ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 539175
הטייס הנ"ל ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו בימים הראשונים של קורס טייס "נחיתת אונס, צפה מסביב.מצא משטח נחיתה.הבא את המטוס בצורה האופטימלית לנחיתה. הנחת את המטוס" וזה מה שהוא שעשה .
האם הוא גיבור ? הוא פשוט רצה להגיע הביתה בשלום. ועשה זאת בצורה המקצועית ביותר, העובדה שהיו עוד הרבה נוסעים במטוס כלל לא הזיזה לו.
תראו כמה מילים והשערות אתם מעמיסים על נושא כל כך פשוט שאיש מקצוע כבר יודע לעשות בעיניים עצומות!!!! ורק בגלל חוסר ידיעתכם את הנושא
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 539179
אם זה "נושא כל כך פשוט שאיש מקצוע כבר יודע לעשות בעיניים עצומות!!!", אז למה הוא תיאר בצבעים עזים איך שבדיוק לפני הנחיתה היתה לו הבחילה הנוראה בחייו, ולמה הוא סבל מתסמונת פוסט טראומטית בשבועות שאחרי כן, כולל בעיה רצינית של חוסר שינה?

ומילא אנחנו, אבל למה בוש צלצל אליו להודות לו באופן אישי על הצלת הנוסעים, ולמה אובאמה, שבדיוק נבחר אז, הזמין אותו לטקס ההכתרה שלו? וכל המראיינים בטלויזיה ובעיתונות בארה"ב, ואלה מ-TIME שבחרו אותו לאחד מ-‏100 הגיבורים הכי משפיעים ב-‏2009, וגילדת הטייסים האמריקאית שנתנה לו (ונדמה לי שגם לצוות) Masters Medal - אתה טוען שכל אלה לא שמעו מימיהם מה מלמדים בימים הראשונים של קורס טיס ולא ידעו כמה זה פשוט? איכשהו, קשה לי לקנות את התאוריה הזאת. היא קצת פשוטה מדי.
הבנת הנקרא: 539444
לא קוראי האייל הכתירו אותו כגיבור, אלא החברה שסביבו. המאמר עוסק במשמעות המושג ''גיבור'', לא במקרה הספציפי, ולכן כל אותם ''מילים והשערות שאתם מעמיסים על נושא''.
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 540308
תגובה 536816

צפיתי בתגובה אחת לתגובתי זו בת מילה אחת: מסכים, אבל התגובה הקולעת ההיא נעלמה משום מה, וחשבתי שהתקשורת לא רוצה שייראה אפילו תומך אחד לרעיון. עכשיו הצטרפת אתה.
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 542339
צודק ביותר.

ומה היה קורה אם בעת הנחיתה היה מורח כמה עשרות סירות משייטות ?? או חו"ח מטביע את המטוס??

אגב, זה שפוליטיקאים מנצלים מצבים לתועלתם האישית אין בכך חדש וזה בדיוק מה שעשו הנשיאים האמריקקנים בהשתמשם ב"גיבור".
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 542976
הנה לא עברו אלא מספר ימים מאז הערתי הערתי, וטייס אחר ניסה להנחית מטוס ליד שדה התעופה בטריפולי. ובודאי ניסה לבצע בדיוק את מה שלימדו אותו. וקרה אסון נורא ומלבד נער הולנדי אחד ניספו כל הנוסעים. אז איך נגדיר טייס זה?
או שגיבור הוא רק זה שזה מצליח לו. ?
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 542979
גם רוצח הוא רק זה שפגע.
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 547602
סליחה על התגובה המאוחרת, אבל אני הבנתי, מחבר שהוא טייס מסחרי בארה"ב, שהאיש פעל *בניגוד* לנהלים, וזה מה שהפך אותו לגיבור. לו היה עובד על פי הספר כנראה התוצאה היתה לא טובה. מטוס בגודל כזה לא מנחיתים על המים. זה לא בנוהל בכלל. אלא מאי - לא הייתה לו ברירה טובה אחרת והוא השתמש בשכל הישר והרבה נסיון.
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 549278
אני חושב שאתה והטייס המסחרי בארצות הברית שלך קצת סותרים את עצמכם.
מה הנוהל במקרה שאין ברירה אחרת ?
ביצע בדיוק את מה שלימדו אותו 554212
סליחה שוב על האיחור.
הנוהל, ומה שהיה עושה טייס לא מנוסה, הוא לנחות בשדה החרום הקרוב. בפירוש לא לנחות על המים.
מה שעבור הגיבור היתה הברירה המועדפת, עבור טייס שעובד לפי הספר לא היתה אפשרות בכלל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים