בתשובה לסינסינאטוס סי, 13/06/06 11:00
משחק תפקידים חדש 390740
מי יכול להצטרף למשחקים האלה? איפה הם מתקיימים? איפה הם מתפרסמים?
משחק תפקידים חדש 390746
בעיקרון, כל אחד יכול להקים קבוצה או להצטרף לקבוצה קיימת. אם יש בין חוג מכריך מישהו שמשחק, לא נראה לי שתהיה לך בעיה לבקש ממנו להצטרף למשחק כצופה או כשחקן; זו גם הדרך הנפוצה ביותר להתחיל לשחק. מה שצריך זה דמיון ורצון. ברוב המקרים צריך גם עזרים (ספרי-חוקים בעיקר, לרוב גם קוביות או קלפים, דף ועיפרון) ומקום להתכנס בו - בד"כ בביתו של אחד השחקנים. מכיוון שכל פגישת-משחק אורכת ארבע שעות לפחות, רצוי גם סידור כלשהו למזון, בין אם חטיפים, פאסט-פוד מוזמן, או ארוחה מושקעת. בסך-הכל לא שונה בהרבה מערב ברידג' או ריסק עם החבר'ה.

לגבי דברים מאורגנים קצת יותר, ולמי שאין לו קבוצה או מחפש לטעום קצת ולהתרשם מהגיוון - יש מפגשים חצי-שנתיים שמאורגנים ע"י העמותה לקידום משחקי-תפקידים בארץ. כנס "ביגור" (http://www.bigor.org.il , כולל הסבר נוסף על מהם משחקי-תפקידים) מתקיים פעם בשנה, בד"כ בפסח, וכולל מגוון פעילויות. פעם בשנה, בד"כ בסוכות, מתקיים גם כנס "אייקון" העוסק במדע בדיוני ופנטזיה (http://www.icon.org.il , כאן משום מה לא עובד הלינק להסבר אבל יש לינק לחלק מהמשחקים שהתקיימו), ובו יש פעילות משחקי-תפקידים המיועדת גם למתחילים. מעת לעת מתקיימים גם מיני-כנסים שעוסקים בעיקר בסוגי משחקים ספציפיים (אם כי לאחרונה יש פחות מהם מבעבר), הקרוב מביניהם בירושלים בעוד כחודש: http://roleplay.org.il/garir/gryphon

למידע נוסף ושאלות ניתן לפנות לאתר העמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל - http://www.roleplay.org.il

הערה: רוב השחקנים בארץ הם בני-עשרה, והרבה מהמשחקים מיועדים מטבע הדברים לקבוצת הגיל הזו. עם זאת משחקי-תפקידים הם תחביב שגבולותיו הם רק הדמיון שלך, והוא משוחק ע"י ילדים ומבוגרים כאחד, אם כי ברוב המקרים לא בקבוצות גיל מעורבות (גם בגלל תכנים מסויימים, גם בגלל בגרות מסויימת שנדרשת מהמשתתפים, וגם בגלל רצונם של שחקנים לשחק עם בני-גילם).
משחק תפקידים חדש 390750
תודה.:)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים