בתשובה להאייל האלמוני, 16/01/07 16:09
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429168
אם אני ספרית צמקת (אהבתי, השארתי) שנהנית לעיין ב Elle אז למה זה לא 'פינוק'? אולי את מתכוונת שקריאת ספרות זאת מטלה שצריך לבצע ולגמור כמה שיותר מהר? (כמו שעובדי המשרד נאלצים לקרוא את דפי הכרומו הביוגרפיים שפירסמה מנכלי"ת משרד השטיון).
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429171
לא ידעתי ש-elle זה ספרות מקצועית לספריות צמרת, אבל אם כן - אז אין כאן שום "בזבוז" וגם לא "פינוק". גם העבודה שלך, אפילו אם אתה אוהב אותה מאוד, איננה פינוק. גם אם אתה מרצה לספרות ומעביר קורס על אצ"ג, שאותו אתה, נניח, אוהב בכל ליבך - עדיין קנייתו יכולה להיכנס לתלוש המשכורת שלך בתור ספרות מקצועית, על אף שזו שירה. לעומת זאת, באותו תפקיד, ספר לימוד על ההיסטוריה של אפריקה במאה השביעית לא ייחשב לספרות מקצועית כלל.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429172
אם כך, לשיטתך פינוקים הם כל פעילות שאיננה נובעת ואו תורמת ישירות, ובאחוזים ניכרים, לתחום או לתחומים העיקריים של חייך, כשהתחומים העיקריים מוגדרים כדבר מה הניתן לכימות כלשהו. מזכיר קצת את הוויכוח העקר אם אוכלים כדי לחיות או להיפך.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429174
לא, זה לא לשיטתי. זו רק הפרשנות לעניין ''ספרות מקצועית'' בשונה מ''ספרות עיונית''.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429175
כסטודנט כשקיבלתי לקריאה מהמרצה צילום פרק מספר בתחום המיקצועי, לא פעם ולא פעמיים רכשתי את הספר עצמו, גם אם שאר הפרקים לא ניכללו בחומר הלימודים. לדעתך זה נחשב כקנית ספר עיון, מקצועי או פינוק? באופן דומה, קנית חליפה לעבודה זה פינוק או מיקצועי (אם אפשר להשתמש בה כשהולכים גם ללוויה)?
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429189
אינני יודעת. על כך יש לשאול את עורכי הסקר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים