 5,000 ק"מ ופחות מחציים במסלולים המסומנים...
העובדה הפשוטה, החותכת 233165
שאין לנו בעצם לאן ללכת?
אפשר לטייל בשטחים הכבושים, לפני שיוחזרו לבעליהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים