נסיון יפה אבל לא מספיק טוב. 5240
דבר ראשון, אם יותר לי לגלוש לתאוריות כאוס למיניהן, קשה מאד עד בלתי אפשרי לחזות את תוצאותיהן של תהפוכות במדע (או בכלל).אם ניקח את דוגמת הגלולה למניעת הריון, למשל, אפשר לטעון כי הגלולה קידמה את מעמד האשה בכך שנערה יכלה להרשות לעצמה התנסויות מיניות מבלי שתאלץ להינשא נישואין חפוזים בגיל 16 לבנם המחוצ'קן של השכנים או לחילופין (מה שיותר חשוב) הביא לאפשרות יעילה לאשה להגביל את פוריותה בעצמה, ובכך יצרה מודל של משפחה קטנה יותר שבה הילדים נהנים מיותר תשומת לב, מזון ואפשרויות חינוך.
בנושא החדרת הדי אן אי למים, אפנה אותך לספרו הבדיוני הנפלא של פיטר פרי "עושים הסטוריה", אשר גיבוריו הם הסטוריון המתמחה בילדותו של היטלר ופיזיקאי הממציא מכונת זמן מוגבלת. הצמד מחליט לשלוח במכונת הזמן חומר הגורם לעקרות מוחלטת של גברים, ישר אל מי הבאר של הכפר בו חיו הוריו של היטלר לפני לידתו. הדבר מביא כמובן לכך שהיטלר לא נולד, אך מסתבר שהמציאות שנוצרת עקב כך כל כך נוראה שהיטלר נראה כמו רעיון טוב.

התפתחויות מדעיות הן מה שנעשה מהן. בעולם מושלם פיתוח מתקדם של החומר ציקלון בי היה יכול להביא דוקא תועלת (סוג חדש של כימותרפיה? הרי הרעיות הגס מאחורי כימותרפיה הוא להרוג את הסרטן קצת לפני שהחולה מת גם הוא...)
פרויקט הגנום האנושי למשל, ומחקרים גנטים הנגזרים ממנו, יכולים לפטור את העולם ממחלות גנטיות כמו סי-אף או תסמונות סכיזופרניה מסוימות, נטיה מולדת לסוגים מסוימים של סרטן או אפילו אסטמה.
אבל תמיד יהיה החשש שגוף מסוים יבחר לטפח דבקא נטיות אלימות או מאפינים גופניים מסוימים, ושאנשים מתרבויות מסוימות יגבירו את אחוז לידות הבנים עד לכדי קריסת המערכת הביולוגית האנושית. למה שמישהו ירצה יותר גברים ממה שכבר יש בעולם הוא מעבר לבינתי, אבל יש אנשים מוזרים.
העדפת בנים על בנות 5252
אין שום בעיה, בראיה לטווח הארוך, עם תרבויות שגורמות לאחוז לידת גברים גבוה יותר. תרבויות כאלו פשוט תחכדנה את עצמן תוך כמה דורות בגלל העדר יכולת התרבות למרבית צאציה. זה כבר קורה במידה מסוימת בכמה כפרים בסין, היכן שנהוג למנוע (או להרוג בדיעבד) לידת בנות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים