בתשובה לאינקוגניטו, 05/09/10 11:54
שוב, בעלי הון 550434
טוב, רמאות (ועוד בלתי חוקית) צריך להפנות למשטרה. אבל עקרונית, הדרך להילחם באל-המעין הוא להקים רשת חינוך שתלך לאותם הורים ותיתן להם מה שההם נותנים פלוס מורים טובים. כל הנקודה שלי הייתה שעריית טייבה (והחינוך הציבורי בכלל) לא עושה את זה,

יש בעיה עקרונית כאן. אומרים שלאנשים עם נטיה שמאלה יש יותר נטיה לעבוד בהוראה ובמגזר הציבורי ואולי גם שלאנשים במגזר הציבורי יש נטיה שמאלה כי הם קולטים את חבריהם (אני לא יודע איזה מהם נכון, אם בכלל). אבל אם זה נכון אז לחינוך הציבורי יש גוון מסוים שיכול לא להתאים לאנשים מסוימים - דוגמה קיצונית עימנואל. אז אני לא רואה סיבה למה לכפות על כולם חינוך לערכים אחידים. למה שעמותות שונות לא יחנכו בגוונים שונים, ויקבלו סיוע פר/תלמיד מהמדינה בתנאים מסוימים (ליבה, ביקורת, וכו'). מה הבעיה עם זה?
שוב, בעלי הון 550453
כולנו נשמח אם החינוך הציבורי ישתפר. אבל כבר עכשיו הוא יותר טוב מאל המעיין ובאופן עקרוני אתה לא יכול גם לתת ארוחה חמה וגם חינוך מעולה כי זה מגיע אחד על חשבון השני.

הבעיה הבסיסית פה שגם אם החינוך הציבורי ישתפר יכולה לבוא עמותה כזאת או אחרת, לתת איזה סוכריה חסרת חשיבות (ארוחה חמה או בריכת שחייה) ולקצץ בחינוך. הפיתרון הוא או לתת מבחן חובה (נניח מיצ''ב) או שההורים יפתחו את העיניים. המשטרה לא יכולה לפתור את כל הבעיות של המדינה.

עם הפיסקה השנייה שלך אני מסכים.
שוב, בעלי הון 550467
ארוחה חמה אינה באה על חשבון חינוך מעולה אלא משלימה אותו. אם תפרוס לפני את תקציב המדינה-כולל הבטחון- אראה לך מאלו סעיפים היא חשובה יותר.
שוב, בעלי הון 550483
דווקא ביטחון אתה רוצה?!
אז תסביר: למה ארוחה חמה לכל ילד יותר חשובה מתשלום משכורת מינימום לחיילים בסדיר?
שוב, בעלי הון 550485
וואלה אתה מזכיר לי את הפרקטיקה של צ'יץ' להוציא לרחוב את הקשישים כשהיה לו ויכוח עם האוצר. תקציב הבטחון מורכב משכר מינימום לחיילים בסדיר? חוץ מזה התכוונתי ל"גם" תקציב הבטחון.
שוב, בעלי הון 550486
===>"תקציב הבטחון מורכב משכר מינימום לחיילים בסדיר?"
לא. כמו שתקציב החינוך לא מורכב מארוחות חמות. אבל חשבתי שאם כבר יש לך את הכח להעביר כספים ממקום למקום תעשה את זה כמו שצריך.

מעבר לזה אני יכול להביא לך אלף דברים יותר חשובים ממנה חמה שקיימים או לא קיימים היום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים