בתשובה לטולו, 31/01/05 14:53
דיפוזיה של אינפורמציה בצבא עם אנסמבל גרנד קנוני 278753
זה כבר עניין טרמינולוגי אם אתה רוצה לקרוא למסות "מג"ב" או "חי"ר". בכל מקרה מדובר על גיוס רחב היקף. האם הגיוס הוא לשנה, לשלוש שנים או לחודש? לפי הלוגיסטיקה הקיימת אני לא חושב שאפשר להסתדר עם פחות משנתיים, אבל כאמור, אני לא מבין גדול.

בעניין הדמוקרטיה, לא הבהרתי את עצמי. לא התכוונתי שהמילואימניקים ימנעו הפיכה צבאית, אלא שריבוי תחלופה בקרב החיילים, והחיכוך שלהם עם האזרחים ( דרך חיילי מילואים) מזריקים מימד של "אזרחות" לחשיבה הצבאית. לא פעם אנו קוראים על ההבדל בין סדירים ומילואימניקים במחסומים למשל. והידיעה של המפקדים שהחיילים הללו ישובו להיות אזרחים תוך חודש גם יד בה מימד מרסן. יש גם את עניין השקיפות. כל מיני מעשי זוועה נחשפים יותר מהר ( לפחות כך אני רוצה לקוות) במערכת שמחליפה חיילים עם הסביבה מאשר במערכת סגורה.
דיפוזיה של אינפורמציה בצבא עם אנסמבל גרנד קנוני 278771
דיפוזית מידע קימת גם מהצבא הסדיר דרך ההורים לכרמלה מנשה.
אבל אם מאגר החום פלוס חלקיקים אינו אנסופי התאוריה של צבר גרנד קנוני קורסת כי אי אפשר לבצע פיתוח לפוטנציאל כימי בלבד ויש להתחשב בהשפעת מעבר חילים, לא רק על המערכת אלא גם על המאגר (החברה האזרחית).

בכול מקרה לא הבנתה את הנקודה. את המסה אמור להחליף כוח קטן מקצועי ומצויד בטכנולוגיה מתקדמת גם במשימות הבט''ש.
זה יהי זול מזימון המוני מלואמניקים ויעלה את הרמה המבצעית.
דיפוזיה של אינפורמציה בצבא עם אנסמבל גרנד קנוני 278778
רציתי באמת לכתוב כרמלה מנשה אבל לא רציתי למחזר את עצמי תגובה 172372. בצבא קבע יהיו פחות ילדים שהוריהם ילשינו.

אולי לא הבנתי את הנקודה, אבל אני לא רואה שאמריקאים בעירק והישראלים בג'נין מסתפקים במזל"טים וטילי שיוט. מישהו צריך לשבת במחסומים ומישהו צריך לחפות על הדי-ניין.

אולי גם יש נקודה אחרת: זה שהצבא יהיה יותר יקר ב*כסף* לא אומר שזה לא *ישתלם*. אני רוצה להזכיר (שוב ממחזר) שדמוקרטיה עולה כסף.
דיפוזיה של אינפורמציה בצבא עם אנסמבל גרנד קנוני 278797
לא הצעתי ללכת לקיצוניות של מאזן אש תמרון לבטל את צבא היבשה ולהשאר רק אם הטילים הגרעינים.
ברור שהצבא המקצועי יכלול יחידות חי"ר ובנוסף לכך יהיו הכוחות המקצועים לבט"ש. כיום רוב הפעילות בשטחים מבוצעת ע"י הכוחות הסדירים אז במקום ארבע חטיבות חי"ר סדירות יהיו ארבע חטיבות חי"ר מקצועיות ובמקום שבו מתחלפים 12 גדודי מילואים בשנה תהיה פלוגת מג"ב אחת.
בנוסף לכך יהיו כוחות מילואים כפי שקימים בצבא האמריקאי והבריטי המקצועים. כוחות שיקבלו תגמול חומרי על השרות במילואים במו שהמשמר הלאומי מממן לימודים לסטודנטים המתנדבים לשרת. כוחות שיתאמנו בלבד ולא יעסקו בבט"ש עד למצב חרום כמו חומת מגן שאז יוכלו להחליף כוחות מקצועים שירוכזו למתקפה.
נ.ב. 278802
נ.ב:
גם בצבא האמריקאי ובכול צבא מקצועי אחר יש כוחות חי"ר. לא הכול חיל אויר ומודיעין.
מהו הערך הדמוקרטי שבצבא מילואים שבו אתה רוצה להשקיע.
בתקופה בה מקצצים בתקציב ומחפשים יעילות הנחלת ערכי הדמוקרטיה אינה מתפקידו של הצבא. כמו שמורות חילות וגלי צה"ל אינם מתפקידו של הצבא.
הצבא בישראל ממלא מעורב כמעט בכול תחום כך שאין חשש שהוא יסתגר לו בבועה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים