בתשובה להוגג, 09/08/10 23:32
פארו, קמפבל, טיילור ויהלום הדמים 548046
צר לי. חשבתי שכשאתה אומר ש''לא כתוב'' שפארו קיבלה יהלומים, אתה מתכוון לכתבה.
פארו, קמפבל, טיילור ויהלום הדמים 548048
התכוונתי לעדותה של פארו וראיון אתה שנערך אחרי העדות ששודרו ב־BBC. מחמת ששמעתי את השידור שכלל (חלק מן) העדות ואת הראיון, חשבתי להבהיר. לא התעמקתי בכתבה ב־ינט, לפחות עד שקראתי את השאלה. מהראיון והעדות ברור למדי שפארו לא קיבלה מטיילור יהלום. עיקר המחלוקת היה שקמפבל העידה שזהות מעניק היהלומים אינה ידועה לה, בעוד שפארו אמרה ששמעה מפי קמפבל שנותן המתנה הוא טיילור.

לפי דבריה (התמוהים משהו) של נעמי קמפבל התדפקו על דלת חדרה במלון מספר גברים לא מוכרים באשון ליל, ומשפתחה להם את הדלת (??) מסרו לה שקיק קטן בלי שטרחו ליידע אותה מה תוכן השקיק או ממי המתנה (וכנראה היא גם לא שאלה). כשפתחה את השקיק בחדרה מאוחר יותר מצאה בתוכו "כמה אבנים מלוכלכות" (כלומר מלוכלכות פיזית).

לדברי פארו, קמפבל סיפרה לה ולגברת נוספת (שאת שמה שכחתי) בארוחת הבוקר במלון בו השתכנו שלושתן, שהיא (כלומר קמפבל) קיבלה מטיילור "יהלום ענק".
בין שני הסיפורים יש אי התאמות באשר לשאלה אם מדובר ב"יהלום ענק" או ב"מספר אבנים מלוכלכות" (כלומר אחד או כמה), וכן בשאלה האם זהות המעניק הייתה ידועה לקמפבל.

כמו שציינתי קודם, החלטת התביעה להביא את העדות הזו, בייחוד לנוכח אי ההתאמות נראית לי תמוהה ואני יכול להבין אותה רק כניסיון ליצור רעש תקשורתי סביב המשפט על ידי עירוב סלבז.
פארו, קמפבל, טיילור ויהלום הדמים 548055
בעיני כל הסיפור תמוה ביותר. העובדה שמנהיג מסוים מחזיק ברשותו יהלומים, גם אם אלה הגיעו אליו בדרך הונאה או שוחד, או אפילו שחיתות חמורה יותר - איננה "מזכה" אותו במשפט בבית הדין הבינלאומי. בפני עצמה, היא אפילו איננה אומרת שהוא אחראי לטבח המוני. אז מילא קמפבל: עדותה מראה שהיו לו יהלומים, ויכולה להתקשר לשאלה מה מקורם - אם כי, כמובן, עדות על יהלום אחד בלבד שהיה לו, או אפילו "כמה אבנים מלוכלכות" - אינה מרשימה במיוחד. אבל להביא דווקא עדה נוספת בעניין זה, התאמה או לא התאמה, זה כבר מוגזם. זה מוגזם אפילו אם פארו גם היא קיבלה יהלום, אבל מוגזם כפליים אם לא. אשר על כן, וחרף אמינותו הגבוהה יותר של הבי.בי.סי. על פני זו של ווי-נט, אני נוטה להניח שפארו בכל זאת קיבלה יהלום גם היא.
ובכל מקרה, ודאי שעיקר מטרתה של התביעה בעדויות אלה הייתה ה"ידוענות" והפוטו=אופ. קצת מאכזב, לא?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים