בתשובה לטל כהן, 23/12/01 21:29
רבותי... 49642
שלום מר כהן
היות והצטרפתי לדיון זה באיחור משמעותי (כשהיו כבר מעל ל-‏500 תגובות) אוכל אולי לעזור בעדותי ולהציע מספר דברים.

1.מספר תגובות רב אינו מרתיע, היות והכניסה היא כביכול למאמר.
2.הכניסות הראשונות אכן דורשות זמן הורדה ניכר.
3.בכניסה לדף במתכונתו הנוכחית, שלא דרך 'תגובות חדשות', נפתחות כל התגובות, הדבר מקשה על זיהוי ההיררכיה, גם בשל החלפת כותרת מעת לעת, ובכל מקרה נותן לדיון חזות מסורבלת ומרתיעה.
4.כבר הערתי על כך כי מתעורר קושי בהכרת הרקע של הנוטלים חלק בדיון.

הצעותי
1.כדאי להפריד בין דף המאמר לדף הדיונים לאחר שאלו צברו ותק מספק (שבוע פחות או יותר)
2.אין יתרון מיוחד בפתיחת התגובות כולן מהדף הראשי. הפורמט בו מוצגת הכותרת ושם המחבר בלבד נח יותר להתמצאות ופחות מרתיע.
3.יש לשקול את הורדת הכותרת האישית להודעות ללא תגובה (הדבר מעט בעייתי טכנית לעניות דעתי)
4.רצוי להוסיף לכל תגובה מספר סידורי שיופיע בפורמט המקוצר. הדבר יקל על הפניות להודעות בתוך הדיון.
5.הצעתי כבר כי בדף נפרד יוכלו המבקרים הקבועים להשאיר מספר מילות רקע על עצמם. הדבר יקל מאוד על מצטרפים חדשים לדיונים ויאפשר תגובות מותאמות אישית.

בתקווה כי הערות אלו יהיו לעזר.
רבותי... 49661
אשאיר לטל להגיב על הנושאים הטכניים. בינתיים:

3. לא הבנתי בדיוק מה את מציעה.
5. לכותבים באתר שפרסמו בעבר מאמרים (דבר שנכון לגבי מרבית הכותבים הקבועים, אני חושב) יש עמוד פרטי בו מרוכזים הן המאמרים שפרסמו בעבר וכן, ברוב המקרים, מספר פרטים אודות הכותב. כדי לאתר את העמודים הללו ניתן לחפש במנוע החיפוש מאמרים על פי שם הכותב (בשדה האחרון), ולהקליק על שם הכותב. כותבים קבועים גם קיבלו הפניה מעמוד פרטי המערכת, שקישור אליו יש בתחתית כל עמוד באייל.
לגבי כותבים שלא פרסמו מאמרים - ובכן, אפשרות כזו נוטה בד"כ לשני כיוונים - או שאנשים לא משתמשים בה (משילוב של עצלנות ו/או חשש לגיטימי לחשיפת פרטים באינטרנט), או שאנשים מנצלים אותה לרעה (רשימות אינסופיות ובלתי רלוונטיות בעליל, פרסום פרטים שקריים וכן הלאה. לדוגמאות, ראי דפים אישיים ברחבי אתר "במה חדשה", שם פרסמו חלק מהיוצרים "ביוגרפיות" שכאלו). בכל מקרה - האפשרות הזאת לעיתים רחוקות ממלאת את הפונקציה הראויה שלה.
בכל מקרה - עדיפה תשובה לרעיונות המוצגים, ולא לאדם המציג אותם (אד-הומינם).
רבותי... 49665
נקל לזהות מסגרות תת דיונים על יד הכותרת המשותפת להם, אם יש כזו.
לצורך העניין ניתן להגדיר תת דיון מינימלי כהודעה עם תגובה ולאפשר הכנסת כותרת אישית רק בהודעות שהתקבלו להן תגובות ועל כן הפכו לתת דיון. לשאלה כיצד יתבצע העידכון לכותרת מותאמת אישית באופן רטרואקטיבי אין לי פיתרונים אך חשיבה קצרה ודאי תעלה כאלו.
אפשרות נוספת שתעזור לזהות את המסגרות היא מיספור התגובות למאמר תת מספור לתגובות לתגובות וכן הלאה. לצורך נוחות ניתן להתחיל תת מיספור רק עבור הודעות להן התקבלה יותר מתגובה אחת.

בתקוה כי הדברים מעט יותר ברורים
רבותי... 49669
מעיון ברשימה של ''כותבים קבועים'' המופיעה בעמוד המערכת, נראה לי שלא מדובר באמת בכותבים הקבועים אלא באנשים ששלחו מאמר במהלך החודשים הראשונים של פעילות האתר.
רבותי... 49711
הרשימה אכן דורשת ריענון. (הרשימה כרגע היא של "מי שפרסם לפחות שני מאמרים במהלך 12 החודשים הראשונים (בערך) לקיום האתר, והיה מעוניין להופיע ברשימה"‏1. ישנו יוצא מן הכלל יחיד, אם בא לך לנסות ולמצוא אותו).

1 למעשה, הכותב היחיד שענה על דרישה זו ולא היה מעוניין להופיע ברשימה היה יבשם עזגד.
פתרון החידה 49713
רבותי... 49714
מכיוון שאתה ללא ספק נורא משועמם (אחרת אין הסבר הגיוני לתגובתך האחרונה), אני ממליץ על מיכון הרשימה באופן דומה לדרך בה מיוצרת רשימת ה"צועדים בראש". רשימת הכותבים הקבועים תכלול כל כותב ששלח לפחות שניים או שלושה מאמרים שהתפרסמו באייל, תמוין בסדר יורד לפי מספר המאמרים שפורסמו ע"י אותו כותב, ותתעדכן אוטומטית עם כל תוספת של מאמר חדש לאתר. הצעה זו תשמיד את עצמה לאחר הקריאה.

אגב, לא הבנתי אם היוצא-מן-הכלל הוא אחד שלא פירסם שני מאמרים במהלך השנה הראשונה אך בכל זאת שמו מופיע ברשימה, או שמא מדובר באדם שפירסם שני מאמרים וביקש להופיע ברשימה אך למרות זאת שמו אינו מופיע בה (בוא נחשוב... רד פיש?).
רבותי... 49720
תודה על ההערות. לגבי ההצעות:

1. ישקל בכובד ראש.
2. לפיכך יש שתי כניסות נפרדות למאמר...
3. גם לאחר ההסבר לדובי, אני לא בטוח שהבנתי למה הכוונה.
4. אמת. יבוצע בהמשך, אני חושב.
5. ראי תשובתו של דובי.
רבותי... 49779
לגבי 2 -רק כשיש תגובות חדשות מופיעות שתי האפשרויות
רבותי... 49793
מה שמעלה אפשרות חביבה: גם במאמרים ללא תגובות חדשות יופיע הלינק "יש תגובות חדשות", ויחושב בדיוק כפי שהוא מחושב למאמרים ש*יש* בהם תגובות חדשות. הוא יוביל, מן הסתם, לתצוגה של הדיון שבה כל התגובות מקופלות, שזה מה שאנו רוצים (לפעמים). כמובן, כדי לא לבלבל, יש לשנות במקרים אלו את ה*טסקט* של הלינק ("יש תגובות חדשות"), למשל "למאמר" (לעומת הלינק הרגיל, שיקרא "לדיון המלא"). כדי להקל על הקוראים הקבועים, עדיף גם שבשני המקרים יהיו הלינקים (הזהים מהותית מבחינת התוכנה, אך שונים לחלוטין מבחינת המשתמש) שונים גרפית, נניח במיקומם.
רבותי... 49927
טובים השכנים בעיני אך איני הכתובת הנכונה להודעה
גבירותי... 49783
3. אם הבנתי נכון, הכוונה היא שלא אוכל לתת כותרת להודעותי. כלומר: הכותרת של תגובתך היא "רבותי". בלה מציעה שלא אוכל לתת בתגובתי את הכותרת "גבירותי".

אני מתנגד להצעתה.
רבותי... 49795
מה בדבר האפשרות "יש הודעות חדשות של מיכאל בלבד"?
רבותי... 49926
מעט מטופש, אך מצד שני למה לא

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים