סאורון כמובן 288064
לבושתי, לא את כל הג'נטלמנים האלה אני מזהה. אבל את רובם יצא לי לפגוש, והם בכלל לא בליגה של סאורון. וגם לגבי האחרים- לא יכול להיות שם מישהו או משהו יותר מרושע מהכוח האפל האולטימטיבי.

ואגב, גם מבחינות אחרות, אין שום יצירת פנטזיה, שמשתווה לשר הטבעות.
סימן היכר של יצירה טובה: יצירות אחרות מושוות אליה, אבל היא לא מושווה למשהו אחר.
אם כתוב על כריכת ספר פנטזיה חדש שזה "שר הטבעות החדש"- אפשר להיות בטוח שזה לא.
אבל את "שר הטבעות" עצמו לא משווים לכלום, מפני שהוא עצמו המדד.
וחוץ מזה 288067
מותר לדעת מה פייגין עושה ברשימה הזאת?! זקן חביב שכמותו, שבסך הכול דאג לילדי רחוב עזובים, סיפק להם בית חם, ולימד אותם מקצוע למען יוכלו להתפרנס בכבוד. מה אתם רוצים ממנו? אנטישמים!
[אבל אם כבר, תציעו כמועמד את שיילוק עם ליטרת הבשר שאליה הוא מתאווה, ויהיה על מה לדבר]
די לנטפק 288072
זאת בסה''כ טעות הגהה. הם התכוונו לכתוב פייגלין.
סאורון גמד ליד 288071
המכשפה מן המזרח.

ואת שניהם אוכל (בכל מובן) המכשף הנורא איציק.
סאורון כמובן 288073
לא ברור מה הליגה של סאורון. דווקא את סאורון לא יצא לאף אחד מאיתנו לפגוש אם הוא קרא רק את "שר הטבעות", וגם ב"הסילמריליון" הוא לא יוצא כזה רשע. אם עוסקים ברשעים מספרי פנטזיה, אני קורא עכשיו את "שיר של אש ושל קרח" וכל רשע סוג ז' שם יותר מרושע מסאורון. אולי לא חזק כמו סאורון ולא בונה מצודות מפחידות כמוהו, אבל לא את זה מודדים, לא?

בכלל, אם מישהו אומר על סאורון שהוא "הכוח האפל האולטימטיבי", איזה סופרלטיבים יישארו לו בשביל מורגות', שהוא כבר *באמת* בחור מרושע?

אני חושב שהסיבה העיקרית שבגללה כותבים על ספרים שהם "שר הטבעות החדש" היא זכות הראשונים שיש לשר הטבעות, לא העובדה שהוא באמת הגדול מכולם. כדי למנוע מהדיון הזה להפוך לויכוח מטופש שיצער את עורכי האתר אני לא אמשיך אותו, אלא רק אבקש: בבקשה, לא לקחת ספר פנטזיה נהדר כמו שר הטבעות ולנסות להפוך אותו לספר הפנטזיה "הטוב ביותר אי פעם". נסיונות להגיד על משהו אחד ויחיד שהוא "הכי טוב אי פעם" לא נגמרים בצורה הכי טובה (אי פעם).
סאורון כמובן 288126
מהרשימה לעיל, אכן סאורון לוקח בהליכה, אבל כפי שצויין, הוא לא ממלא את נעליו של מורגות אדוניו ואני הייתי מוסיף את (ומצביע ל) נוסע השמיני.
סאורון כמובן 288238
היי, לא להשמיץ! הנוסע השמיני אינו רע במובן שבו האחרים רעים - הוא בסך הכל אורגניזם שפועל להמשך קיומו ולשרידתו (זה שהעניין כולל שימוש בגוף פונדקאי דובר אנגלית, זו רק עובדה שולית מצערת).
סאורון כמובן 288241
לא מקובל. הוא עושה כמיטב יכולתו להפיץ את עצמו ביקום תוך גרימת סבל לסובבים אותו כמו כל סוג אחר של רשע.
סאורון כמובן 288248
גרימת הסבל היא תוצאת לוואי ולא מטרה בפני עצמה. מסיבה זו, גם האשמת נגיפי האיידס ברשע היא סוג של כסילות.
סאורון כמובן 288271
אני לא רוצה לעבור לדיון על צמחונות בעד ונגד, אבל בניגוד לנגיפי אידס, היצור האמור הוא (כנראה) בעל מודעות למעשיו ולתוצאותיהם.
סאורון כמובן 288299
גם אני לא בעלת עניין בדיון על צמחונות, ובכל זאת: הנוסע השמיני הוא לא אנושי ומעולם לא פגש בבני אדם קודם שהגיע החללית של ריפלי לכוכב שלו. ייתכן שבני אנוש נראים לו כמו שנגיפים או דגי קרפיון (אזהרת דיון צמחונות!) נראים לנו, קרי - יצורים שאפשר ומותר לעשות בהם כאוות נפשו.
סאורון כמובן 288334
סביר. אני מניח שבעיני אווזים מפוטמים המפטם הוא רשע.
סאורון כמובן 292005
גרימת הסבל שעליה אתה מדבר, זה הסבל לצופים שנאלצים לצפות בסרט, נכון?
אכן אכן. 288161
ראוי לציין שגם לורד וולדמורט וולדימיר הארקונן אינם קוטלי קנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים